مزارع نمایشی می توانند به انقلاب کشاورزی آفریقا کمک کنند

مزارعی که برای آموزش تکنیک ها و فن آوری های کشاورزی استفاده می شوند – معروف به مزارع نمایشی – یک سرمایه گذاری هوشمند هستند که می توانند به تسریع پذیرش نوآوری های تغییر دهنده بازی کمک کنند. کشاورزان می توانند روش های جدیدی را برای انجام کارها بدون نیاز به انجام آن در مزارع خود بیاموزند.

مزارع نمایشی برای آموزش تکنیک ها و فناوری های مختلف کشاورزی، نمایش محصولات جدید یا بهبود یافته استفاده می شود. آنها همچنین به عنوان مکانی برای تحقیق و آزمایش روش های جدید در کنار روش های سنتی عمل می کنند.

اندازه آنها می تواند به طور گسترده ای متفاوت باشد، از مزارع کوچک تا بزرگ. بسته به آنچه که آزمایش می شود یا به نمایش گذاشته می شود، مزرعه نمایشی می تواند انواع مختلفی از محصولات و گونه های محصول، نژادهای دام یا طیور، درمان های کود یا فناوری مانند آبیاری قطره ای داشته باشد. آنها اغلب تحت مالکیت و اداره دانشگاه ها، مؤسسات تحقیقاتی دولتی یا خصوصی، صنایع خصوصی یا استارت آپ های متمرکز بر کشاورزی و سازمان های غیر دولتی هستند.

اهمیت مزارع نمایشی برای اولین بار بیش از یک قرن پیش توسط کشاورز کشاورزی سیمن ناپ شناسایی شد. او به فلسفه تدریس از طریق نمایش اعتقاد داشت. او به عنوان پدر مزارع نمایشی شناخته می شود که در سراسر جهان در کشورهای مختلف از ایالات متحده گرفته تا اسرائیل، غنا و نیجریه استفاده می شود.

تجزیه و تحلیل جهان، از کارشناسان

اما مزارع نمایشی پتانسیل انجام کارهای بسیار بیشتری را دارند. هنوز تعداد بسیار کمی از آنها در آفریقا وجود دارد. اگر با دقت طراحی شوند، می توانند به انقلابی در کشاورزی آفریقا کمک کنند. آنها می توانند به حل برخی از چالش های پایدار آفریقا از جمله خاک های تخریب شده یا پذیرش کم فن آوری های آبیاری کمک کنند.

آنها همچنین می‌توانند به جذب مفاهیم جدیدی که کشاورزی را متحول می‌کنند، از جمله کشاورزی دقیق – یک سیستم مدیریت مزرعه که تضمین می‌کند خاک و محصولات دقیقاً آنچه را که برای رشد و بهره‌وری بهینه نیاز دارند دریافت می‌کنند، کمک کنند. یا کشاورزی حفاظتی – یک سیستم تولید کشاورزی پایدار متشکل از سه اصل مرتبط. حداقل مزاحمت خاک، مخلوط کردن و چرخاندن محصولات زراعی و پوشاندن خاک تا حد امکان.

جایی که کار می کند

وزارت کشاورزی ایالات متحده اخیراً مزارع نمایشی در سراسر ایالت را برای نمایش اقدامات بهداشتی خاک و مقایسه سیستم های کشت مربوطه تأمین مالی کرده است.

در اسرائیل، مرکز توسعه کشاورزی بیش از 270000 نفر از 132 کشور را در دوره های مختلف آموزش داده است که 70 درصد آنها از مزارع کشاورزی نمایشی استفاده می کنند.

همچنین پیشرفت های قابل توجهی در این قاره صورت گرفته است. در نیجریه ، یک شرکت کود شیمیایی بیش از 3000 مزرعه نمایشی دارد که از آنها برای نمایش و آموزش کشاورزان در مورد شیوه های کشاورزی مدرن استفاده می کند.

در غنا، وزارت غذا و کشاورزی بیش از 1242 مزرعه نمایشی محلی ایجاد کرده است که فناوری های جدید کشاورزی را به نمایش می گذارد.

در کنیا یک مزرعه نمایشی در Meru به زنان هر آنچه را که باید در مورد کشاورزی حفاظتی بدانند آموزش می دهد. این شامل پوشاندن محصولات زراعی مانند چمن یا حبوبات، برای ایجاد پوشش فصلی خاک برای محافظت از زمین های برهنه است. این نوع مراحل باعث بهبود بهره وری محصول ، افزایش بازده و همچنین سود و امنیت غذایی می شود.

کشاورزان می توانند ببینند که شیوه ها در طول زمان چگونه عمل می کنند، از یک فصل به فصل دیگر تا چند سال. سپس می توانند از آنها در مزارع خود استفاده کنند. در کنیا بیش از 10000، از بیش از 7 میلیون کشاورز، این شیوه ها را اتخاذ کرده اند.

چین 23 مرکز نمایشی را در سراسر آفریقا با هدف ارتقاء کشاورزی آفریقا از طریق انتقال موفقیت در کشاورزی ایجاد کرده است.

اما چین تنها نیست. شرکت های متمرکز بر کشاورزی مانند امیران کنیا از سایت های نمایشی برای نمایش فناوری هایی که می فروشند استفاده کرده اند. هدف آنها این است که به کشاورزان ثابت کنند که اینها واقعاً کار می کنند و می توان از آنها برای بهبود بهره وری و ایجاد درآمد استفاده کرد. کیت های آنها دارای سیستم آبیاری قطره ای مبتنی بر ثقل، مخزن آب و تمام نهاده های کشاورزی لازم است. به زودی داستان‌های موفقیت‌آمیزی از سوی کشاورزان وجود داشت که اینها را خریدند و این به گسترش این خبر کمک کرد.

سازمان های غیردولتی نیز از مزارع نمایشی استفاده می کنند. به عنوان مثال، توسعه در باغبانی در کنیا از مزارع نمایشی به عنوان کلاس درس برای نمایش شیوه های خوب کشاورزی استفاده می کند.

یکی از موفق ترین ابتکارات کمک به حل یکی از بزرگترین چالش های آفریقا – خاک های تخریب شده است. اتحاد برای یک انقلاب سبز در آفریقا بیش از 155000 باغ نمایشی برای نمایش بهترین شیوه های بهداشت خاک در 13 کشور ایجاد کرده است. کشاورزانی که از این شیوه ها استفاده می کنند، عملکرد محصول خود را دو برابر و در برخی موارد سه برابر کرده اند.

کارهای بیشتری باید انجام شود

نیاز به مزارع نمایشی را نمی توان بیش از حد مورد تاکید قرار داد – به ویژه در آفریقا. چالش هایی مانند خشکسالی ، خاک های تخریب شده و بهره وری پایین محصولات همچنان ادامه دارد و معیشت میلیون ها نفر را تهدید می کند.

یکی از چالش های مهم تامین مالی است. راه‌اندازی مزارع نمایشی برای آزمایش فن‌آوری‌های جدید یا بهترین شیوه‌ها به بودجه، زمان و تلاش زیادی نیاز دارد.

خوشبختانه چندین آژانس تأمین مالی، از جمله دولت ها، وجود دارند که مزارع نمایشی را تأمین مالی می کنند. به عنوان مثال، بنیاد بیل و ملیندا گیتس ، ابتکار بهداشت خاک آفریقا، اتحاد برای یک انقلاب سبز در آفریقا را تامین مالی کرد. وزارت کشاورزی غنا نیز اهمیت آنها را تشخیص داده و 1242 مزرعه نمایشی را تأمین مالی کرده است.

این روند باید ادامه پیدا کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *