طراحی فرهنگ نوآوری: رفتارهای نوآوران موفق و 4 نشانه یک تیم ناکارآمد


مردم داخل مرکز خرید

 

اگر به مارک‌های دیگر نگاه می‌کنید، تماشای آن‌ها با الهام از خلاقیت‌هایشان، نوآوری‌های جدیدی را به بازار می‌آورند و به این فکر می‌کنید که «چگونه این کار را در شرکتم انجام دهم؟» – در اینجا چیزی است که شما باید بدانید: کسب و کارهایی که نوآوری می کنند این کار را تصادفی انجام نمی دهند.

تیم‌های مسئول آن‌ها متشکل از افرادی هستند که با دقت انتخاب شده‌اند که ذهنیت‌های بسیار متفاوت و مهارت‌های بسیار خاص را به میز می‌آورند. مهارت‌هایی که به‌طور متوالی نوآوری‌ها را در هر مرحله از فرآیند توسعه (یا به قول ما «دره») پیش می‌برد.

و بنابراین، چالش شما در اینجاست: تشخیص آنچه برای ایجاد تیم‌های نوآوری با عملکرد بالا لازم است و شناخت افراد مناسب برای نقش‌های مناسب درون آن‌ها…

4 نقش حیاتی که تیم نوآوری شما به آن نیاز دارد

برای اینکه هر گروهی از مردم در دیدن یک پروژه نوآوری از ابتدا تا انتها موفق باشند، باید ترکیب خاصی از نقاط قوت و مهارت‌هایی وجود داشته باشد که افراد به تیم بیاورند. و اینها را می توان به چهار نقش مهم تقسیم کرد.

از نظر تئوری، همه می توانند هر یک از این نقش ها را بازی کنند. اما برای اینکه بیشترین بهره را از تیم خود ببرید، باید بتوانید افرادی را شناسایی و گرد هم آورید که به طور طبیعی برای هر کدام مناسب هستند. برای شروع ساخت تیم رویایی خود آماده اید؟ سپس اینجاست که باید به دنبال چه کسانی باشید:

ژنراتور

مردی در زمین دویدن

به طور خلاصه: شروع کننده کل فرآیند. آنها واقعاً در کشف فرصت‌ها و مشکلاتی که ارزش حل کردن دارند خوب هستند. آنها می توانند موانع را شناسایی کنند و به سرعت وارد عمل می شوند.

مهارت ها:

  • پیدا کردن مشکلات
  • کشف واقعیات

به نظر می رسد: آنها کسانی هستند که به صحبت های مردم گوش می دهند، از دیدگاه های مختلف استفاده می کنند، حقایق را پیدا می کنند و تمام اطلاعاتی را که می توانند جمع آوری می کنند تا تأیید کنند که کدام مشکلات مهم ترین تمرکز را دارند. آنها عاشق شروع “آتش” هستند (به روشی خوب) اما همیشه تمام کننده نیستند.

مفهوم ساز

مردی که عکس می گیرد

به طور خلاصه: فرد ایده. آنها مشکلی را که Generator شما شناسایی کرده است برای تمرکز روی آن انتخاب می کنند و به همه راه های ممکن برای حل آن فکر می کنند.

مهارت ها:
  • تعریف مشکل
  • ایده یابی

به نظر می رسد: آنها می دانند که چگونه در اصل یک مشکل منطقه ای ایجاد کنند و راه های متعددی برای ارائه و حل آن ارائه می دهند. آنها می توانند بسیاری از رویکردهای ممکن را ببینند و می توانند هر یک را منطقی کنند. آنها عاشق امکان هستند و معمولاً از انتخاب بین آنها لذت نمی برند.

بهینه ساز

یک معمار که با مداد و خط کش روی پیش نویس کار می کند

به طور خلاصه: تیرانداز مشکل. زمانی که ایده ای برای بازی کردن داشته باشند، در عنصر خود هستند. و با تشخیص اینکه چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیست، به اصلاح آن کمک می کنند.

مهارت ها:
  • ارزیابی و انتخاب گزینه ها
  • برنامه ریزی

به نظر می رسد: آنها راه حل های ممکن را از هر زاویه ای ارزیابی می کنند تا تعیین کنند که کدام یک به مشکل بهتر رسیدگی می کند، بیشترین ارزش را می افزاید و بهترین نتایج را ارائه می دهد. هنگامی که آنها راه حلی را برای حرکت به جلو شناسایی کردند، در اجرای یک برنامه موثر مهارت دارند. آنها یک تکه کاغذ خالی را دوست ندارند اما به آنها یک نقطه شروع می دهند و آن را 10 برابر بهتر می کنند.

مجری

مردم در طول روز سازه می سازند

به طور خلاصه: شخصی که باعث اتفاق افتادن چیزها می شود. آنها عاشق دیدن یک برنامه در حال عمل و هدایت آن هستند.

مهارت ها:
  • بلوک ها و موانع را حذف کنید
  • عمل

به نظر می رسد: آنها ایده را در حال حرکت به جلو و روی ریل واقعیت نگه می دارند و اطمینان می دهند که همه بر ایجاد چیزی متمرکز می شوند که نتایج و ارزش واقعی را ارائه می دهد. آنها همچنین کسانی هستند که از تیمی که قرار است راه حل را از طریق طرحی که بهینه ساز ارائه کرده است، خرید دریافت کنند. آنها ضربات خود را از انجام دادن، نه صحبت کردن، می گیرند.

برای توسعه فرهنگی که در آن نوآوری موفقیت آمیز باشد، به تعادل بین این چهار نوع مختلف از افراد نیاز دارید. به افراد درون کسب و کار خود نگاه کنید و بپرسید، آیا افرادی را دارید که می توانند در وهله اول فرصت های نوآوری را شناسایی کنند؟ افرادی که چشم اندازی برای ارائه ایده دارند؟ افرادی که می توانند خوب و بد را ببینند و رویکرد درست را انتخاب کنند؟ افرادی که می توانند برنامه ریزی کنند؟ و افرادی که می توانند اتفاقات را رقم بزنند؟ زیرا بدون همه این مهارت ها، به راحتی می توان در مسیر اشتباه حرکت کرد…

4 نشانه که تیم نوآوری شما نامتعادل است.

بدون تعادل خوب در بین انواع مختلف نقش‌ها در تیم خود، با موانعی روبرو می‌شوید که مانع موفقیت نوآوری‌ها می‌شوند.

  1. “ما مشغولیم اما متقاعد نیستم که مشغول انجام کارهایی هستیم که مشتریان واقعاً به آنها اهمیت می دهند”عکاسی تایم لپس مردی با ژاکت مشکی

تیمی متشکل از تولیدکنندگان و اجراکنندگان به این معنی است که شما مشکلی را خواهید داشت که نیاز به حل دارد و برای حل آن اقدام خواهید کرد. اما بدون یک مفهوم‌ساز با چشم‌اندازی که به روش‌های مختلف برای نزدیک شدن به راه‌حل شما نگاه کند، یا بهینه‌ساز گزینه مناسب برای حرکت رو به جلو را شناسایی کند، فکر چندانی روی آن نشده است و متوجه خواهید شد که ارتباط خود را با بازار از دست می‌دهید.

2. “ما در جزئیات روزانه گیر کرده ایم، هیچ تفکر جدیدی وجود ندارد”گله گوسفند قهوه ای

تیمی متشکل از تنها مجریان و بهینه سازها فاقد چشم انداز خواهند بود، بنابراین کسب و کار شما همیشه در انجام کارهای امروزی گیر خواهد کرد.

3. «حرف زدن زیاد، نه اقدام کافی».

دو مرد در حال خنده سفید روی صندلی نشسته اندتیمی متشکل از تولیدکنندگان و ایده‌پردازان بیش از حد به ایده‌ها فکر می‌کنند که مانع از تحقق آنها می‌شود.

4. شما نمی توانید در مورد آنچه مهم است هماهنگ شویدمردی که تی شرت خاکستری پوشیده روی جنگل ایستاده است

برای مثال، تیمی متشکل از تولیدکنندگان و بهینه‌سازها با هم درگیر خواهند شد. ژنراتورها احساس می‌کنند که بهینه‌سازها بیش از حد روی کار کردن سریع جزئیات دقیق متمرکز شده‌اند. در حالی که بهینه سازها ناامید می شوند زیرا احساس می کنند ژنراتورها روی چیزی ملموس کار نمی کنند.

طراحی رفتارهای نوآورانه در تار و پود تیم شما

یک راه موثر برای تقویت نوآوری در هر شرکتی، شناسایی این نقش ها به عنوان بخشی از فرآیند استخدام شما است. برای تیم‌هایی که قبلاً در محل کار هستند، می‌توانید شکاف‌ها را شناسایی کنید و از آموزش‌های متناسب برای ایجاد اعتماد به نفس در هر یک از 8 رفتار اصلی که توضیح دادیم استفاده کنید. به یاد داشته باشید، این ها حالت ها هستند، نه ویژگی ها، و آنچه مهم است کمک به تیم ها برای حرکت بین این مراحل با تکامل نیازهای پروژه است.

هر کسب‌وکاری می‌تواند فرهنگ نوآوری ایجاد کند – تنها چیزی که شما نیاز دارید، افراد مناسبی هستند که مطمئن باشند کار درست را در زمان مناسب انجام می‌دهند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *