نحوه برخورد با 17 چالش رایج رهبری


فهرست مطالب :
6 چالش رایج رهبری

10 چالش رهبری دیگر که ممکن است تجربه کنید

4 نکته برای کمک به شما برای غلبه بر هر چالش رهبری که با آن روبرو هستید

نتیجه

اولین نقش رهبریم را به یاد دارم. من از درون یک تیم ارتقا پیدا کردم و احساس می کردم کاملاً برای کاری که انجام می دهم آماده نیستم.

ناگهان جمعی از مردم به دنبال راهنمایی من بودند. همکارانی که دیروز همسالان من بودند – و دوستان – اکنون من را به عنوان “رئیس” می دیدند.

همه برنامه‌های من که به دقت فکر شده بودم غیرواقعی به نظر می‌رسیدند، نگران بودم که از برخی افراد بیش از حد درخواست کنم و از دیگران به اندازه کافی نباشم. هر بازخوردی از مدیرم مانند انتقاد به نظر می رسید و احساس می کردم غرق شده بودم.

من آنقدر نگران “رئیس” بودن بودم که اولین باری که کسی تصمیم گیری من را زیر سوال برد، جواب بدی دادم .

به‌جای بررسی اینکه چرا آنها سؤالاتی دارند و بپرسم آیا می‌توانند راه بهتری ببینند، گفتگو را خاموش کردم و قاطعانه به اسلحه‌هایم چسبیدم.

خوشبختانه، با تجربه، و کمک یک مربی و مربی خوب ، احساس راحتی بیشتری در رهبری دیگران کردم و به رهبر مؤثرتری تبدیل شدم .

تحقیقات به من می گوید تجربه من منحصر به فرد نیست . تنها 33 درصد از رهبران در تصمیم گیری های تجاری احساس اطمینان می کنند، اما شرکت ها بیش از هر زمان دیگری به رهبری در همه سطوح نیاز دارند.

مدیران میانی رهبران ارشد را با کارمندان خط مقدم خود ارتباط می دهند، بنابراین بسیار مهم است که پتانسیل رهبری آنها را حتی در این مواقع چالش برانگیز توسعه دهیم.

رهبری از طریق تمرین ایجاد می شود. با حمایت، مربیگری و راهنمایی، دیگرانی مانند من می توانند بر چالش های رهبری غلبه کنند و به رهبران خوبی تبدیل شوند.

بنابراین، برخی از چالش های رایج رهبری چیست و بهترین راه برای مدیریت آنها چیست؟

 

6 چالش رایج رهبری

1. ارائه الهام . به عنوان یک رهبر، تیم شما به دنبال ارائه الهام و انگیزه برای تکمیل کار خود است . این می تواند در یک محیط کاری چالش برانگیز احساس سختی کند یا اگر خودتان انگیزه ندارید.

برای الهام بخشیدن به دیگران، به همکاران خود کمک کنید تا بر ارزشی که کارشان ایجاد می کند تمرکز کنند. چشم انداز تیم را به اشتراک بگذارید و مطمئن شوید که هر یک از آنها می توانند با نحوه ایجاد تفاوت در کارشان ارتباط برقرار کنند.

کمک به تیم برای یافتن هدف در کارشان برای مشارکت کارکنان بسیار مهم است. در واقع،  90 درصد از کارمندان گفتند که مکانیسم‌های سنتی پاداش – مانند دستمزد اضافی – را برای معنای بیشتر در کار خود عوض می‌کنند.

2. توسعه دیگران . بخش کلیدی نقش شما به عنوان یک رهبر استعداد و توسعه کارکنان است . این مهم است که پتانسیل اعضای تیم خود را جستجو کنید و رشد آنها را تشویق کنید. شما باید امیدهای آنها را برای آینده درک کنید و راه هایی برای کمک به چالش و کشش آنها بیابید.

مطمئن شوید که برای گوش دادن به صحبت های تیم خود وقت بگذارید . فرصت‌های رسمی و غیررسمی ایجاد کنید تا در مورد چگونگی پیشرفت شغلی خود صحبت کنید و از آنها برای برداشتن این گام‌ها حمایت کنید.

3. تغییر پیشرو . تغییر اغلب می تواند ترسناک یا نامطمئن باشد و هدایت یک تیم از طریق آن یک چالش مهم برای رهبران امروزی است. نحوه کار ما مثل قبل در حال تغییر است و کارمندان برای راهنمایی و اطمینان به رهبری نگاه می کنند.

مهم است که احساسات تیم خود را تأیید کنید و به آنها کمک کنید تا احساس کنند ترس هایشان شنیده می شود. کمک به آنها برای یافتن نکات مثبت تغییر می تواند مقاومت در برابر آن را کاهش دهد.

4. مدیریت دیدگاه های مختلف . تعارض در محل کار می تواند بسیار مضر باشد، هنگامی که به خوبی مدیریت شود، و باعث ایجاد استرس برای نیمی از کارکنان (48٪) می شود .

تصویری از تأثیر تعارض در محل کار - چالش های رهبری

( منبع تصویر )

زمانی به عنوان یک رهبر پیش می آید که باید تعارض بین اعضای تیم یا بین خود و یک کارمند را مدیریت کنید. درگیری ممکن است ناراحت کننده باشد، اما قبل از اینکه تیم را ناراحت کند باید آن را حل کنید.

اگر تعارض بین دو کارمند است، سعی کنید با تشویق به گوش دادن و سازش، آنها را در حل مسئله خود تسهیل کنید. اگر یکی از کارمندان شما با شما مخالف است، مطمئن شوید که دیدگاه او را در نظر می گیرید، و اگر رویکرد آنها بهتر است از تغییر رویکرد خود نترسید.

با توجه به تنوع کارمندان در محل کار ، جای تعجب نیست که اصطکاک از تجربیات، ایده ها و دیدگاه های متفاوت افراد ناشی می شود.

چالش رهبران ایجاد فضایی برای به اشتراک گذاشتن آن ایده ها و اطمینان از هدایت ایده های متضاد به یک بحث سازنده است که امکان رشد و درک مشترک را فراهم می کند.

5. مقابله با سندرم ایمپوستر . به ویژه برای رهبران جدید، عدم اعتماد به نفس یا احساس اینکه لیاقت حضور در یک موقعیت رهبری را ندارند، معمول است. انواع مختلفی از سندرم ایمپوستر وجود دارد .

ممکن است مهارت ها یا قضاوت خود را زیر سوال ببرید که می تواند منجر به عدم تصمیم گیری شود. یا ممکن است احساس کنید که باید به تنهایی از پس همه چیز برآیید که می تواند مانع از درخواست کمکی شود که نیاز دارید.

اینفوگرافیک-نمایش-5-نوع-سندرم-فریبکار-چالش های رهبری

( منبع تصویر )

برای از بین بردن سندرم ایمپوستر ، به دنبال شواهدی مبنی بر توانایی خود در بازخورد مدیر خط یا همتایان خود باشید. به دلیلی این نقش را به شما داده اند! و به توسعه مهارت های خود در زمینه هایی که برایتان سخت تر است ادامه دهید.

6. مدیریت یک تیم وقتی رهبر می شوید، یا در تیم جدید هستید یا از درون آن ارتقا یافته اید. هر دوی این چیزها می تواند مشکل ساز باشد. شما باید با همکاران جدید اعتماد ایجاد کنید یا با همکاران قدیمی پویایی جدیدی را مدیریت کنید.

در همکاری در محل کار و با تیم جدید خود، برای تعیین انتظارات از یکدیگر وقت بگذارید. در مورد اینکه چگونه با هم کار می کنید، و چگونه ترجیح می دهید با یکدیگر ارتباط برقرار کنید، توافق کنید. اگر بالاتر از همتایان خود ارتقا یافته اید، این را نادیده نگیرید. با آنها در مورد این که چه احساسی دارند صحبت کنید و با هر گونه ناامیدی که ممکن است داشته باشند مقابله کنید.

11 مسئله رهبری دیگر که ممکن است تجربه کنید

در حالی که این شش چالش بالا جزو رایج‌ترین چالش‌هایی هستند که ممکن است به عنوان یک رهبر با آن مواجه شوید، ممکن است تعدادی چالش دیگر نیز وجود داشته باشد.

چالش های ارتباطی

1. نگه داشتن همه در یک صفحه . در یک محیط سریع و در حال تغییر، به روز نگه داشتن همه از آنچه در سازمان یا حتی در تیم می گذرد می تواند دشوار باشد. جلسات سریع و منظم انفرادی را برنامه ریزی کنید تا بررسی کنید همه اطلاعات کلیدی را دریافت و درک می کنند.

مهم است که ارتباط را مکرر و باز نگه دارید تا همه در یک صفحه باشند. توسعه فرهنگ بازخورد در یک تیم یک راه ضروری برای اطمینان از اینکه آنها واقعاً می توانند با هم و به صورت جداگانه پیشرفت کنند، است.

2. صادق ماندن به عنوان یک رهبر، گاهی اوقات مجبور خواهید بود چیزهای دشواری را با تیم خود در میان بگذارید. مهم است که اخبار یا اطلاعات سخت را تا حد امکان واضح و صادقانه به اشتراک بگذارید . آنچه را که می خواهید بگویید آماده کنید و مطمئن شوید که فرصتی برای پاسخ دادن به هر سوالی وجود دارد.

3. جشن گرفتن بردها . در عجله برای اطمینان از انجام کار، گاهی وقت‌گذاری برای جشن گرفتن موفقیت سخت می‌شود. اما این مهم برای حفظ انگیزه تیم و اطمینان از شناسایی تلاش های آنها است.

مهم است که موفقیت های کارکنان خود را جشن بگیرید ، هر چند بزرگ یا کوچک. اطمینان از اینکه تیم شما احساس می کند شناخته شده است، راه مهمی برای اطمینان از انگیزه بودن آنها است و می خواهند مشارکت بیشتری داشته باشند.

چالش های شایستگی

4. تصمیم گیری سخت زمان هایی وجود خواهد داشت که مجبور خواهید شد تصمیمات سختی بگیرید. ممکن است به معنای انتخاب نامطلوب یا انجام کاری باشد که باعث ناراحتی کسی شود اما در کل برای کسب و کار بهترین است.

در آن لحظات، می توانید احساس تنهایی کنید و برای کار پیش رو ناآماده باشید. نفس عمیق بکشید و به یاد داشته باشید که انجام کار درست همیشه به معنای انجام کار آسان نیست.

5. مدیریت منابع اگر تیم بزرگی داشته باشید که همه بخواهند با آن کار کنند، این امر می تواند مشکل ساز باشد.

مطمئن شوید که حجم کار همه را روشن کرده اید تا بدانید چه درخواست هایی برای پشتیبانی می توانید انجام دهید و چه مواردی را نمی توانید. کارهایی را که بر خلاف هدف اصلی تیم شما انجام می شود، اولویت بندی کنید تا مطمئن شوید که به چیزهایی که بیشترین ارزش را ایجاد می کنند، بله می گویید.

6. تفویض اختیار . در اشتیاق خود برای موفقیت در نقش رهبری جدید، می توانید در نهایت همه چیز را به صورت خرد مدیریت کنید. یادگیری تفویض اختیار ، هم برای نشان دادن اعتماد به تیم و هم برای آزاد کردن وقت خود برای تمرکز بر مهمترین چیزها،

مهم است . اگر سخت به نظر می رسد، توجه خود را بر روی تأثیرگذارترین کارها متمرکز کنید و از آنها بخواهید که به روزرسانی های منظم را انجام دهند. بذار بقیه برن

3-گام-برای-تفویض-کار-رهبری-چالش ها

( منبع تصویر )

7. جستجوی بازخورد . درخواست بازخورد 360 درجه از افرادی که رهبری آنها را بر عهده دارید ممکن است عجیب باشد اما این امر کاملاً کلید موفقیت شما است.

بازخورد فرصتی برای یادگیری جایی است که می توانید به پیشرفت خود ادامه دهید، اما همچنین راهی است برای شنیدن آنچه که تیم شما در مورد رهبری شما قدردانی می کند. مکانیسم بازخورد خود را تنظیم کنید تا این امکان را فراهم کند و مطمئن شوید که به هر بازخوردی که دریافت می‌کنید پاسخ مثبت می‌دهید ، ارائه بازخورد از این طریق می‌تواند به اعتماد زیادی نیاز داشته باشد.

چالش های داخلی

8. مثبت اندیشی همه چیز همیشه طبق برنامه پیش نمی رود و مثبت ماندن در مواجهه با ناامیدی یک چالش واقعی برای رهبران است. اما مهم است که ادامه دهید، به خصوص اگر تیم نیز احساس ناراحتی می کند و برای انگیزه به شما نگاه می کند. ناامیدی را بپذیرید و آنچه را که می توانید از آن بیاموزید شناسایی کنید. سپس از آن به عنوان سوخت استفاده کنید تا دفعه بعد بهتر عمل کنید.

9. تمایل به دوست داشتن . هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید کسانی از ما که تمایل به مردم داریم – لطفا نمی توانیم رهبر باشیم. اما به این معنی است که گاهی اوقات همه چیز کمی ناراحت کننده است.

برخی از تصمیماتی که شما به عنوان یک رهبر می گیرید ممکن است باعث ناراحتی یا ناامیدی افراد شود، اما این بدان معنا نیست که آنها اشتباه می کنند. نسبت به احساسات دیگران همدلی نشان دهید، اما به یاد داشته باشید که اگرچه دوست داشتنی بودن خوب است، مهم تر است که به مهارت های رهبری خود احترام بگذارید.

10. آرامش خود را حفظ کنید . به احتمال زیاد زمانی را تجربه خواهید کرد که در نقش خود تحت فشار زیادی هستید یا مجبور هستید از یک بحران عبور کنید. در آن لحظات، حفظ آرامش و تمرکز روی کار دشوار است.

حتی اگر همه چیز گیج کننده است، به خودتان زمان و فضایی برای پردازش اطلاعات بدهید تا بتوانید از جایی شفاف تصمیم بگیرید، نه هرج و مرج. یادگیری مهارت برای تنظیم عاطفی، به ویژه به عنوان یک رهبر مهم است.

11. یادگیری اعتماد کردن. در حالی که این نقش غیرقابل انکار یک مدیر است که از تیم خود حمایت و مربیگری کند تا به آنها کمک کند تا بهترین عملکرد خود را داشته باشند، اما مرز باریکی بین مدیریت و ندادن فضا به افراد برای انجام کارشان وجود دارد.

یک تصور غلط رایج هنگام تبدیل شدن به یک مدیر این است که آنها به طور ناگهانی باید کار همه را کنترل و نظارت کنند، کارهای انجام شده را دوباره بررسی کنند و به عنوان نوعی کنترل کیفیت عمل کنند.

اما این می تواند به سرعت برای تیم خفه کننده شود و باعث بی اعتمادی شود. کارمندان در کار خود احساس استقلال نخواهند کرد – و رهبران در خطر از دست دادن اعتماد و امنیت روانی هستند .

7 نکته برای کمک به شما برای غلبه بر هر چالش رهبری که با آن روبرو هستید

1. مراقب خودت باش رهبری دیگران می تواند چالش برانگیز باشد. ممکن است مواقعی پیش بیاید که احساس می کنید از این مسئولیت دلسرد شده اید یا تحت تأثیر قرار گرفته اید. شما باید بتوانید انگیزه خود را حفظ کنید، با استرس ناشی از عدم اطمینان مقابله کنید و از خستگی عاطفی و فرسودگی اجتناب کنید .

مطمئن شوید که برای خاموش شدن واقعی از محل کار وقت می گذارید. هر چند وسوسه انگیز است، ایمیل ها و پیام ها را خارج از ساعات کاری مطالعه نکنید و به آنها پاسخ ندهید. این برای شما خسته کننده است و این انتظار را برای تیم شما ایجاد می کند که در زمانی که نباید کار کنند.

در محل کار، مطمئن شوید که در روز برای غذا خوردن و حرکت استراحت می کنید. مراقبت از خود مهم است . یک بطری آب روی میز خود نگه دارید تا هیدراته بمانید و سعی کنید هر ساعت یا بیشتر از صفحه نمایش استراحت کنید تا به چشمان (و مغزتان!) فرصت استراحت بدهید.

2. نقش خود را روشن کنید . مطمئن شوید که دقیقاً می دانید که شما و تیمتان مسئول چه چیزی هستید و چه چیزی را ندارید! این واقعاً به مدیریت منابع کمک می‌کند و مطمئن می‌شوید که کار زیادی را متحمل نمی‌شوید و خود و تیمتان را خیلی کم نمی‌کشید.

درک واقعی نقش خود به شما این امکان را می دهد که بر روی کارهایی تمرکز کنید که فقط خودتان می توانید انجام دهید و وظایف دیگر را به تیم محول کنید. تفویض اختیار نشان می دهد که به تیم خود برای انجام کارها اعتماد دارید و می تواند به توسعه مهارت های آنها کمک کند. و زمان شما را آزاد می کند تا روی جایی که می توانید بیشترین ارزش را اضافه کنید تمرکز کنید.

3. معتبر باشید . انواع مختلفی از رهبران و تئوری هایی در مورد بهترین راه ها برای رهبری وجود دارد . احساس نکنید که باید در قالب خاصی قرار بگیرید. مهارت های رهبری خود را با استفاده از رویکردهای مختلف در موقعیت ها توسعه دهید، اما سعی نکنید چیزی باشید که نیستید.

رهبر اصیل بودن مهم است ، نه بیشتر از همیشه.

تحقیقات نشان می دهد که کارکنان برای اصالت رهبران ارزش قائل هستند. وقتی همه چیز چالش برانگیز است، انسان بودن و جستجوی حمایت، اشکالی ندارد. در واقع، به تیم شما اجازه می دهد تا بداند آسیب پذیر بودن و درخواست کمک در صورت نیاز مشکلی ندارد.

تصویر-نمایش-5-ویژگی-چالش-های-رهبر-معتبر

4. پشتیبانی پیدا کنید. همه ما گاهی به کمک نیاز داریم و گاهی اوقات رهبری احساس تنهایی می کند. اطمینان حاصل کنید که پشتیبانی لازم را دریافت می کنید تا بتوانید بهترین کار ممکن را انجام دهید. با مدیر خط خود صحبت کنید یا ببینید آیا یک مربی یا مربی می تواند به شما در توسعه مهارت های شما کمک کند.

مربیگری و راهنمایی می تواند برای رهبران جدید و باتجربه بسیار مفید باشد . کوچینگ فضایی برای فکر کردن به چیزها ایجاد می‌کند و یافتن مربی که می‌توانید به تجربه‌اش تکیه کنید نیز می‌تواند مفید باشد.

5. از بازخورد به نفع خود استفاده کنید. سرمایه گذاری کنید تا فرهنگ شرکت خود را به فرهنگی تبدیل کنید که بازخورد را تقویت کند.

اول، شما باید به رهبران خود بیاموزید که چگونه بازخورد بدهند. این به آن‌ها کمک می‌کند تا با دادن نظرات اعضای تیم خود در کارشان احساس راحتی بیشتری کنند. این امر به ویژه هنگام پرداختن به یک موضوع مهم است. به آنها یادآوری کنید که ارائه بازخورد سازنده یک امر منفی نیست، بلکه راهی برای کمک به تیم آنها برای رسیدن به پتانسیل کامل خود و کارآمدتر شدن است. مدیران را تشویق کنید که بازخوردهای صعودی

داشته باشند که دو مزیت خواهد داشت. از یک طرف، با مثال زدن به رشد فرهنگ بازخورد در تیم کمک می کند.

اگر افراد ببینند مدیرشان باز است، تمایل بیشتری به اشتراک گذاری خود خواهند داشت. از سوی دیگر، نشان می دهد که مدیر تمایل به پیشرفت و یادگیری دارد. برای حمایت بیشتر از این، می توانید بررسی های رهبری را اجرا کنید، به طوری که شما به عنوان منابع انسانی داده های مورد نیاز خود را در مورد عملکرد مدیران خود داشته باشید.

در حالی که کلمه بازخورد ممکن است بار منفی داشته باشد، بازخورد مثبت نیز وجود دارد. به رسمیت شناختن کارمندان راه زیادی را طی می کند. و می تواند به سادگی یک یادداشت تشکر دست نویس باشد.

به برنامه های تشخیص داخلی خود و آنچه برای تشویق این طرز فکر انجام می دهید نگاه کنید. اطمینان حاصل کنید که مدیران از آنچه در دسترس آنها است آگاه هستند و در صورت نیاز از آنها حمایت می کنند.

در نظر بگیرید که چگونه BetterUp می تواند به سازمان شما در هنگام تغییر و عدم اطمینان کمک کند. مشتری BetterUp WarnerMedia نحوه استفاده از مربی مجازی را برای کمک به رفع برخی از چالش‌های آن به اشتراک می‌گذارد.

6. انتظارات روشنی را تعیین کنید. قبل از اینکه کسی کار جدید خود را شروع کند، انتظارات خود را با ارتباط روشن تعیین کنید.

فرض کنید شما به تازگی یک نفر جدید را برای مدیریت تیم زیر خود استخدام کرده اید. نقش آنها این است که تیم را قادر می سازند تا فضایی برای تکمیل تکالیف خود داشته باشند و در عین حال به آنها کمک کنند تا به عنوان فردی پیشرفت کنند و مالکیت توسعه خود را به دست بگیرند.

این به معنای حمایت از برنامه‌هایشان است تا بتوانند کار خود را انجام دهند، به آنها کمک می‌کند اولویت‌بندی کنند، و از جمله موارد دیگر به عنوان حائل بین تیم و مدیریت بالاتر عمل کنند.

اطمینان حاصل کنید که این برای آنها شناخته شده است. شما ممکن است به وضوح انتظارات را در یک سند، مانند یک برنامه 30-60-90 روزه، مشخص کنید . همچنین اغلب انتظارات رهبری را در مواردی مانند جلسات انفرادی مطرح کنید.

یک چیزی که باید به آن توجه داشته باشید: از مدیریت خرد خودداری کنید . بین تعیین انتظارات و معلق ماندن روی شانه های کارمندان تفاوت وجود دارد. اگر به رهبران خود نشان دهید که به آنها اعتماد دارید، برای راه اندازی تیم برای موفقیت، مجهزتر خواهید بود.

7. اغلب ارتباط برقرار کنید. اطمینان حاصل کنید که اهداف و ارزش های شرکت به وضوح در تمام سطوح سازمان بیان شده است. این اهداف کل شرکت و ارزش های اصلی شرکت باید به ویژه برای مدیران روشن باشد.

این ممکن است از طریق جلسات منظم در سراسر شرکت، پوسترها یا جلسات اطلاعاتی با گروه های کوچکتر انجام شود. مهم نیست که چگونه انجام می شود، باید واضح باشد تا مدیران بتوانند آنها را بیشتر با تیم خود در میان بگذارند و به آنها جهت دهند.

نتیجه

به‌عنوان یک رهبر، ممکن است با چالش‌های زیادی روبرو شوید، اما می‌تواند بسیار مفید باشد. ما برخی از رایج ترین چالش های رهبری را شرح داده ایم و راه حل ها و نکاتی را برای مقابله با آنها ارائه کرده ایم.

محیط برای رهبران پیچیده تر می شود. توسعه هوش هیجانی و نزدیک ماندن به ارزش‌هایتان زمانی مفید است که همه چیز به سرعت در حال تغییر است. و درست مانند ورزشکاران، سرگرمی‌ها، مدیران اجرایی و سایر بازیگران برتر، پشتیبانی مداوم از مربیان بسیار با تجربه می‌تواند به شما کمک کند تا هر چالش بعدی را تطبیق دهید و انجام دهید. برای آن مواقع، همه می توانند از داشتن کسی در گوشه خود سود ببرند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *