سه راه برای ایجاد نوآوری در سازمان شما

علیرغم سرعت انفجاری نوآوری که جهان ما را متحول کرده است، نحوه نوآوری سازمان های مستقر در مجموع موضوع دیگری است .

مجموعه ای از سازمان های منحل شده یا در حال مبارزه مانند کداک، نوکیا، بلاک باستر، بلک بری یا Borders Books گواه این واقعیت است که سازمان های مستقر، مستقر و موفق سابق یا در تلاش برای نوآوری ذاتی مقاومت کرده و یا ناموفق بوده اند. در عین حال، تحقیقات صنعت نشان می دهد که هیچ رابطه آماری بین هزینه تحقیق و توسعه و رشد کسب و کار، درآمد و حاشیه خالص وجود ندارد.

با توجه به اینکه اقتصاد واقعی عمدتاً از شرکت‌های مستقر، اعم از سازمان‌های دولتی، شرکت‌های دولتی یا خصوصی تشکیل شده است، چگونه می‌توانیم پتانسیل واقعی نوآوری در سطح شرکت را درک کنیم؟ این مزایا وجود دارد و شامل بهبود قابل ملاحظه چابکی سازمانی، انعطاف پذیری، بهره وری و افزایش تولید ثروت است.

در حالی که هزینه‌های تحقیق و توسعه مبتنی بر محصول و نوآوری ممکن است محصولات یا خدمات قهرمان ارائه دهد، سرمایه‌گذاری در قابلیت نوآوری گسترده یک سازمان همیشه سبز است، زیرا سازمان خود به یک انکوباتور نوآوری پایدار تبدیل می‌شود. سپس نوآوری مبتنی بر محصول و خدمات نتیجه ای است – در DNA کل سازمان بافته می شود.

اروپایی ها، خبرنامه هفتگی ما را با تجزیه و تحلیل از محققان اروپایی دریافت کنید

کلید این است که آن را به درستی دریافت کنید.

نوآوری یا بهبود؟

نوآوری برای افراد مختلف به معنای چیزهای متفاوتی است و اغلب مختص به زمینه است.

به عنوان مثال، یک نوآوری در صنعت کنترل ترافیک هوایی با نوآوری مربوط به استفاده از فناوری تلفن هوشمند متفاوت است. در حالت اول، اگر تأثیرات پایین دستی نوآوری به درستی درک نشود، ممکن است افراد بمیرند، در حالی که در مورد دوم، شکست ممکن است یک ناراحتی باشد، یا حتی به عنوان راهی برای کمک به تکامل سریع محصول تشویق شود.

علاوه بر این، این واقعیت که یک محصول یا خدمات جدید ممکن است به عنوان «نوآورانه» به بازار عرضه شود، تمایز بین یک بهبود تدریجی و یک نوآوری دگرگون‌کننده یا حتی مخرب را محو می‌کند.

برای اینکه هر سازمان مستقر واقعاً نوآوری را درک کند، مدیران C-suite آن باید سرفصل های نوآوری را پشت سر بگذارند تا ارزش و خطر بالقوه آن را برای سازمان خود شناسایی کنند.

بنابراین، در اقتصاد نوآوری جدید، چگونه مجموعه C سازمان‌های مستقر، شرکت خود را بدون به خطر انداختن حکمرانی مؤثر ، یا منحرف کردن منابع ارزشمند از ادامه فعالیت کسب‌وکار، به «نوآورانه» تبدیل می‌کنند ؟

کلید ایجاد یک قابلیت نوآوری در سطح سازمانی پایدار، در نظر گرفتن نوآوری از طریق سه لنز (1) استراتژی های تجاری، (2) کارآفرینی داخلی و (3) فرهنگ سازمانی است.

1. در استراتژی کسب و کار سطح بالای خود تجدید نظر کنید

رویکردهای مرسوم برای توسعه استراتژی های کسب و کار در سطح سازمانی در دنیای جدید تغییرات مبتنی بر فناوری، اختلال در بازار، جهانی شدن و نیازهای مشتریان به سرعت در حال تغییر است. حصول اطمینان از اینکه استراتژی های تجاری سطح بالای شما در مواجهه با نوآوری و تغییر مرتبط باقی می مانند. اینجا دنیای برنامه های استراتژیک ثابت نیست.

استراتژی‌های کسب‌وکار بلندمدت، اگرچه به‌عنوان یک راهنما مفید هستند، اما زمانی که سازمان‌ها مجبورند به تغییرات سریع تحول‌آفرین واکنش نشان دهند یا آغاز کنند، به سرعت نامربوط می‌شوند.

سپس مهارت مهم این است که بتوانیم به سرعت عناصر کلیدی استراتژی کسب و کار را بررسی و تغییر دهیم، در حالی که یکپارچگی کلی آن را حفظ کنیم.

2. شناسایی و محافظت از INtrapreneurs

یک کارآفرین داخلی، کارآفرینی است که در یک شرکت بزرگ فعالیت می کند تا از طریق نوآوری داخلی، ارزش را به ارمغان بیاورد. مشکلات این است که در صورت عدم وجود فرآیند مناسب، حمایت و حمایت اجرایی صریح، امید به زندگی آنها در سازمان‌های مستقر محدود می‌شود.

پروفسور کن داوی از UTS و دکتر بروس مک کیب، کارآفرین، در مقاله اخیر خود در مورد درک ارزش کارآفرینان داخلی، بینش های ارزشمندی از سه مورد دنیای واقعی از صنایع بسیار متفاوت ارائه می دهند. در هر مورد، سازمان‌ها نتوانستند ارزش استعدادهایی را که با هزینه‌های قابل توجهی برای رهبری تلاش برای نوآوری به‌کار گرفته شده بودند، درک کنند.

نوآوری نباید متکی بر نقش یا عنوان شغلی باشد، بلکه باید یک قابلیت سازمانی ذاتی باشد.

3. فرهنگ نوآوری بسازید: انکوبه کنید، اجبار نکنید

ابتکارات از بالا به پایین که خواستار «نوآوری» یا ایده های یکباره هستند، بعید است که منجر به قابلیت نوآوری پایدار شود.

در سازمان شما، به چه طریقی بینش کارکنان خردسال شما ارزش گذاری و ارزیابی می شود؟ کسانی که در توسعه ایده‌های نوآورانه نقش دارند، زمانی که ایده‌هایشان توسط مدیران ارشدی که منشأ یا زمینه‌های آنها را نمی‌دانند کنار گذاشته می‌شود، خیلی زود ناامید می‌شوند. این تأثیر خورنده بر هر گونه تلاش در سطح اجرایی برای تقویت نوآوری دارد.

هنگامی که نوآوری در سازمان های مستقر و سلسله مراتبی به میان می آید به یاد داشته باشید – بینش ها بر ارشدیت و منیت برتری دارند.

عوامل حیاتی موفقیت که منجر به فرهنگ نوآوری پایدار و در سطح سازمانی می شود در C-suite نهفته است:

  1. معماری و اجرای یک استراتژی سازمانی کل نگر که چابکی را تجسم می کند. اگر سازمان در مقابل تغییر مقاوم باشد، نوآوری رشد نخواهد کرد.
  2. توسعه فرآیندهای نوآوری شفاف، فراگیر و ایمن. نوآوری فردی می تواند غیرقابل پیش بینی باشد، با این حال نوآوری جمعی نیازمند یک فرآیند است. بدانید که نوآوری در سطح شرکت یک جشن ایده، ایدئولوژی، استراتژی بازاریابی یا رقابتی نیست که در آن “برنده همه چیز را به دست می آورد”.
  3. بررسی استراتژی‌های کارکنان، طرح‌های تشویقی و ساختارها برای به حداکثر رساندن مشارکت اجرایی و کارکنان (یا پیمانکار). نوآوری به احتمال زیاد شکست خواهد خورد، اگر استراتژی کارکنان مبتنی بر درب گردانی از کارکنان معمولی، قراردادی و موقت باشد.
  4. تعریف و اندازه گیری شایستگی های رهبری استراتژیک برای نوآوری در سراسر سازمان.

وقتی سازمان در حال حاضر تحت تأثیر نامطلوب تغییر قرار گرفته باشد، اثبات اینکه استراتژی‌های تجاری موجود و قابلیت‌های نوآوری از حد قابل قبولی برخوردار نیستند، باید واضح باشد.

اما قبل از تماس با مشاوران، استراتژی های تجاری، کارآفرینی داخلی و فرهنگ خود را تست کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *