سیاست صنعت جدید استقبال می شود، اما روند اصلاحات تازه شروع شده است

دستور کار نوآوری و رقابت در صنعت دولت ابوت یک بیانیه سیاست اقتصادی است که احتمالاً اصطلاح آن را در دولت تعریف می کند.

دستور کار چهار پلان در تلاش های دولت برای تقویت نوآوری و رقابت دارد، از جمله اصلاحاتی که:

  • کاهش هزینه های کسب و کار
  • تقویت پایه مهارت اقتصاد استرالیا
  • سرمایه گذاری در زیرساخت های اقتصادی عمده و
  • جهت گیری مجدد سیاست صنعتی به دور از حمایت از شرکت ها و صنایع رو به زوال به سمت سیاست هایی که نوآوری و کارآفرینی را ترویج می کنند.

دستور کار تا حدی می تواند به عنوان روایتی برای درک اصلاحات اقتصادی دولت تا به امروز و همچنین به عنوان تلاشی برای ایجاد زمینه برای اصلاحات اقتصادی در دوره دوم ریاست جمهوری آن خوانده شود.

در پی آن است که مجموعه ای از اصلاحات مختلف سیاستی را که در طول 12 ماه گذشته به عنوان یک استراتژی منسجم و خوب فکر شده از طریق استراتژی اقتصادی ظاهر شده اند، چارچوب بندی کند. در واقع، بسیاری از آنچه در دستور کار گنجانده شده است، سیاست فعلی است – یا ابتکاراتی که اعلام شده اما هنوز اجرا نشده است. بدون شک دولت با این انتقاد مواجه خواهد شد که بسیاری از آنچه قبلاً وعده داده بود را دوباره راه اندازی و بسته بندی کرده است، اما نتوانسته است به طور کامل عمل کند.

ایمیل هفتگی برای اروپایی ها توسط دانشمندان اروپایی

جدایی از گذشته

از برخی جهات، دستور کار با جهت‌گیری‌های کلی سیاست صنعت پیشنهاد شده توسط دولت راد قبل از انتخابات گذشته همخوانی دارد. این کشور به دنبال دست و پنجه نرم کردن با همان دوراهی های سیاستی است – رشد بهره وری آهسته، فناوری های مخرب، و نیاز به اصلاح مقررات تجاری برای پاسخگویی به محیط سیاست جدید پس از بحران مالی جهانی.

فراتر از آن، با این حال، مقایسه محو می شود. مهم ترین تفاوت ها بر میزان استفاده دولت از رقابت مبتنی بر بازار برای ایجاد رقابت و نوآوری متمرکز است. قصد عقب انداختن مقررات تجاری و کاهش بار مالیاتی شرکت ها و سایر هزینه های مرتبط با انجام تجارت، عناصر اصلی این طرح هستند. این بازگردانی در کل گسترش می‌یابد، از ساده‌سازی محصول و سایر استانداردهای نظارتی گرفته تا ساده‌سازی فرآیند شروع به کار جدید و استخدام کارکنان جدید.

در میان بسیاری از ابتکارات جدید گنجانده شده در دستور کار، برخی اصلاحات طولانی مدت و همچنین برخی از نوآوری های سیاستی امیدوارکننده است.

در میان اصلاحات معوقه، پیشنهاد همسویی ترتیبات مالیاتی به نفع استفاده از طرح‌های مالکیت سهام کارکنان (ESOPs) است. در حالی که به طور گسترده در استرالیا انجام نمی شود، ESOP ها در دهه گذشته یا بیشتر رایج شده اند. تحقیقات بین‌المللی نشان داده‌اند که چنین طرح‌هایی می‌توانند بهره‌وری و مشارکت کارکنان و تمایل به پذیرش تغییر محل کار را افزایش دهند. آنها به آنچه معمولاً به عنوان “روش های کاری با عملکرد بالا” شناخته می شوند کمک می کنند .

پیشنهاد افزایش سرمایه گذاری در موضوعات STEM – علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات – در دوره متوسطه و آموزش و پرورش حرفه ای نیز به تاخیر افتاده است. با این حال، ابتکارات در این زمینه بحث برانگیزتر خواهد بود که به دنبال نفوذ بیشتر صنعت بر برنامه های درسی مدارس، آزمایش برنامه ریزی شده P-TECH ، و معرفی مدارک کاردانی است که به آموزش در دبیرستان و بخش VET متصل می شود.

رفتن به سمت رشد

شاید ابتکار اصلی، و ابتکاری که نشان دهنده تغییر قابل توجهی از تنظیمات خط مشی فعلی صنعت است، اعلام بودجه برای پنج “مرکز رشد” باشد. با الگوبرداری از ابتکارات مشابه در ایالات متحده، بریتانیا و کانادا ، 188.5 میلیون دلار استرالیا برای ایجاد مراکز رشد در پنج صنعت با پتانسیل بالا برای حمایت دولت – غذا و تجارت کشاورزی هزینه خواهد شد. تجهیزات، فناوری و خدمات معدن؛ منابع نفت، گاز و انرژی؛ فن آوری های پزشکی و داروسازی؛ و ساخت پیشرفته

این که چگونه این مراکز رشد فعالیت خواهند کرد، یا تفاوت آنها با ابتکارات قبلی برای ایجاد حوزه های نوآوری ، هنوز مشخص نیست. با این حال، به طور قابل توجهی، این ابتکار اهمیت همکاری دولت با صنعت را برای تعیین مناطق دارای قدرت رقابتی تشخیص می دهد.

آنها به صراحت اذعان دارند که در کنار رقابت و بازارهایی که به خوبی کار می کنند، نوآوری و رقابت مستلزم درجه ای از هماهنگی و اقدام جمعی بین شرکت ها، دولت و سایر ذینفعان صنعت است تا بتوانند یک “اکوسیستم” در سطح صنعت سالم ایجاد کنند. بازارها به تنهایی مزیت رقابتی پایدار برای شرکت های کوچک و بزرگ ایجاد نمی کنند.

سنجش موفقیت

مراکز رشد به هر شکلی که باشند، در نهایت باید دو آزمون کلیدی را برای موفقیت انجام دهند – یک آزمون اقتصادی و یک آزمون سیاسی.

آزمون اقتصادی این خواهد بود که آیا آنها واقعاً می‌توانند صنایع جدید و فرصت‌هایی برای رشد شغل ایجاد کنند – به ویژه در مواردی که هدف هدایت حمایت دولت از صنایع شکست خورده به سمت شرکت‌هایی است که پتانسیل نوآوری و تغییر به سمت تولید پیشرفته و با ارزش افزوده را نشان می‌دهند. این یک تغییر سیاست بزرگ است، و همچنین یک تغییر سیاست طولانی است.

مراکز رشد تنها چهار سال فرصت خواهند داشت تا به نهادهای خود تأمین مالی تبدیل شوند که می توانند تحول بزرگی در صنعت استرالیا ایجاد کنند. این ممکن است در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه مقدار زیادی از آنها را بپرسد. مسلماً، سرمایه‌گذاری دولت در این ابتکار نیاز به بازنگری دارد و تعهد مالی بلندمدت از سوی دولت و صنعت حیاتی خواهد بود. اگر به خوبی انجام شود، این رویکرد همچنین باید حمایت دوجانبه را پیدا کند و یک چارچوب سیاستی معنادار برای حمایت از اختراع مجدد تولید استرالیا ایجاد کند.

آزمون سیاسی این خواهد بود که آیا مراکز رشد حمایت نهادی کافی برای کسب‌وکار برای مدیریت دوره‌ای که با آشفتگی و اختلال مداوم در بسیاری از صنایع مشخص می‌شود، فراهم می‌کنند یا خیر. شروع رشد ممکن است چالش برانگیزتر باشد و زمان بیشتری از آنچه که می توان پیش بینی کرد طول بکشد.

در این میان، اختلال مطمئناً تقاضاهایی برای حمایت و یارانه ایجاد خواهد کرد تا از از دست دادن شغل جلوگیری شود یا هزینه های ناشی از تغییر ساختار اقتصادی که مطمئناً به دنبال خواهد آمد را جبران کند. روند اصلاحات به دولت این امکان را می‌دهد که همه را در مسیری که ممکن است با بازنده‌ها و همچنین برندگان بسیار دشوار باشد همراه کند.

این برنامه سیاست جدید همچنین می تواند به عنوان بیانیه ای از نیات آینده – بلندپروازی های سیاست اقتصادی برای دومین دوره ابوت – خوانده شود.

دستور کار به چندین بررسی آینده اشاره می کند، از جمله ممیزی مقررات تجاری مشترک المنافع، کاغذ سفید مالیاتی، اصلاحات سیستم مالی، اصلاحات بخش انرژی، بررسی مدت ها مورد انتظار کمیسیون بهره وری از قانون کار منصفانه، بررسی مقررات مربوط به حقوق صاحبان سهام توسط جمعیت. وجوه و برنامه هایی برای خصوصی سازی دارایی های “بالغ” است.

گذشته به ما می‌گوید که بسیاری از آنها، مانند اصلاحات روابط صنعتی، خصوصی‌سازی دارایی‌های عمومی و اصلاحات مالیاتی، دستور کار لزوماً جاه‌طلبانه، اما از نظر سیاسی پرمشغله را تشکیل می‌دهند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *