مدیریت نوآوری در حمایت از تغییرات استراتژیک


تعداد فشارهای خارجی بر سازمان ها همچنان در حال افزایش است. بازارهای جدید به سرعت در حال حرکت، طیف وسیع تری از رقبا، تفاوت در قوانین محلی، … لیست ادامه دارد.

مطالعه‌ای در مورد «نوآوری و رشد» توسط PWC در سال 2014 نشان داد که 20 درصد از نوآوران [شرکت‌های بزرگ] 50 درصد سریع‌تر از میانگین شرکت‌های جهانی در 3 سال گذشته رشد کرده‌اند. نوآوری برای حمایت از رشد بسیار مهم است.

همین مطالعه نشان داد که 43 درصد از رهبران کسب و کار نوآوری را به عنوان یک “ضرورت رقابتی” می بینند. در مدت 5 سال، این به 51٪ افزایش می یابد. برای بسیاری، نوآوری برای بقا نیز حیاتی است.

پیچیدگی فزاینده تجارت در سطح بین‌المللی، انتخاب مسیر و پایبندی به آن را بسیار دشوار می‌کند، شرکتی که قادر به تطبیق سریع است، احتمال بیشتری دارد که با رخ دادن تغییرات از مزیت استفاده کند.

تغییرات استراتژیک

ما قبلاً شاهد بودیم که تعدادی از بازارها در نظر دارند که چگونه می توانند تغییرات استراتژیک قابل توجهی را اجرا کنند. 

 • آیا تولید سنگین می تواند به رقابت با بازارهای نوظهور که در آن نیروی کار ارزان تر است ادامه دهد؟ 
 • آیا صنعت کاغذ می تواند خود را با دنیایی که همچنان کمتر از محصول خود استفاده می کند، سازگار کند؟
 • چگونه موسسات مالی می توانند با وام دهندگان خرد و ارزهای جدید مانند بیت کوین سازگار شوند؟
 • چگونه می‌توانند با افزایش مصرف آنلاین، رسانه‌های مرسوم را سازگار کنند؟

شرکت‌ها در این صنایع مجبور به تطبیق هستند، در برخی موارد این یک ضرورت تجاری است.

در همه این صنایع و فراتر از آن، نوآوری در حال تبدیل شدن به پاسخ انتخابی برای کمک به حمایت از یک تغییر استراتژیک است. اما حرکت به سوی سازمانی چابک‌تر و سازگارتر، از لحاظ عملی چه چیزی را شامل می‌شود؟ چگونه نوآوری برای حمایت از این نیاز تغییر می کند؟

در زیر مجموعه‌ای از گام‌های اصلی است که ما در HYPE Innovation شاهد ظهور آن‌ها در همه بخش‌ها و مناطق جغرافیایی هستیم:

 • شاخص های کلیدی عملکرد – درک درستی از شکل قیف نوآوری امروزی ایجاد کنید، در نظر بگیرید که چه چیزی را اندازه گیری کنید و به کجا باید بروید.
 • ایجاد یک فرهنگ جدید – همه ما دوست داریم فرهنگ نوآورانه، باز و مشارکتی بیشتری داشته باشیم، اما چگونه می‌توانیم به آنجا برسیم؟ تمرکز بر رفتارهای کلیدی که باید ببینیم شروعی عالی است. سپس باید به کارمندان کانالی بدهیم تا آن تغییر را در طول زمان جاسازی کنند.
 • سیستم‌های رایج – دور شدن از سیستم‌های جداگانه برای نوآوری، زیرا فرصت‌های لقاح متقابل و حکمرانی خوب را بر مجموعه فعلی حذف می‌کنند.
 • بینش جمعی – در برخی شرایط، نظرات جمعی بسیاری نشانه های بهتری از آنچه باید انجام شود، توسعه داده شود یا تغییر داده شود تا رشد کند، ارائه می دهد.
 • تنوع عمدی نظرات – بهره گیری از طیف وسیعی از تخصص ها و ایده های مختلف به توسعه محصولات و خدمات متمایزتر کمک می کند.
 • نوآوری باز افزایش یافته است – ما با عبارت “همه متخصصان دنیا در این زمینه برای ما کار نمی کنند” آشنا هستیم، اما بعدی چیست؟ شرکت ها با دقت در حال افزایش میزان فعالیت های نوآورانه خارج از مرزهای سازمانی هستند.
 • ایجاد یک روش جدید کار – ما دیگر نمی توانیم به شبکه نزدیک وابسته باشیم. وقتی چالش‌های سخت پدیدار می‌شوند، برای تطبیق به مجموعه وسیع‌تری از تجربیات و بینش‌ها نیاز داریم. ما باید سریعتر اما در سطح کیفی بالاتری حرکت کنیم.

بیشتر سازمان ها خود را جایی در مسیر این تغییرات می دانند. این احتمال وجود دارد که با ادامه تغییرات بازار جدید و پیش بینی نشده، این سفر به پایان نرسد. شاید نکته این باشد، همیشه تغییر وجود خواهد داشت، سوال این است که آیا می توانید به اندازه کافی سریع تطبیق دهید تا زنده بمانید و رشد کنید؟

پایه جدید برای نوآوری

همانطور که سازمان‌ها به جلو می‌روند و خود را برای سازگاری بیشتر آماده می‌کنند، بیایید در نظر بگیریم که موقعیت آسایش نسبی چگونه به نظر می‌رسد که ما به سوی آن اهداف عالی بالغ می‌شویم.

 • ما ایده بهتری از آنچه می دانیم و آنچه نمی دانیم خواهیم داشت – می دانیم که آیا باید از آنچه در داخل داریم بهره برداری کنیم و زمانی که بیرون رفتن یک ضرورت است یا خیر.
 • ارتباط نزدیک تر بین جهت استراتژیک شرکت و کار نوآوری که ما انجام می دهیم. با تمایل به انتخاب های متعادل تر، باید اطمینان حاصل کنیم که بخش قابل توجهی از آن مجموعه به ما کمک می کند تا به جایی که می خواهیم برسیم.
 • دیدن اینکه سرمایه گذاری و انرژی نوآوری خود را کجا بگذاریم آسان تر خواهد بود – یک دیدگاه جامع تر از آنچه امروز اتفاق می افتد، تضمین می کند که بعداً می توانیم تصمیمات بهتری بگیریم.
 • رفتارهای تعبیه شده، در میان فرهنگ های مختلف که باور به فرآیندهای نوآوری ما را تقویت می کند، و اطمینان از راحتی در اشتراک گذاری ایده ها، بینش ها و تجربیات ما است. تمایل و پذیرش بیشتر این است که بخشی از نقش یک کارمند کمک به افرادی است که خارج از P&L که در آن کار می کنند.
 • تضاد سازنده عقاید و عقاید در حالی که آنهایی را که دارای نظرات و دانش بسیار متفاوتی هستند گرد هم می آوریم.
 • تمام کارهای نوآورانه توسط اکوسیستم خارجی ما پشتیبانی یا مشتق خواهد شد . چارچوبی از مدل‌های قانونی برای پشتیبانی از طیف گسترده‌تری از همکاری‌ها با سرعت پدیدار خواهد شد.
 • مجموعه ای از انتخاب ها ایده‌های بیشتر و نوآوری‌های بیشتر، انتخاب‌های بیشتر و فعالیت‌های بیشتری را به همراه می‌آورد که تا زمان مناسب «در یک قفسه» می‌نشینند. 
 • بهبود تصمیم گیری با تنوع بیشتر در مورد اینکه چه کاری باید انجام دهیم و چگونه آن را انجام دهیم، باید در تصمیم گیری بسیار بهتر شویم، این جنبه به خودی خود نیازمند یک رویکرد انطباقی است.

خلاصه

برای نوآوران، این تغییرات در حصول اطمینان از اینکه می‌توانیم از تغییرات استراتژیکی که در راهند و دوباره تکرار می‌شوند، حمایت کنیم، حیاتی خواهد بود. مگر اینکه این مجموعه از نتایج را به عنوان خط پایه برای شرکت های خود دنبال کنیم، با ادامه پیشرفت رقبا و تغییرات غیرمنتظره، احتمال انتخاب های دردناک تر افزایش می یابد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *