نام تجاری مشترک به عنوان یک استراتژی نوآوری


استراتژی نوآوری

آیا ایده های نوآورانه برای برندتان تمام شده است؟ شاید زمان آن رسیده است که یک استراتژی برندسازی مشترک را در نظر بگیرید . همکاری در محصولات و خدمات جدید می تواند برای هر دو برند مفید باشد. برندسازی مشترک چیزی بیش از یک استراتژی بازاریابی مشترک است. علاوه بر تبلیغات متقابل ، یک استراتژی برندسازی مشترک شامل ایجاد مشترک محصولات و خدمات جدید است که هر دو برند را نشان می دهد. به این ترتیب، هر نام تجاری از ارزش های برند یکدیگر استفاده می کند، بر نقاط قوت خود هم افزایی می کند و ارزش افزوده ایجاد می کند.

اگر به درستی انجام شود، اثرات مثبت برندسازی مشترک یا مشارکت نزدیک بسیار بیشتر از راه اندازی یک محصول و/یا خدمات جدید است. دری جدید به روی بازارهای جدید می گشاید و در معرض دید و آگاهی از برند را افزایش می دهد. همچنین به عنوان تقویت کننده شهرت و وفاداری مشتری عمل می کند. هر دو برند با پیوستن و همسو کردن تلاش ها می توانند از سودآوری، صرفه جویی در هزینه، افزایش جریان درآمد و افزایش فروش سود ببرند. لیست مزایا همچنان ادامه دارد.

می توانید شرکای پیدا کنید تا با آنها در صنایع مختلف همکاری کنید. حتی اگر در ابتدا نامناسب به نظر برسد، برخی از بهترین نمونه‌های برندسازی مشترک به ما نشان داده‌اند که چگونه چنین سرمایه‌گذاری مشترکی می‌تواند ایده‌های نوآورانه تولید کند و محصولات و خدمات عالی را به ما ارائه دهد.

  1. BMW و Louis Vuitton

یک شرکت خودروسازی چگونه می تواند از یک طراح لوکس بهره مند شود و بالعکس؟ شاید در ابتدا واضح نباشد، اما هر دوی مشتریان هدف آنها عمدتاً مشتریانی با کلاس بالا هستند که از سبک زندگی لوکس استقبال می کنند. نتیجه نهایی این همکاری یک مجموعه چمدان لویی ویتون بود که کاملاً در صندوق عقب BMW i8 جا می‌شد و برای هر دو یا به قول برخی هنر سفر، موفقیت بزرگی بود.

  1. GoPro و Red Bull

اکنون این یکی ممکن است واضح تر به نظر برسد. هر دو نشان دهنده برندهای بی آتش، ماجراجو و تا حدودی افراطی هستند و انتخاب های برتر در بین ورزشکاران، مسافران و کاوشگران هستند. هر دو دوست دارند محدودیت ها را پشت سر بگذارند و به جایی بروند که هیچ مردی قبلاً نرفته است. محبوب ترین و افراطی ترین همکاری آنها پروژه Stratos بود که همه ما را شگفت زده کرد.

  1. بون بل و دکتر فلفل

این همکاری بین یک شرکت آرایشی و بهداشتی و یک نوشابه گازدار منجر به موفقیت هر دو شرکت شد که از سال 1975 تا به امروز ادامه دارد. هر کدام بر ارزش برند دیگر تأثیر گذاشت و ثابت کرد که برندسازی مشترک می تواند یک موقعیت برد-برد برای هر دو ایجاد کند.

  1. H&M و طراحان لوکس

H&M با برخی از طراحان سطح بالا مانند Versace، Balmain، Jimmy Choo و Kenzo همکاری کرده است. این منجر به لباس‌های طراحان مقرون به صرفه‌تر برای مشتریان H&M و بازاری جدید و همچنین در معرض دید طراحان لوکس شد.

  1. اپل و نایک

اپل واچ همراه با نایک پلاس تجربه کاملا جدیدی را برای مشتریان هر دو برند ارائه کرد و قطعاً منجر به ایجاد ارزش افزوده برای هر دو برند شد.

اینها تنها نمونه هایی از برندسازی مشترک هستند که به درستی انجام شده است. به همان اندازه موفق‌تر هستند. Starbucks و Spotify، Betty Crocker and Hershey’s، Apple و MasterCard، افراد مشهور و برندهای خاص و غیره. همه چیز به ارائه چیزی و به دست آوردن در ازای آن ختم می شود. برندسازی مشترک یک خیابان یک طرفه نیست. آیا می توانید یک شریک خوب برای برندسازی مشترک و افزایش کارایی کسب و کار خود فکر کنید؟

قطعاً در مکان مناسبی هستید. Innovation Cloud نه تنها یک شریک عالی در فرآیند نوآوری شماست، بلکه می تواند همکاری بین شما و شرکایتان را تقویت کند و آن را به سطح بعدی برساند. اگر هنوز این کار را انجام نداده اید، برندسازی مشترک گام منطقی بعدی برای کسب و کار شما خواهد بود، و Innovation Cloud برای کمک به شما در ایجاد محصولات و/یا خدمات نوآورانه در هر مرحله به شما کمک خواهد کرد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *