طرح اولیه استرالیا باهوش تر با تولید آغاز می شود

آیا می توان چیز جدیدی در مورد آینده تولید در استرالیا گفت؟

گزارش دیروز، تولید هوشمندتر برای استرالیا باهوش‌تر که دیروز به نخست‌وزیر جولیا گیلارد ارائه شد، تلاشی مفصل و جامع برای انجام این کار، و پیشنهاد راه‌های عملی رو به جلو برای دولت با همکاری صنعت، اتحادیه‌های کارگری و سازمان‌های تحقیقاتی عمومی است.

در حالی که بحث های قابل توجهی در مورد مشکلات پیش روی تولید در محیطی با هزینه های فزاینده بالا، ناشی از شرایط تجاری استرالیا و دلار بالا، وجود داشته است، توجه بسیار کمی به فرصت های تغییر موقعیت تولید ما برای مزیت رقابتی در بازارهای جهانی و زنجیره های تامین شده است. .

این هدف از گزارش اعضای غیردولتی کارگروه تولیدی نخست وزیر است. گروه ویژه در سال گذشته با افزایش سرعت کاهش مشاغل در بخش تولید و تهدید تعطیلی بر روی تأسیسات اصلی تولید، به ویژه در صنعت خودرو، تأسیس شد. این شامل 12 رهبر کلیدی صنعت و اتحادیه کارگری و سه کارشناس مستقل است و توسط دبیرخانه ای از وزارت صنعت، نوآوری، علوم، تحقیقات و آموزش عالی پشتیبانی می شود.

Task Force شرایط مرجع خود را برای “ایجاد یک چشم انداز مشترک برای آینده بخش تولید” جدی گرفت و از نمونه هایی از تولید رقابتی با مهارت بالا و بهره وری بالا در شمال اروپا و ایالات متحده استفاده کرد تا پایداری مداوم خود را در اقتصادهای پیشرفته نشان دهد. ، که در برابر فعالیت های تولیدی برون مرزی مقاومت کرده و در برخی موارد معکوس شده اند.

در این گزارش یک بخش تولیدی قوی در استرالیا در چارچوب یک رونق کالایی عظیم اما متزلزل، که شرایط اثرات تجاری آن ممکن است به زودی به پایان برسد، مورد توجه قرار می گیرد، تنها برای تمرکز مجدد سیاست بر نیاز به یک اقتصاد متعادل و متنوع با تاکید مجدد بر بهبود بهره وری تولید یکی از اجزای اساسی چنین اقتصادی است، زیرا منجر به تغییرات تکنولوژیکی و نوآوری می شود و به موقعیت تجارت خارجی ما کمک می کند.

با این حال، این گزارش همچنین اذعان می‌کند که در حالی که نوآوری فناوری ارتباط تنگاتنگی با موفقیت در تولید دارد، به‌ویژه در صنایع با فناوری پیشرفته، نوآوری غیرفناوری به همان اندازه مهم است، اگر نه بیشتر برای صنایع با فناوری پایین و متوسط، که بخش عمده‌ای از تولید را تشکیل می‌دهند. اقتصادهای پیشرفته از جمله استرالیا.

نوآوری غیرفناوری می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال، نوآوری مدل کسب و کار، فناوری های موجود را در ترکیب های جدید برای بازارهای جدید به کار می گیرد. نوآوری طراحی امکان اختراع مجدد استراتژیک و ایجاد تجربیات جدید برای مشتری را فراهم می کند. و نوآوری سازمانی کار و شیوه های مدیریتی را با عملکرد بالا ارتقا می دهد. این اشکال نوآوری در استرالیا آنطور که باید درک نشده است.

در نتیجه، در حالی که برخی از پیشنهادات در گزارش آشنا هستند، برخی دیگر نسبتاً جدید در بحث سیاست عمومی هستند. گروه ویژه جهت گیری های سیاسی جدید گسترده ای را در پنج حوزه زیر پیشنهاد می کند.

اول، برای پرداختن به چالش‌های کوتاه‌مدت پیش روی تولیدکنندگان استرالیایی و خطر واقعی از دست دادن مشاغل و توانایی‌ها، اقداماتی برای تقویت خط لوله سرمایه‌گذاری دولتی و خصوصی، تقویت جذب ارزش از پروژه‌های بزرگ در خط لوله فعلی و کمک پیشنهاد شده است. کسب و کارها، کارگران و جوامع تغییر را مدیریت می کنند.

دوم، برای تقویت مجدد رشد بهره‌وری در کل اقتصاد، تشویق سرمایه‌گذاری و کاهش هزینه‌های انجام کسب‌وکار، گروه کاری یک محرک هدفمند برای تقاضا و ابتکارات در حمل‌ونقل، پهنای باند، انرژی، مقررات و مالیات پیشنهاد می‌کند.

سوم، برای پرداختن به رقابت پذیری اساسی استرالیا، همکاری عمیق تری نه تنها برای تولید، بلکه برای انتشار و به کارگیری دانش پیشنهاد شده است. به عنوان بخشی از یک استراتژی میان‌مدت تا بلندمدت، Task Force از توسعه مراکز و حوزه‌های نوآوری با محوریت جهانی حمایت می‌کند که توده‌های حیاتی را حول مزیت‌های نسبی ما ایجاد می‌کند، و همچنین از «شبکه هوشمند استرالیایی» جدید که کسب‌وکارها و سازمان‌های تحقیقاتی را به هم پیوند می‌دهد.

چهارم، برای رسیدگی به موانع متعدد پیش روی شرکت‌های کوچک و متوسط ​​(SMEs)، و برای کمک به رشد بیشتر SMEها به شرکت‌های نوآورانه و متوسط ​​جهانی که استرالیا فاقد آن هستند، Task Force پیشنهاد می‌کند که Enterprise Connect گسترش یابد و اقدامات جدیدی اعمال شود. پرداختن به مشارکت ضعیف محققان و دولت‌ها در نوآوری SME، ارتقای ظرفیت SMEها برای جذب دانش جدید، معرفی و تعبیه تمرکز بیشتر بر طراحی و بهبود دسترسی به منابع مالی.

پنجم، برای حفظ رشد بهره‌وری در آینده با نوآوری مستمر در مهارت‌ها و شیوه‌های مدیریتی و نیروی کار، یک گفتگوی ملی و مشارکت جدید بین صنعت، اتحادیه‌ها و دولت حول «محل کار هوشمندتر» پیشنهاد شده است. این امر مستلزم تعهد پایدار شرکا برای ایجاد فرهنگ نوآوری و قابلیت‌هایی است که محیط‌های کاری با عملکرد بالا اقتضا می‌کنند.

کارگروه بر این باور است که تولید در استرالیا آینده دارد، اما به شرطی که بتواند نوآوری کند و زنجیره ارزش جهانی را تغییر دهد. اکنون نوبت دولت است که در بیانیه صنعتی در اواخر سال به اقدامات سیاستی پیشنهادی، که چارچوبی منسجم برای اجرای این چشم انداز مشترک ارائه می دهد، پاسخ دهد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *