تحول دیجیتال و تردید در مورد آن


تحول دیجیتال

دیجیتالی شدن اغلب می تواند برای هر کسب و کاری یک چالش باشد. تغییر سخت است و مردم دوست ندارند شیوه انجام کارها را تغییر دهند. حتی اگر دیجیتالی شدن تا حدی اجتناب ناپذیر است، بسیاری از صاحبان کسب و کار سعی می کنند انتقال را تا حد امکان به تعویق بیاندازند. و حتی زمانی که انتقال شروع می شود، معمولاً با تردید و مقاومت زیادی از سوی کارکنان مواجه می شود.

فرهنگ سازمانی می تواند نقش مهمی در هنگام ایجاد چنین تغییری ایفا کند. یک فرهنگ سازمانی قوی به شما کمک می کند تا اهداف خود را به طور مؤثرتری بیان کنید و به اعضای تیم کمک می کند تا انتقال را بهتر درک کنند. ایجاد و فرهنگ سازی تلاش های نوآورانه در سازمان به کسب و کار شما کمک می کند تا نسبت به تغییر بازتر باشد و به آن به عنوان یک چالش نگاه نکنید، بلکه به عنوان یک فرصت به آن نگاه کنید.

دیجیتالی کردن فرآیندهای شما منجر به کسب و کار مقرون به صرفه، صرفه جویی در زمان و حداکثر سود می شود. اما باید با دقت برنامه ریزی کنید و بهترین کار را برای کسب و کارتان انتخاب کنید. هیچ برنامه جهانی برای انتقال وجود ندارد. شما باید موقعیت فعلی کسب و کار خود را بررسی کنید و آن را با جایی که دوست دارید کسب و کارتان باشد مقایسه کنید و بهترین تطابق را پیدا کنید که این شکاف را پر کند.

شما فضای زیادی برای نوآوری دیجیتال در کسب و کار خود دارید. از فرآیندهایی که برای تولید، ارتباطات، فروش استفاده می کنید، آن را نام ببرید. هر فرآیندی را که برای نوآوری انتخاب می کنید، مطمئن شوید که کارکنان خود را از اهداف خود آگاه کنید زیرا عدم وضوح یکی از بزرگترین موانع برای پذیرش هرگونه تغییر است. داشتن یک تصویر واضح، پذیرش ناشناخته ها و کنار آمدن با آن را برای آنها آسان تر می کند.

اگر قصد دارید محصول یا کانال های ارتباطی خود با مشتریان خود را دیجیتالی کنید، همچنین سعی کنید ارزشی را که از طریق فناوری ایجاد می شود، به اشتراک بگذارید. درک مشتریان خود و دانستن تمام نقاط تماس مطمئناً به شما در ایجاد و اجرای استراتژی مناسب کمک می کند. دیجیتالی شدن همچنین به شما کمک می کند تا تجربه شخصی تری را به مشتریان خود ارائه دهید. زمان پاسخ کوتاه تر و بازخورد بلادرنگ باعث افزایش سرعت فرآیندهای جدید و سود بیشتر می شود.

و سپس خطر امنیتی و جرایم سایبری وجود دارد. شما همیشه در معرض خطر این هستید که چنین اتفاقی برای شما بیفتد، حتی اگر به راه حل های فنی سنتی و قدیمی پایبند باشید. حتی اگر از فناوری 0 استفاده کنید، نمی توانید از خطای انسانی جلوگیری کنید. بنابراین سوال اصلی این است که این ریسک در مقایسه با همه فرصت‌هایی که تحول دیجیتال ممکن است برای کسب‌وکار شما به ارمغان بیاورد، چقدر بزرگ یا کوچک است. حتی اگر اهل ریسک نباشید، این تغییر اجتناب ناپذیر است و دیر یا زود اتفاق خواهد افتاد. و بدانید که تنها شما نیستید، بلکه شرکای تجاری و رقبایتان نیز با آن روبرو هستید. هرچه کمتر مقاومت کنید، تلاش کمتری هدر می‌رود و در عوض از تلاش برای اجرای انتقال به بهترین شکل ممکن استفاده می‌شود.

همه نوآوری ها ترس از ناشناخته ها را به ارمغان می آورند، مهم نیست که پیشرفت و تغییر چقدر بزرگ یا کوچک باشد. اما باز هم، نوآوری‌ها هستند که ما را به جلو می‌برند و حتی اگر به مانعی برسیم، آن‌ها هستند که راهی برای دور زدن آن ایجاد می‌کنند. Innovation Cloud می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا تغییر کند و به توسعه و حمایت از همه تلاش های نوآورانه شما کمک کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *