فناوری مدرن طوفان فکری را بهتر می کند


فناوری مدرن

تاریخچه مختصری از طوفان فکری: در نظر گرفته شده بود که امکان ایده پردازی عمدی و مشارکتی فراهم شود. از آنجایی که این فعالیت با نوآوری مرتبط است ، کل فرآیند طوفان فکری از طریق تکرار دوباره اختراع می شود و از مفهوم اولیه خود منحرف می شود. تا زمانی که به نتایج دلخواه برسید مشکلی نیست، اما اکثر تیم ها به طور کامل از این تکنیک استفاده نمی کنند. این به این دلیل است که اتخاذ طوفان فکری به عنوان یک روش ایده‌آفرین عمومی بدون آمادگی کافی، زمان و انرژی زیادی را هدر می‌دهد و نتایج ناامیدکننده‌ای را به همراه دارد.

اگر آن روز در یک جلسه طوفان فکری شرکت می‌کردید، اغلب خود را در اتاقی مملو از افراد می‌بینید که به‌طور تصادفی ایده‌ها را فریاد می‌زنند، چند مناظره شدید و گروهی از شرکت‌کنندگان ساکت. بدتر از آن، در برخی شرایط، این امر هنوز هم در حال وقوع است . گاهی اوقات یادداشت های چسبناک در اطراف ارائه می شود، که به شرکت کنندگان اجازه می دهد قبل از نوشتن افکار و ایده های خود چند ثانیه سکوت کنند، که این یک پیشرفت قابل توجه در نحوه اجرای این جلسات است. همچنین از اینکه در صف منتظر بمانید تا پیشنهادتان روی تخته سفید گذاشته شود و شاید گیج شوید اجتناب کردید. امروزه، با یا بدون گردهمایی های واقعی، فناوری مدرن کار طوفان فکری را با ایده هایی که به طور مستقل، همزمان و از راه دور تولید می شوند، ساده تر کرده است.

این یک جدول زمانی سریع از نحوه انجام جلسات طوفان فکری بود، زیرا مخترع آن، الکس آزبورن ، شروع به توسعه روش هایی برای حل خلاقانه مسائل کرد. او طوفان فکری را در نشریات مختلف ارائه کرد، زیرا قصد داشت از آن در چارچوب روش حل خلاقانه مسئله (CPS) استفاده شود. این رویکرد بر اهمیت مقدمه اساسی برای مسئله و تحقیقات اولیه در مورد موضوع، و آنچه پس از کشف راه حل اتفاق می افتد، تأکید می کند. مرحله پیگیری نیز مرحله ای است که در آن طوفان فکری بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. آزبورن همچنین اظهار داشت که جلسات طوفان فکری باید بر روی یک موضوع متمرکز باشد. او معتقد بود که جلساتی که به چندین سوال پرداخته می شود بیهوده است.

به لطف پیشرفت‌های فناوری و توسعه نرم‌افزار، روش‌هایی وجود دارد که تیم شما در جلسات طوفان فکری از راه دور بدون از دست دادن کیفیت یا تعداد ایده‌های جمع‌آوری‌شده شرکت کند. Innovation Cloud یک سیستم نرم افزاری پیشرفته است که برای پشتیبانی و تشویق کشف ایده طراحی شده است. اگر نمی‌توانید یا نمی‌خواهید طوفان فکری را به روش قدیمی انجام دهید، یک نسخه آزمایشی درخواست کنید و درباره پیشنهاد ما اطلاعات بیشتری کسب کنید

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *