درخواست لطف – و گرفتن آنها


اگر می خواهید کسی کاری برای شما انجام دهد، در اینجا یک ترفند آسان و غیرقابل دستکاری وجود دارد. مودب باش. بخواهید، به جای تقاضا. و مهمتر از همه، به طرف مقابل بگویید چرا او بهتر از شما می تواند این کار را انجام دهد. مثلا:

  • آیا می توانید این گل ها را در چند گلدان مرتب کنید؟ شما از من چشم هنری تری دارید و مطمئناً کار بهتری انجام خواهید داد.
  • دوست دارید با مشتری تماس بگیرید و شرایط را توضیح دهید. تو از من دیپلمات تر هستی
  • می توانید دعوت نامه های مهمانی را انجام دهید. شما در سازماندهی این چیزها بسیار بهتر از من هستید – من مطمئناً آن را به هم می ریزم.
  • آیا وقت دارید برای دعوت نامه ها تصویر بکشید؟ شما چنین نقاشی های فوق العاده ای انجام می دهید.

تنها چیزی که باید از آن اجتناب کنید این است که از شخص دیگری بخواهید کاری برای شما انجام دهد، زیرا شما خیلی مشغول هستید یا وقت ندارید. وقتی این کار را انجام می دهید، به این معنا هستید که زمان شما مهمتر از زمان شخص دیگر است. شما ممکن است به خوبی باور کنید که این مورد است. اما طرف مقابل مطمئناً در این مورد مخالف است.

از سوی دیگر، به شرطی که از توصیه های من پیروی کنید، متوجه خواهید شد که مردم از کمک به شما در انجام کارها بسیار خوشحال می شوند و از کمک به شما افتخار می کنند. چرا؟ زیرا شما نشان داده اید که سهم آنها را تحسین می کنید و برای آنها ارزش قائل هستید.

همه ما دوست داریم از ما تعریف و تمجید شود. همه ما دوست داریم به خاطر مهارت‌هایمان و ارزشی که می‌توانیم در انجام وظایف خود کمک کنیم، شناخته شویم.

و اگر از این مقاله لذت بردید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. من خودم این کار را می کنم، اما تو از من محبوب تر و متقاعدتر هستی!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *