شکل دادن به آینده خرده فروشی پایدار با فناوری


پایداری همچنان یک نگرانی جدی برای بسیاری از صنایع، به ویژه خرده فروشی است. شرکت های خرده فروشی باید  اهداف توسعه پایدار را اتخاذ کرده  و اقداماتی را برای کاهش ضایعات انجام دهند. این برای تجارت خوب است و برای بشریت عالی است.

چرا اتخاذ  سیاست های پایدار  و روشن در  صنعت خرده فروشی  ضروری است؟

بر کسی پوشیده نیست که شرکت‌های فعال در بخش خرده‌فروشی از ضایع‌ترین و آلوده‌کننده‌ترین شرکت‌های جهان هستند.

طبق بینش CB، صنعت مد سالانه بیش از 92 میلیون تن زباله تولید می کند. ضایعات جهانی مواد غذایی در مجموع حدود 1.6 میلیارد تن متریک است. صنعت  خرده‌فروشی  به‌شدت به موادی با منابع فشرده با ردپای کربن بالا متکی است. برخی از مشکلات اصلی برای  مارک های خرده فروشی  باقی می ماند:

  • بسته بندی و زباله های پلاستیکی
  • مواد غذایی فاسد و ضایعات ارگانیک
  • شیشه و ضایعات فلزی مختلف
  • ضایعات پارچه
  • زباله های الکترونیکی

همه اینها اثرات مخربی بر محیط زیست دارند. خوشبختانه تمرکز فزاینده ای بر حذف منابع، مواد و فرآیندهای بیهوده در بخش خرده فروشی وجود دارد. شرکت‌های خرده‌فروشی باید از خود بپرسند که آیا آماده پاسخگویی به خواسته‌های مصرف‌کنندگان آگاه از محیط‌زیست هستند؟

مصرف کنندگان خرده فروشی مدرن چگونه عمل می کنند؟

پایداری  قوی ترین پیوندی است که خرده فروشان را با  مشتریان آگاه به محیط زیست مرتبط می کند.

با توجه به بینش CB، 52٪ از کارشناسان صنعت نساجی می گویند که مصرف کنندگان تمرکز بیشتری بر روی پایداری، مانند مد دارند. صنعت مد شامل زنجیره های تامین شفاف تر، مواد جایگزین و خرید دست دوم است.
به طور مشابه، 65 درصد از مصرف کنندگان دوستدار محیط زیست  محصولات غذایی پایدار را  از پروتئین های جایگزین تا بسته بندی های قابل کمپوست می خواهند.

نسل های جوان نیز صدای خود را به اشتراک می گذارند. یک نظرسنجی در سال 2018 از پلتفرم داده Euclid نشان داد که “52٪ از هزاره ها و 48٪ از Gen Xers احساس می کنند مهم است که ارزش های آنها با مارک هایی که دوست دارند مطابقت داشته باشد”، در حالی که 35٪ از بچه های پرشور مورد بررسی همین احساس را داشتند. Millennials و Gen Z برندهای خرده فروشی را خواستار سرمایه گذاری در طرح های پایداری هستند.

شرکت های خرده فروشی این را می دانند. بسیاری به فناوری روی می آورند تا پایداری را در کسب و کار بیاورند تا سبز شوند.

چگونه فناوری می تواند به بازیگران خرده فروشی کمک کند تا پایداری را اتخاذ کنند؟

فناوری آینده  صنعت خرده فروشی  را با  راه حل های پایدار شکل می دهد، به عنوان مثال، از جایگزین های روغن نخل تا منسوجات زیست تخریب پذیر تا کشاورزی عمودی.

می‌توانیم بگوییم که این یک لطف برای  سیاست روشن خرده‌فروشان است.

یکی از فناوری های نوظهور برای بهبود  ردپای محیطی  و پایداری، چاپ سه بعدی است. دارایی های سه بعدی به  صنعت خرده فروشی اجازه می دهد  تا گردش کار طراحی، توسعه و تولید را دیجیتالی کند، تولید را بومی سازی کند، ضایعات را به حداقل برساند و عمر محصولات را افزایش دهد. به عنوان مثال، یک شرکت مبلمان مستقر در کالیفرنیا، قطعاتی را با استفاده از آخرین فناوری خودکار سازگار با محیط زیست، از جمله چاپ سه بعدی، تولید می کند.

چگونه شرکت‌های خرده‌فروشی از فناوری برای پذیرش پایداری استفاده می‌کنند؟ 

برخی از بزرگ‌ترین و نوآورترین شرکت‌های خرده‌فروشی جهان با استفاده از فناوری به طرق مختلف در جهت اهداف پایداری کار می‌کنند.

برندهای خرده فروشی  آینده  نگر قبلاً مواد برداشت شده پایدار و بسته بندی های بازیافتی را پذیرفته اند.

این یک راه عالی برای رقابتی ماندن در بازار جهانی برای  خریداران اخلاقی است. اینها برخی از راه حل هایی است که امروزه برای پایداری و رشد استفاده می شود:

Häagen-Dazs، زنبورهای برت، Gilette با حلقه

در سال 2019، شرکت بازیافت TerraCycle پلتفرم LOOP را با استفاده مجدد و بدون زباله راه اندازی کرد. این به مشتریان اجازه می دهد تا محصولات را در بسته بندی های قابل استفاده مجدد سفارش دهند که قابل بازگشت و پر کردن مجدد باشد. این یک راه کاملاً جدید برای خرید است!

خریداران می‌توانند از خرید بدون ضایعات لذت ببرند و محصولاتی را از برندهای مختلف مواد غذایی و مراقبت شخصی سفارش دهند، مانند Häagen-Dazs، Burt’s Bees، Gillette، و غیره. این به مشتریان امکان می‌دهد محصولات را در بسته‌بندی‌های قابل استفاده مجدد سفارش دهند که قابل برگشت و پر کردن مجدد باشد.

Unilever با LOOP

یونیلور، یک شرکت غول‌پیکر کالاهای مصرفی چندملیتی بریتانیایی، بسته‌بندی قابل استفاده مجدد و قابل پر کردن مجدد را برای کمک به کاهش ضایعات معرفی کرد. یونیلور در LOOP مشارکت کرد و بسیاری از محصولات آن بخشی از این پلتفرم هستند.

LVMH با سورس نونا

غول لوکس  LVMH ، صاحب برندهای مشهور جهانی مانند Fendi و Louis Vuitton، با راه اندازی  پلتفرم Nona Source ، استراتژی دفع مواد اولیه خود را تغییر داده است . از فروش مجدد پارچه ها و مواد برندهای خود پشتیبانی می کند.

Levi’s با WellThread

آیا می دانید برای درست کردن یک شلوار جین چند گالن آب لازم است؟ بیش از 2000! از پرورش پنبه تا رنگرزی و تکمیل؟

Levi’s با مجموعه WellThread خود بر روی فرآیندهای تکمیل برای حذف آب تا جایی که ممکن است تمرکز می کند. این مجموعه دارای قطعاتی است که برای تولید و استفاده از مواد بازیافتی بیشتر، آب کمتری مصرف می‌کنند. این یک نمونه واقعی از  تولید پایدار است.

این نوع  شیوه‌های تولید  و حمل و نقل پایدار باید در اولویت‌های کل صنعت خرده‌فروشی، در حال حاضر و در سال‌های آینده باشد. آیا آماده پذیرش ارزش ها و شیوه های اخلاقی پایدار هستید؟

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *