شناورهای پیشرفته با الهام از سه بعدی، نظارت بر دریاهای آفریقا را به سطوح جدیدی می برد

یک شناور با فناوری پیشرفته که داده‌های بی‌درنگ ارائه می‌کند، می‌تواند نقشی کلیدی در کمک به آفریقای جنوبی برای مدیریت آب‌های ساحلی‌اش داشته باشد. همچنین می تواند فراتر از آب های کشور مستقر شود.

این شناور که به طور مجازی با استفاده از فناوری شبیه‌سازی رایانه‌ای سه بعدی ابداع و آزمایش شده است، برخلاف سیستم‌های شناور کاملاً وارداتی کنونی، دارای اجزای محلی خواهد بود.

ناظر ساحلی یک شناور جمع‌آوری داده مدولار فشرده است که برای طیف وسیعی از کاربردهای تجاری و علمی در دریا ساخته شده است.

نمودار توسعه آن پیشرفت قابل توجهی را از زمانی که شناورها برای اولین بار صدها سال پیش ظاهر شدند، نشان می دهد. در حالی که برخی از انواع نشانگرهای شناور ممکن است قبل از قرن سیزدهم وجود داشته باشند، اولین شناور ثبت شده در La Compasso de Navigare در سال 1296 ذکر شد . واقع در رودخانه گوادالکیویر، به دریانوردان نزدیک به سویا، اسپانیا کمک کرد.

یک ایمیل هفتگی با تجزیه و تحلیل مبتنی بر شواهد از بهترین محققان اروپا

شناور توسعه یافته در آفریقای جنوبی کاربران را قادر می سازد تا داده های بلادرنگ را از طریق تله متری بی سیم از طیف وسیعی از حسگرهایی که بر روی پلتفرم نصب شده و توسط آن نیرو می گیرند، دریافت کنند. دانشی را فراهم می کند که درک بهتر محیط ساحلی را امکان پذیر می کند. به عنوان مثال، زمانی که جزر و مد قرمز آماده سقوط در ساحل غربی است ، می تواند هشدار دهد . در طول جزر و مد قرمز، آب برای برخی از حیوانات دریایی سمی می شود.

آفریقای جنوبی همچنین در سواحل با ماهیگیری غیرقانونی مشکل داشته است که سالانه 4 میلیارد روپیه به این صنعت خسارت وارد می کند. این دستگاه همچنین می تواند فعالیت های غیرقانونی در ساحل را زیر نظر داشته باشد.

خنثی کردن روند

در سراسر صنعت مهندسی اقیانوس شناسی – متشکل از ادارات دولتی، بنادر و بنادر – بیش از 90٪ تجهیزات در خارج از کشور تامین می شود.

تجهیزات اقیانوس شناسی بسیار کمی به صورت محلی ساخته می شود. تمامی سیستم های فلوتاسیون وارداتی هستند.

این پروژه روند را کاهش می دهد و تضمین می کند که شرکت های محلی در صنعت دریایی می توانند از محصولات سفارشی استفاده کنند که هزینه ها را کاهش می دهد. این راه حل به آنها اجازه می دهد تا گزینه های بیشتری برای جمع آوری داده های بیشتر در دریا داشته باشند.

شکستن زمین جدید

پسران در سراسر خط ساحلی آفریقای جنوبی مستقر هستند . آنها توسط صنعت و دولت برای نمونه برداری از داده های اقیانوس شناسی و جوی استفاده می شوند. داده های جمع آوری شده برای پیش بینی آب و هوای شدید، مدیریت بلایای طبیعی، تحقیقات اقیانوس شناسی و مدیریت ساحلی بسیار مهم است.

در حال حاضر، هنگام سرویس دستگاه، تکنسین ها باید کل بویه را از اقیانوس خارج کنند. این بدان معنی است که داده های مهم را نمی توان در طول دوره های خدمات جمع آوری کرد.

برای مقابله با این مشکل، عملکرد شناور برای ساده کردن مراحل عملیاتی افزایش یافت. این کار فیلتر کردن اطلاعات از دریا به مرکز داده را آسان‌تر می‌کند.

تکامل یک نمونه اولیه

سیستم اصلی بزرگ بود و مراحل عملیاتی آن به یک تیم بسیار ماهر نیاز داشت. بهبودهایی شناسایی شد و یک سیستم مدولار فشرده جدید ایجاد شد.

فهرستی از پیشرفت‌های احتمالی در طراحی جدید از طریق روش‌های مختلف استقرار، نگهداری و بازیابی ابداع شد. از این یک سیستم ماژولار فشرده ایجاد شد.

طراحی ماژولار امکان نگهداری و تعمیرات آسان را فراهم می کند زیرا ماژول ها اندازه قابل مدیریتی دارند و در صورت نیاز به سادگی با ماژول های سرویس جایگزین می شوند.

این سیستم برای یک شبکه شناور محلی توسعه داده شد که به یک سیستم بهینه شده جدید نیاز داشت تا امکان گسترش شبکه برای پوشش بیشتر خط ساحلی آفریقای جنوبی را فراهم کند. این پلتفرم به کاربر خود اجازه می دهد تا داده ها را از آب های ساحلی جمع آوری کرده و به یک سرور زمینی انتقال دهد.

این سیستم اکنون می تواند برای استفاده هایی از جمع آوری داده های اقیانوس شناسی، جمع آوری داده های هواشناسی، سیستم نظارتی طراحی شود.

سیستم کنترل دارای طراحی اضافی است. در صورت خرابی هر یک از قطعات، سایر بخش ها می توانند مسئولیت را بر عهده بگیرند. این اجازه می دهد تا کمترین زمان خرابی سیستم و از دست دادن داده ها را داشته باشید.

بعدش چی؟

ما با آزمایش یک نمونه اولیه در خلیج فالس در کیپ غربی، اثبات مفهوم خود را با موفقیت کامل کردیم.

این سیستم بسیار خوب عمل کرد و به ما این امکان را داد که بهینه‌سازی‌های طراحی ممکن را شناسایی کنیم که می‌تواند رویه‌های عملیاتی را بهبود بخشد.

طراحی با یک نمونه اولیه برای آزمایش در حال حاضر در مرحله ساخت بهبود یافته است.

برنامه هایی برای تولید تجاری این شناور در آفریقای جنوبی در سال 2016 قبل از انتقال آن به سایر نقاط قاره در حال انجام است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *