دادن شخصیت به کسب و کار شما، تجارت خوبی است


داده های بزرگ امروزه یک روند بزرگ در تجارت های بزرگ است. اما کلان داده آخرین بقایای بشریت را نیز از شرکت هایی که از آن بهره برداری می کنند، پاک می کند. این خوب نیست، زیرا شرکت‌هایی که شخصیت دارند در درازمدت بهتر از شرکت‌هایی که فاقد شخصیت هستند، عملکرد بهتری دارند، دقیقاً به همین دلیل است که شرکت‌هایی مانند شما باید شخصیت، محصولات، خدمات، فرآیندها و حتی فضای کاری شما را تزریق کنند.

برای درک دلیل، اجازه دهید نگاهی کوتاه به نحوه عملکرد کلان داده بیندازیم.

کسب و کار بزرگ داده های کاربران اینترنت را جمع آوری می کند

کلان داده همه جا است

کسب‌وکارها دائماً در حال جمع‌آوری داده‌هایی در مورد مشتریان، غیرمشتریان، کارمندان و هر کس دیگری هستند که می‌توانند اطلاعاتی را در مورد آنها جمع‌آوری کنند. این اطلاعات بیشتر از طریق استفاده از اینترنت (چه روی رایانه، تبلت یا تلفن هوشمند) جمع‌آوری می‌شود و در فضای ابری ذخیره می‌شود، جایی که نرم‌افزار می‌تواند گونزو بایت‌های اطلاعات را برای شناسایی روندهای آماری غربال کند. از این انبوه داده ها، نرم افزار می تواند در مورد نوع فردی که از نظر جمعیتی هستید و چیزهایی که ممکن است در آینده نزدیک در بازار بخرید، مفروضاتی ایجاد کند. به عنوان مثال، اگر به وب‌سایت‌های بسیاری از نمایندگی‌های خودرو نگاه می‌کنید، احتمالاً به زودی یک خودرو خریداری خواهید کرد.

سپس داده‌های بزرگ سعی می‌کنند شما را به انجام کارهایی تشویق کنند که صاحبان کلان داده آن‌ها را تأیید می‌کنند – مانند خرید محصولاتشان.

در اینجا نحوه کار آن آمده است.

شما از سایت تجارت الکترونیک فروش گوشی های هوشمند بازدید می کنید

کلان داده چگونه کار می کند

احتمالاً سناریویی مانند این را تجربه کرده اید: تلفن همراه (یا چیز دیگری) را به صورت آنلاین خرید می کنید، اما بلافاصله آن را خریداری نمی کنید.

دفعه بعد که از وبلاگ یا سایت خبری یا رسانه های اجتماعی مورد علاقه خود بازدید می کنید، یک تبلیغ بزرگ برای آن تلفن می بینید. حتی ممکن است سایر تبلیغات مرتبط با تلفن را مشاهده کنید، مانند کیف تلفن یا برنامه ها. ممکن است قیمت بسیار جذابی برای تلفن به شما پیشنهاد شود.

این به این دلیل است که کلان داده‌ها فعالیت‌های آنلاین شما را ثبت می‌کنند، آنها را تفسیر می‌کنند و از اطلاعات استفاده می‌کنند تا آنچه را که از نظر آماری احتمالاً به زودی می‌خرید به شما بفروشند.

با این حال، کلان داده محدودیت بزرگی دارد.

کلان داده درک نمی کند که چرا ما به روشی که انجام می دهیم رفتار می کنیم

در حالی که کلان داده می تواند روند فعالیت ها و رفتار را شناسایی کند، نمی تواند درک کند که چرا ما انسان ها مانند خود رفتار می کنیم. کلان داده ممکن است تشخیص دهد که شما در بازار یک گوشی جدید هستید، اما نمی‌داند یا اهمیتی نمی‌دهد که چرا یک تلفن جدید می‌خواهید، چه احساسی نسبت به تلفن خود دارید یا اینکه با داده‌های بزرگ که شما را از نزدیک تماشا می‌کنند، احساس می‌کنید کمی در حال فروپاشی هستید. .

متأسفانه، هرچه کسب و کارهای بزرگ برای تصمیم گیری بیشتر به تجزیه و تحلیل داده ها متکی می شوند، تجارت مانند محصولات، خدمات، فرآیندها و حتی افراد آن کمتر انسانی می شود.

بنابراین، کسب و کار چه کاری می تواند انجام دهد؟

تجارت می تواند انسانی تر شود.

یک گوشی هوشمند انسانی

بیایید انسان بگیریم

تلفنی را در نظر بگیرید که در هر صفحه وب که بازدید می کردید تبلیغ می شد. همه چیز در مورد آن احتمالاً مبتنی بر داده است. این طراحی بر اساس داده‌های مربوط به روند بازار، کاری که رقبا انجام می‌دهد و اجزای موجود بود. بازاریابی تلفن بر اساس داده های مربوط به جمعیت شناسی مربوطه است. فروش آنلاین توسط داده های بزرگ مدیریت می شود. اصلاً هیچ عنصر انسانی در آن وجود ندارد.

اما لازم نیست حتما بدان صورت باشد. اگر تیمی که مسئول طراحی و بازاریابی تلفن است، تلفن را نه به عنوان یک ابزار فنی الهام گرفته از داده ها، بلکه به عنوان عناصری از شخصیت انسان با احساسات، خواسته ها، انگیزه ها، رویاها و ترس ها تجسم می کرد چه؟

تلفن هوشمند در حال صحبت با تحلیلگر

سپس تیم ها می توانند ویژگی های اولیه شخصی تلفن را تعریف کنند. شاید سکسی باشد. شاید دوستانه باشد شاید منشی مفیدی باشد. هنگامی که تلفن دارای برخی ویژگی های اساسی باشد، می توان شخصیت آن را توسعه و تجزیه و تحلیل کرد. یک منشی دوستانه مشتاق است که رئیس خود را راضی کند، کارآمد باشد و مفید باشد. اما او همچنین می خواهد به خاطر حرفه ای بودنش قدردانی شود. این ویژگی ها را می توان در طراحی، بازاریابی و فروش تلفن گنجاند.

آیا می بینید که چگونه چنین محصولی واقعاً می تواند در بازار متمایز شود؟

افرادی که در مورد تلفن جدید با نام تجاری Kwerps صحبت می کنند

محصولات با شخصیت

اگر تیم ها موفق شوند المان های شخصیتی تلفنی را که با مشتریان ارتباط برقرار می کند ارائه دهند، تبلیغات و فروش بسیار آسان تر خواهد بود. مردم گوشی را نمی خرند زیرا ارزان ترین است یا به دلیل اینکه بیشتر در رسانه های اجتماعی تبلیغ می کند. اما به این دلیل که مردم واقعاً دوست دارند و می خواهند تلفن شما را داشته باشند.

این باحال نیست؟

البته که می شود!

می توان به فرآیندها شخصیت داد

نه فقط محصولات با شخصیت

شما می توانید کمی شخصیت را به هر جنبه ای از تجارت تزریق کنید: فرآیند، تیم ها، محیط کاری و حتی تصویر شرکت خود.

به یک خط تولید با شخصیت فکر کنید. واقعا!

چه حسی دارد؟ وقتی مشکلاتی وجود دارد چه احساسی دارد؟ آرزوها و انگیزه های آن چیست؟ در مورد افرادی که از آن استفاده می کنند چه احساسی دارد؟ خط تولیدی که آرزو دارد با کارمندان شما خوب کار کند، احتمالاً بهتر از خط تولیدی است که از کارمندان شما متنفر است! من انتظار دارم که کارمندان شما نیز موافق باشند.

به دفتر و محیط کاری خود نه به عنوان انبوهی از داده های منابع انسانی، بلکه به عنوان جامعه ای از انسان ها با احساسات، انگیزه ها، امیدها و ترس ها نگاه کنید. افراد به گونه ای به یک جامعه متصل می شوند که به یک دفتر وصل نمی شوند. افراد در جوامع با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. همه می دانند چه اتفاقی در حال وقوع است — یا می دانند چگونه اطلاعاتی در مورد آنچه در حال وقوع است پیدا کنند. افراد در ادارات اغلب در برقراری ارتباط با خارج از واحد کاری خود شکست می خورند که باعث ایجاد انواع مشکلات می شود.

اگر همکاران شما نسبت به محل کار احساس اجتماعی داشته باشند، کسب و کار شما چه احساسی می کند؟ اگر اطلاعات در دفاتر شما به همان اندازه که در یک دهکده کوچک آزادانه سفر می کند، چه سودی خواهد داشت؟

تجزیه و تحلیل آنتروپومورفیک را می توان بر روی شرکت ها و برندها استفاده کرد

شما حتی می توانید شخصیت را به برند خود تزریق کنید. خطوط هوایی ساوت وست دارای شخصیتی دوستانه و شوخ طبع است. بستنی بن و جری دوستی را با اشتیاق به طبیعت و احساس مسئولیت در قبال جامعه ترکیب می کند. اپل باحال و شیک است. این شرکت‌ها نسبت به رقبای خود سودآورتر هستند، مشتریان اختصاصی دارند و در رسانه‌های اجتماعی مورد توجه مثبت زیادی قرار می‌گیرند.

شخصیت = مراقبت

به طور خلاصه، تزریق شخصیت به کسب و کار شما، کسب و کار شما را کمی انسانی تر می کند و این بدان معناست که مشتریان شما بیشتر به شما اهمیت می دهند، کارمندان شما بیشتر به شما اهمیت می دهند و سهامداران شما بیشتر به شما اهمیت می دهند. وقتی مردم اهمیت می دهند، از شما حمایت می کنند، از شما خرید می کنند و شما را به دوستان توصیه می کنند. زمانی که شما مرتکب اشتباه می شوید بردبارتر هستند و زمانی که برنده می شوید بیشتر قدردانی می کنند.

و همه اینها مطمئناً برای تجارت شما خوب است، اینطور نیست؟

شخصیت را به کسب و کار خود تزریق کنید

آیا می خواهید شخصیت خود را به کسب و کار خود تزریق کنید؟ اگر چنین است، برای ترتیب دادن یک سری کارگاه های آموزشی با من تماس بگیرید

  1. برند، محصولات و عملیات خود را مرور کنید.
  2. عناصر شخصیتی مناسب را ابداع کنید.
  3. یک برنامه عملیاتی برای تحقق همه چیز ترسیم کنید.

در اینجا روشی است که ما برای توسعه و تجزیه و تحلیل شخصیت استفاده می کنیم …

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *