قاب بندی یک بازی خلاقانه آسانسور

” پیچ آسانسور ” یک بیانیه کوتاه و خود تبلیغاتی است که می توانید در زمان محدود ارائه دهید. این اصطلاح در طول رونق دات کام زمانی که به نظر می رسید هر فرد دیگری در حال راه اندازی یک شرکت اینترنتی و به دنبال تامین مالی سرمایه گذاری خطرپذیر است، مطرح شد. این از سناریوی یافتن خود در آسانسور – یا همانطور که آمریکایی ها آن را می نامند – با شخصی که می تواند به طور حرفه ای به شما کمک کند، مانند یک سرمایه گذار، شریک تجاری یا کارفرمای بالقوه می آید. در عرض یک دقیقه، آسانسور به مقصد می‌رسد و شخص دیگر را ترک می‌کند، بنابراین شما فقط چند ثانیه فرصت دارید که چیزی بگویید تا علاقه آن شخص را جلب کنید.

هدف یک آسانسور نباید فروش باشد، شغلی پیدا کند یا یک گونی پر از پول از یک سرمایه گذار خطرپذیر بگیرد. بلکه برای شروع گفتگو است. نتیجه ایده‌آل یک آسانسور این است که طرف مقابل به ساعتش نگاه کند و بگوید: «یک ساعت رایگان دارم. بیا بریم قهوه بخوریم و در این مورد صحبت کنیم.»

حدود یک دهه پیش، زمانی که توسط اداره کل جامعه اطلاعاتی کمیسیون اروپا به عنوان کارشناس استخدام شدم (که برای مشاوری با دانش تخصصی کمیسیون صحبت می کند)، عنوان قرارداد به یاد ماندنی “کارشناس انتشار اطلاعات در مورد تجارت الکترونیکی” را داشتم. به شرکت های کوچک و متوسط ​​در جامعه اروپا. این عنوان بسیار پیچیده ای بود که به عنوان یک زمین آسانسور عالی عمل می کرد. مردم به سادگی می خواستند بدانند معنی آن چیست!

با این حال، اغلب اوقات ما چندان خوش شانس نیستیم و باید زمین های آسانسور خود را بسازیم. علاوه بر این، به استثنای افرادی با دانش تخصصی بسیار خاص (مثلاً شریک زندگی من در یک حوزه بسیار خاص از تحقیقات علمی متخصص است. یا مردم می‌دانند که او چه می‌کند یا نمی‌دانند. اگر این کار را نکنند، احتمالاً او نمی‌داند. نیازی نیست که به طور حرفه ای با آنها ارتباط برقرار کنیم)، اکثر ما برای جلب توجه مشتریان، شرکای تجاری، سرمایه گذاران یا کارفرمایان با دیگران رقابت می کنیم. بنابراین ما به زمین های آسانسوری نیاز داریم که برجسته، منحصر به فرد و تحریک کننده واکنش باشند. واضح است که برای طراحی چنین زمینی، مقداری خلاقیت لازم است.

آرزوی رسیدن به چه چیزی را دارید؟

همانطور که قبلاً بیان کردم، هدف از آسانسور شروع یک گفتگو است. با این وجود، شما می خواهید که گفتگو گامی مهم در جهت دستیابی به یک هدف باشد، مانند سرمایه گذاری در شرکت خود، بستن یک فروش یا برنده شدن در یک قرارداد پروژه. این بدان معناست که صدای شما باید مکالمه مناسب را تحریک کند. به آنچه می خواهید برسید فکر کنید.

البته ممکن است چندین نیاز داشته باشید. به عنوان مثال، یک کارآفرین ممکن است به دنبال ایجاد یک رابطه تجاری با یک متخصص بازاریابی تلفن همراه، مذاکره با مدیر خرید فروشگاه های زنجیره ای لباس و گرفتن مقداری سرمایه از یک سرمایه گذار خطرپذیر باشد. در این صورت، شما باید یا یک زمین چند منظوره، که ایده‌آل است، یا چندین زمین که می‌توانید از بین آنها بسته به شرایط انتخاب کنید، بیاورید.

هنگامی که در ذهن خود در مورد هدف زمین آسانسور خود کاملاً شفاف هستید، آن را یادداشت کنید.

چه چیزی در مورد شما بسیار خاص است؟

اکنون زمان آن است که ایده پردازی کنیم. در مورد خود یا شرکتتان فکر کنید که آیا تمرکز اصلی شما خواهد بود. به آنچه در مورد شما خاص است فکر کنید. به طور خاص در مورد ارزش ها یا خدماتی که می توانید به مشتریان خود یا کارفرمایان یا مشتریان کارفرما ارائه دهید فکر کنید.

مدتی را صرف این موضوع کنید و فهرستی از حداقل 50 ایده تهیه کنید. در مورد دقت یا اینکه آیا یک مهارت خاص واقعاً خاص است نگران نباشید. که بعدا می آید. در حال حاضر، فقط هر فکری که به ذهنتان می رسد را یادداشت کنید. در واقع، از پروتکل تولید ایده معمولی پیروی کنید: بدون سرکوب، بدون انتقاد و همه چیز را یادداشت کنید. به طور خاص، از یادداشت ویژگی هایی که برای دستیابی به آنها تلاش می کنید نترسید، حتی اگر هنوز واقعاً به آنها دست نیافته اید.

در صورت امکان، از دوستان، خانواده، همکاران و همکاران پیشنهادات خود را بپرسید و آنها را به لیست اضافه کنید.

به ایده ها امتیاز دهید

اکنون باید حداقل 50 ایده و احتمالاً بسیاری دیگر داشته باشید. اکنون به راحتی فهرست را مرور کنید و هر ایده ای را که مناسب نیست خط بزنید. اما ایده های مسخره را خط نکشید. گاهی اوقات تصورات مضحک خلاقانه ترین و در نتیجه موثرترین هستند!

هنگامی که لیست خود را تمیز کردید، با چند نفر از دوستان یا اعضای خانواده تماس بگیرید تا در مرحله بعدی به شما کمک کنند. از آنها بخواهید یک بار لیست را مرور کنند تا مطمئن شوید که همه چیز را درک می کنند. اگر ایده‌ای واضح نیست، باید از شما توضیح بخواهد. پس از انجام این کار، از دوستان خود بخواهید به هر ایده در مقیاس 0-5 امتیاز برای هر یک از این سه معیار امتیاز دهند:

1. تاثیر
2. به یاد ماندنی
3. منحصر به فرد

شما نیز باید همین کار را انجام دهید. پس از اتمام کار، یک، دو یا سه ایده برتر را بر اساس تعداد امتیازهای دریافتی انتخاب کنید. اینها قوی ترین ویژگی های شما هستند.

همه اش را بگذار کنار هم

با استفاده از این ویژگی‌های برتر، سعی کنید آن‌ها را در آسانسوری کوتاه، شیرین و جذاب بسازید. اگر بتوانید دوستان خود را متقاعد کنید تا در این فرآیند با شما همکاری کنند، خیلی بهتر است.

ممکن است لازم باشد چندین تغییر را بنویسید تا زمانی که آن را درست انجام دهید. اگر بیش از یک ویژگی را انتخاب کرده‌اید، اما نمی‌توانید همه آن‌ها را در یک زمین قرار دهید، نگران نباشید. به یاد داشته باشید، نیازی به ارائه یک سخنرانی جامع برای خود تبلیغاتی ندارید. شما فقط می خواهید یک مکالمه را شروع کنید! همچنین، به خاطر داشته باشید که صدای شما باید نشان دهد که شما (یا شرکت شما) به شنونده ارزش ارائه می دهید و صرفاً خود را تمجید نمی کنید.

وقتی چیزی به دست آوردید، ابتدا آن را جلوی آینه و سپس با دوستان امتحان کنید. سپس به دنبال فرصتی باشید تا آن را در زندگی واقعی امتحان کنید. شاید یک فعالیت شبکه ای یا رویداد مشابهی در منطقه شما رخ دهد. اگر چنین است، در آن ثبت نام کنید، شرکت کنید و با زمین خود تمرین کنید. اگر قبلاً از آسانسور استفاده نکرده‌اید، شگفت‌زده می‌شوید که چگونه اعتماد به‌نفس‌تری به شما می‌دهد تا خودتان را در یک محیط عمومی مانند این نشان دهید.

ارگانیک. آلی

در نهایت، به خاطر داشته باشید که زمین آسانسور سنگی نیست. هر زمان که بخواهید می توانید آن را تغییر دهید. ممکن است بعد از اولین رویداد شبکه خود متوجه شوید که پاسخی که انتظار داشتید را دریافت نکرده است. اگر چنین است، ممکن است به سادگی نیاز به تغییر کمی داشته باشد. یا ممکن است نیاز به فرمول بندی مجدد داشته باشد.

علاوه بر این، می توانید و باید این تمرین را هر از چند گاهی تکرار کنید تا مطمئن شوید که زمین آسانسور شما تازه است و منعکس کننده تغییرات در فعالیت ها و بازار شما است.

موفق باشید!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *