زنده ماندن در دوران کار از راه دور ناشی از COVID-19


کار از راه دور ناشی از COVID-19

همه ما تا حدودی کار از راه دور را تجربه کرده ایم. برخی مشاغل نسبت به سایرین برای آن مناسب‌تر هستند، اما با توجه به شدت کووید-19، تقریباً همه مشاغل به دنبال روش‌های نوآورانه برای سازماندهی فعالیت‌ها و انجام تجارت خود هستند. حتی زمانی که این تهدید تمام شود، بسیاری از آنها حداقل به شکلی از راه دور به فعالیت خود ادامه می دهند، زیرا مزایای آشکاری برای آن وجود دارد. چه بخواهیم اعتراف کنیم چه نخواهیم، ​​همه چیز هرگز مثل قبل نخواهد بود.

فرهنگ – ایجاد یک پیوند قوی با تیم خود، برقراری ارتباط با ارزش ها و اهداف شرکت

فرهنگ نقش مهمی در هر شرکتی دارد. ایجاد یک فرهنگ قوی به شما کمک می کند تا یک پیوند حرفه ای قوی بین خود و کارمندان خود ایجاد کنید و به شما این امکان را می دهد که ماموریت و چشم انداز شرکت خود را واضح تر بیان کنید. این همچنین به معنای برقراری ارتباط با ارزش‌ها و اهداف شرکت است تا همه بتوانند درک روشنی از مسیر حرکت شما داشته باشند. یک فرهنگ سازمانی قوی محیط همکاری موفق تری را ایجاد می کند، زیرا همه با هم برای دستیابی به یک هدف کار خواهند کرد. یک فرهنگ به خوبی تعریف شده شما را قادر می سازد تا اعضای تیم خود را تشویق کنید و به همه کمک می کند تا اهداف و آرزوهای فردی خود را با هدف جمعی هماهنگ کنند. این همچنین به شما کمک می کند تا افراد همفکر و با اهداف مشابه را برای پیوستن به شرکت خود جذب کنید.

وقتی صحبت از دورکاری به میان می‌آید، فرهنگ شرکت نقش بزرگی دارد. با احساس تعلق و با هم بودن، می توان بر انزوای اجتماعی و دوری غلبه کرد. داشتن ایده درست از اهداف به جلوگیری از تکرار تلاش ها کمک می کند، که یکی از اشکالات اصلی کار از راه دور است. اهداف قابل اندازه گیری به راحتی ردیابی می شوند، بنابراین حتی زمانی که از راه دور کار می کنید، می توانید بینش هایی در مورد فعالیت ها و پیشرفت تیم خود داشته باشید.

ساختاری را برای تقویت همکاری معرفی کنید

راضی کردن همه غیرممکن است، اما منعطف بودن مطمئنا کمک خواهد کرد. برخی از مردم آزادی کار از راه دور را ترجیح می دهند، در حالی که برخی دیگر به سختی می توانند با انزوای اجتماعی کنار بیایند. حواس پرتی روزانه توسط اعضای خانواده یا هم اتاقی ها نیز تمرکز را سخت می کند. انعطاف‌پذیری بیش از حد و انجام چند کار می‌تواند منجر به بهره‌وری کمتر شود، زیرا نمی‌توانید به طور کامل بر روی هیچ یک از فعالیت‌ها تمرکز کنید، به خصوص اگر همزمان با شغل و کارهای شخصی خود دستکاری کنید.

معرفی نوعی ساختار می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. جدای از جلسات ویدیویی، برخی کار مشترک مجازی را مفید می دانند. می توانید زمان مشخصی را برای ارتباط با هم تیمی های خود تعیین کنید و در حین دوری با هم کار کنید. اگر می‌خواهید دوربین یا میکروفون را روشن بگذارید، به شما بستگی دارد، اما چیزی که این امکان را به شما می‌دهد اشتراک‌گذاری سریع اطلاعات، همکاری خود به خود، حل مشکل و غلبه بر انزوای اجتماعی است. ساعات اداری باز نیز یک گزینه است. به این ترتیب اعضای تیم شما می توانند انتخابی داشته باشند که در یک زمان توافق شده در دفتر حضور پیدا کنند، و جایی که شما می توانید شخصاً در مورد کار خود مطلع شوید و از آنچه در شرکت می گذرد مطلع شوید. تعیین قوانین خاص، مهم نیست که چقدر کوچک و بی اهمیت به نظر می رسند، می توانند تأثیر زیادی بر بهره وری داشته باشند.انگیزه و همکاری .

استفاده از تمام مزایایی که فناوری ارائه می دهد

کار از راه دور بدون کمک فناوری غیرممکن خواهد بود. نوآوری‌ها در ارتباطات در چند دهه گذشته به قدری پیشرفت کرده‌اند که به سختی می‌توانیم زندگی را بدون تمام مزایایی که فناوری برای ما به ارمغان آورده است تصور کنیم. علاوه بر تمام مزایایی که کار از راه دور می تواند برای یک فرد به ارمغان بیاورد، هنوز هم معایب و موانع زیادی وجود دارد که بسیاری از مشاغل با آن روبرو هستند. انزوای اجتماعی و جریان اطلاعات تنها برخی از آنهاست. مهارت های رهبری نیز مورد آزمایش قرار می گیرد. کنترل و بینش نسبت به همه جزئیات بدون کمک فناوری دشوار است.

هنگام کار از راه دور، ابزارهای ارتباطی نقش مهمی ایفا می کنند. ابزارها و نرم افزارهای ابتکاری دیگری نیز وجود دارند که کار از راه دور را آسان تر کرده اند که یکی از آنها Innovation Cloud است. Innovation Cloud خیلی بیشتر از یک پلتفرم نوآوری است. نه تنها به کسب و کار شما در هر مرحله از فرآیند نوآوری کمک می کند، بلکه به عنوان تقویت کننده همکاری ، ردیاب عملکرد و جریان سریع اطلاعات و تصمیم گیری کارآمدتر عمل می کند . قطعاً یک ابزار عالی برای کار از راه دور. در اینجا برخی از روش‌هایی که Innovation Cloud به کسب و کار شما کمک می‌کند تا با معایب کار از راه دور کنار بیاید آورده شده است:

  1. تقویت همکاری

شما به راحتی می توانید کل ساختار سازمانی خود را به پلتفرم منتقل کنید و یک محیط کاری مجازی ایجاد کنید . این به این معنی است که همه نقش‌هایی که در واقعیت دارد به پلتفرم نیز منتقل می‌شود. این امر همه را قادر می سازد تا بینش روشنی نسبت به فعالیت ها، وظایف و مسئولیت های خود داشته باشند. طراحی منحصربه‌فرد آن همکاری را قادر می‌سازد و تقویت می‌کند و اعضای تیم شما را برای شرکت در هر کمپین، برقراری ارتباط و طوفان فکری در مورد هر موضوعی تشویق می‌کند.

  1. جریان سریع اطلاعات و داده های زمان واقعی

Innovation Cloud به جریان اطلاعات کمک می کند، به طوری که همه به موقع اطلاعات دقیقی در مورد هر موضوعی دریافت می کنند . می‌توان آن را به هر نرم‌افزار تجاری که قبلاً استفاده می‌کنید متصل کرد، و به لطف یادگیری ماشینی و داده‌های بزرگ ، مدیران از آن استفاده بسیار خوبی خواهند یافت. آنها قادر خواهند بود در هر زمان معین به پلتفرم متصل شوند و بینشی نسبت به داده های زمان واقعی داشته باشند. این نه تنها ردیابی پیشرفت را برای آنها آسان تر می کند، بلکه در صورت بروز برخی انحرافات، فوراً اقدامات اصلاحی را انجام می دهد. هنگامی که صحبت از کار از راه دور به میان می آید، ردیابی پیشرفت همه و جلوگیری از خطر ایجاد سیلوهای اطلاعاتی بسیار مفید است.

  1. شتاب دهنده نوآوری

پلت فرم با کاربری آسان آن اشتراک گذاری ایده را سرگرم کننده و آسان می کند. این اطمینان را ایجاد می کند که همه می توانند از طریق رویکردهای پایین به بالا و از بالا به پایین شرکت کنند. این بدان معناست که هرکسی می‌تواند ایده‌های خود را به اشتراک بگذارد و با هم در توسعه آنها کار کند. رویکردهای ساختاریافته به فرآیند ایده‌پردازی تضمین می‌کند که هیچ زمانی تلف نمی‌شود و فقط ایده‌های خوب بیشتر به محصولات تبدیل می‌شوند . هرگز نباید از نوآوری ها غافل شد و کار از راه دور نباید دلیل یک فرآیند نوآوری کم مولد باشد. Innovation Cloud مطمئن می شود که نوآوری ها در مسیر درست هستند.

این که آیا کار از راه دور را انتخاب خوبی می‌دانید یا خیر، مطمئناً انتخابی است که باید با همه فراز و نشیب‌هایش در نظر بگیرید. تطبیق کسب و کار شما با آن ممکن است یک چالش باشد، اما Innovation Cloud می تواند کمک کند تا انتقال تا حد ممکن راحت باشد و مطمئن شود که کسب و کار شما نه تنها از وضعیت موجود جان سالم به در می برد، بلکه قادر به ادامه و حتی بهبود فرآیندهای نوآوری و توسعه خود است . .

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *