روندها، چالش ها و فرصت های سال 2020


فرصت های سال 2020

برای بسیاری از ما سال 2020 قطعا سال پرباری نبود و بسیاری منتظر سال 2021 به عنوان آغازی جدید و فرصتی جدید هستند. از آنجایی که پایان سال نزدیک است، زمان آن است که مروری اجمالی از رویدادهایی داشته باشیم که امسال را رقم زده اند و زمان تعیین اهداف جدید برای سال آینده است. بیایید خلاصه ای از مهم ترین رویدادها/تغییراتی که در این سال تأثیر گذاشته اند را مرور کنیم.

  1. واکنش به بحران

مطمئناً سال شروع خوبی نبود. شور و شوق در مورد 2020 جدید به آرامی اما مطمئناً با شیوع ویروس قطع شد و همه غافلگیر شدند. بسیاری از کسب و کارها نتوانستند به چنین بحرانی پاسخ دهند. اگر طرح B به مسائل درست رسیدگی نشود، بی فایده است. تقریباً هیچ کس پاسخی آماده برای بحران جهانی ویروس نداشت. آنهایی که به اندازه کافی منعطف بودند تا خود را با شرایط جدید وفق دهند ، کسانی بودند که می توانستند بر این موقعیت غلبه کنند. حتی تعداد کمی با تبدیل این تهدید به فرصت رونق یافتند.

غیرممکن است که همه رویدادهای غیرمنتظره را در استراتژی خود بگنجانید و برای هر موقعیتی یک برنامه دقیق واکنش داشته باشید. کاری که می توانید انجام دهید این است که به اندازه کافی انعطاف پذیر و چابک باشید تا زمانی که یک بحران خاص رخ می دهد، برای واکنش سریع آماده باشید. فرصتی که باید انجام دهید محدود است، بنابراین جایی برای به تعویق انداختن و انتظار برای حل و فصل همه چیز وجود ندارد. تمرکز خود را روی غلبه بر بحران تغییر دهید ، اهداف جدید تعیین کنید و بر اساس آن و بلافاصله اقدام کنید.

  1. کار از راه دور

اگرچه اکثر موقعیت های شغلی در نظر گرفته نمی شدند که بتوانند به کار از راه دور تغییر کنند – حدس بزنید چه اتفاقی افتاده است! ناگهان، وقتی مجبور شدیم، راه‌هایی برای سازگاری پیدا کردیم. اکنون، بسیاری کار از راه دور را چیزی می دانند که باید به یک چیز عادی تبدیل شود. نه به اندازه الان، اما حداقل بخشی از زمان. ثابت شد که کار از راه دور باعث صرفه جویی در پول می شود، زیرا کسب و کارها دیگر نیازی به خرج کردن پول برای خدمات آب و برق ندارند و مردم دیگر نیازی به رفت و آمد روزانه ندارند. همچنین ثابت کرد که نقشی در تغییرات آب و هوایی دارد و ردپای کربن کمتری در این فرآیند باقی می‌گذارد.

این همچنین به این معنی بود که افراد می توانند زمان خود را آزادانه تر مدیریت کنند و تعادل بهتری بین زمان حرفه ای و شخصی خود پیدا کنند. صرف کمتر یا بدون زمان برای رفت و آمد به معنای زمان شخصی بیشتر یا تکمیل کارها به طور موثرتر است. در هر صورت، برای کسانی که می‌توانند زمان خود را عاقلانه‌تر مدیریت کنند، این به معنای زندگی شخصی کامل‌تر و زندگی حرفه‌ای ماهرتر است . همچنین فرصت جدیدی برای استخدام افراد واجد شرایط بدون توجه به فاصله جغرافیایی ایجاد کرد.

  1. همکاری

نکته منفی اصلی کار از راه دور مطمئناً انزوای اجتماعی و ناتوانی در کنترل همه چیز است. این بدان معنی بود که همکاری باید به سطح بعدی ارتقا می یافت تا بتوان بر همه این مشکلات غلبه کرد. جلسات ویدیویی و همکاری مجازی به استاندارد جدید تبدیل شد. برای بالا نگه داشتن انگیزه در چنین شرایطی و در عین حال پیگیری هر فعالیت، کار و پیشرفت، مهارت های مدیریتی و رهبری بالایی لازم است. به همین دلیل است که فرهنگ سازمانی منحصر به فرد و به خوبی اجرا شده بسیار مهم است. همه را به سمت یک هدف هدایت می کند، و همگام شدن را برای همه آسان تر می کند، حتی زمانی که از هم جدا می شوند.

  1. تحول کسب و کار

خواسته یا ناخواسته  – این کاری بود که باید انجام می شد. بسیاری از کسب و کارها مجبور بودند در کل وجود خود تجدید نظر کنند و فرآیندهای خود را از هسته تغییر دهند. علاوه بر ترس از ویروس و هر چیزی که همراه آن بود، یک تحول اساسی در کسب و کار استرس بیشتری را بر کل تجارت ایجاد کرد. متأسفانه، معمولاً این تنها راهی بود که یک تجارت می توانست بر بحران غلبه کند.

اینکه بتوانید با تغییر اساسی کسب و کار خود به بحران پاسخ دهید و با انجام این کار با خطر دیگری مقابله کنید، بدون شک چیزی بود که خیلی ها دنبال آن نبودند. برای متحول کردن موفقیت آمیز کسب و کارتان ، تلاش زیادی، همکاری زیاد و تمام کمکی که می توانید از فناوری دریافت کنید، می طلبد . و حتی پس از آن، هیچ کس تضمین نمی کند که انتقال موفقیت آمیز باشد. حتی در بهترین شرایط، اگر بحران جهانی ویروس را کنار بگذاریم، دگرگونی کسب و کار ابهامات زیادی را به همراه دارد. انجام دادن کاری به این بزرگی به شجاعت و انگیزه زیادی نیاز دارد. اما نتیجه نهایی نه تنها می تواند وجود شما را تضمین کند، بلکه رفاه را نیز تضمین می کند.

  1. فن آوری و تجزیه و تحلیل زمان واقعی

همانطور که گفتیم، شما به تمام کمک هایی که می توانید دریافت کنید نیاز دارید. ما در جهانی پویاتر زندگی می کنیم که در آن روندها به سرعت در حال تغییر هستند و اگر یک بحران جهانی را به آن اضافه کنید، دچار آشفتگی می شوید. تقریباً اگر نگوییم کاملاً غیرممکن است که صرفاً بر توانایی های انسانی تکیه کنیم. اینجاست که فناوری‌های نوآورانه وارد می‌شوند. انجام کسب‌وکار بدون نوعی هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی، داده‌های بزرگ، رایانش ابری و سایر فناوری‌ها غیرقابل تصور است. آنها هنوز نمی توانند چنین رویدادهایی را پیش بینی کنند، اما زمانی که اتفاق مشابهی رخ می دهد، می توانند به کسب و کار شما کمک کنند تا به طور موثرتر و کارآمدتر با شرایط جدید کنار بیاید.

و اگر بحران کووید 19 را کنار بگذاریم، باز هم انجام تجارت بدون کمک فناوری غیرممکن است. بسیاری از جنبه‌های کسب‌وکار شما به فناوری متکی هستند، از فرآیند تولید، ابزارهای همکاری، تجربه و ارتباط با مشتری ، عرضه، کنترل، که شما آن را نام ببرید. حتی اگر دنیا در حال پیچیده‌تر شدن است، به لطف فناوری و تجزیه و تحلیل زمان واقعی، می‌توانید پیشرفت را دنبال کنید و تقریباً هر بخش از تجارت خود را بررسی کنید و اقدامات اصلاحی را به موقع انجام دهید. به عصر دیجیتال خوش آمدید، عصری که فناوری‌های نوآورانه ضروری هستند.

  1. نوآوری ها

آخرین اما نه کم اهمیت ترین  – نوآوری ها. بدون آنها هیچ چیز ممکن نخواهد بود. آنها پله تمدن ما و تنها پاسخ و راه حل واقعی برای بحران هستند. حتی در زمان بحران، هرگز نباید از آنها غفلت کرد، بلکه برعکس. شما باید تمرکز خود را به نوآوری ها و همه راه های جدید و بهبود یافته ای که می توانید بر هر موقعیتی غلبه کنید، تغییر دهید. نوآوری ها به رفاه ما دامن می زنند و بین موفقیت و شکست تفاوت ایجاد می کنند. شما می توانید انتخاب کنید که به جای یک پیشگام ، دنبال کننده باشید، اما این به این معنی است که برای مرتبط ماندن با روندها همراه هستید. نیازی به گفتن نیست که نوآوری ها راهی هستند.

چه چیزی سال 2020 را برای شما و کسب و کارتان رقم زد؟ تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید و مطمئن شوید که نوآوری ها را به عنوان یکی از اهداف اصلی خود در سال 2021 در اولویت قرار داده اید . با Innovation Cloud شریک شوید تا فرآیند نوآوری شما را به سطح بعدی ارتقا دهیم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *