میم مارکتینگ – روشی نوآورانه برای جذب مشتریان شما


فرهنگ میم

فرهنگ میم یک فرهنگ در حال تکامل است که توسط پدیده های اجتماعی در سراسر جهان هدایت می شود . به طور فزاینده ای در کانال های مختلف ارتباطی غالب می شود و حتی خود به شکلی از ارتباط تبدیل می شود. در ابتدا، جوامع خاصی وجود داشتند که خود را با میم ها سرگرم می کردند، آنها را با جمعیت آنلاین به اشتراک می گذاشتند، و با رشد مداوم این روند نوآورانه ، امروز شاهد غرق شدن رسانه های اجتماعی در میم ها هستیم. مردم حتی می‌توانند به راحتی با میم‌های خارج از اینترنت و در مکالمات روزانه خود ارتباط برقرار کنند.

با این حال، از آنجایی که بسیاری از ما میم‌ها را راهی بسیار محبوب برای ایجاد طنز از طریق عکس‌ها و زیرنویس‌ها می‌دانیم، شرکت‌ها از آن به عنوان ابزاری قدرتمند برای برندسازی محصولات و خدمات خود و افزایش تعامل فالوورهای خود در رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.

میم مارکتینگ

بازاریابی میم اغلب به عنوان “آینده رسانه های اجتماعی” نامیده می شود، و ما نه تنها با این موافق هستیم، بلکه بیانیه دیگری نیز داریم: آینده اینجاست! کسب‌وکارها، به‌ویژه امروزه، تمایل دارند راه‌های نوآورانه‌ای برای جلب توجه مخاطبان خود ارائه دهند. نوآوری مانند بازاریابی Meme استراتژی است که بسیاری از شرکت ها برای دستیابی به نتایج برجسته در بازاریابی محصولات و خدمات خود از آن استقبال کردند.

برخی می گویند که ایجاد الگوهای رفتاری روشی آسان برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات به شیوه ای سرگرم کننده و به یاد ماندنی، نمایش فرهنگ شرکت و شخصیت برند از طریق محتوای مرتبط، یا به سادگی جذب مخاطبان گسترده تر است. اینها در واقع مزایای استفاده از میم مارکتینگ هستند، اما کار آسانی نیست . علاوه بر یک استراتژی، به یک تیم خلاق و راهی برای هدایت خلاقیت آنها برای بیان پیام های اصلی که می خواهید برای مشتریان فعلی و بالقوه خود ارسال کنید، نیاز دارید.

نوآوری که مهم است

تعداد زیادی از برندها از تلاش های بازاریابی روزانه خود در رسانه های اجتماعی با الگوهای رفتاری پشتیبانی می کنند. مطالعات مختلف نشان می دهد که یک کاربر اینترنتی به طور متوسط ​​حدود 90 دقیقه در روز را در شبکه های اجتماعی صرف می کند. اکنون، با بحران ادامه دار، این اعداد افزایش یافته است که به معنای فضای بیشتری برای برندها برای پر کردن محتوای مرتبط با میم است. بازاریابی میم روش مرسوم بازاریابی نیست، به همین دلیل است که متصدیان صنعت مختلف کمتر از آن به صورت آنلاین استفاده می کنند. از سوی دیگر، فواید آن بسیار زیاد است. میم ها می توانند شما را بخندانند و با دیگران ارتباط برقرار کنند. پس چرا صدای برند خود را به روشی خنده دار با جمعیت آنلاین وصل نمی کنید؟

بازاریابی الگوی رفتاری در واقع یک نوآوری در بازاریابی است که اینجا باقی مانده است. همچنین، میم ها منبع گسترده ای از نوآوری در صنایع مختلف هستند. وقتی می‌بینید که یک نوآوری به نوآوری‌های بیشتری دامن می‌زند، مثل این است که یک معدن طلا پیدا کرده‌اید. دلیل اینکه امروزه بیش از هر زمان دیگری به نوآوری ارزش داده می شود این است که به نظر می رسد هر ایده خوب از قبل گرفته شده و تحقق یافته است. پس این مادر نوآوری را جستجو کنید و رابطه با مشتریان خود را قوی و طولانی مدت کنید.

نحوه انجام بازاریابی Meme

هر تصویر یا ویدیویی می تواند یک میم ایجاد کند. گاهی اوقات ویروسی می شوند، گاهی اوقات نه. حتی اگر نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم که کدام میم ویروسی می‌شود، یا به‌طور خاص چرا این اتفاق می‌افتد، توصیه می‌شود به جای اینکه فوراً به سراغ آن بروید، استراتژی خود را برای استفاده از میم مارکتینگ مشخص کنید. نباید اجبار کرد، زیرا مشتریان می‌توانند متوجه شوند که میم‌های شما در جای خود نیستند و ممکن است به شهرت شما آسیب برساند.

میم ها اغلب بر زبانی که مشتریان آنلاین استفاده می کنند تأثیر می گذارد. هر شرکتی که می خواهد از میم مارکتینگ استفاده کند باید از نحوه ترجمه صحیح پیام های بازاریابی خود آگاه باشد. با توجه به محبوبیت میم ها، می خواهید مخاطبان خود را به درستی هدف قرار دهید و علایق آنها را برآورده کنید. این بدان معناست که حس شوخ طبعی آنها را بشناسید و صدای برند خود را مشخص کنید. همچنین، قابل ربط باشید – اگر در ارائه پیام بازاریابی خود شکست خورده اید، خنده دار بودن آن مهم نیست.

در بازاریابی میم، توصیه می شود میم های مارک دار خود را ایجاد کنید. آسان نیست، اما راه هایی برای شروع وجود دارد. استفاده از میم موجود مزایای خود را دارد، اما مطمئن شوید که هنوز در رسانه های اجتماعی ترند است. در سناریوی دیگر، اگر از خود استفاده می کنید، باید مراقب باشید که با فضای فرهنگی در ارتباط باشید. و قطعا، مهم ترین نکته استفاده بیش از حد از میم ها نیست… فقط این کار را نکنید.

بازاریابی ابری و میم نوآوری

هنگامی که این نوع نوآوری سر به فلک می کشد، شرکت ها تمایل دارند ساده ترین راه را برای حرکت به این آب ها بیابند. در این مواقع حساس، زمانی که اکثر کارمندان شما خارج از دفتر هستند، برای اکثر شرکت‌ها بسیار سخت است که تیم‌های خلاق خود را برای کار روی این نوع پروژه‌ها جمع کنند . با این حال، اگر میم مارکتینگ استراتژی است که می‌خواهید کسب‌وکارتان آن را دنبال کند، اپلیکیشن Innovation Cloud Ideas یک راه مؤثر برای انجام آن است. تیم‌هایی را از سرتاسر جهان جمع‌آوری کنید و پتانسیل خلاقانه‌شان را روی ساخت محتوای ویروسی برای شرکت شما بدون هیچ‌گونه محدودیت زمانی و/یا جغرافیایی متمرکز کنید

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *