«رونق ایده‌ها» برای پیشبرد اقتصاد استرالیا: ترنبول

مالکوم ترنبول به دنبال یک “رونق ایده ها” است تا منبع جدیدی برای رشد، شکوفایی و مشاغل استرالیا باشد که اکنون رونق معدن کم رنگ شده است.

ترنبول با آغاز اولین سیاست بزرگ نخست وزیری خود، «برنامه ملی نوآوری و علم» با هزینه 1.1 میلیارد دلار در طول چهار سال، اعلام کرد که به دنبال ایجاد یک تغییر فرهنگی بزرگ است، جایی که ریسک پذیری پذیرفته می شود و ترس از شکست وجود ندارد.

تقریباً نیمی از هزینه ها – 459 میلیون دلار – شامل بودجه برای زیرساخت های تحقیقاتی ملی، از جمله تأسیسات استراتژی زیرساخت تحقیقات مشترک ملی، سینکروترون استرالیا، و آرایه کیلومتر مربعی می شود. این بودجه در طول یک دهه 2.3 میلیارد دلار خواهد بود.

ابتکارات، استارت‌آپ‌ها را تشویق می‌کند، از جمله 20 درصد جبران مالیات غیرقابل استرداد برای سرمایه‌گذاران، و همچنین معافیت عایدی سرمایه.

ایمیل هفتگی برای اروپایی ها توسط دانشمندان اروپایی

این سیاست پیامدهای بزرگی برای بخش دانشگاه دارد، با تمرکز مجدد بودجه کمک بلاعوض تحقیقاتی برای ارتقای همکاری بین دانشگاه و تجارت.

به عنوان بخشی از تلاش برای ارتقای همکاری صنعت-تحقیق استرالیا – در حال حاضر کمترین میزان در OECD – دولت از سرمایه گذاری بیشتر بخش خصوصی با سرمایه گذاری مشترک برای تجاری سازی ایده های امیدوارکننده از طریق صندوق نوآوری CSIRO و صندوق ترجمه زیست پزشکی حمایت خواهد کرد.

دولت 70 میلیون دلار را به صندوق 200 میلیون دلاری CSIRO اختصاص خواهد داد و 250 میلیون دلار را برای صندوق زیست پزشکی اختصاص خواهد داد. هیچکدام در هزینه ها نیستند زیرا خارج از بودجه هستند.

اصلاح قوانین ورشکستگی، که سیاست می گوید «تمرکز بیش از حد بر جریمه کردن و انگ زدن به شکست کسب و کار است»، دوره ورشکستگی پیش فرض را از سه سال به یک سال کاهش می دهد و «پناه امنی» برای مدیران از مسئولیت شخصی در قبال ورشکستگی ایجاد می کند. در صورتی که یک مشاور حرفه ای بازسازی را منصوب کنند، معامله می کنند.

ترنبول می‌گوید حتی اگر یک سرمایه‌گذاری جدید شکست بخورد، «شما ممکن است مقداری پول از دست داده باشید، سرمایه‌گذاران شما ممکن است مقداری پول را از دست داده باشند، اما اقتصاد کلی به شدت سود می‌برد زیرا شما عاقل‌تر هستید، کارمندان شما عاقل‌تر هستند، سرمایه‌گذاران شما عاقل‌تر هستند، همه چیزهایی آموخته‌اند. مزایای اکوسیستم».

افراد با استعداد و مبتکر با ویزای کارآفرینان جدید به استرالیا تشویق خواهند شد و دانشجویان خارجی که با مدارک پیشرفته در حوزه STEM و فناوری ارتباطات فارغ التحصیل می شوند تشویق خواهند شد تا در اینجا بمانند.

منابع اضافی برای آموزش STEM و کامپیوتر اختصاص داده خواهد شد و بر حمایت از مشارکت بیشتر دختران و زنان در بخش تحقیقات، صنایع STEM، استارت آپ ها و شرکت های کارآفرین تاکید خواهد شد.

سیاست تدارکات دولتی برای سهولت در رقابت برای مشاغل کوچک و متوسط ​​نوآور برای کار دولتی استفاده خواهد شد.

نحوه تأمین مالی اقدامات در بیانیه مشخص نشده است. هیچ پس انداز مشخص نشده است.

یک کمیته کابینه در زمینه نوآوری به ریاست ترنبول تشکیل خواهد شد. او گفت که موضوع مهم دولتش همیشه این است که نوآوری را هدایت کند.

ترنبول گفت: «هیچ زمان بهتری برای شروع و توسعه یک کسب و کار از استرالیا وجود نداشت، که اکنون می تواند برای مشتریانی که در هر نقطه از جهان هستند رقابت کند».

او گفت بیانیه سیاست «فقط فهرستی از اقدامات و مشوق‌ها و اهرم‌هایی نیست که دولت‌ها می‌کشند – این بسته برای الهام بخشیدن طراحی شده است. برای رهبری طراحی شده است. این طراحی شده است تا هر کسب و کار، بزرگ یا کوچک را تشویق کند تا نوآوری بیشتری داشته باشد، و برای انجام یک چیز جدید آماده تر باشد. این امر می تواند “انگیزه، پویا، انرژی بخشد”، “فرهنگ ملی نوآوری، ریسک پذیری” را ترویج کند.

ترنبول گفت که تضمین نمی کند که همه ابتکارات به اندازه ای که دولت امیدوار بود موفق باشند. او به دنبال تغییر سیاست قدیمی بود که در آن سیاستمداران احساس می کردند باید تضمین کنند که هر سیاستی کار می کند. دولت بر آنها نظارت می‌کرد و کارهایی را بیشتر انجام می‌داد و کارهایی را کمتر انجام می‌داد. او گفت که یک دولت قرن بیست و یکم «باید به اندازه کسب و کارهای نوپایی که می خواهد الهام بخشد، چابک باشد».

گروه های تجاری از این بسته استقبال کردند.

گروه صنعت استرالیا گفت که این سیاست “گام های قاطع و مثبتی را برای ایجاد اقتصاد و مشاغل آینده تعیین می کند”.

شورای بازرگانی استرالیا گفت که بسیار حیاتی است که ابتکارات طرح شده با بهبود تنظیمات سیاستی در سطح اقتصاد، از جمله اصلاحات مالیاتی، سیستم روابط محل کار و دستور کار رقابت و مقررات زدایی، که برای تقویت سرمایه گذاری، نوآوری و سرمایه گذاری استرالیا ضروری است، تکمیل شود. عملکرد بهره وری».

اما ACTU تردید بیشتری داشت و گفت که در اعلامیه دولت به تجارت اشاره شده است، اما «کارگرانی که در این صنایع جدید نقش محوری دارند به سختی ذکر شد».

«اتحادیه‌ها همچنین نگرانی‌هایی در مورد لغو پیشنهادها برای معافیت‌های مالیاتی بر عایدی سرمایه دارند، تغییراتی در قوانین ورشکستگی که می‌تواند کارگران و طلبکاران را از جیب خود رها کند و به جای تمرکز بر روادید کارگران خارج از کشور، ما باید نیروی کار ماهر محلی خود را توسعه دهیم.»

دانشگاه‌های استرالیا از اینکه بیانیه «نقش حیاتی زیرساخت‌های تحقیقاتی ملی استرالیا» را به رسمیت می‌شناسد، استقبال کردند.

اینها امکاناتی هستند که زیربنای توانایی تحقیقاتی استرالیا هستند. بدون بودجه قوی برای حفظ فعلی و پیشرو بودن آنها، جایگاه ما در جهان آسیب‌پذیرتر می‌شود.»

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *