نقشه راه نوآوری: مسیر خود را به سوی نوآوری موفق هموار کنید


نقشه راه نوآوری

اگر فرآیند نوآوری را یک سفر بدانیم، باید یک نقشه راه دقیق ارائه شود تا اطمینان حاصل شود که به سلامت به مقصد خود می رسیم. اصطلاح “مقصد” را می توان به روش های مختلفی تفسیر کرد، اما همه ما می دانیم که افزایش ارزش شرکت شما اساسی است. در نتیجه، ما با دقت مراحل خود را انتخاب می کنیم تا پروژه های نوآورانه را به موقع و در حد بودجه تکمیل کنیم. نقشه راه نوآوری یک استراتژی جامع است و هر مجری مسئول نوآوری در سازمان خود باید از مراحل حساس فرآیند نوآوری آگاه باشد.

استراتژی نقشه راه چیست؟

استراتژی نقشه راه روشی برای اتصال استراتژی به اجرای واقعی است. این به همه افراد درگیر در یک پروژه در تعریف نقاط عطف کلیدی، چارچوب زمانی آنها و همچنین دستیابی به اهداف تعیین شده با حفظ چشم انداز استراتژیک کلی کمک می کند. از آنجا که استراتژی نقشه راه مستلزم مراحل خاصی است، به راحتی می توان آن را با یک طرح نوآوری اشتباه گرفت و تفاوت اصلی ممکن است در نگاه اول مشهود نباشد. در حالی که یک طرح توضیح می دهد که چگونه کاری باید انجام شود، یک استراتژی نقشه راه پاسخ می دهد که چرا و دقیقا چه کاری باید انجام شود. راه های متعددی برای تعریف نقشه راه نوآوری وجود دارد، و آنها در صنایع بسیار متفاوت هستند، اما نکات اصلی به شرح زیر است:

  1. کشف ایده

کشف ایده های جدید همیشه اولین گام در هر فرآیند نوآوری است. وقتی ایده بالقوه مخرب بعدی را دارید، همیشه مهم نیست که چگونه به آن رسیده اید. با این حال، این احتمال وجود دارد که ایده عالی بعدی نیاز به ساخت و شکل گیری با کمک متخصصان داشته باشد. همانطور که مدیریت نوآوری تکامل یافت، روش های جمع آوری ایده نیز تکامل یافت. امروزه، ما بر سه روش کارآمد تکیه می کنیم، زیرا آنها جوهره برنامه مدیریت ایده ما را تشکیل می دهند. اینها عبارتند از: از پایین به بالا، از بالا به پایین و جمع سپاری . آیا جمع آوری تعداد زیادی ایده، ارزیابی شایسته آنها و انتخاب بهترین آنها منجر به اجرای نهایی یک پروژه نوآوری می شود؟ بله، اما هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

  1. تحقیق

تحقیق مرحله محدوده فرآیند توسعه ایده است. برای تکمیل فرآیند توسعه ایده، داده های بازار باید در مرحله دوم نقشه راه نوآوری معرفی شوند. قبل از اینکه به اجرای واقعی ایده بپردازید، کارشناسان خود را در شناسایی جنبه های فنی ، بازار و مالی توسعه ایده مشارکت دهید.

  1. ارزیابی کسب و کار

در حالی که این مفهوم قبلاً تصمیم‌گیری شده است، مهم‌ترین پارامترهای نوآوری شما باید به وضوح تعریف شوند تا بتوان یک مورد تجاری ایجاد کرد. این مرحله روشن خواهد کرد که آیا این ایده ارزش دنبال کردن دارد یا خیر ، و این یک جنبه مهم از مدیریت ریسک نوآوری است زیرا یک پروژه نوآوری در مراحل توسعه پیشرفت می کند. این نیز زمانی است که سخت ترین کار پیش از توسعه انجام می شود، که منجر به تصویر واضحی از مفهوم محصول و الزامات توسعه می شود.

  1. توسعه

مرحله توسعه شامل ایجاد و آزمایش محصولات جدید، استراتژی‌های بازاریابی و تولید کامل، تحلیل‌های مالی به‌روز شده، و حل و فصل هر گونه موضوع حقوقی/حق اختراع/حق نشر است. زمان آن فرا رسیده است که اعضای تیم چندکاره را گرد هم آوریم تا دانش خود را به اشتراک بگذارند و تعیین کنند که محصول جدید شما چگونه بر سبد فعلی تأثیر می گذارد.

  1. آزمایش، اعتبار سنجی و تأیید

از آنجایی که این مرحله نهایی قبل از ورود نوآوری به بازار است، نمونه اولیه تولید شده در مرحله قبل به طور کامل آزمایش و تایید خواهد شد. این مرحله قابلیت دوام یک محصول جدید، فرآیند تولید و تایید مشتری و همچنین مزایای مالی نوآوری مذکور را تایید می کند. با استفاده از این داده ها، می توانید به طور موثر کل مجموعه خود را مطابق با اهداف و اهداف خود مدیریت کنید.

  1. تحویل

زمانی که نوآوری شما در دسترس عموم قرار گرفت، زمان عرضه محصولات جدید، ارائه خدمات جدید و سنجش موفقیت در بازار است. این مرحله باید ناگفته نماند، با این حال از ما غافل است که تاکید نکنیم که چرا آن مهم است. بررسی پس از تحویل به ما می گوید که طرح بازاریابی چقدر خوب اجرا شده است و به ما اطلاع می دهد که آیا نوآوری مزایای مورد انتظار مانند سودآوری، صرفه جویی در هزینه، کاهش زمان چرخه یا قابلیت اطمینان را به همراه داشته است یا خیر.

چگونه یک نقشه راه نوآوری تهیه کنیم؟

مطمئناً ممکن است از این مراحل برای اجرای نوآوری استفاده کنید، و همچنین می توانید از دانش لازم در مورد اینکه چرا این مراحل برای ساختن نقشه راه نوآوری خود ضروری هستند، استفاده کنید. این نقشه راه ممکن است به طور مستقیم با نرم افزار مدیریت نوآوری دنبال شود ، که به شما امکان می دهد کل تیم ها را در یک محیط شفاف و آنلاین درگیر کنید. این نقشه راه، تقریباً در هر مورد، تنها گوشه ای از آنچه مبتکر در صورت تصمیم به دنبال کردن چنین مفهومی می پذیرد است. امروز با ما صحبت کنید تا در مورد مدیریت نوآوری و آنچه برای تحقق بخشیدن به ایده های شما نیاز است بیشتر بدانید .

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *