خط مشی میز طنز جدید و به روز شده


OMG، LOL، LFMAO، آیا تا به حال این کلمات اختصاری را در هیچ ارتباط رسمی خوانده اید؟ به احتمال زیاد نه، زیرا یک نوع سیاست از سوی بخش ارتباطات شرکتی یا روابط عمومی وجود خواهد داشت که به ما توصیه می کند از کلمات اختصاری استفاده نکنیم.

صادق باشید، آیا ما گاهی از این همه سیاست های جدید خسته نمی شویم؟ سازمان‌ها به مهدکودک تبدیل شده‌اند و رفتار ما و تمام کارهایی که اجازه انجام آن را نداریم را تجویز می‌کنند. بنابراین ما تصمیم گرفتیم آن را مجازات کنیم و یک خط مشی برای شما ایجاد کردیم تا آن را چاپ و بین همکاران خود توزیع کنید. در حالت ایده‌آل، شما باید آن را روی کاغذ لوگوی شرکت چاپ کنید و یک یا دو مورد از اقلام یکنوع بازی شبیه لوتو گاو [شرکت شما] را اضافه کنید.

خوش بگذره!

بررسی اجمالی

هدف از سیاست میز طنز این است که چارچوبی فراگیر برای کارمند فراهم کند تا از فضای کاری خود به درستی استفاده کند. بینش های اخیر شرکت نشان داده است که بیش از 80 درصد از کارمندان به طور موثر فضای کاری خود را مدیریت نمی کنند. این امر منجر به از دست دادن قابل توجهی از نوآوری، روحیه و بهره وری شده است.

این خط مشی میز به عنوان یک دستورالعمل بسیار توصیه شده در روند عادی اقدام در نظر گرفته می شود. هیچ چیز موجود در این خط مشی کارمند را از اعمال قضاوت و یا عقل سلیم خود خلاص نمی کند. عواقب هرگونه عدم هوشیاری در این زمینه می تواند شدید باشد از جمله فقدان نوآوری و فرهنگ شوم.

محدوده

این سیاست درمورد کارمندانی که عمدتاً در بخش خدمات فعالیت می‌کنند، اعمال می‌شود که باید به طور روزانه به قدرت مغز ذهنی خود بازگردند. محتوای این خط‌مشی میز نباید توسط کارمند اعمال شود، اگر خطر از دست دادن شغل خود یا برانگیختن منابع بالقوه درگیری را ایجاد کند.

توسعه سیاست

این خط‌مشی قرار است توسط کارمندان و رهبرانی در سراسر جهان که از آن الهام گرفته‌اند و شرکت در گفتگوی سیاست میز طنز با   www.chiefhumorofficer.com را انتخاب کرده‌اند، بررسی و توسعه داده شود .

تعاریف پایه

 • کارمند : شخصی که برای کسب درآمد کار می کند و برای کار و زندگی .
 • عقل سلیم : توانایی اساسی برای درک، درک و قضاوت در مورد چیزها است که مشترک و مشترک اکثر مردم جهان است و بدون نیاز به بحث از همه افراد می توان انتظار معقولی داشت.
 • انسانیت : مربوط به، ویژگی یا داشتن طبیعت افراد.
 • شوخ طبعی:  اختراع انسانی در عظمت که ارزش اجتماعی و عملی برای جهان دارد، تضادهای اجتماعی را کاهش می دهد، تنش ها را کاهش می دهد و نظم را ترویج می کند. شوخ طبعی نیز به عنوان هر شکلی از تعامل بین افراد تعریف می شود که باعث واکنش های مثبت می شود و با خنده و/یا لبخند بیان می شود.

اشیاء و مفاهیم

در زیر اشیاء و مفاهیم پیشنهادی طراحی شده است تا کارمند به آنچه برای فضای میزش مناسب است دسترسی پیدا کند. اینها بر اساس چهار جنبه زیر طبقه بندی می شوند: فیزیکی، زندگی، نظافت و اجتماعی.

1) فیزیکی: به عنوان محیط مادی ملموس متشکل از اشیاء، کف و دیوارها تعریف می شود. یک میز برای کار ارائه شده است. اشیا را می توان بدون ترتیب خاصی انتخاب کرد: 

Ø   میز تحریر : تکه ای از مبلمان با سطح شیبدار صاف، معمولاً با کشوهایی که در آن می توان به خواندن، نوشتن یا انجام کارهای دیگر پرداخت. از آنجایی که برخی از شرکت ها شروع به مشاهده وضعیت نشستن  ثابت  برای سلامتی خود می کنند، انواع جدیدی از میز در دسترس هستند.

گزینه A شامل دگرگونی ایستگاه کاری با ادغام یک تردمیل است که کارمندان را قادر می سازد در حین تکمیل کار خود راه بروند. گزینه B پیشنهاد می کند که یک میز  با قابلیت تنظیم ارتفاع به  طوری که کارمندان بتوانند ایستاده کار کنند. از کارمند دعوت می شود تا گزینه میز مناسب خود را انتخاب کند.

Ø   صندلی: مبلمانی که فرد را قادر می سازد در محل کار خود بنشیند. 

تحقیقات به اثرات منفی نشستن بیش از حد پرداخته است و دریافته است که زمان زیاد روی صندلی می تواند خطر ابتلا به دیابت، فشار خون و سرطان را افزایش دهد.

نوآوری های اخیر در طراحی منجر به ایجاد صندلی هایی شده است که بصری تر هستند و به حرکات مختلف انسان پاسخ می دهند. کارمند باید مافوق خود را متقاعد کند که باز کردن بودجه و سفارش صندلی‌های انعطاف‌پذیر جدید ضروری است. اگر کارمند با فشار مدیریت مواجه شود، کارمند باید یک بازرسی بهداشتی با هیئت مدیره سلامت شرکت انجام دهد. گزینه دوم، همانطور که در بالا ذکر شد، رها کردن صندلی و ایستادن در مدت زمان کوتاه‌تری است. گزینه سوم این است که صندلی را با یک توپ ورزشی جایگزین کنید، که کارمندان را قادر می سازد در هنگام نشستن روی قدرت اصلی خود کار کنند. مجدداً از کارمند دعوت می شود تا گزینه مناسبی برای نشستن انتخاب کند.

مسدودکننده‌های   صدا : اگرچه محیط‌های فضای باز افراد را قادر می‌سازد تا به یکدیگر نزدیک‌تر کار کنند و اطلاعات را با یکدیگر به اشتراک بگذارند، به ناچار مواقعی وجود دارد که یکپارچگی فشرده می‌تواند بیش از حد حواس‌پرت‌کننده باشد. در نتیجه، شرکت می‌تواند جعبه‌های نمدی جاذب صوتی را در اطراف دفتر نصب کند که می‌تواند به طور موقت کارمند را از محیط محافظت کند و سر و صدا را مسدود کند. کارکنان باید به سادگی به این واحدها نقل مکان کرده و به فعالیت خود ادامه دهند.   

Ø   روشنایی: بسیاری از دفاتر اغلب با نور مصنوعی بیش از حد روشن می شوند، که می تواند باعث ایجاد تابش خیره کننده بر روی صفحه نمایش کامپیوتر شود و می تواند بر وضعیت بدن کارمند تأثیر بگذارد. کارمند باید برای صندلی کنار پنجره یا یک لامپ مناسب بخواهد که بتواند نیازهای روشنایی فردی را در حال حرکت تنظیم کند. 

Ø   دکمه آسان : ابزاری که برای جشن گرفتن تکمیل وظایف، کوچکتر و بی اهمیت یا پیچیده تر طراحی شده است. دکمه آسان این است که با لذت فشار داده شود! دکمه باید با “آسان بود!” پاسخ دهد. و کارمند استراحت می کند، می خندد یا ورود ایده عالی بعدی را جشن می گیرد. 

Ø   یویو: ابزار کوچکی برای کمک به کارکنان برای جبران بی قراری و ناتوانی معمول در تمرکز در نتیجه مزخرفات معمولی کار و زندگی. کارمند در زمان مناسب  از یویو استفاده کند. به شدت توصیه می شود که کارمند از ابزار یویو خارج از مکالمه با مافوق استفاده کند، مگر اینکه البته به کارمند دستور داده شده باشد.    

Ø   یادداشت های چسبناک: تکه های کاغذ کوچکی که می توان آنها را به هر سطحی چسباند. معمولاً در رنگ‌های مختلف موجود است، استیکرها می‌توانند کارمندان را قادر به نوشتن ایده‌ها، وظایف و یادداشت‌های عاشقانه کنند.   

Ø   کره: صرفاً به این دلیل که همه چیز زمانی که حس و مزه کره داشته باشد بهتر جریان می یابد. هر برندی انجام خواهد داد. کارمند باید از کره به عنوان یک وسوسه و به عنوان یک بررسی واقعیت استفاده کند. تجلی متهورانه کره، گفتگو را شعله ور می کند و عمیق ترین نیازها، ناامنی ها و خواسته های دیگر کارکنان را آشکار می کند. با این حال، به کارمند توصیه می شود در طول استراحت خود از مصرف بیش از حد کره به شکل غذاهای لذیذ خودداری کنند. 

Ø   دفترچه یادداشت: کتاب کوچکی با صفحات خالی یا خط دار برای نوشتن یادداشت. کارمند باید از نوت بوک استفاده کند تا از صفحه نمایش خود جدا شود و به طور موثر از مغز خود برای قرار دادن ایده ها روی کاغذ استفاده کند. این مفهوم در طول قرن ها آزمایش شده است و هنوز ثابت نشده است که شکست خورده است. کارمندان نیز به استفاده از خودکار تشویق می شوند. 

Ø   پیانوی کوچک: نسخه مینیاتوری یک ساز که به کارمند فرصتی برای نواختن یک آهنگ می دهد. این شیء همچنین می تواند با یک برنامه صفحه کلید iPad برای کسانی که خود را باهوش فناوری می دانند جایگزین شود. یک آهنگ می تواند به طور موقت توجه کارمند را تغییر دهد، یک الگوی پنهان را آشکار کند یا یک مکالمه کوتاه در مورد فرهنگ را تحریک کند. 

2) زندگی: به عنوان گیاهان زنده و موجودات قابل لمسی که در محیط اطراف ما قرار دارند تعریف می شود. کارمند باید مانند طبیعت با این اشیاء تعامل داشته باشد. 

Ø   گیاهان زنده : موجود زنده ای از آن نوع که درختان، درختچه ها، گیاهان و غیره نمونه آن هستند، که معمولاً در گلدان رشد می کنند، آب را از طریق ریشه های خود جذب می کنند و مواد مغذی را در برگ های خود با فتوسنتز سنتز می کنند. گیاهان برای افزایش توجه و میزان نگهداری کارمندان عمل می کنند.

Ø   کاکتوس : نسخه نگهداری پایین تر گیاه، که به کارمند یادآوری می کند که واقعیت کار بسیار خاردارتر از آن چیزی است که او فکر می کند باید باشد. اگر یک کاکتوس تحت مراقبت یک کارمند بمیرد، می تواند به عنوان شاخصی از نگرش ضعیف، شلختگی، بی احتیاطی عمل کند و احتمالاً در کیفیت کار او منعکس می شود. 

Ø   ماهی قرمز (در یک کاسه) : نگهداری در سطح متوسط ، جایگزین کاکتوس. ماهی بسیار تعاملی تر است و به عنوان منبعی برای کارمند خدمت می کند: الف) همراهی، ب) اتحاد در صورت درگیری، و ج) جایگزینی برای نگاه کردن به بیرون از پنجره.  

Ø   استراحت اکسیژن: همه نیازی به نوشیدن یک فنجان قهوه یا کشیدن سیگار برای توجیه پیاده روی کوتاه در بیرون ندارند. کارمندان می‌توانند برای پیاده‌روی و گرفتن هوای تازه به استراحت اکسیژن بپردازند. تقریباً 90 درصد انرژی کارکنان از اکسیژن و تنها 10 درصد از غذا و آب تأمین می شود. اکسیژن همچنین: 

–        افزایش تمرکز، هوشیاری و حافظه

–        تقویت قلب، کاهش خطر حملات قلبی

–        ذهن را آرام و تثبیت می کند

–        یک درمان طبیعی برای سردرد و خماری اواخر شب ارائه می دهد  

3) تمیز کردن: 

سیاست دیلبرت روشن میز

خلاقیت و نوآوری نیازمند کمی هرج و مرج است. اما مرز باریکی بین هرج و مرج موقت وجود دارد – چیزی که می تواند فرآیند خلاقانه را تقویت کند و کار در یک محیط گل آلود. در واقع، تحقیقات اخیر از عمل “دور کردن” (در بخش اجتماعی این خط مشی بیشتر بخوانید) نشان داده است که فرآیند تمیز کردن می تواند بیش از حذف کثیفی از یک فضا باشد. نظافت می تواند زیبایی، پتانسیل و حقیقت یک محل کار را آشکار کند. کارمند می تواند انتخاب کند که تمیز کند و بر همکاران تأثیر بگذارد تا همین کار را انجام دهند و به تبدیل فضای اداری به محیطی آرام تر کمک کند. تمیز کردن همچنین می تواند به آشکار کردن اسناد گم شده، یادداشت های قدیمی و تحریک بازتاب کمک کند، که می تواند به یک ایده جدید منجر شود.

 • اشیاء تمیز کننده : به عنوان دستمال مرطوب، اسپری ضد عفونی کننده و دستمال سفره تعریف می شود که به کارمند کمک می کند تا از کار در پودر سوخاری، لکه های قهوه و نشستن در کثیفی خود جلوگیری کند. 

4) اجتماعی: به عنوان روش های تماس، جو و فرهنگی که کارمند در آن کار می کند تعریف می شود. 

 • جوک ها : با استفاده دوستانه، کارمند می تواند از فرآیند شوخی برای برقراری ارتباط با سایر همکاران و تحریک گفتگو، ایده های جدید و حل مشکلات با سهولت و لذت استفاده کند. شوخ طبعی می تواند به عنوان نوعی یخ شکن، کاهش استرس و افزایش روحیه کلی در دفتر عمل کند. کارمند باید همیشه از عقل سلیم استفاده کند. 
 • نوشتن روی دیوار: اگرچه سیاست قبلی کارمندان را از نوشتن روی دیوارها منع می کرد، اما شرکت این مفهوم رادوباره ارزیابیکرده و دیوارهای تخته سفید را در اطراف دفتر نصب کرده است. کارمند باید از دیوارها برای ترسیم ایده ها و مفاهیم استفاده کند. کارمند همچنین می تواند برای گسترش ایده ها و مفاهیم استفاده از دیوار را به طور مشترک انتخاب کند. نوشته‌های طولانی‌مدت روی دیوار، سایر همکاران را به انعکاس و مشارکت در ایده‌های پیشنهادی ترغیب می‌کند. 
 • تحریک: روشی که کارمند باید از آن استفاده کند تا محدودیت ها را از بین ببرد، چیزهای غیرقابل تصور را در نظر بگیرد و تابوهای ارزشمند را آزاد کند – البته همه آنها خوش سلیقه هستند. کارمند همچنین می تواند هنگام نوشتن روی دیوار از تحریک استفاده کند. شکل دیگر تحریک، جستجوی نظرات متفاوت در طول بحث است. کارمند می تواند به مکالمه بین همکاران گوش دهد و دیدگاه مخالف را مطرح کند. این فرآیند می‌تواند به پاسخ‌های جایگزین برای یک سؤال داده شده و ایده‌های جدیدی برای قالب‌بندی مجدد کل سؤال در دست منجر شود. باز هم، عقل سلیم نیز در اینجا به شدت توصیه می شود. 
 • اغوای خفیف: روشی که به وسیله آن کارمندان زن و مرد می توانند امیال پنهان را رها کنند و ایده ها را نتیجه گرمای لحظه ای در نظر بگیرند. هر چه کارمندان از اغوا کردن دیگری به موفقیت بیشتری دست، اعتماد به نفس بیشتریپیدا می کنند و به افزایش تولید ایده و توانایی ارائه مفاهیم به جلو کمک می کنند. کارمندان زن و مرد باید مراقب ایجاد تنش بیش از حد در صورت بروز عوارض جسمی یا روحی باشند. 
 • شایعات :  نوعی مکالمه بدون محدودیت در مورد سایر کارمندان، که عموماً شامل جزئیاتی است که صحت آنها تأیید نمی شود. اگرچه، در ابتدا بسیار ناراحت کننده است، استفاده از عقل سلیم و شایعات، همکاری کارکنان را افزایش می دهد، قوانین اخلاقی را حفظ می کند و در صورت رفتار خودخواهانه، به کارمندان خارج از جزیره رأی می دهد. کارمند باید از این تاکتیک با احتیاط استفاده کند.
 • Inscaping: فرآیند آشکارسازی تجربیات درونی اعضای سازمان در جریان عادی کار روزمره. کارکنان باید سؤالاتی بپرسند که فراتر از پاسخ های ساده «بله» یا «خیر» و شاخص های قابل اندازه گیری مانند درآمد است. به عنوان مثال، وقتی از کارمند پرسیده می شود که آیا تیم به اهداف خود دست یافته است یا خیر، کارمند می تواند با این سوال که “ما پروژه را چگونه تجربه کردیم؟” همانطور که کارمندان گفتگوهای صادقانه را بین یکدیگر گسترش می دهند، می توانند درک کنند که چه واقعیت های اجتماعی عمل می کند و بر محیط آنها تأثیر می گذارد و اینها چگونه بر خروجی کلی تأثیر می گذارد. 
 • دم را به الاغ سنجاق کن: هر اداره ای یک الاغ یا یک موقعیت غیرعادی دارد. کارمند می تواند انتخاب کند که خر را به عنوان روشی برای از بین بردن ناامیدی و در نظر گرفتن چیزی به معنای واقعی کلمه خارج از عرف انتخاب کند. کارمند باید از استفاده از اجسام تیز بر رویهمکاران خودداری کندزیرا این امر باعث ایجاد مشکلات ایمنی و بهداشتی می شود. 
 • چتر: خلق و خوی عمومی در دفتر می تواند بسیار متفاوت باشد. گاهی باران می بارد، گاهی باران می بارد. همین امر در مورد موقعیت های مثبت فوق العاده آفتابی نیز صدق می کند. به کارمند توصیه می شود در مواقعی که نیاز به خیس شدن یا سوختن دارد، چتر اداری را باز کند. به طور کلی برای موقعیت های خارج از دفتر نیز توصیه می شود.  

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *