تفکر نوآورانه: چرا این مهارت آینده است

تفکر نوآورانه: چرا این مهارت آینده است

25 درصد احتمال دارد شغل خود را به خاطر یک ربات از دست بدهید.

در ایالات متحده، یک چهارم تمام مشاغل در معرض خطر بالای اتوماسیون هستند و فقط با فناوری موجود. اگر کار شما می تواند با سرعت و دقت بیشتری توسط یک برنامه کامپیوتری انجام شود، احتمالاً برای مدت طولانی تری وجود نخواهد داشت. علاوه بر این، با ادامه توسعه فناوری، این رقم فقط افزایش خواهد یافت.

با این حال، یک خبر خوب نیز وجود دارد. رایانه ها هنوز نمی توانند به روش های خلاقانه و انعطاف پذیری که ما انسان ها می توانیم فکر کنند.

به همین دلیل است که به اصطلاح «مهارت‌های نرم» مانند ارتباطات همدلانه و تفکر نوآورانه احتمالاً در دهه آینده و پس از آن بسیار حیاتی خواهند بود.

در این مقاله، من این مفهوم را با جزئیات بیشتری بررسی می‌کنم و 12 روش عملی را به شما نشان می‌دهم که شما و سازمان می‌توانید برای بهتر شدن در آن استفاده کنید.

تفکر نوآورانه مهارت آینده است

تفکر نوآورانه چیست؟

تعریف تفکر نوآورانه توانایی ارائه ایده های جدید و رویکردهای بدیع به مشکلات است. این در مورد خلاق و انعطاف پذیر بودن است.

تعریف تفکر نوآورانه توانایی ارائه ایده های جدید و رویکردهای بدیع به مشکلات است.

از آنجایی که فناوری به سرعت در حال حرکت است، توانایی شما برای انعطاف پذیری و سازگاری با تغییرات بسیار مهم است اگر می خواهید شغلی موفق یا حتی طولانی داشته باشید.

گاهی اوقات “تفکر نوآورانه” را مترادف “تولید محصولات جدید” می شنوید، اما این تنها یک جنبه از آن است. تفکر نوآورانه در واقع حل خلاقانه مسئله است، و این مهارتی است که می توانید آن را در محل کار توسعه دهید و از آن استفاده کنید – هر نقشی که دارید.

چرا تفکر نوآورانه اینقدر اهمیت دارد؟

کارهای دستی به سرعت ناپدید می شوند و سرعت تغییر کاهش نمی یابد. به عنوان مثال، صنعت حمل و نقل باری به نظر می رسد در آینده بسیار نزدیک توسط وسایل نقلیه خودران مختل شود.

اما این فقط مشاغل دستی نیستند که در معرض خطر هستند. ممکن است فکر کنید که متخصصان بسیار مورد احترام مانند پزشکان و وکلا در امان خواهند بود، اما اشتباه می کنید.

در حالی که به احتمال زیاد بهترین وکلا و پزشکان را برای مدتی طولانی می بینیم، اما بخش عظیمی از همکاران آنها ممکن است زودتر از آنچه که در ابتدا فکر می کنیم بیکار شوند.

پیشرفت‌های زیادی در هوش مصنوعی پزشکی (هوش مصنوعی) صورت گرفته است که می‌تواند به زودی چهره پزشکی را تغییر دهد و این فناوری برای تسخیر بخش بزرگی از بسیاری از شرکت‌های حقوقی و تغییر نحوه اجرای قانون آماده است .

Ai-وکیل

با پیشرفت روزافزون فناوری هوش مصنوعی، حتی نقش‌های خلاقانه مانند نوشتن مقاله‌های روزنامه‌ای در خطر است.

با این حال، هنوز هم نیاز به ارائه ایده ها و ویرایش مقالات توسط انسان ها وجود خواهد داشت. به علاوه، در حالی که پیشرفت زیادی در این زمینه صورت گرفته است، نقش‌هایی که شامل خلاقیت بصری مانند طراحی گرافیکی و تولید ویدئو هستند، هنوز برای اتوماسیون آماده نیستند.

وجه مشترک مشاغل ایمن این است که این نقش ها معمولاً به ترکیبی از همدلی، خلاقیت و حل خلاقانه مشکل نیاز دارند. اینها محرک اصلی تفکر نوآورانه هستند.

بنابراین، تفکر نوآورانه برای افرادی که می خواهند در بازار رقابتی باقی بمانند، یک مهارت حیاتی است. اما برای شرکت ها و سازمان ها نیز حیاتی است.

همانطور که گفته شد، سرعت نوآوری و تغییرات تکنولوژیکی مدتی است که شتاب گرفته است و بارها و بارها نشان داده شده است که شرکت ها برای بقا و پیشرفت باید نوآور باشند .

همه ما حکایت‌های هشداردهنده‌ای را می‌دانیم که آمازون با کتابفروشی‌ها، نتفلیکس با Blockbuster کرد ، و آیفون با نوکیا کرد، اما چیزهایی بیش از بقا در آن وجود دارد. نمودار نتفلیکس-بلاک باسترتقریباً همه‌ی موفق‌ترین شرکت‌های قرن بیست و یکم، شرکت‌های بسیار نوآوری هستند. یک ویترین عالی برای این به سادگی فهرستی از با ارزش ترین شرکت های جهان است که همه آنها را می توان بسیار نوآورانه توصیف کرد.

چگونه مهارت های تفکر نوآورانه خود را توسعه دهیم

ممکن است فکر کنید که برخی از افراد – و برخی سازمان‌ها – به طور طبیعی خلاق یا مبتکر هستند و دیگران به سادگی قادر به تفکر نوآور نیستند. خب اینطور نیست.

در واقع، اینها مهارت هایی هستند که می توان آنها را آموخت و توسعه داد. در اینجا چند راه عملی وجود دارد که می توانید از آنها برای توسعه مهارت های خلاقانه حل مسئله، ابتدا به عنوان یک فرد، سپس به عنوان بخشی از یک سازمان استفاده کنید.

توسعه مهارت های تفکر نوآورانه – برای افراد

شماره 1: دو ایده متفاوت را با هم ترکیب کنید

یک راه ساده اما قدرتمند برای خلاقیت بیشتر ترکیب دو ایده (یا محصول یا خدمات) است. به عنوان مثال، همانطور که احتمالاً تا به حال همه می‌دانند، آیفون در سال 2007 با توضیح معروف استیو جابز به بازار آمد که ترکیبی از یک آی‌پاد با صفحه‌نمایش عریض با کنترل‌های لمسی، یک تلفن همراه انقلابی و یک دستگاه ارتباط اینترنتی پیشرفت‌کننده است.

آن را امتحان کنید: چگونه می توانید یک رویکرد موفق را از بخشی از زندگی خود (مثلاً یک سرگرمی) به قسمت دیگر (مثلاً کارتان)، یا از صنعتی که قبلاً در آن کار کرده اید، به صنعت فعلی خود بیاورید؟

شماره 2: ایده های زیادی ایجاد کنید

در ابتدا، هرگز نباید نگران این باشید که یک ایده “به اندازه کافی خوب” یا حتی “احمقانه” نیست. فقط یک یا دو دقیقه طول می کشد تا به ایده بعدی برسید. آنچه مهم است این است که به خودتان آزادی خلاقانه بدهید تا ایده های زیادی را طرح ریزی کنید . به این ترتیب، افراد کمتر خوب می توانند شما را به سمت چیزی که واقعاً نوآورانه است هدایت کنند.

آن را امتحان کنید: مدت زمان مشخصی را به خود اختصاص دهید تا هرچه بیشتر ایده ها را فهرست کنید. ممکن است بخواهید برای شروع یک تایمر برای 5 دقیقه تنظیم کنید. اگر اصلاً برای شروع کار مشکل دارید، فقط به این فکر کنید که مشتریان شما از چه چیزی می توانند سود ببرند.

شماره 3: برای تقویت خلاقیت خود محدودیت هایی را تعیین کنید

ممکن است فکر کنید که با یک بوم خالی و آزادی انجام هر کاری که می خواهید، خلاقیت بیشتری خواهید داشت. با این حال، معمولاً اینطور نیست. خلاقیت در واقع با محدودیت ها رشد می کند.

محدودیت ها می توانند هر چیزی باشند: زمان، منابع، قابلیت ها یا حتی نوع ایده هایی که روی آنها تمرکز می کنید. آنها می توانند یک نیاز کلیدی کسب و کار شما باشند، یا به سادگی یک محدودیت مصنوعی طراحی شده برای به چالش کشیدن شما به شیوه ای خلاقانه تر.زمان می تواند یک محدودیت قدرتمند باشد

آن را امتحان کنید: آیا به فکر راه‌اندازی کسب‌وکار یا فعالیت‌های جانبی خود هستید، اما برای دریافت وام تلاش می‌کنید؟ خود را به چالش بکشید تا راهی برای راه اندازی کسب و کار با تنها 50 یا 100 دلار بیابید.

شماره 4: ایده های خود را جمع آوری و مدیریت کنید

داشتن سیستمی برای جمع آوری و مدیریت ایده هایتان بسیار مهم است. حتی اگر متقاعد شده باشید که یک ایده درخشان را فراموش نخواهید کرد، ممکن است ایده ای را فراموش کنید که متوسط ​​به نظر می رسد – و با این حال این ایده می تواند همان ایده ای باشد که شش ماه آینده به آن نیاز دارید.

به علاوه، اگر دیگران در معرض ایده شما قرار بگیرند، می تواند به خلاقیت آنها کمک کند.

آن را امتحان کنید: یک آزمایش رایگان از Viima ، ابزاری برای جمع‌آوری و مرتب‌سازی آسان ایده‌های خود و به اشتراک گذاشتن آنها با دیگران استفاده کنید.

شماره 5: زمانی را از میز خود دور کنید

اغلب اوقات، الهام زمانی می آید که شما فعالانه آن را تعقیب نکنید. شاید وقتی زیر دوش هستید، در حال پیاده روی، ظرف شستن یا انجام کار دیگری هستید که کاملاً از محل کارتان جدا شده اید، یک ایده عالی به ذهن شما خطور کند.

در واقع، تنها 3 درصد از بهترین ایده‌های افراد در حالی که پشت میزشان هستند به ذهنشان می‌رسد. با دور شدن از آن میز و اجازه دادن به ذهن تان، فضایی برای نوآوری در اختیار خود قرار دهید.

مردم کجا بهترین ایده های خود را دارند؟ سر کار نیست!

آن را امتحان کنید: برای هفته خود برنامه ریزی کنید: زمان دوری نباید خود به خود باشد و قرار دادن آن در تقویم به این معنی است که احتمال وقوع آن بیشتر است.

شماره 6: یک طرز فکر “تجربی” را بپذیرید

اگر بخواهید از همان روز اول همه چیز را درست به دست آورید، خفه شدن نوآوری آسان است. برای اینکه یک متفکر واقعاً نوآور باشید، باید خطر شکست ایده‌های خود را بپذیرید و با این واقعیت روبرو شوید که ایده‌های نوآورانه جدید را نمی‌توان روی کاغذ بدون قرار گرفتن در معرض دنیای واقعی برنامه‌ریزی کرد.

یک نسخه ساده شده از یکی از ایده های خود را ارائه دهید، آن را عملی کنید و آن را به عنوان یک آزمایش برای مدت زمان محدودی امتحان کنید، بدون اینکه خیلی به نتیجه دلبسته شوید. پس از آن، معمولاً دقیقاً می دانید که برای تکرار ایده اصلی خود باید چه کاری انجام دهید. و اگر هیچ پتانسیلی از خود نشان نداد، حتی آن را به طور کامل رها کنید.

آن را امتحان کنید: ایده ای را به عنوان یک آزمایش 30 روزه انتخاب کنید و متعهد شوید که گزارشی روزانه از نحوه انجام آن داشته باشید. اگر خیلی طولانی است، 14 یا 7 روز امتحان کنید.

توسعه مهارت های تفکر نوآورانه برای سازمان ها

شماره 1: اعضای تیم را تشویق کنید تا با ایده های انفرادی بیایند

آیا تیم شما به صورت گروهی در حال تمرین طوفان فکری است؟ شما تنها نیستید، این بسیار رایج است.

با این حال، این معمولاً دارای اشکالات قابل توجهی است ، مانند تشویق “تفکر گروهی” و از بین بردن اعضای درونگراتر تیم شما.

در عوض، سعی کنید همه را وادار کنید تا به تنهایی ایده‌هایی را ارائه دهند، ایده‌های دیگران را بشناسید، و سپس با هم ملاقات کنید تا ایده‌ها را اصلاح کرده و در مورد آنها بحث کنید. شما تضمین می کنید که سریعتر نتایج بهتری دریافت خواهید کرد.

آن را امتحان کنید: یک مشکل یا چالش خاص را برای تیم خود مطرح کنید و از همه آنها بخواهید تا قبل از جلسه بعدی شما 3 ایده ارائه دهند (همچنین می توانید آنها را از طریق Viima به اشتراک بگذارید)، و سپس دور هم جمع شوید تا در مورد جوانب مثبت و منفی صحبت کنید و در نهایت نتیجه بگیرید. یک تصمیم.

شماره 2: همیشه به دنبال راه هایی برای بهتر شدن باشید

در هر سازمانی، استفاده از یک فرآیند خاص آسان است زیرا “این راهی است که ما همیشه آن را انجام داده ایم.”

با این حال، روشی که ماه ها یا سال ها پیش کارآمدترین روش بود، ممکن است اکنون بهترین نباشد. اعضای تیم را تشویق کنید تا به دنبال راه هایی برای انجام وظایف آسان تر، سریع تر یا با منابع کمتر باشند.

آن را امتحان کنید: یک فرآیند تثبیت شده را انتخاب کنید که بسیار مورد استفاده قرار گرفته است و از تیم خود در مورد چگونگی ساده کردن آن یا بهبود آن بخواهید!

شماره 3: از سایر بخش ها، شرکت ها یا صنایع بیاموزید

آیا تیم شما در تلاش برای حل مشکلی است که سایر تیم های سازمان شما با آن مواجه شده اند؟ حتی اگر مشکل آنها یکسان نبود، ممکن است بتوانید از نحوه برخورد آنها چیزی یاد بگیرید.

از طرف دیگر، می توانید به طور کلی به خارج از شرکت خود نگاه کنید تا ببینید رقبای شما یا حتی بهتر از آن، شرکت های پیشرو در صنایع مختلف چه می کنند.

آن را امتحان کنید: از بخش‌های دیگر بخواهید بهترین شیوه‌ها و درس‌های آموخته‌شده‌شان را برای سناریویی که با آن روبرو هستید، به اشتراک بگذارند.

شماره 4: در مورد مشکلاتی که مشتریان شما با آن مواجه هستند به طور دقیق توضیح دهید

مشتریان شما واقعاً با چه چیزی دست و پنجه نرم می کنند؟ بله، همه می خواهند پول بیشتری به دست آورند، در زمان خود صرفه جویی کنند و شادتر باشند، اما این کافی نیست.

خاص باشید. در مورد آنچه که واقعاً دنبال آن هستند و آنچه در سر راه آنها قرار می گیرد، دقت کنید.

آیا این اسب سریع‌تر است یا شاید راهی راحت‌تر برای رسیدن از A به B باشد؟ کارمندان خط مقدم می بینند که مشتریان با چه مشکلاتی روبرو هستندبه عنوان مثال، شاید آنها در تلاش هستند تا همه چیز را در روز خود قرار دهند. می‌توانید راه‌های جدیدی برای صرفه‌جویی در وقت آن‌ها با محصول خود ایجاد کنید و سپس راه‌هایی را که از طریق آن‌ها می‌توانید در زمان بازاریابی خود صرفه‌جویی کنید، برجسته کنید.

آن را امتحان کنید: اعضای تیم مشتری خود را تشویق کنید تا مشکلات، سؤالات یا اظهاراتی را که اغلب می شنوند به اشتراک بگذارند. لطفاً به یاد داشته باشید که آنها نیازی به راه حل برای این مشکلات ندارند، فقط مهم است که آنها را به دیگران اطلاع دهند.

شماره 5: در مورد طراحی یک محیط کاری خلاقانه عمدی باشید

محل کار شما نیازی به پر شدن از کیسه های حبوبات و میزهای پینگ پنگ ندارد تا محیطی خلاقانه باشد.

با این حال، شما می توانید عمداً یک فرهنگ نوآوری ایجاد کنید که در آن ایده ها تشویق، اجرا و پاداش می شوند. فرهنگ واقعی نوآوری نه تنها سرگرمی و تجربه کردن بلکه پذیرش تغییرات و هر فرصتی برای بهبود اوضاع است. در اینجا، فرآیندها، شیوه ها نقش بزرگی دارند، اما محیط کار نیز مهم است. برای مثال، می‌توانید فضاهای مختلفی در دفتر داشته باشید که کارمندان می‌توانند در زمانی که نیاز به کار گروهی دارند یا زمانی که برای فکر کردن به فضا و سکوت نیاز دارند، بین آنها حرکت کنند.viima-نوآوری-فرهنگ-ابزار- جلد

آن را امتحان کنید: اگر همه در حال حاضر از راه دور کار می کنند، به این فکر کنید که چگونه می توانید یک محیط مجازی برای آن طراحی کنید. ممکن است به کارمندان اجازه دهید ساعات کاری انعطاف‌پذیری داشته باشند، بنابراین آنها می‌توانند راحت‌تر در زمانی که خلاق‌ترین و بازدهی خود هستند کار کنند، یا حتی شیوه‌هایی مانند سه‌شنبه و چهارشنبه‌های بدون جلسه را معرفی کنند که به آن‌ها اجازه می‌دهد روی کار واقعا خلاقانه تمرکز کنند.

شماره 6: یک تیم متنوع بسازید

وقتی یک تیم را گرد هم می‌آورید، به راحتی می‌توانید با افرادی مواجه شوید که همگی تقریباً شبیه هم هستند. شما ممکن است تیمی داشته باشید که در آن همه افراد تقریباً همسن و با یک پیشینه باشند.

اما هر چه تیم شما تنوع کمتری داشته باشد، احتمال اینکه برای نوآوری با مشکل مواجه شوید بیشتر است – طیف وسیعی از بینش، تجربیات و تخصص برای استفاده از آنها وجود نخواهد داشت، و اغلب این تنش‌های خلاقانه هستند که منجر به برخی از بهترین ایده ها

آن را امتحان کنید: عمداً روی جذب مجموعه متنوعی از نامزدها برای تیم خود کار کنید – و به یاد داشته باشید که سهمیه‌های استخدام سطحی معمولاً راه حلی نیستند. برای موفقیت واقعی، باید از تنوع تفکر استقبال کنید.

نتیجه

اکنون مسلماً نوآوری مهم‌تر از همیشه است ، موفقیت در آن همیشه آسان نیست، اما تلاش نکردن حتی بدتر است.

و در حالی که چیزهای بیشتری از تفکر نوآورانه در آن وجود دارد، همه چیز از اینجا شروع می شود. این می تواند و احتمالاً یکی از مهارت های کلیدی باشد که در چند سال آینده بیشترین تفاوت را برای شما ایجاد می کند.

این می تواند به شما کمک کند به اهداف خود برسید – و می تواند به سازمان شما کمک کند تا در بازار دشوارتر امروزی واقعاً رقابتی شود و باقی بماند.

خلاقیت بیشتر لزوماً زمان زیادی نمی برد. امروز برخی از ایده های بالا را امتحان کنید، تفاوت را خواهید دید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *