طراحی آزمایش‌هایی برای کاهش سوگیری‌های رفتاری در نوآور

چگونه تحقیقات پیش از توسعه نوآوری بعدی خود را انجام دهید

طراحی آزمایش‌هایی برای کاهش سوگیری‌های رفتاری در نوآوری

آزمایش جزء کلیدی هر مسیر اعتبار سنجی نوآوری است، صرف نظر از صنعت، هدف و حتی بودجه. هدف آزمایش اعتبار یا (عدم)اعتبار کردن مفروضاتی است که در مورد کار در دست داریم – خواه یک مفهوم جدید، یک بخش مصرف کننده یا یک مدل تجاری باشد.

ما معتقدیم که غلبه بر موانعی که مانع اعتبار استراتژی های نوآوری می شوند، امکان پذیر است . با تصدیق چالش، ما یک قدم به درک معنای واقعی اعتبارسنجی نزدیکتر خواهیم شد.

ما اعتبار سنجی را راهی برای تأیید مفروضات شما در مورد مطلوبیت، امکان پذیری یا امکان سنجی به منظور کاهش ریسک موفقیت نوآوری شما – به این ترتیب تعریف می کنیم.

فرآیند توسعه نوآوری از مراحل مختلفی تشکیل شده است. اعتبار سنجی و آزمایش به عنوان یک مفهوم می تواند برای هر یک از آنها اعمال شود. در هر مرحله، می‌توانید با فرضیه‌ای مهم در مورد مشتری، کاربر یا بازار خود مواجه شوید که در صورت اثبات اشتباه، نوآوری شما را به خطر می‌اندازد. به همین دلیل است که ما اعتبار و آزمایش می کنیم – برای کاهش تعصب رفتاری و اعتبار (یا بی اعتبار کردن) مفاهیم.

آزمایش‌ها از روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی تشکیل شده‌اند، و اینکه کدام آزمایش برای استفاده مستقیماً با آنچه می‌خواهیم اعتبار سنجی کنیم، مرتبط است. صرف نظر از اینکه کدام آزمایش آزمایش می شود، مجموعه ای از قوانین عمومی وجود دارد که برای همه اعمال می شود – از آزمایش های دیجیتال تا مصاحبه های همدلی. 

قانون شماره 1: همیشه دلیل است، تقریباً هرگز چگونه

اگر در حال بررسی این مقاله برای کسب اطلاعات مهم هستید… این همان است. یکی از رایج ترین اشتباهاتی که در لحظه آزمایش می بینیم این است که چرایی را نمی کاوشیم و در چه چیزی گیر می کنیم.

اهمیت پرسیدن چرایی هنگام طراحی آزمایش‌ها برای نوآوری

هر رفتار انسانی دلیلی به خود دارد. چرایی که درد را کاهش می‌دهد، به ما کمک می‌کند تا به دستاوردی دست یابیم یا به کاری که باید انجام شود برسیم. دلیل اینکه چرا درک آن بسیار مهم است این است که وقتی فهمیدیم چرا مردم کاری را انجام می دهند، می توانیم برای آن طراحی کنیم – راه حل هایی را طراحی کنیم که بخشی از رفتار و انتخاب های روزمره مردم می شود.

بگذارید یک داستان برای شما تعریف کنیم

یک شرکت کوچک باید یک راه حل جدید صبحانه در حال حرکت را به مشتریان خود ارائه دهد. آنها مشتریان هدف خود را محدود به مشتریانی کردند که هر روز صبح قبل از رفتن به محل کار غذای خود را برمی داشتند. آنها محصولی را ارائه کردند که نه تنها یک راه حل سریع و خوشمزه برای این مشکل بود، بلکه ارزش غذایی بیشتری در مقایسه با ترکیبات سنتی صبحانه داشت. هنگامی که با پیشنهاد جدید ارائه شد، مشتریان تسلیم نشدند – آنها به خرید میلک شیک های معمول ادامه دادند.

در حین طراحی آزمایش‌ها، ارائه راه‌حلی که مشکل را برطرف می‌کند و انتظار کارآمدی آن به نظر یک تصور غلط جهانی است. محصول جدید این شرکت کار نمی کرد. نه به خاطر چی ، بلکه به خاطر چگونگی . مشتریان همچنان محصولی را مصرف می‌کردند که حمل آن راحت‌تر بود و در راه رفتن به محل کار می‌توانستند غذا بخورند. اگر محققان سؤالات درست را می پرسیدند – که برای دلیل درست طراحی شده بودند، از ساخت یک آیتم ناخواسته صرفه جویی می کردند.

در مورد آزمایشات هم همینطور است. درک و طراحی برای چرایی کلید دستیابی به تأثیر رفتاری واقعی است.

قانون شماره 2: رسیدن به واقعیت

پزشک شما احتمالاً حداقل یک بار از شما پرسیده است که آیا سالم غذا می خورید یا خیر. قبل از اینکه متوجه شوید، متوجه می‌شوید که پاسخ مثبت می‌دهید، زیرا می‌دانید که بیش از چند آبجو بخشی از روتین آخر هفته شماست. هنگامی که از آنها سؤالات اساسی پرسیده می شود، مشتریان تمایل دارند این کار را نیز انجام دهند. این بدان معنا نیست که آنها دروغ می گویند، بلکه هدف آنها این است که به سؤالات پاسخ دهند نه آنطور که هستند، بلکه با در نظر گرفتن بهترین نسخه خود از خودشان.

برخورد با خود آرمانی

اغلب اوقات، مصرف کنندگان نه تنها از دیدگاه خود آرمانی به سؤالات تحقیق پاسخ می دهند. اما آنها به روشی که از آنها خواسته می شود نیز حساس هستند. یک مثال از این سوگیری تایید است. به مواقعی فکر کنید که از شما پرسیده شده که آیا چیزی را دوست دارید یا خیر و بدون فکر کردن به آن پاسخ «بله» داده اید.

سوگیری تأیید راهی برای پرسیدن سؤالاتی است که به فرد اشاره می کند تا به یک پاسخ خاص پاسخ دهد. این نوع سوالات قادر به جمع آوری بینش های معتبر نیستند و منجر به تحقیقاتی می شوند که در نهایت در محتوای قابل اجرا خالی هستند.

پاسخ دادن به خود واقعی

ایجاد آزمایش به منظور ارائه گزینه های مختلف به مصرف کنندگان است. هنگام پرسیدن سؤالات بسته، فرض بر این است که فرد قبلاً به موضوع فکر کرده است. این به ندرت اتفاق می افتد.

به این فکر کنید که مردم چگونه زندگی روزمره خود را پیش می برند. حجم بیش از حد اطلاعاتی که آنها باید از بین آنها انتخاب کنند، زیرا مغز انسان فقط می تواند خیلی چیزها را اداره کند. در مورد آزمایش هم همین اتفاق می افتد. اگر ایده، مفهوم یا عبارتی را انتخاب کنید و با آنها به کاربران نزدیک شوید، پاسخ‌ها به چیزی که به آنها نشان داده می‌شود محدود می‌شود. سؤالات «کارتینگ فروشگاه» روشی برای بازسازی یک تجربه واقعی از زندگی برای آنهاست، بنابراین آنها طیف گسترده ای از گزینه ها را برای انتخاب دارند.

یکی از تجربیات گذشته ما در صنعت مراقبت های بهداشتی به ما کمک کرد تا مثال جالبی ارائه دهیم که این رفتار را آشکار می کند. در حین انجام مصاحبه‌ها، متوجه شدیم که کاربران نوع محتوایی را که دنبال می‌کنند مطرح می‌کنند – آنها وبلاگ‌های دولتی و مجلات علمی را به پست‌های تأثیرگذار محبوب انتخاب می‌کنند.

در تئوری، به نظر می رسید که ما پاسخ هایی را که به دنبالش بودیم، داشتیم. اما، ما تصمیم گرفتیم که حل و فصل نکنیم و آن را مورد آزمایش قرار دهیم. به همین دلیل است که ما یک فید تعاملی فیس بوک با مجموعه ای از انواع مختلف پست ایجاد کردیم. ما همه چیز موجود در بازار را شامل می‌شود، از مؤسسات رسمی تا آخرین رقص TikTok. در مقایسه با نتایج نظرسنجی، فکر می‌کردید که از نظر تئوری شگفت‌انگیز بودند… اما واقعاً چنین نبود.

ما اطلاعاتی را در مورد کاربرانی که از نشریات رسمی که به عنوان منبع اصلی اطلاعات خود نام برده بودند عبور می کردند جمع آوری کردیم. در همان زمان، ما می‌توانستیم ببینیم که چگونه اکثر آنها بر روی محتوای محبوب مانده‌اند. مدل ما ثابت کرد که اولین سؤالات از دیدگاه خود آرمانی پاسخ داده شده است، در حالی که آزمایش نشان داد که در واقعیت، آنها به هر حال آنقدرها هم سالم غذا نمی‌خورند.

قانون شماره 3: تا زمانی که آن را درست نکرده اید، جعل نکنید

حداقل محصولات قابل دوام یا نمونه های اولیه کم فای روش های شگفت انگیزی برای آزمایش محصولات قبل از توسعه بیشتر آنها هستند. این تکنیک آزمایش با ارائه یک لمس دنیای واقعی به مرحله آزمایش، آزمایش را ارتقا می دهد.

آزمایش واقعی به معنای وانمود کردن چیزی نیست، بلکه در واقع توسعه یک محصول و مطالعه عملکرد آن با مشتریان واقعی است. این مرحله از فرآیند منبع ارزشمند و ضروری اطلاعات در مورد محصول یا خدماتی است که قرار است راه اندازی شود.

طراحی آزمایش برای اعتبار سنجی نوآوری

وقتی نوبت به طراحی آزمایش‌ها، به‌ویژه آزمایش‌های رسانه‌های اجتماعی می‌رسد، معمولاً کسب‌وکارها کاربران خود را به صفحات فرود هدایت می‌کنند که ممکن است توسط کودکان نوپا با دسترسی به Sharpies طراحی شده باشد. ارائه نکردن فازهای میانی با کیفیت بالا در طول مراحل آزمایش منجر به حذف کاربران قبل از تعامل می شود. این امر گهگاه قابل قبول است، به عنوان مثال زمانی که آزمایش بر اساس کلیک است. با این حال، لایه‌های ثانویه در مراحل آزمایش، واقعیت آزمایش را گسترش می‌دهند.

بهترین راه برای استفاده از این سناریوی آزمایشی، کار بر روی نحوه تعامل کاربران با آن است. عناصر واقعی‌تر که آزمایش را تشکیل می‌دهند، منجر به ورودی دقیق‌تر در مورد قصد خرید، هزینه جذب مشتری، کاهش نرخ و پاسخگویی به نظرسنجی می‌شود. همه اینها با ایجاد یک آزمایش سبد خرید باورپذیر.

سرمایه‌گذاری در این نوع محیط‌های آزمایشی به‌ویژه هنگام تلاش برای ارائه فناوری‌ها یا محصولات مخرب مهم است. سرعتی که بازار با آن در حال گسترش است همیشه به ما زمان کافی برای سازگاری با شرایط جدید نمی دهد. آزمایش‌های واقع‌بینانه کمک می‌کنند تا خشم ایده‌ها را کاهش دهند و در عین حال نتایج را کارآمدتر کنند.

آزمایش متفکرانه

ما ثابت کرده‌ایم که نمونه‌های اولیه جنبه مهمی خواهند بود که کیفیت اطلاعات جمع‌آوری‌شده از طریق آزمایش را بالا می‌برد. و برای اینکه این یک واقعیت باشد، باید در مورد ترکیب یک طراح به عنوان بخشی از تیم خود فکر کنید.

یک طراح خوب یک دارایی ارزشمند در هنگام ایجاد یک آزمایش است. اما این اجتناب ناپذیر است، گاهی اوقات ما به تنهایی کار می کنیم. این نباید مانع از آزمایش شما شود، چندین ابزار رایگان وجود دارد که می توانید برای ساختن یک نمونه اولیه واقعی واقع گرایانه استفاده کنید. زمانی که برای ایجاد این آزمایش ها نیاز است هرگز تلف نمی شود، بلکه سرمایه گذاری می شود. همانطور که می توانید منابع رایگان پیدا کنید، می توانید خلاق باشید و متوجه شوید که کاربرانی برای آزمایش آزمایش های شما در اطراف شما وجود دارند. دوستان، خانواده، آزمایش را می توان به خوبی و با بودجه انجام داد. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *