ترنبول بیش از 1 میلیارد دلار برای تبلیغ استرالیای نوآور هزینه می کند

بیانیه نوآوری دولت در روز دوشنبه، بیش از یک میلیارد دلار هزینه جدید را در طول چهار سال برای اقداماتی برای تقویت فرهنگ نوآورانه و ریسک پذیر در استرالیا متعهد خواهد شد.

در اولین ابتکار سیاست عمده مالکوم ترنبول، 24 اقدام چهار حوزه اولویت را شامل می شود: فرهنگ و سرمایه، مهارت ها و استعدادها، همکاری تجاری و تحقیقاتی، و نقش دولت به عنوان نمونه.

معافیت کامل از مالیات بر عایدی سرمایه برای سرمایه گذاری در استارتاپ هایی که به مدت سه سال یا بیشتر برگزار می شوند، داده می شود.

همچنین مشوق هایی در قالب جبران مالیات برای سرمایه گذاری در استارت آپ ها در نظر گرفته خواهد شد. تعریف گسترده‌ای برای استارت‌آپ‌هایی که واجد شرایط هستند ارائه خواهد شد، اما جزئیات پس از مشورت با بخش استارت‌آپ‌ها و سرمایه‌گذاران در اوایل سال آینده مشخص خواهد شد.

نه در مورد اخبار فوری نه در مورد نظرات بی اساس.

این طرح از طرح سرمایه‌گذاری بنگاه‌های اولیه بریتانیا (SEIS) الگوبرداری شده است که مزایای مالیاتی را به سرمایه‌گذاران در کسب‌وکارهای کوچک و اولیه ارائه می‌کند. SEIS چندین سال پیش با هدف تقویت رشد اقتصادی از طریق ترویج بنگاه‌های جدید و کارآفرینی آغاز شد.

تمرکز بر بهبود همکاری بین کسب و کار و دانشگاه در برابر پس زمینه ای است که استرالیا برای سال های متمادی در میان کشورهای OECD در این زمینه نشسته است.

در رویکرد چوب و هویج، دولت به عنوان اهرمی برای تغییر انگیزه‌هایی که تحقیقات دانشگاهی را تامین می‌کند، استفاده خواهد کرد. در حال حاضر، تاکید اصلی برای جذب سرمایه بر انتشار تحقیقاتی است که در مجلات دانشگاهی استناد می شود. انگیزه مالی برای تجاری سازی کار دانشگاهی یا مشارکت در تجارت وجود ندارد.

تاکید تغییر یافته در بودجه با مقدار کمی پول اضافی برای دانشگاه هایی که در کوتاه مدت از ترتیبات جدید بازنده بودند، همراه خواهد بود.

در سمت کسب و کار، برنامه های موجود برای ترغیب کسب و کارها به تعامل بیشتر با دانشگاه ها افزایش خواهند یافت.

به عنوان بخشی از ارتقای استعدادها و بهبود مهارت ها، بودجه بیشتری برای مدارس و دانش آموزان در زمینه های مهم علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM) و محاسبات وجود خواهد داشت.

یک ویزای کارآفرین جدید برای کمک به جذب استعدادها از خارج از کشور معرفی خواهد شد و ابتکارات بیشتر هزاران دانشجوی خارجی را که در سطح کارشناسی ارشد تحقیقاتی و دکترا در STEM و حوزه‌های محاسباتی فارغ‌التحصیل می‌شوند تشویق می‌کند تا در استرالیا بمانند.

نیاز به تشویق ریسک پذیری و پذیرش اینکه برخی شکست ها بخشی اجتناب ناپذیر از فرهنگ نوآورانه هستند، هسته اصلی رویکرد بیانیه است. اسرائیل به عنوان نمونه ای از کشوری دیده می شود که داستان موفقیت آمیزی در پرورش ایده ها و استارت آپ ها دارد. وایت روی، دستیار وزیر نوآوری، به تازگی از یک سفر حقیقت یاب به آنجا بازگشته است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *