دلفین دلفین – نوآوری که می تواند پارک های دریایی و باغ وحش ها را متحول کند


نوآوری در پارک های دریایی و باغ وحش ها

شنا کردن با دلفین ها در لیست سطل بسیاری از افراد قرار دارد، اما نه آنقدرها که بسیاری در مورد پیامدهای خواسته های خود و اینکه این کار با این موجودات دریایی می کند فکر می کنند. حیواناتی که برای سرگرمی خودمان در اسارت نگهداری می‌شوند، سرانجام به لطف Edge Innovations و کار فوق‌العاده آن‌ها برای ایجاد یک دلفین انیماترونیک ، اولین در نوع خود، به پایان می‌رسند.

دلفین دلفین

شبیه دلفین واقعی است. طراحان و زیست شناسان دریایی تلاش مشترکی برای ایجاد این حیوانات با شکوه و تکرار حرکت آنها دارند. سیلیکون درجه پزشکی برای ایجاد پوست به منظور تقلید از پوست واقعی آنها تا حد امکان استفاده شد. اگرچه دلفین به یک سیم متصل است و توسط اپراتور کنترل می شود، اما این تازه شروع کار است. نسخه پیشرفته‌تری در آینده با استفاده از فناوری‌های نوآورانه دیگری مانند هوش مصنوعی برنامه‌ریزی شده است که دلفین را قادر می‌سازد تا ساعت‌ها به‌طور مستقل و بدون اپراتور شنا کند و این تنها یکی از پیشرفت‌ها است.

این می تواند یک نوآوری قابل توجه باشد که می تواند به ظلم به حیوانات از این نوع و اسارت حیوانات پایان دهد. بیشتر دلفین‌هایی که برای مقاصد تجاری نگهداری می‌شوند، از خانواده‌هایشان گرفته می‌شوند، مجبور می‌شوند در مخازن و استخرهای زندان مانند که تحت درمان شیمیایی هستند زندگی کنند و به زور آغشته شوند. برای حیوانات اجتماعی و پرسه‌زنی مانند دلفین، این شرایط زندگی غیرقابل تحمل است و از نظر جامعه‌شناختی و فیزیولوژیکی تأثیر زیادی بر آنها دارد. همه‌گیری پیش‌نمایشی از زندگی در شرایط محدود/محدود کننده به ما داد، و مهم نیست که چقدر اجتماعی یا ضداجتماعی هستید، زندگی کردن در کل زندگی‌تان مانند یک حیوان در قفس بی‌شک غیرانسانی و افسرده‌کننده است. پس چرا این کار را با حیوانات دیگر انجام دهید؟

این نوآوری می‌تواند پارک‌های دریایی و اقیانوس‌ها و همچنین باغ‌وحش‌ها را متحول کند و در عین حال تجربه‌ای پایدارتر و بدون ظلم نسبت به حیوانات باشد. Animatronics می تواند برای اهداف آموزشی، گردشگری و سرگرمی استفاده شود. اگرچه یک روبو دلفین 3 تا 5 میلیون دلار هزینه دارد، اما در درازمدت، در یک بازه زمانی 10 ساله، احتمالاً میلیون ها دلار صرفه جویی می کند. سرمایه گذاری بزرگی که نتیجه خواهد داد و مطمئناً از مأموریت جلوگیری از ظلم به حیوانات حمایت می کند.

Edge Innovations مسئولیت انیمیشن پرفروش‌های هالیوودی را بر عهده داشته است و ممکن است با آثار آنها در فیلم‌هایی مانند Free Willy، Deep Blue Sea، The Perfect Storm آشنا باشید.و غیره اما از آنجایی که جلوه های کامپیوتری به طور گسترده در ساخت فیلم مورد استفاده قرار گرفته است، این شرکت نوآور فرصتی را در پارک های دریایی دید. و این تازه آغاز راه است. این اولین تلاش آنها برای ایجاد چنین دلفینی نیز نیست. حدود 20 سال پیش آنها اولین انیمیشن شنای آزاد خود را ساختند و آنچه بسیار مهم بود این بود که نه تنها برای انسان ها واقعی به نظر می رسید، بلکه به نظر می رسید سایر موجودات دریایی نیز فکر می کردند که واقعی است. و حالا، دلفین دل بالاخره در حال دگرگونی صنعتی است که شاید فکر می‌کردیم تغییر آن غیرممکن است. این در واقع به این معنی است که جهان های دریایی و باغ وحش ها می توانند به کار خود ادامه دهند اما به شیوه ای بسیار پایدارتر، ایمن تر و سودآورتر. و چه کسی استدلال می کند که مشکلی در آن وجود دارد؟

یکی دیگر از چیزهای عالی در مورد این این است که نه تنها ظرفیت اختراع مجدد صنایع را دارد، بلکه به ما این امکان را می دهد که تجربه خود را با حیوانات دوباره تصور کنیم و تخیل خود را رها کنیم. به این ترتیب می‌توانیم دنیاهای گمشده و حیوانات متمایز را تجربه کنیم . شاید این نوآوری باعث شود که قدر حیوانات واقعی را بیشتر بدانیم و این فرصت را به ما بدهد که از نزدیک در مورد آنها بیشتر بیاموزیم.

نوآوری های پایدار

بر همه چیز در اطراف ما تأثیر می گذارد، و ما امیدواریم که آنها به این کار ادامه دهند. این همچنین یک مثال عالی از این است که چگونه یک کسب و کار می تواند همیشه فرصت دیگری پیدا کند، اگر باز باشد و مایل به امتحان چیز جدیدی باشد. شما هرگز نمی دانید که نوآوری ها می توانند شما و کسب و کارتان را به کجا ببرند و چه صنایع دیگری را تحت تاثیر قرار خواهند داد. شاید وقت آن رسیده باشد که خارج از چارچوب فکر کنید و کسب و کار و فرصت های خود را دوباره تصور کنید. ما در Innovation Cloud از ایده‌های نوآورانه حمایت می‌کنیم و به کسب‌وکار شما تمام پشتیبانی لازم را در فرآیند نوآوری ارائه می‌کنیم. چرا زمانی که نوآوری شما می تواند مختل کننده بعدی باشد بیشتر منتظر بمانید؟

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *