تعریف نوآوری ساده است. این است که دنیای خود را برای بهتر شدن تغییر دهید.

نوآوری: (n) اقدام برای تغییر دنیای خود به سمت بهتر

اجازه بده توضیح بدم بیایید با “دنیای شما” شروع کنیم. دنیای شما می تواند کل سیاره و همه افراد روی آن باشد. اما همچنین می تواند محلی تر باشد. دنیای شما ممکن است خانواده یا کسب و کار شما باشد (از جمله همه افرادی که تحت تاثیر آن قرار می گیرند، مانند مشتریان، تامین کنندگان و سهامداران) یا جامعه یا کشور شما یا هر دنیایی که برای شما معنادار است.

مفهوم گسترده تر از نوآوری

بنابراین، نوآوری می تواند روش تربیت فرزندان خود را تغییر دهد تا آنها را تشویق کند که خلاقانه تر فکر کنند و بهتر به دنبال دانش باشند. این یک نوآوری واقعا نجیب خواهد بود و دنیای خانواده، فرزندان و آینده آنها را عمیقاً تغییر خواهد داد. صادقانه بگویم، به نظر من، این نوآوری بسیار بزرگتر از 99 درصد نوآوری شرکتی است که در مورد آن خواندم.

نوآوری همچنین می‌تواند مکانیزمی را ایجاد کند که به یک موسسه خیریه کوچک اجازه می‌دهد کمک‌های غذایی را با کارایی بیشتری ارائه کند تا با همان بودجه بتواند افراد بیشتری را که نیاز دارند تغذیه کند. این آیفون نیست، اما شکی وجود ندارد که این نوآوری عمیقاً دنیای گروهی از مردم را تغییر می‌دهد – احتمالاً زندگی‌ها را نجات می‌دهد. این یک نوآوری است که تغییر آن به سمت بهتر ممکن است نسل‌ها باقی بماند.

نوآوری می تواند فساد را در وزارت آموزش و پرورش در اقتصاد نوظهور ریشه کن کند و تضمین کند که بودجه آموزش به جای سیاستمداران فاسد به مدارس، معلمان و تجهیزات اختصاص می یابد. چنین تغییری مطمئناً بر کل جمعیت کشور تأثیر مثبت خواهد گذاشت و برای نسل های آینده و اقتصاد ناشی از آن و جایگاه جهانی کشور تفاوت بزرگی ایجاد خواهد کرد.

و البته، نوآوری می‌تواند بسته‌بندی محصول غذایی شما را بهبود بخشد، به طوری که برای مدت طولانی‌تری تازه بماند و قبل از خراب شدن، مدت بیشتری در قفسه‌های سوپرمارکت بماند. چنین تغییری منجر به هدر رفتن کمتر محصولات تاریخ مصرف گذشته و افزایش درآمد شرکت شما می شود. این امر سهامداران را اندکی غنی می کند و ممکن است به مشاغل اضافی منجر شود، بنابراین درآمدی برای مردم و احتمالاً حمایت از خانواده ها فراهم می کند. علاوه بر این، با درآمد بیشتر، آن افراد می‌توانند از سایر مشاغل در جامعه محلی بیشتر خرید کنند و بنابراین حتی این نوآوری تجاری تأثیری کوچک اما قابل توجه در سطح محلی خواهد داشت.

در مورد شما چطور؟

از مثال های من بس است. اگر در شرکت خود روی نوآوری کار می کنید، از خود و تیمتان بپرسید: چگونه نوآوری ما دنیای شما را تغییر خواهد داد؟ اگر نتوانید به آن پاسخ دهید، حتی برای یک دنیای بسیار کوچک و محلی، این احتمال وجود دارد که ایده شما پتانسیل تبدیل شدن به یک نوآوری را نداشته باشد.

و در مورد شما، به عنوان یک فرد، یک کارمند، عضوی از خانواده و عضوی از جامعه خود چطور: چگونه دنیای خود را تغییر خواهید داد؟

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *