بچه که بودم بیشتر مادرهای دوستانم خانه دار بودند. امروز اکثر دوستان مادرم در کار هستند. تعداد زنان شاغل در شرکت‌ها، دولت‌ها، سازمان‌های غیرانتفاعی و خودشان در سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته است و این چیز خوبی است. متأسفانه، بسیاری از سازمان ها در استثمار کارکنان زن خود شکست می خورند و این چیز خوبی نیست.

استثمار زنان در نیروی کار راهی عالی برای افزایش نوآوری و سودآوری است. در اینجا این است که شرکت ها باید چه کاری انجام دهند و چرا.

به زنان گوش دهید

انبوهی از تحقیقات نشان داده است که زنان کمتر از مردان در جلسات صحبت می کنند، بیشتر از مردان در معرض وقفه قرار می گیرند و کمتر از مردان احتمال دارد که ایده های آنها شناسایی شود. ظاهراً یک سناریوی ملاقات معمولی این است: یک زن ایده ای را پیشنهاد می کند. همانطور که او دارد توضیح می دهد، مردی حرف او را قطع می کند، ایده او را دوباره بیان می کند و به خاطر داشتن این ایده اعتبار می گیرد. بایستید و برای لحظه ای فکر کنید که اینجا چه اتفاقی می افتد. زن عقیده ای دارد و در حین بیان آن مردی با بی ادبی حرفش را قطع می کند و عقیده او را می دزدد و او را به خاطر بی ادبی و دزدی فکری تحسین می کنند. مبتکر این ایده نادیده گرفته می شود.

اکثر زنان به زودی متوجه می شوند که صحبت کردن در جلسات اتلاف وقت است و این را به مردان واگذار می کنند تا ایده های خود را بررسی کنند. نتیجه، البته، این است که شرکت‌هایی که زنان را استخدام می‌کنند، از تنوع تفکر، تفسیر و خلاقیتی که ارائه می‌دهند، استفاده نمی‌کنند و در عوض، خود را به تفکر مردانه محدود می‌کنند، در حالی که زنان احساس می‌کنند کمتر ارزش‌گذاری شده‌اند و حتی بیش از آنچه باید بی‌حوصله هستند. در جلسات باشد

درباره آن چکار میتونید بکنید؟ یک تکنیک قدیمی، اما موثر، استفاده از چوب سخن گفتن است که در واقع می تواند یک چوب یا هر شیء به راحتی قابل نگه داشتن مانند سنگ یا اسباب بازی باشد. سپس یک قانون سختگیرانه وضع کنید که فقط شخصی که چوب صحبت را در دست دارد مجاز به صحبت است. وقتی صحبتش تمام شد، چوب را به شخص دیگری می‌دهد که بتواند ایده‌های نفر اول را توسعه دهد یا سؤال بپرسد یا به چیز دیگری بپردازد.

اجرای این قانون ضروری است. من سناریوهایی را دیده ام که در آن از چوب صحبت استفاده می شود، اما نادیده گرفته می شود و مردان (و انصافاً زنان) مرتباً یکدیگر را قطع می کنند. همچنین پیشنهاد می کنم یک مرغ لاستیکی روی میز کنفرانس داشته باشید. اگر زنی صحبت می کند و مردی حرف او را قطع می کند، زن یا هر کس دیگری مجاز است با مرغ لاستیکی بر سر مرد قطع کننده بکوبد.

در حالی که این ساختار برای جلسات مناسب است، اما برای مکالمات غیر رسمی که دفاتر نوآورانه قصد تشویق آن را دارند، کار نمی کند. به عنوان یک مدیر، باید به صحبت های زنان و مردان شرکت خود گوش دهید و ایده ها را از هر کجا که آمده اند تحسین کنید. اما، به افرادی توجه کنید که حرف دیگران را قطع می کنند و آنها را صدا می کنند. به ویژه، زمانی که مردم ایده ها را می دزدند، توجه کنید. “جان، بسیار متشکرم که پیشنهاد الیزابت را مجدداً بیان کردید، اما من احساس می‌کنم که او در توضیح خودش کار خوبی انجام داده است. لطفاً به او اجازه دهید ادامه دهد.”

این نه تنها منصفانه است، بلکه از نظر منطقی تشویق مبتکر یک ایده بیشتر از تشویق دزد ایده به خلاقیت و نوآوری بیشتر منجر می شود.

اتفاقاً، به نظر می رسد که مدیران زن تقریباً به همان اندازه مردان بد هستند که به مردان اجازه می دهند حرف زنان را قطع کنند و سپس به مردان اعتبار می دهند.

ترویج زنان

آیا می دانستید شرکت هایی که زنان در هیئت مدیره دارند عملکرد بهتری از شرکت هایی دارند که ندارند؟ یک نظرسنجی توسط گرنت تورنتون ادعا می کند که هزینه فرصت از دست رفته عدم حضور زنان در هیئت مدیره تنها در ایالات متحده آمریکا 567 میلیارد دلار است، در حالی که یک نظرسنجی از Credit Suisse نشان داد:

در جایی که یک زن در اتاق هیئت مدیره حضور داشته باشد، شرکت‌ها از سال 2005 میانگین ROE 14.1% (تطبیق بخش) را در مقایسه با 11.2% برای تمام هیئت‌های مرد مشاهده کرده‌اند. میانگین P/B نه ساله برای هیئت مدیره با مدیران زن 2.3 برابر در مقابل 1.8 برابر برای همه هیئت‌های مدیره مرد بوده است. از نظر افزایش قیمت سهام، شرکت های بیش از 10 میلیارد دلار سرمایه بازار با یک مدیر زن از ابتدای سال 2006 تا کنون 40 درصد از تیم های مردانه بهتر عمل کرده اند.

حالا اینجا باید مراقب باشیم. همبستگی به معنی علت و معلولی نیست؛ ساده‌سازی بیش از حد است اگر بگوییم اضافه شدن زنان به هیئت مدیره هر شرکتی به طور خودکار منجر به افزایش درآمد می‌شود. به عنوان مثال، ممکن است شرکت‌های نوآورتر، بیشتر پیشروتر باشند و یکی از نشانه‌های پیشرو بودن، حضور زنان در هیئت مدیره باشد. بنابراین این پیشرفت شرکت ها می تواند منجر به سودآوری و حضور زنان در هیئت مدیره شود. از سوی دیگر، حضور زنان در هیئت مدیره ممکن است دلیل سودآوری باشد. ما نمی دانیم.

با این وجود، حضور زنان در هیئت مدیره و مدیریت ارشد در شرکت شما فقط می تواند چیز خوبی باشد. احتمالاً منجر به درآمد بیشتر خواهد شد. این مطمئناً منجر به تنوع تفکر در بالا خواهد شد و احتمالاً شرکت شما را به یک شرکت دوستدار زنان تبدیل خواهد کرد. به عبارت دیگر، شما نمی توانید با ارتقای زنان به بالاترین سطح شکست بخورید – و تقریباً مطمئناً به دست خواهید آورد.

زنان مربی

اکثر رهبران کسب و کار داشتن مربیان را به عنوان یک عنصر مهم برای موفقیت خود می دانند. بنابراین، اگر زنان امیدوار کننده ای در سازمان شما وجود دارد، باید آماده باشید تا آنها را راهنمایی کنید. اگر شما یک زن هستید، این نباید مشکلی ایجاد کند. با این حال، تحقیقات نشان می‌دهد که مردان سالخورده از ترس متهم شدن به ناهنجاری‌های جنسی ، تمایلی به راهنمایی زنان جوان‌تر ندارند .

راه حل این امر ساده است. به زن جوان موعود راهنمایی کن و کاری که حتی بوی ناشایست می دهد انجام نده .

به زنان احترام بگذارید

متأسفانه به نظر می رسد که زنان به طور کلی از آزار و اذیت جنسی و به طور خاص از آزار جنسی رنج می برند. بدتر از آن، این احتمالاً بهترین زن شما است که با بدترین مشکلات مردان ناامنی روبرو می شود که از سوی زنان قدرتمند احساس خطر می کنند.

سه کار وجود دارد که باید در این مورد انجام دهید. اولا، فقط توجه داشته باشید که آزار و اذیت جنسی ممکن است هر از گاهی یک موضوع باشد. نادیده گرفتن آن، تظاهر به عدم وجود یا سرزنش قربانی باعث از بین رفتن آزار و اذیت نمی شود. کاملا مخالف. محیطی ایجاد می کند که آزار و اذیت را تقویت می کند.

ثانیاً باید سیستمی برای گزارش دهی و برخورد با انواع آزار و اذیت داشته باشید. به طور خاص، اطمینان حاصل کنید که سیستم به یک زن – یا در واقع یک مرد – اجازه می‌دهد تا مدیر گزارش مستقیم خود را برای شکایت کردن دور بزند. اغلب این مدیران مرد هستند که در تیم خود از زنان سوء استفاده می کنند. با این حال، آزار و اذیت محدود به سوء استفاده مردان از زنان نیست. مردان می توانند همدیگر را مورد آزار و اذیت جنسی قرار دهند. مدیران ناایمن اغلب سعی می کنند از قدرت سلسله مراتبی خود برای محافظت از آنها در برابر عواقب رفتار نادرست خود استفاده کنند. شما نمی توانید این اجازه را بدهید. همه گزارش ها را جدی بگیرید همه آنها.

ثالثاً، هرگز و هرگز قربانی را به خاطر آزار جنسی سرزنش نکنید. برای مردان بسیار آسان است که زنان قربانی را به خاطر آزار و اذیت سرزنش کنند، زیرا آنها لباس هایی می پوشند که پاها یا دکل بیش از حد را نشان می دهد یا فقط آنها را جذاب می کند. اما، سرزنش کردن کسی که مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته است، مانند یک دزد اتومبیل که BMW خود را به خاطر سکسی بودن بیش از حد برای دزدی سرزنش می کند. در این شرایط، شک دارم که بگویید: “حق با شماست. متاسفم که شما را با BMW خود وسوسه کردم. البته می توانید آن را داشته باشید. من در آینده بیشتر مراقب خواهم بود.”

با زنان شریک شوید

شما باید با زنان شریک شوید – البته در زمینه تجاری. مطالعه‌ای که توسط داو جونز در سال 2012 انجام شد، نشان داد که احتمال موفقیت شرکت‌های استارت‌آپ سرمایه‌گذاری‌شده با زنان در تیم، بیشتر از شرکت‌هایی است که زنان را در تیم حضور نداشتند. بنابراین، اگر مردی هستید که به دنبال شریک زندگی برای راه اندازی است، به دنبال یک زن شایسته باشید. این اقدام ساده شانس موفقیت شما را افزایش می دهد. متأسفانه، این گزارش تنها به تیم های مؤسس زنان توجهی نکرده است. با این وجود، من حدس می زنم که تیم های مختلط بهتر هستند.

به همین ترتیب، طبق تجربه من، تیم هایی که هم مردان و هم زنان را شامل می شوند، خلاق تر از تیم های مردانه هستند. من به عنوان یک مرد، البته تجربه حضور در تیم های زنانه را ندارم. اما من گمان می کنم که تیم های مختلط برای تنوع تفکر بهترین هستند.

در آخرین مشاهده

وقتی تیم ها تعداد زیادی از افراد جوان را در خود دارند، متوجه می شوم که مادران جوان رهبران تیم فوق العاده ای هستند! من گمان می کنم که مادری، خواه ناخواه، مسئولیت، مدیریت زمان و صبر را بر روی مادران جدید مجبور می کند. بنابراین، وقتی زنی درخواست مرخصی زایمان می کند، فکر نکنید که او از مسئولیت خود در قبال شما برای داشتن خانواده خودخواهانه شانه خالی می کند. به آن به عنوان آموزش رهبری از فشرده ترین نوع فکر کنید!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *