مسیرهای نوآوری – راهی برای ترسیم استراتژی شما


گزینه-مسیرها

شنبه گذشته وقت پیدا کردم تا بنشینم و به بحثی که اخیراً بین هایدن شاگنسی و کالین نلسون در وبینار هایپ « چگونه شرکت ها به چالش اختلال رسیدگی می کنند » روی داد گوش کنم.و کاملا از آن لذت بردم

در آنجا یادداشت هایم را می نوشتم در حالی که آنها دیدگاه های متفاوت خود را در مورد اینکه چگونه این دنیایی را دیدند که در آن اختلال به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل می شود، بحث می کردند. من مقدار زیادی از آن را برداشت کردم و شما را تشویق می کنم زمانی را برای گوش دادن به آن پیدا کنید. همچنین من را بر آن داشت که ثبت نام کنم و کتاب سفید هایدن را که برای هایپ نوشته شده بود با عنوان ” چگونه شرکت ها به چالش اختلال رسیدگی می کنند ” دانلود کنم.

سپس در نهایت می بینم که هایدن در حال ارائه یک یادداشت کلیدی در انجمن مدیران نوآوری HYPE در 28-29 می 2015 در هتل بزرگ Kameha، بن، آلمان است و می توانم فرض کنم که این موضوع در مورد این اختلال رخ می دهد. متأسفانه نمی‌روم و فکر می‌کنم همه رزروها اکنون بسته شده است زیرا بازیگران ستاره قول می‌دهند چند روز ارزشمند را به کسانی که می‌روند ارائه دهند.

دوشاخه بسه

بنابراین پس از تأیید دوستانه از همه کارهای بزرگی که هایدن انجام می‌دهد و چند اتصال به HYPE و همه فعالیت‌های حمایتی آن در مورد اختلال، اکنون به افکار خود برمی‌گردم.

اگر اختلال نیروی جدید است، مسیرها به شما گزینه هایی برای پاسخ دادن می دهند

من مسیرهای گزینه هایدن را از وبینار انتخاب کردم و مطمئناً این را دوست داشتم. من را به سفر کوچک خودم در ارتباط، حمایت و ارزیابی این موضوع سوق داد.

بنابراین من به هایدن ایمیل زدم تا دید بهتری از مسیر انتخاب او داشته باشم. او پاسخ داد: « مسیرهای گزینه‌ها چیزی است که من در Shift درباره آن صحبت می‌کنم – این فقط زبانی است که من شروع به استفاده از آن کردم. الهام از تئوری گزینه های واقعی است که برای دنیای نوآوری بسیار پیچیده است، بنابراین من سعی کرده ام آن را ساده کنم.

خوب، یکی از نقاط شروع من این است که همیشه به منبع برگردم. مسیرهای گزینه آن دسته از گزینه های قابل دوام با فعال بودن هستند، گزینه هایی که گزینه های پیش رو را پیش بینی و ساختار می دهند تا بتوانید به تغییرات ناگهانی، سناریوهای ترسیم شده تری نشان دهنده متغیرها یا محرک ها واکنش نشان دهید تا برای حملات احتمالی، آسیب پذیری ها و فرصت های در حال تغییر آمادگی بهتری داشته باشید.

هایدن به شما پیشنهاد می‌کرد که برای آماده‌بودن تصمیم‌های مختلف پیش‌رو نیز هزینه کنید، این تصمیم‌ها را تجلی دهید، سپس در میان افرادی که در آن تصمیم‌گیری‌های نیروی مخرب نقش دارند بحث کنید، بنابراین شما در فکر کردن در مورد نحوه پاسخگویی جلوتر هستید. یکی از توصیه‌های هایدن این بود که این مسیرهای گزینه را به طور کامل با مدیر ارشد مالی طی کند، بنابراین قبل از اتخاذ تصمیمات سخت، زمانی که شما در میانه مدیریت پویایی اختلال هستید، به او درک می‌کند.

به نظر می‌رسد که این کمک می‌کند تا مسیرهای گزینه را به خوبی در ذهن من پیدا کنم، زیرا ارزش آن‌ها در نیازهای ما برای آمادگی بسیار بیشتر برای لحظات مختل‌کننده‌مان است، با توجه به اینکه این موارد بیشتر اتفاق می‌افتند.

چه چیز دیگری می توانم یاد بگیرم یا حتی به این اضافه کنم؟

تصمیم گرفتم این ایده را کمی گسترش دهم و به مقالات آکادمیک (تقریباً مدفون) برخوردم، اما به لطف گوگل آنها برای من زنده شدند. اینها مسیرهای تطبیقی ​​را شناسایی کردند و در یک رویکرد سیاستی قرار گرفتند.

دو مقاله ای که در آنچه من به دنبال آن بودم «برای من کار کرد» عمدتاً به پویایی تغییرات محیطی می پردازد که در آن شما باید تفکر تطبیقی ​​بسیار بیشتری در فرآیند برنامه ریزی داشته باشید که انواع مختلف اقدامات را توصیف می کند (مثلاً اقدامات کاهش دهنده و مصون سازی). ).

دیدگاه در اینجا همانگونه است که ما پیش بینی می کنیم و تعیین می کنیم، همانطور که آینده آشکار می شود، تجربه می کنیم و یاد می گیریم. هرچه بیشتر به این امر باز باشیم، بیشتر می توانیم به اختلال پاسخ دهیم. هرچه بیشتر صحبت کنیم و «عدم قطعیت» را توصیف کنیم، جایی که می‌توانیم دیدگاه‌های متفاوتی را ترسیم کنیم، یا با استفاده از «بوم مدل تصمیم‌گیری» هایدن برای ارتقای یادگیری و آگاهی، «گزینه‌هایی» در زمان تغییر موقعیت‌ها یا حتی زمانی که شرایط را احساس می‌کنید، در اختیار داریم. درست است که خودتان این اختلال را تحریک کنید.

اجازه دهید چند تصویر تصویری را در اینجا از دو مقاله ارائه دهم (جزئیات نشان داده شده در زیر)

رویکرد-سیاست-تطبیقی-مسیر-رویکرد

و تفکر پویا تر

توسعه مسیرهای سیاست تطبیقی ​​پویا

من فکر می‌کنم اینها به‌عنوان یک توالی فکری مفید هستند، با برخی تنظیمات برای توضیح محیط کسب‌وکار و برنامه‌ریزی آن و نیازهای بازیگری آینده. احساس کردم این دو چارچوب به من کمک می کنند تا حتی بیشتر به تفکر مسیر گزینه هایدن اضافه کنم.

سپس به برخی از کارهایی که انجام داده ام به عنوان یک سفر مداوم برای تناسب اندام نوآوری مورد نیازمان فکر کردم.

من در حال تکمیل مقدار زیادی کار پیشگام در نقشه برداری از قابلیت های نوآوری مورد نیاز برای مدیریت نوآوری مورد نیاز بوده ام. من یک وب سایت اختصاصی در این www.innovationfitnessdynamics.com دارم (برخی از تبلیغات دوستانه «به من فکر کن»).

من ابتدا سفر را ترسیم می کنم و سپس قسمت های مختلف این اثر را بررسی می کنم. یک بخش مربوط به این تفکر اختلال مربوط به مناظر تناسب اندام است و ما باید هنگام حرکت به سمت اهداف خود در زمین های ناهموار حرکت کنیم. به عنوان مثال، ما باید توانایی‌های خود را برای کارهایی که باید انجام دهیم و آنچه ممکن است مورد نیاز باشد، آماده کنیم، سپس تناسب نوآوری شما را برای راه‌حل‌های امروز و چالش‌های فردا ایجاد کنیم. این در یک سفر با  نه مرحله قاب شده است .

به نظر من، روشی که در حال حاضر برای توسعه قابلیت‌های نوآورانه خود در نظر گرفته‌ایم، مانع از نوآوری شده است. اگر مهارت‌های نوآوری خود را «تقویت» نکنیم، نشناسیم چه چیزی ارزشمند است، چه چیزی خوب است، چه چیزی که به سادگی وجود دارد، در برابر حمله بسیار آسیب‌پذیر هستیم.

اگر «نمی‌دانیم» قابلیت‌های نوآوری پویا چیست، پس چگونه می‌دانیم چه، چه زمانی، کجا، چگونه و چرا برای ارائه هر نوآوری که می‌تواند به اندازه کافی متمایز باشد. با دانستن این قابلیت‌های پویا و استفاده از آنها، شانس بیشتری برای مهار نیروهای مخرب خارجی داریم و می‌توانیم به همان اندازه، با اعتماد به نفس فزاینده، به «نیروی مختل‌کننده» تبدیل شویم.

نقشه برداری از زمین گزینه های جایی که می خواهید باشید.

شما باید یک نقشه راه ترجیحی تهیه کنید که می‌خواهید نوآوری شما را به کجا برساند، اما مطمئناً باید گزینه‌های خود را توسعه دهید، زیرا هیچ مسیری مستقیم و بدون پیچیدگی نیست. با شکل دادن به “زمین واقعیت های مختلف” خود، می توانید بسیاری از کارها، طراحی ها، تفکرات و اولویت هایی را که به شما یک استراتژی پایدار می دهد، توصیف کنید.

شما در حال تدوین یک طرح روان هستید که استدلال دقیقی را در مورد اینکه چگونه می توانید دیگران را مختل کنید یا به اختلال دیگران واکنش نشان دهید، صرفاً با مقدار اصل سازماندهی و جزئیاتی که در این مسیرهای گزینه ایجاد می کنید، تنظیم می کند. شناسایی این نیروهای بالقوه آینده، انتخاب‌های شما را شکل می‌دهد و فعالیت‌های نوآورانه‌ای را که باید توسعه دهید، «اطلاع می‌دهد» و امکانات محدوده‌ای را فراهم می‌کند تا بسیار آماده‌تر برای پاسخ به این نیروهای اختلال باشید.

در نهایت به همین دلیل است که من همیشه روش شناسی سه افق را پیشنهاد می کنم

اخیراً من روش شناسی سه افق را در یک پست با استفاده از چارچوب سه افق برای نوآوری معرفی کردم . می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد این رویکرد کادربندی در وب‌سایت من پیدا کنید و همچنین در یک صفحه pdf افتتاحیه اخیر که از طریق HYPE: Exploring the Three Horizons Framework ارائه شده است. این قاب بندی 3H به شما این توانایی را می دهد که در ذهنیت های مختلف فکر کنید و نقاط انتقالی اکنون و نزدیک مدت را ترسیم کنید و به آینده نگاه کنید و تغییرات را پیش بینی کنید. این مسیرهای گزینه و نقشه برداری از زمینی را که برای سفر نیاز دارید، افزایش می دهد.

هر مسیر گزینه ای نیاز به ساخت دارد، مطمئناً نیاز به تجلی دارد، می تواند به اطلاع خود و اطرافیانتان در مورد جایگزین ها و اقدامات مختلف کمک کند. فکر کردن از طریق اختلال نه تنها بسیار سالم است، بلکه برای بقا و شکوفایی ضروری است. ما باید به آینده نگاه کنیم و تا جایی که می توانیم آماده باشیم تا نیروهای مخرب آن را که دائماً بر ما تحمیل می کنند، پیش بینی کنیم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *