مدیریت نوآوری در مقابل مدیریت عملکرد: 5 نقطه تقاطع


این وبلاگ و کل بخش به نوآوری و مدیریت آن اختصاص دارد، اما ما هنوز به چگونگی ارتباط آن با مدیریت عملکرد پرداخته ایم. همه حوزه‌های مدیریت دارای مبانی و ایده‌های مشترکی هستند، اما درک تفاوت آنها به ما اجازه می‌دهد تا ببینیم که چگونه همسویی با یکدیگر می‌تواند مزایایی را به همراه داشته باشد.

در پایان این پست، محل تلاقی مدیریت عملکرد و نوآوری را خواهید آموخت ، اما ابتدا باید درک کنیم که مدیریت عملکرد به چه معناست.

مدیریت عملکرد عنصر اصلی هر استراتژی مدیریتی است، زیرا هدف آن ارزیابی و بهینه سازی عملکرد کارکنان است که همه چیز را در حال اجرا نگه می دارد. مسئولیت‌های مدیریت عملکرد شامل نصب، توسعه و حفظ استعدادها، اما همچنین بررسی مداوم داده‌های عملکرد است. مدیران باید بدانند که کارکنان چه کاری، چگونه و چرا انجام می دهند تا به طور موثر آنها را رهبری کنند. این بدان معناست که هنگام مواجهه با موانع، باید آنها را شناسایی کرده و راهبردهای خاصی را برای غلبه بر آنها به کار گیرند. جدای از چالش ها، مدیران باید از فرصت ها آگاه باشند و از آنها برای توسعه و اجرای استراتژی های نوآورانه ای استفاده کنند که هم برای افراد و هم برای کل شرکت سودمند باشد.

مدیریت عملکرد اغلب موارد زیر را شناسایی می کند:

  • مشارکت کارکنان – اکثر مدیران معتقدند که کارکنان متعهد به موفقیت شرکتشان کمک می کنند.
  • حفظ استعداد – اگر تیم مدیریت برای توسعه حرفه ای آنها سخت تلاش کند، آنها را در دستیابی به اهدافشان یاری کند و به طور مداوم عملکرد را تأیید کند، کارکنان تشویق می شوند در شرکت بمانند و حتی تلاش بیشتری انجام دهند.
  • پرورش رهبران – علاوه بر مدبر بودن، استخدام همیشه خطر انتخاب های ضعیف را نیز به دنبال دارد. به همین دلیل است که مدیریت عملکرد اغلب رهبران در حال توسعه را از میان کارکنان خود در نظر می گیرد.

اکنون که ویژگی‌های اساسی مدیریت عملکرد و موانع آن را درک می‌کنیم، می‌توانیم در مورد اینکه چگونه ابزارهای مدیریت نوآوری، مانند نرم‌افزار مدیریت نوآوری، به شما اجازه می‌دهند تا عملکرد کارکنان خود را پیگیری کرده و عملکرد آنها را افزایش دهید، صحبت کنیم. بیایید 5 تکنیک را برای بهبود مدیریت عملکرد با کمک نرم افزار مدیریت نوآوری مرور کنیم:

  1. شرح نقش ، وظایف و اهداف روشن را تعیین کنید

ایده اساسی در پشت Innovation Cloud استفاده از نرم افزار مدیریت نوآوری در یک شرکت از طریق چارچوبی مبتنی بر نقش است که به شما امکان می دهد نه تنها فعالیت نوآوری کارکنان را ارزیابی کنید، بلکه شاخص های عملکرد کلیدی آنها را نیز نشان دهید .

  1. مشارکت کارکنان را افزایش دهید

آیا می دانستید که 71 درصد از مدیران احساس می کنند مشارکت کارکنان یکی از مهم ترین عوامل در موفقیت کلی سازمان است؟ 

نرم افزار مدیریت نوآوری با ویژگی های گیمیفیکیشن داخلی به افزایش تعامل کارکنان کمک می کند. این نه تنها برای نوآوری، بلکه برای  سطح عملکرد کلی کارکنان مهم است.

  1. شایستگی های رهبری و مربیگری را توسعه دهید

در چنین سیستم شفافی مانند Innovation Cloud ، رهبران می‌توانند با به اشتراک گذاشتن بینش‌های خود و کسب دانش در میان تیم‌های متقابل، توانایی‌های خود را بیشتر توسعه دهند و نشان دهند. اینجا جایی است که رهبران واقعی ساخته می شوند، جایی که می توان آنها را شناخت و قدردانی کرد.

  1. افزایش بهره وری با عملکرد بهتر

تعیین اهداف دقیق، قابل اندازه‌گیری و محدود به زمان با چالش‌ها و مسئولیت‌های مشخص، تمرکز بر کار و عملکرد فرد را افزایش می‌دهد و در نتیجه عملکرد بالاتر و در نهایت عملکرد فردی و تیمی بهتر را به همراه دارد. آیا این یک ابزار مدیریت نوآوری عالی نیست که می تواند در مدیریت عملکرد نیز اعمال شود؟

  1. یک برنامه پاداش ایجاد کنید که موفقیت را تشویق کند

شناسایی مشارکت‌کنندگان برتر برای جلسات ایده‌پردازی در میان کارمندانتان بسیار مهم است، زیرا به یک برنامه پاداش مرتبط است، که اگر بتوانید عملکرد آنها را در چنین فعالیت‌هایی پیگیری کنید، پیاده‌سازی آن ساده است. این یکی دیگر از مزایای استفاده از ابر نوآوری به عنوان ابزاری قدرتمند برای اندازه‌گیری شاخص‌های کلیدی عملکرد در سطوح مختلف مدیریتی است. مشارکت‌کنندگان برتر برای موفقیت‌هایشان ارتقا می‌یابند و پاداش می‌گیرند، و پیامی قوی به سایر کارمندان می‌فرستند تا به کار خوب خود ادامه دهند!

اینجاست که مدیریت نوآوری به مدیریت عملکرد نور می تاباند، اما اگر می خواهید همه چیزهایی را که در مورد راه حل SaaS ما باید بدانید، برنامه نمایشی را با یکی از مشاوران نوآور با تجربه ما برنامه ریزی کنید و تأثیر مدیریت خود را در زمینه های مختلف کسب و کار گسترش دهید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *