فرصت ها و خطرات استراتژی های بازاریابی نوآورانه


استراتژی های بازاریابی نوآورانه

ایجاد یک کمپین بازاریابی خیره کننده چالشی است که هر بازاریاب با آن مواجه است. خلاقیت و نوآوری ابزارهای ضروری برای تولید روش های نوآورانه برای ارائه پیام بازاریابی هستند. نوآوری بازاریابی، البته، با عبور از مناظر جدید و چالش برانگیز ارتباط دارد، زیرا تازه و بدیع بودن، ارزشمندترین کیفیت امروزی است. اما چه اتفاقی می افتد زمانی که یک شرکت هنوز آماده اتخاذ استراتژی های بازاریابی خاص نیست؟ ما باید عمیق‌تر به ساختار سازمان برویم تا ببینیم کدام بخش‌ها متوقف شده‌اند. آیا ممکن است تصمیم گیرندگان خاصی برای ریسک کردن با پتانسیل نوآورانه تیم های خلاق خود آمادگی نداشته باشند یا مردد باشند، یا اینکه تیم های خلاق به اندازه کافی برای رسیدن به بهترین های خود توانمند نباشند؟

اگر سناریوی دوم اعمال شود، تکنیک‌هایی برای کمک به خلاقانی وجود دارد که ایده‌های تازه را به روی میز می‌آورند تا آنها را به طور مؤثرتری در سطح تیم منتقل کنند. نرم افزار مدیریت نوآوری دیجیتال درجه دیگری از کمک به خلاقان برای پیشبرد خلاقیت خود در فضایی مشارکتی و سبک می افزاید. Innovation Cloud ، نرم‌افزار مدیریت نوآوری که ما طراحی کرده‌ایم تا به بهترین وجه برای هر شرکتی که می‌خواهد چشم‌انداز اصلی خود را دنبال کند، مطابقت داشته باشد، زمانی که می‌خواهید تلاش‌های تیمی را در یک محیط راه دور بهبود بخشید و در عین حال ساختاری را به کل فرآیند نوآوری اضافه کنید، بسیار مهم است.

سطوح بالاتر مدیریت که متشکل از افرادی است که برخی از آنها تمایلی به گرفتن فرصت با ایده های خلاقانه ای که کمی هیجان انگیز به نظر می رسند را ندارند، واقعاً از دانستن آنچه که خلاقان می دانند و چرا بازاریابی را به شیوه ای که انجام می دهند، ساختار می دهند، سود زیادی خواهند برد. مشکل دیگر با همین راه حل: نرم افزار مدیریت نوآوری که شفافیت و مشارکت را در کل فرآیند نوآوری تشویق می کند. نوآوری دیجیتال به سرعت اتفاق می‌افتد، با فناوری‌های پیشرفته که نوآوری‌های سرتاسری را قادر می‌سازد توسعه و شکوفا شود و در عین حال از بهترین رویکردها و ابزارهای مدیریت ریسک نیز بهره می‌برد.

و برای تشویق بیشتر، فقط نگاهی به این دو طرح بازاریابی جسورانه بیندازید که موفقیت بزرگی بودند.

Anheuser-Busch و کمپین “Born the Hard Way”

به دلیل شرایط سیاسی فعلی، که در معیارهای ریسک اولیه لحاظ نشده بود، این تبلیغ بسیار پرخطر تلقی شد. خالق آغاز مهاجرت AB InBev را با اشاره به رویای آمریکایی به تصویر می کشد. Anheuser-Busch کار بر روی این آگهی را در سال 2016 با هدف اجرای آن در Super Bowl سال بعد آغاز کرد. اتفاقی افتاد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، تنها چند روز قبل از شروع مبارزات انتخاباتی تصمیم به ممنوعیت مهاجرت از کشورهای عمدتا مسلمان گرفت. در واقع، فردی در ساختار مدیریت ارشد می‌توانست کل این توافق را لغو کند، اما آن را پیش بردند و در نهایت بیش از 21.7 میلیون بازدید داشتند .

Dominos – یک تغییر دهنده بازی

Dominos Pizza کاری را انجام داد که اکثر مشاغل انجام نمی دادند: آنها هویت خود را کاملاً اصلاح کردند، از جمله پیشنهاد واقعی خود را. مدیر عامل آنها، پاتریک دویل حتی گفت: “زمانی فرا می رسد که می دانید باید تغییر را ایجاد کنید.” پس از دریافت چندین شکایت از مشتریان از طریق آنلاین و آفلاین، آنها تصمیم گرفتند همه چیز را تغییر دهند، از پیشنهادات محصول، مواد تشکیل دهنده و دستور العمل های خود شروع کردند و با اعتراف به اینکه روش قبلی آنها برای ایجاد پیتزا طعم پوسته را مانند “مقوا” می کرد، پایان دادند. به این ترتیب، آنها با شناسایی مشتریان خود در تمسخر محصولات خود، خود را فریب ندادند، بلکه با مخاطبان خود ارتباط برقرار کردند.در سطح عمیق تر و همدلانه تر. این ریسکی بود که نتیجه داد.

یافتن معیار مناسب در حین ارائه کمپین های تبلیغاتی پرخطر دیگر یک موضوع شانسی نیست زیرا همه چیز قابل اندازه گیری است. اگر سازمان شما آماده آزمایش، اندازه‌گیری و جمع‌آوری داده‌ها در مورد سرمایه‌گذاری‌های نوآورانه است، تنها کاری که باید انجام دهید این است که محل کار خود را با ابزارها و نرم‌افزارهای دیجیتالی نوآورانه‌پسند که خلاقیت و اشتراک‌گذاری ایده را ترویج و تقویت می‌کند، تجهیز کنید. اکنون نسخه ی نمایشی خود را درخواست کنید تا درباره اینکه چگونه نوآوری دیجیتال چشم انداز فردا را تغییر می دهد بیشتر بدانید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *