مایکروسافت با دانشگاه شریک است اما همکاری در صنعت هنوز ضعیف است

بازوی تحقیقاتی مایکروسافت با دانشگاه ملبورن همکاری خواهد کرد تا چگونگی تعامل اجتماعی مردم با فناوری را بررسی کند. اما شاخص‌ها همچنان نشان می‌دهند که استرالیا از نظر همکاری تجاری از سایر کشورها عقب است.

بودجه 8 میلیون دلاری مایکروسافت مرکز تحقیقات رابط کاربری طبیعی اجتماعی مایکروسافت تا حدی توسط شرکت فناوری تامین می شود و 28 نفر را از طریق دانشگاه ملبورن استخدام خواهد کرد. مابقی بودجه از دانشگاه ملبورن و دولت ویکتوریا تامین خواهد شد.

محققان به رهبری فرانک وتر در بخش محاسبات و سیستم‌های اطلاعاتی دانشگاه ملبورن، روی ژست‌ها و راه‌های دیگری که انسان‌ها می‌توانند فناوری را برای استفاده در تعدادی از زمینه‌ها مانند آموزش، بهداشت و سایر تنظیمات عمومی دستکاری کنند، تمرکز خواهند کرد.

استرالیا به طور سنتی از دیگر کشورهای توسعه یافته در همکاری بین شرکت های خصوصی و آموزش عالی عقب مانده است. گزارش اخیر نوآوری های OECD نشان می دهد که استرالیا از میان 33 کشور آخرین بار در همکاری شرکت های بزرگ بوده است.

شرکت هایی که در زمینه نوآوری با آموزش عالی یا مؤسسات تحقیقاتی عمومی به عنوان درصدی از شرکت های نوآور محصول یا فرآیند همکاری می کنند. تابلوی امتیازات علم، فناوری و صنعت OECD

به گفته تیم مازارول، پروفسور وینتروپ در کارآفرینی و نوآوری در دانشگاه استرالیای غربی، شکاف “شهر و لباس” بین دانشگاه و تجارت “بدتر می شود، نه بهتر”.

او گفت: «سیستم‌های پاداش در داخل دانشگاه‌ها برای فعالیت تجاری تنظیم نشده‌اند و تمرکز آن‌ها بر انتشار در مجلات با رتبه‌بندی مشخص است».

“تجاری سازی اغلب مسیری طولانی است و ما سابقه قوی با مراکز تحقیقاتی تعاونی که برای نتایج تجاری طراحی شده اند نداریم.”

پروفسور وتره گفت که این شکاف “یک مصنوع از کشوری است که ما هستیم”.

بسیاری از توسعه دهندگان بزرگ بین المللی هستند. ما یک نوکیا مانند فنلاند یا اریکسون در سوئد نداریم، بنابراین ما این شرکت های بزرگ و بزرگ را نداریم. بنابراین ما در این نوع مراکز کمتر حضور داریم و در آمریکای شمالی یا اروپا بسیار رایج تر است.

مرکز تحقیقات رابط کاربری طبیعی اجتماعی، که صبح امروز توسط گوردون ریچ فیلیپس، وزیر فناوری ویکتوریا راه اندازی شد، چهاردهمین در شبکه امکانات تحقیقاتی مایکروسافت است. پروفسور Vetere گفت فرصت هایی برای محققان وجود دارد تا با مقر ردموند مایکروسافت و همچنین در مرکز تحقیقاتی در دانشگاه آکسفورد همکاری کنند.

او گفت که سمت و سوی تحقیقات این مرکز توسط یک هیئت مشورتی و همچنین با تخصص هایی که دانشکده قبلاً داشته است، تعیین خواهد شد. اما او هرگونه نگرانی مبنی بر تغییر تمرکز به تحقیقاتی که به راحتی تجاری می شوند را رد کرد.

پروفسور Vetere گفت: “اگر به روشی که مایکروسافت در گذشته با تحقیقات درگیر شده است نگاه کنید، تمرکز آنها همیشه بر مشارکت دانش بوده است، بنابراین آنها مشارکت کنندگان بسیار بالایی در انتشارات، مجلات علمی، مقالات کنفرانس هستند.” آنها به نتایج تحقیقات بسیار علاقه مند هستند زیرا پایگاه دانش ما را گسترش می دهد.

با این حال، آنها یک شرکت تجاری هستند و این به ما امکان دسترسی به امکانات تجاری سازی را می دهد. در جایی که تجاری‌سازی امکان پذیر باشد، آن را بررسی خواهیم کرد.»

پروفسور مازارول گفت که سازماندهی همکاری با شرکت های کوچکتر دشوارتر است. او گفت: «شرکت‌های کوچک حوصله چیزهایی مانند ARC Linkage Grants را ندارند، زیرا برای اجرای پروژه نیاز به پول نقد و پشتیبانی غیرنقدی دارند.

دانشگاه فناوری سیدنی نیز تحت عنوان حوزه نوآوری صنایع خلاق به سمت تعدادی مشارکت با مشاغل بزرگ و کوچک حرکت می کند.

روی گرین، رئیس دانشکده بازرگانی UTS گفت که او پیش‌بینی می‌کند که در صورت موفقیت، این پروژه از شرکای فعلی گذشته است. او گفت: “این شامل ارتباط با سرمایه استارتاپی خواهد بود، همانطور که می بینید در تعدادی از مناطق دیگر در سراسر جهان اتفاق می افتد.”

مکان‌هایی مانند ابتکار «کوچه سیلیکون» Cornell Tech در نیویورک و « دورگرد سیلیکون » در شرق لندن در اطراف شوردیچ، جایی است که سرمایه‌گذاران خارجی، استارت‌آپ‌های محلی و دانشگاه‌ها را می‌بینید که با هم در حال توسعه هستند.»

پروفسور گرین نگران نبود که الزامات تجاری تحقیقات انجام شده توسط دانشگاهیان را تغییر دهد. بسیاری از تحقیقاتی که کاربرد تجاری دارند بسیار عالی هستند و بسیاری از کارهای تجاری انجام شده پیشرفتی در تفکر در یک زمینه خاص است.

پروفسور گرین گفت: «مزایای بلندمدت واقعی این است که این موضوع در رابط رشته‌ها قرار می‌گیرد، بنابراین تحقیقات بین‌رشته‌ای بیشتری را تشویق می‌کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *