فناوری های نوآورانه ای که می تواند برای کسب و کار شما مفید باشد


فناوری های نوآورانه

روندها و فناوری های نوآورانه به طور مداوم در حال ظهور هستند و محدودیت های جهان را آنطور که ما می شناسیم، در پیش می گیرند. اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، رباتیک و تقویت انسان، کلان داده و یادگیری ماشین تنها چند نمونه عالی از آنچه انقلاب صنعتی چهارم برای ما به ارمغان آورده است. در اینجا چند فناوری و گرایش نوآورانه دیگر وجود دارد که باید دنبال کنید و به آنها توجه کنید، که می تواند برای کسب و کار شما مفید باشد و مطمئناً واقعیت ما را بیشتر متحول خواهد کرد.

دوقلوهای دیجیتال

دوقلوهای دیجیتال یک کپی مجازی از دنیای فیزیکی هستند. این بدان معناست که شما به راحتی می توانید هر جنبه ای از دنیای فیزیکی را شبیه سازی کنید و تمام اشیا و فرآیندهای آن را در بر بگیرید. بنابراین، بدون توجه به پروژه‌ای که روی آن کار می‌کنید، می‌توانید به راحتی آن را شبیه‌سازی کنید و بینش‌هایی در مورد تمام جنبه‌های آن به دست آورید، گویی که به آن نگاه می‌کنید و آن را در زندگی واقعی آزمایش می‌کنید. این نه تنها به شما کمک می کند تا تمام خطاها و عیوب احتمالی را حذف کنید، بلکه اطلاعاتی در مورد نحوه نگهداری آنها در آینده در اختیار شما قرار می دهد.

همراه با اینترنت اشیا، کلان داده، یادگیری ماشین و سایر فناوری‌های نوآورانه، می‌تواند با پیش‌بینی‌ها بسیار فراتر رفته و شبیه‌سازی‌ها و پیش‌بینی‌های دقیق‌تر و دقیق‌تری را در اختیار شما قرار دهد. استفاده از این فناوری عالی است، از توسعه محصول، بهینه سازی، شهر هوشمند و برنامه ریزی، بازیابی بلایای طبیعی. کاهش هزینه و افزایش کارایی تنها برخی از مزایای آشکار Digital Twins است. پیش بینی می شود که ارزش بازار دوقلو دیجیتال تا سال 2025 به 35.8 میلیارد دلار برسد . احتمالات تقریباً بی پایان هستند، آیا کسب و کار شما می تواند از این فناوری بهره مند شود؟

تولید مواد افزودنی

یکی دیگر از تحولات دیجیتال به فیزیکی. تولید افزودنی نیز ممکن است چاپ سه بعدی را به سطح بعدی ارتقا دهد. ساخت اشیاء فیزیکی از چاپ دیجیتال، اما در این مورد با استفاده از پودر فلز مانند فولاد، آلیاژ مبتنی بر نیکل و کبالت کروم ذوب شده توسط پرتو لیزر، لایه به لایه. این فناوری نوآورانه هزینه تولید، مصرف مواد خام را کاهش می دهد و به شما این امکان را می دهد که ابزارها و قطعات سفارشی ایجاد کنید که قوی تر، سبک تر و بادوام تر باشند. همچنین این فرصت را برای ایجاد ساختارهای پیچیده تر و همه اینها با چرخه های توسعه کوتاه تر فراهم می کند.

این فناوری را می توان در بین صنایع به کار برد و نه تنها به تغییر نمونه سازی بلکه توسعه محصول نیز کمک می کند. صنایع ساختمانی، دریایی، هوافضا، پزشکی و خودروسازی تنها برخی از برترین‌های این فهرست هستند که می‌توانند از این رویکرد نوآورانه بسیار سود ببرند و شاید شما یکی از آنها باشید!

واقعیت توسعه یافته

ما قبلاً در مورد MR ، VR و AR صحبت کرده‌ایم ، و همانطور که می‌بینیم، این امر در حال تبدیل شدن به بخشی از زندگی روزمره ما است، چه جنبه‌های حرفه‌ای و چه شخصی. خطوط بین واقعیت و واقعیت مجازی کم کم در حال محو شدن هستند. ما شاهد انتقال اشیا و محیط های فیزیکی به دنیای دیجیتال هستیم و بالعکس. تجربه انسان به روش های بی سابقه ای تحت تأثیر و تحریک قرار می گیرد. ادراک و رفتار از آمیختگی این دو جهان چشم اندازی تازه می یابد.

XR (واقعیت متقابل) علاوه بر استفاده برای مقاصد سرگرمی، در حال تبدیل شدن به یک ابزار آموزشی و آموزشی عالی است . اگر وضعیت فعلی و جاری را در مورد کار از راه دور لحاظ کنیم، XR راه حل های بسیار خوبی برای غلبه بر موانع ارائه کرده است. این پتانسیل در بسیاری از صنایع دارد و مطمئناً راه خود را در کسب و کار شما نیز پیدا خواهد کرد.

به نظر می‌رسد که اکنون بیش از هر زمان دیگری مجموعه‌ای از نوآوری‌ها را داریم که می‌توانیم از بین آنها برای بهبود کسب‌وکار خود به نوعی یا به عنوان الهام‌بخش استفاده کنیم. همچنین دوره ای است که نوآوری ها شکوفا می شوند و هیچ چیز غیرممکن به نظر نمی رسد. اگر مردد بودید، زمان بسیار خوبی برای مبتکر شدن است. رقابت شدید است، اما به همین دلیل است که شما به کسی نیاز دارید که بتوانید در کل فرآیند نوآوری خود به او تکیه کنید. آن کسی Innovation Cloud است. ما می دانیم که نوآوری ها به ندرت یک شبه اتفاق می افتند، این یک فرآیند زمان بر است و تلاش و منابع زیادی را می طلبد. Innovation Cloud وجود دارد تا در هر مرحله از این سفر به شما کمک کند، و شاید با هم بهترین چیز بعدی را پیدا کنیم!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *