فشار دادن به محدودیت ها: داستان نوآوری باز تیجین و پشت صحنه


گروه Teijin  در سال 1918 به عنوان اولین تولید کننده ابریشم مصنوعی ژاپنی تأسیس شد و بیش از 100 سال است که خود را بی وقفه متحول کرده است. این گروه در سه زمینه تجاری مختلف فعالیت می کند: مواد، مراقبت های بهداشتی و فناوری اطلاعات و آن را به یکی از منحصر به فردترین تولیدکنندگان نساجی و مواد شیمیایی در سطح جهان تبدیل کرده است.

در زمان تغییرات سریع، تیجین به طور فعال درگیر نوآوری باز برای ایجاد ارزش جدید بوده است. به عنوان بخشی از این تلاش، Teijin با Agorize برای راه اندازی  چالش نوآوری برای پایداری و رفاه ، یک برنامه نوآوری باز جهانی، شریک شد.

ما این فرصت را داشتیم تا با آقای تاکایوکی گوتو از بخش بازاریابی و ترویج کسب و کار جدید، که مسئول این برنامه است، مصاحبه کنیم تا داستان پشت این برنامه، ابتکارات نوآوری باز، و اینکه چگونه چشم انداز Teijin از آینده جامعه حمایت می کند را به اشتراک بگذاریم. .

تیم برنامه نوآوری باز Teijin

نوآوری باز Teijin و داستان پشت این ابتکار

س: Teijin یکی از اولین شرکت‌هایی است که در صنعت شیمیایی/داروسازی نوآوری باز را در ژاپن راه‌اندازی کرده است. ممکن است در مورد داستان پشت پرتاب به ما بگویید؟

Teijin در ابتدا به عنوان یک تولید کننده نساجی تاسیس شد و در سال 2018 صدمین سالگرد خود را جشن گرفت. در طول یک قرن تاریخ، این شرکت سبد شرکتی خود را از منسوجات به زمینه های مختلف تجاری توسعه داده و گسترش داده است. امروزه، ما در حال توسعه کسب و کار خود در زمینه های مختلف مانند “مواد”، “مراقبت های بهداشتی” و “IT” هستیم که ما را کمی از سایر شرکت ها متمایز می کند. با این حال، در دنیای امروز، که نیازهای کسب و کار و مشتریان به سرعت در حال تغییر است، ادامه ایجاد ارزش جدید و برآوردن نیازهای مشتری برای ما دشوار است. به جای انجام همه کارها به تنهایی، امیدواریم از طریق همکاری با طرف های خارجی به نیازهای مشتریان و جامعه پاسخ دهیم. به همین دلیل ما این  برنامه نوآوری باز را شروع کردیم. من معتقدم که شرکت های نوپا جهانی نه تنها از فناوری های پیشرفته برخوردار خواهند بود، بلکه دارای نقاط قوت تخصصی برای حل مسائل اجتماعی خواهند بود. ما به دنبال همکاری با این شرکت ها برای ایجاد هم افزایی و ارزش های جدید هستیم.

س: تخصص و نقش شما در تیجین چیست؟

من در سال 2011 با هشت سال تجربه در فروش دارو و 18 ماه تجربه در توسعه پیشرفته مواد در صنعت خودرو قبل از گرفتن این موقعیت فعلی، به Teijin Limited پیوستم. من مسئول دبیرخانه این برنامه هستم.

من در حال حاضر در بخش بازاریابی و ترویج کسب و کار جدید مرتبط با سه زمینه کسب و کار که قبلا ذکر کردم هستم. نقش من ایجاد بذر برای کسب و کار جدید از طریق فعالیت های نوآورانه باز است. ما از  اجرای ایده های  انتخاب شده در دور نهایی حمایت خواهیم کرد. ما همچنین در حال اجرای برنامه های دیگری برای  جمع آوری ایده های جدید  از کارکنان خود هستیم.

از آنجایی که این  برنامه نوآوری باز جهانی  یک تجربه جدید است، ما از Agorize به عنوان بخشی از عملیات پشتیبانی داشتیم. ما مشتاقانه منتظر نتایج و راه حل های خوب در رویداد نهایی سال آینده هستیم.

درباره برنامه

س: چالش های کلیدی که تیجین می خواهد از طریق این برنامه به آنها رسیدگی کند چیست؟

اگرچه ما به  صورت انفرادی روی شرکت‌های نوپا سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و با آن‌ها همکاری  کرده‌ایم  ، این اولین باری است که با شرکت‌های سراسر جهان تماس می‌گیریم و بذرهایی را برای کسب‌وکار جدید خود پیدا می‌کنیم. این برای ما چالش برانگیز است، اما من هیجان زده هستم و نمی توانم منتظر بمانم تا   از طریق این برنامه با استارتاپ های سراسر جهان تعامل داشته باشم.

ما شرکتی هستیم که در کشورهای مختلف خارج از ژاپن فعالیت می کنیم. ما معتقدیم که این برنامه به ما کمک می کند تا ارتباطات داخلی بین ژاپن و سایر مناطق را بهبود بخشیم و به عنوان یک تیم با هم کار کنیم. علاوه بر این، ما در حال برنامه ریزی برای مشارکت فعال کارکنان خود در خارج از کشور در این برنامه هستیم.

س: برنامه امسال برای استارت آپ ها چه ویژگی منحصر به فردی دارد تا درخواست خود را در نظر بگیرند؟

ما هیچ محدودیتی برای ورود شرکت کنندگان نداریم، اما به دنبال شرکت هایی با اشخاص حقوقی هستیم. فن آوری ها و طرح های تجاری که شرکت کنندگان پیشنهاد می کنند نیازی به ارتباط با تجارت ما ندارند. ما بر این تمرکز خواهیم کرد که چگونه راه حل های شما با موضوعات مختلف اجتماعی و پیشنهادات خلاقانه همسو می شوند  . اگر ایده جدیدی دارید، ما آماده بحث هستیم. 

س: آیا احتمال همکاری تیجین و شرکت‌های شرکت‌کننده در این زمینه در بازار و کشور جدید وجود دارد؟

به نظر من این امکان پذیر است. هیچ محدودیتی برای منطقه یا کشوری که آنها در آن زندگی می کنند وجود ندارد، اما بستگی به این دارد که آیا می توان با این موضوع به طور واقع بینانه برخورد کرد یا نه. اگر یک موضوع اجتماعی نیاز به رسیدگی دارد، ما معتقدیم که باید روی آن کار کنیم.

شرکت ما متعهد به  “تنوع و شمول” است،  ما معتقدیم که کار با استعدادهای مختلف که  ایده های جدید را به ارمغان می آورد  ، به سود کسب و کار ما خواهد بود.

این برنامه شروع شده است و برخی از شرکت ها قبلاً درخواست داده اند. ما بسیار هیجان زده هستیم که شاهد چندین برنامه کاربردی نه تنها از اروپا و ایالات متحده، بلکه از آسیا و آفریقا هستیم.

س: چه توصیه‌ای برای استارت‌آپ‌ها دارید تا شانس انتخاب برنامه‌هایشان را افزایش دهند و به دور بعدی راه پیدا کنند و شاید در چالش برنده شوند؟

همانطور که گفتم ما باید یک ذهنیت پیشگیرانه اتخاذ کنیم اما روی سه موضوعی که برای این چالش تعیین کرده ایم تمرکز کنیم:  «حفاظت از محیط زیست»، «ایمنی، امنیت و کاهش بلایا» و «بهبود مراقبت های بهداشتی برای همه».

این موضوعات نیز بخشی از برنامه مدیریت میان مدت Teijin Group هستند و با ارزش Teijin مرتبط هستند. برای  ترویج هم‌آفرینی ، امیدواریم پیشنهادهای تجاری را دریافت کنیم که دیدگاه ما را به اشتراک بگذارد، با درک روشنی از مسائل اجتماعی پیرامون این موضوعات، و بتوانیم راه‌حل‌هایی را برای مشتریان نیازمند واقعی ارائه کنیم.

علاوه بر این، اندازه‌گیری‌های لازم برای حفاظت از محیط‌زیست، به‌ویژه مدیریت مسائل  اقتصاد دایره‌ای خنثی از کربن نیز یکی از موضوعاتی است که می‌خواهم در پیشنهاد ببینم.

نوآوری باز آینده Teijin

س: تیجین چه نوع نتایجی را از این برنامه انتظار دارد؟ به عبارت دیگر تیجین موفقیت این برنامه را چگونه می سنجد؟

چشم انداز بلند مدت Teijin Group تبدیل شدن به شرکتی است که از جامعه آینده حمایت می کند. استفاده از این به عنوان نقطه شروع برای دیدن مسائل اجتماعی به عنوان فرصت های تجاری و گرفتن آن فرصت ها با پیش بینی تغییرات آینده.

در نتیجه، ما می‌توانیم کسب‌وکار اصلی جدیدی ایجاد  کنیم و  سبد کسب‌وکار خود را متحول کنیم . من فکر می کنم لازم است کارمندان ما به آخرین فناوری ها و راه حل های ارائه شده توسط استارت آپ های جهانی نگاه کنند و این  فناوری های جدید را  برای ماندن در رقابت به کار گیرند. ما در حال برداشتن اولین گام برای ایجاد یک همکاری مستحکم با هدف تحقق چشم انداز بلند مدت شرکت هستیم.

با جهانی شدن جهان، کارمندان خود را نیز تشویق می‌کنم تا فعالانه در این برنامه شرکت کنند تا بتوانیم همه چیز را از همان منظر ببینیم.

س: آیا می توانید ابتکارات دیگری را که بخشی از طرح نوآوری تیجین در حال حاضر و در آینده نزدیک است با ما در میان بگذارید؟

به عنوان بخشی از  برنامه نوآوری باز داخلی خود ، رویدادهای متعددی را برگزار کردیم که در آن  کارکنان Teijin می توانستند به آن بپیوندند و  ایده های تجاری خود را پیشنهاد کنند . این ایده ها در مرحله نهایی جمع آوری و به سطح اجرایی ارائه می شود. ما معتقدیم که از طریق این برنامه جهانی و رویدادهای داخلی، می توانیم بذرهای کسب و کار جدید را پیدا کنیم و آنها را شکوفا کنیم.

علاوه بر این، ما می‌خواهیم اکوسیستمی ایجاد کنیم که در آن هر کارمند در گروه Teijin بتواند از طریق ابتکارات داخلی و خارجی، تغییرات را تحریک کند و ایده‌هایی را به شرکت بیاورد. بخصوص اینکه چگونه این بذرهای پیشنهادها و ایده هایی که جمع شده اند را آبیاری کنیم، آنها را تشویق به جوانه زدن کنیم و آنها را به درخت تنومند تبدیل کنیم؟ این یک چالش برای ما در آینده خواهد بود، اما ما همچنان این ابتکارات را دنبال می کنیم و در این فعالیت ها فعال تر خواهیم بود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *