سبز بیش از یک رنگ در صنعت مد است


رنگ سبز در صنعت مد

پیش‌بینی می‌شود که صنعت مد 8 درصد از انتشار کربن جهانی را به خود اختصاص دهد، و بسیار مهم است که این صنعت به سرعت به سمت آینده‌ای پایدار بچرخد. تخمین زده می شود که 134 میلیون تن منسوجات تا سال 2030 دور ریخته شود . اتلاف عظیم منابع تولید شده توسط سیستم تولید انبوه مرسوم باید با رویکردهای نوآورانه مقابله شود. به منظور کاهش آلودگی و ضایعات، مبتکران با استفاده از مواد رشد یافته آزمایشگاهی و روش‌های دایره کامل در مورد موارد تجدید نظر می‌کنند.

مواد پایدار

تی شرت جلبک مشکی

کنار گذاشتن منابع انرژی فسیلی اغلب به عنوان مهم ترین گام در کاهش گرمایش جهانی در نظر گرفته می شود. در حالی که همه ما صدها بار این اطلاعات را شنیده ایم، آیا تا به حال از نحوه رنگ آمیزی لباس های مشکی خود سوال کرده اید؟ رنگ کربن سیاه در اکثر مواقع از سوخت های فسیلی به دست می آید. با در نظر گرفتن اثرات بسیار خطرناک آن برای محیط، حساب کنید و ببینید که چه تاثیری بر رفاه شخصی شما می‌گذارد. خبر خوب این است که Vollebakیک استارت‌آپ پوشاک فناوری مستقر در کالیفرنیا، امسال با یک محصول کاملاً نوآورانه وارد شد – تی شرتی که از درختان اکالیپتوس و جلبک‌های سیاه ساخته شده است. به نظر می رسد مانند هر تی شرت سیاه دیگری است، به جز اینکه حاوی آلاینده های سنتی نیست. بنابراین، دفعه بعد که مشکی می پوشید، مطمئن شوید که رنگ آن به شیوه ای سازگار با محیط زیست است و سعی کنید از تلاش های نوآورانه برای حفظ محیط زیست حمایت کنید، درست مانند این.

مد ایتالیایی سازگار با محیط زیست

Rubelli ، یک تجارت خانوادگی ایتالیایی پارچه، پروژه فوق العاده دیگری را راه اندازی کرده است. همه ما با مد ایتالیایی آشنا هستیم، اما این شرکت اکنون خط تولید منسوجات سازگار با محیط زیست را ارائه می دهد که کاملاً از مواد طبیعی ساخته شده اند. ظاهراً این برند لوکس از اکو پلی آمید ساخته شده از عصاره دانه کرچک استفاده می کند. لوبیا کرچک یک محصول آسان برای رشد است و نیازی به مقدار زیادی آب ندارد. این خانواده می‌گویند که این تنها آغاز کار است و منسوجات پایدار اضافی در سال‌های آینده در دسترس خواهند بود.

لباس فرم پایدار

کارگران متروسنتر گیتسهد در بریتانیا یونیفرم های ساخته شده از بطری های پلاستیکی بازیافتی می پوشند. تقریباً 45 بطری پلاستیکی بازیافتی در هر لباس وجود دارد. از آنجایی که این مرکز خرید یکی از بزرگترین مراکز خرید سرپوشیده اروپا است، تقاضای زیادی برای محصولات سازگار با محیط زیست ایجاد می کند. به این ترتیب آنها به محیطی پاک تر کمک می کنند و در عین حال الگوی خوبی برای دیگران هستند.

“اغلب وقتی فکر می کنید در پایان چیزی هستید، در آغاز چیز دیگری هستید.”

– فرد راجرز

روز را نجات دهید، آن را دور نیندازید!

لباس های قدیمی – ظاهر جدید

دور انداختن لباس‌های کهنه یک رفتار رایج در عصر مدرن است، با این حال، به عنوان یک عمل منفی به رسمیت شناخته می‌شود و تلاش‌هایی برای اصلاح آن صورت گرفته است. استودیو آلساما یک تجارت اجتماعی است که دفتر مرکزی آن در اردوگاه آوارگان برج البراجنه بیروت است. به سادگی کالاهای خود را برای ارتقاء دوچرخه به استودیو ارسال کنید و آنها طرح های گلدوزی دست دوز را اضافه می کنند تا کاملاً جدید به نظر برسند. رنگ های گلدوزی را می توان توسط مشتری مشخص کرد یا به هنرمندان واگذار کرد. آنها همچنین لوازم جانبی خود را برای خرید در وب سایت خود دارند، و همچنین گواهی های هدیه اگر فکر می کنید که عزیزان شما به اندازه شما از صنایع دستی آنها قدردانی می کنند.

کیف های لوکس برای یک عمر

برند لوکس پرتغالی، Ownever خدمات نگهداری مادام العمر را در کیف های خود و سایر برندها ارائه می دهد. این شرکت با تسهیل کاهش ضایعات برای مصرف کنندگان، راه خود را به سمت آینده نوآوری می کند. آنها بخشی از جنبش مد آهسته هستند، که افراد را تشویق می کند تا فقط آنچه را که نیاز دارند بخرند تا به چرخه اتلاف لباس های یکبار مصرف پایان دهند. این یک استراتژی تجاری نوآورانه است که ممکن است برای سود مضر به نظر برسد، اما پایداری نتیجه نهایی است.

همه این نوآوری ها نتیجه یک هدف برای افزایش پایداری هستند. هدف ما این است که دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنیم، درست مانند هر صنعت دیگری، و مد نیز تفاوتی ندارد. برای انجام این کار، ما باید خارج از چارچوب فکر کنیم و امکاناتی را حتی زمانی که فوراً آشکار نیستند ایجاد کنیم. Innovation Cloud در بسیاری از صنایع با تمرکز مستمر بر نوآوری و مدیریت آن تخصص دارد و ما از تلاش های شما برای ایجاد محیط ایمن تر برای همه ما حمایت می کنیم. امروز یک نسخه نمایشی درخواست کنید تا بیاموزید چگونه می‌توانیم با هم کار کنیم تا فردایی بهتر بسازیم

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *