تحول دیجیتال در هزاره سوم

تحولی دیجیتال در هزاره سوم

تحول دیجیتال در هزاره سوم عنوان پستی است که ما آن را با شما به اشتراک می گذاریم.تحول دیجیتال ادغام فناوری دیجیتال در تمام زمینه های یک کسب و کار است که اساساً نحوه عملکرد شما و ارائه ارزش به مشتریان را تغییر می دهد. همچنین این یک تغییر فرهنگی است که سازمان ها را ملزم می کند که به طور مداوم وضعیت موجود را به چالش بکشند، آزمایش کنند و با شکست راحت شوند.

تحول دیجیتال چیست؟
چرا تحول دیجیتال اهمیت دارد؟
چگونه همه گیر COVID-19 تحول دیجیتال را تغییر داده است؟
چارچوب تحول دیجیتال چگونه است؟
فرهنگ چه نقشی در تحول دیجیتال ایفا می کند؟
چه چیزی باعث تحول دیجیتال می شود؟
روندهای کلیدی در تحول دیجیتال در سال 2020 چیست؟
چگونه می توانم ROI را در تحول دیجیتال اندازه گیری کنم؟
چگونه می توانم تحول دیجیتال را شروع کنم؟
از کجا می توانم بیشتر یاد بگیرم؟

 

تحول دیجیتال برای همه مشاغل، از کوچک گرفته تا شرکت، ضروری است. این پیام با صدای بلند و واضح از ظاهراً هر سخنرانی کلیدی، میزگرد، مقاله یا مطالعه مرتبط با نحوه رقابتی و مرتبط ماندن کسب‌وکارها با دیجیتالی شدن جهان به دست می‌آید. آنچه برای بسیاری از رهبران کسب و کار روشن نیست این است که تحول دیجیتال به چه معناست. آیا این فقط یک راه جذاب برای گفتن حرکت به سمت ابر است؟ اقدامات خاصی که باید انجام دهیم چیست؟ آیا ما نیاز به طراحی مشاغل جدید داریم تا به ما در ایجاد چارچوبی برای تحول دیجیتال کمک کنند یا یک خدمات مشاوره استخدام کنیم؟ چه بخش هایی از استراتژی کسب و کار ما باید تغییر کند؟ آیا واقعا ارزشش را دارد؟

نکته: برخی از رهبران احساس می‌کنند که اصطلاح «تحول دیجیتال» به قدری به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است، آنقدر گسترده است که مفید نیست . ممکن است این اصطلاح را دوست نداشته باشید. اما آن را دوست داشته باشید یا نه، الزامات کسب و کار پشت این اصطلاح – بازنگری در مدل‌های عملیاتی قدیمی، آزمایش بیشتر، چابک‌تر شدن در توانایی‌تان برای پاسخگویی به مشتریان و رقبا – راه به جایی نمی‌برد.

هدف این مقاله پاسخ به برخی از سؤالات رایج در مورد تحول دیجیتال و ارائه وضوح، به ویژه برای مدیران ارشد فناوری اطلاعات و مدیران فناوری اطلاعات است، از جمله درس هایی که از همتایان شما و کارشناسان تحول دیجیتال آموخته اند. از آنجایی که فناوری نقش مهمی در توانایی سازمان برای تکامل با بازار و افزایش مداوم ارزش برای مشتریان دارد، CIOها نقشی کلیدی در تحول دیجیتال دارند .

.همچنین شایان ذکر است که سازمان‌های امروزی در مکان‌های مختلفی در مسیر تحول دیجیتال قرار دارند. اگر در کار تحول دیجیتال خود گیر افتاده اید، تنها نیستید. یکی از سخت ترین سوالات در تحول دیجیتال این است که چگونه می توان از قوزهای اولیه از دید تا اجرا عبور کرد. این اضطراب ایجاد می کند: بسیاری از مدیران ارشد فناوری اطلاعات و سازمان ها فکر می کنند که در زمینه تحول بسیار از همتایان خود عقب هستند ، در حالی که اینطور نیست.

امسال، همه‌گیری COVID-19 فوریت جدیدی را برای دستیابی به اهداف تحول دیجیتال به ارمغان آورده است – و بسیاری از سازمان‌ها را مجبور به سرعت بخشیدن به کار تحول کرده است.

با این حال، رهبران فناوری اطلاعات همچنان با چالش هایی از جمله بودجه بندی ، مبارزات استعدادها و تغییر فرهنگ دست و پنجه نرم می کنند . بیایید برای مشاوره از همتایان شما و کارشناسان تحول دیجیتال جستجو کنیم.

 

تحول دیجیتال چیست؟

از آنجا که تحول دیجیتال برای هر شرکتی متفاوت به نظر می رسد، تعیین تعریفی که برای همه صدق می کند دشوار است. با این حال، به طور کلی، ما تحول دیجیتال را به عنوان ادغام فناوری دیجیتال در تمام زمینه‌های یک کسب‌وکار که منجر به تغییرات اساسی در نحوه عملکرد کسب‌وکارها و نحوه ارائه ارزش به مشتریان می‌شود، تعریف می‌کنیم. فراتر از آن، این یک تغییر فرهنگی است که سازمان ها را ملزم می کند که به طور مداوم وضعیت موجود را به چالش بکشند، اغلب آزمایش کنند و با شکست راحت شوند. این گاهی اوقات به معنای دور شدن از فرآیندهای تجاری طولانی مدت است که شرکت ها بر اساس آنها به نفع شیوه های نسبتاً جدیدی ساخته شده اند که هنوز در حال تعریف هستند. [ برای توییت کلیک کنید ]

 

دگرگونی های دیجیتال باید با یک بیان مسئله، فرصت روشن، و یا یکی از آرزوهای، شروع جی ارمه ، CIO از Quikrete ، اخیرا توضیح الکترونیکی د . Ferro خاطرنشان می کند: «چرا» تحول دیجیتال سازمان شما ممکن است حول محور بهبود تجربه مشتری، کاهش اصطکاک، افزایش بهره وری یا افزایش سودآوری باشد. “یا، اگر این یک بیانیه آرزویی است، ممکن است حول محور تبدیل شدن به بهترین گزینه برای تجارت با استفاده از فناوری های دیجیتالی فعال که سال ها پیش در دسترس نبودند، بچرخد.”

رهبران، به این فکر کنید که تحول دیجیتال – در عمل – برای شرکت شما چه معنایی خواهد داشت و چگونه آن را بیان خواهید کرد. جیم سوانسون ، مدیر ارشد اجرایی جانسون و جانسون ، می‌گوید: « دیجیتال واژه‌ای پر بار است که برای بسیاری از مردم معنای زیادی دارد . سوانسون که تحول دیجیتال را در Bayer Crop Science رهبری می‌کرد (و قبلاً به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی در مونسانتو خدمت می‌کرد ) قبل از پیوستن به جانسون و جانسون در اوایل سال 2020 ، توصیه می‌کند وقتی درباره تحول دیجیتال بحث می‌کنید، معنای آن را باز کنید .

 

سوانسون در مونسانتو تحول دیجیتال را از نظر مشتری مداری مورد بحث قرار داد. او می‌گوید: «ما در مورد عملیات خودکار، درباره افراد و مدل‌های کسب‌وکار جدید صحبت می‌کنیم. «در این موضوعات، تجزیه و تحلیل داده‌ها، فناوری‌ها و نرم‌افزار گنجانده شده است – که همگی توانمندساز هستند، نه محرک‌ها».

سوانسون می گوید: “در مرکز همه چیز رهبری و فرهنگ قرار دارد.” “شما می‌توانید همه آن چیزها را داشته باشید – دیدگاه مشتری، محصولات و خدمات، داده‌ها و فناوری‌های واقعاً جالب – اما اگر رهبری و فرهنگ در قلب نباشد، شکست می‌خورد. درک اینکه دیجیتال چه معنایی برای شرکت شما دارد – چه یک موسسه مالی، کشاورزی، دارویی یا خرده فروشی – ضروری است.”

ملیسا سوئیفت، که مشاور دیجیتالی Korn Ferry برای آمریکای شمالی و حساب‌های جهانی را رهبری می‌کند، با نظر سوانسون موافق است که کلمه “دیجیتال” مشکل دارد زیرا برای بسیاری از مردم به معنای چیزهای زیادی است.

او می‌گوید: «به یک نفر بگویید «دیجیتال» و او به فکر بی‌کاغذ شدن است؛ دیگری ممکن است به تجزیه و تحلیل داده‌ها و هوش مصنوعی فکر کند؛ دیگری ممکن است تیم‌های Agile را تصویر کند؛ و دیگری ممکن است به دفاتر با طرح باز فکر کند.

“دیجیتال” یک کلمه داغ است. و این باعث غم و اندوه بسیاری در سازمان ها می شود.»

او می‌گوید: «تصور کنید بارها و بارها یک همبرگر سفارش می‌دهید، و همه چیز را از یک هات داگ گرفته تا ساندویچ مرغ و سالاد سزار تهیه می‌کنید…».

رهبران باید به طور کامل از این واقعیت آگاه باشند، زیرا مکالمات را در مورد تحول دیجیتال تنظیم می کنند. برای راهنمایی سوئیفت در مورد نحوه صحبت کردن با این موضوع بدون سوختگی، مقاله مرتبط ما را بخوانید، چرا مردم دوست دارند از تحول دیجیتال متنفر باشند .

 

چرا تحول دیجیتال اهمیت دارد؟

یک کسب و کار ممکن است به دلایل مختلفی دچار تحول دیجیتال شود. اما تا حد زیادی، محتمل ترین دلیل این است که آنها مجبورند: این یک مسئله بقا است. در پی همه‌گیری، توانایی سازمان برای انطباق سریع با اختلالات زنجیره تامین، زمان با فشارهای بازار، و انتظارات مشتری در حال تغییر به سرعت حیاتی شده است.و اولویت های هزینه نشان دهنده این واقعیت است. با توجه به راهنمای هزینه‌های انتقال دیجیتال در سراسر جهان در ماه می، 2020 شرکت بین‌المللی داده ( IDC ) ، هزینه‌های مربوط به تحول دیجیتال (DX) شیوه‌های تجاری، محصولات و سازمان‌ها با وجود چالش‌های ارائه‌شده توسط همه‌گیری کووید-19 با سرعت ثابتی ادامه می‌یابد. ” IDC پیش بینی می کند که هزینه های جهانی برای فناوری ها و خدمات DX با 10.4 درصد رشد در سال 2020 به 1.3 تریلیون دلار خواهد رسید. IDC خاطرنشان می کند که این در مقایسه با رشد 17.9 درصدی در سال 2019 است، “اما یکی از معدود نقاط درخشان در سالی است که با کاهش چشمگیر هزینه های کلی فناوری مشخص می شود.”

در یکی از رویدادهای سری سمپوزیوم MIT Sloan CIO ، رهبران فناوری اطلاعات توافق کردند که رفتار مصرف‌کننده از زمان شروع همه‌گیری به سرعت در بسیاری از موارد تغییر کرده است. سندی پنتلند، استاد آزمایشگاه رسانه MIT، توضیح داد که چگونه سیستم‌های خودکار بهینه‌سازی شده در حوزه‌هایی مانند مدیریت زنجیره تامین زمانی که با تغییرات سریع هم در تقاضا و هم در عرضه مواجه می‌شوند، خراب می‌شوند – واقعیتی که تقریباً همه در سطح شخصی در طول همه‌گیری با آن مواجه بوده‌اند. .

زود است حدس بزنیم که کدام تغییرات درازمدت رفتار مصرف کننده باقی خواهد ماند. با این حال، Rodney Zemmel، رهبر جهانی McKinsey Digital از McKinsey & Company، می‌گوید که در سمت مصرف‌کننده «دیجیتال تقریباً در همه دسته‌ها شتاب گرفته است». فاکتور مهمی که باید تماشا کرد میزان تغییر اجباری خواهد بود – برای مثال از هر چهار آمریکایی، سه آمریکایی یک رفتار خرید جدید را امتحان کردند – در صورت امکان، پس از تاکید امروز بر ماندن در محل.

زمل می‌گوید داده‌های McKinsey نشان می‌دهد که تغییر سریع به سمت استریم و تناسب اندام آنلاین احتمالاً برای همیشه باقی خواهد ماند. اما بزرگترین تغییرات حول محور غذا بود. هم آشپزی خانگی و هم خرید آنلاین مواد غذایی – مقوله ای که عموماً در برابر جابجایی آنلاین مقاوم بوده است – احتمالاً نسبت به گذشته محبوب تر در بین مصرف کنندگان باقی خواهند ماند. معاملات بدون نقد نیز در حال افزایش است. در بخش B2B، داده های مک کینزی نشان می دهد که فروش از راه دور کار می کند.

برای CIOها، این بدان معناست که آزمایش سریع دیگر اختیاری نیست.

مارک اندرسون، مدیر ارشد معماری راه حل، Equinix ، امسال را به عنوان “آزمایش اجباری بسیاری از چیزهایی که در مورد آنها فکر کرده بودیم اما امتحان نکرده بودیم” توصیف کرد. به عنوان مثال، او مشاهده کرد: “بسیاری از زنجیره های تامین به خوبی درک نشده اند و با کاغذ ساخته نشده اند. ما شروع به بررسی فناوری هایی مانند بلاک چین و اینترنت اشیا کرده ایم.”

به عنوان دیون هینچکلیف، VP و تحلیلگر ارشد در صورت فلکی تحقیقات ، می نویسد : “بالای مدیران IT در سازمانها سرعت در حال تحول امروز باید به سرعت تغییر مطابقت، سقوط پشت سر، یا بسته شود این مسئله وجودی در معرض خطر در امروز را دیجیتالی تزریق شده است. در مواقعی، که اقدامات جسورانه باید به طور فعال با آزمایش و مسیریابی خارج از چارچوب پشتیبانی شود. این باید در حالی انجام شود که ضربات طبل اجتناب ناپذیر روزانه مسائل عملیاتی، ارائه خدمات، و هوس های غیرقابل پیش بینی را منحرف کند، مانند یک موضوع اصلی. حمله سایبری یا نقض اطلاعات.”

بهبود تجربه مشتری به یک هدف حیاتی تبدیل شده است – و بنابراین بخش مهمی از تحول دیجیتال است. هینچکلیف تجربه مشتری یکپارچه را ” مهمترین عامل تمایزکننده برای نحوه عملکرد یک تجارت ” می نامد .

 

چگونه همه گیر COVID-19 تحول دیجیتال را تغییر داده است؟

“ما بحران COVID دیده می شود به سرعت در حال دوباره شکل هر دو” چه “و” چگونه “از شرکت دگرگونی های دیجیتال برنامه ها، اشاره می سویفت کورن فری است.

او پیشنهاد می کند که برای مثال تجربه کارمند را در نظر بگیرید. سوئیفت می‌گوید: «حتی از آنجایی که تجربه کارمندان به موضوعی کلیدی در جامعه منابع انسانی تبدیل شده است، در محافل فناوری اطلاعات این مفهوم با استقبال متفاوتی مواجه شده است – که گاهی اوقات به عنوان «کارمندان خراب انتظار دارند که بهترین فناوری در کلاس مصرف‌کننده را با بودجه‌های کم‌کفش انتظار دارند». .

«امروز، با توجه به اینکه بخش بزرگی از نیروی کار اکنون از راه دور هستند، تجربه کارمندان از فناوری دیجیتال از «خوب بودن» به «تنها راهی برای انجام کار» تبدیل شده است. در نتیجه، تمرکز حل مسئله را به دست می‌آورد که احتمالاً مدت‌ها سزاوار آن بود.”

سوئیفت برخی از حوزه‌های دیگر تلاش‌های تحول دیجیتالی را که COVID-19 در دستور کارهای CIO قرار داده است، مطرح می‌کند:

 • افزایش دسترسی به پشتیبانی مشتری از طریق ابزارهایی از جمله ربات‌های گفتگو
 • ابزارهای اتوماسیون به دلایل انعطاف پذیری
 • نظافت رادیکال خانه از سیستم های اضافی یا متضاد

سوئیفت می افزاید: در پاسخ به همه گیری همه گیر، CIOها نیز این مفهوم را پذیرفته اند که “کامل دشمن خوبی است”. “هیچ چیز مانند یک بحران تمام عیار کمال گرایان درونی یک فرد – یا یک سازمان – را ساکت نمی کند. در پاسخ به اختلال چشمگیر، بسیاری از سازمان ها تحت یک مذاکره مجدد سالم در مورد رابطه خود با فناوری دیجیتال قرار گرفته اند – با اولویت دادن به “هی، کار می کند!” «پس از سال‌ها بردگی بر این ابتکار، ما بهترین زنگ‌ها و سوت‌ها را جمع‌آوری کرده‌ایم .» «نرم‌افزار کار» که در مانیفست چابک به کار گرفته شده، لحظه‌ای واقعی را در معرض نور خورشید قرار می‌دهد.» (برای اطلاعات بیشتر، مقاله کامل سوئیفت را بخوانید: تحول دیجیتال: 5 روشی که COVID-19 باعث ایجاد تغییرات مثبت می شود .)

چارچوب تحول دیجیتال چگونه است؟

اگرچه تحول دیجیتال بر اساس چالش ها و خواسته های خاص سازمان به طور گسترده ای متفاوت خواهد بود، اما چند موضوع ثابت و مشترک در میان مطالعات موردی موجود و چارچوب های منتشر شده وجود دارد که همه رهبران کسب و کار و فناوری باید هنگام شروع تحول دیجیتال در نظر بگیرند.

به عنوان مثال، این عناصر تبدیل دیجیتال اغلب ذکر می شوند:

 • تجربه ی مشتری
 • چابکی عملیاتی
 • فرهنگ و رهبری
 • توانمندسازی نیروی کار
 • ادغام فناوری دیجیتال

در حالی که هر راهنما توصیه های خاص خود را دارد و مراحل یا ملاحظات متفاوتی دارد، CIOها باید در هنگام توسعه استراتژی تحول دیجیتال خود به دنبال آن موضوعات مشترک مهم باشند.

چند نمونه از چارچوب های تحول دیجیتال عبارتند از:

MIT Sloan: نه عنصر تحول دیجیتال

Cognizant: چارچوبی برای تحول کسب و کار دیجیتال

ارتفاع سنج: شش مرحله تبدیل دیجیتال

یونولوژی راهنمای گام به گام برای تبدیل دیجیتال

فرهنگ چه نقشی در تحول دیجیتال ایفا می کند؟

در سال های اخیر، نقش فناوری اطلاعات اساساً تغییر کرده است. مدیران عامل به طور فزاینده ای می خواهند که CIO آنها به درآمدزایی برای سازمان کمک کنند. بر اساس نظرسنجی هاروی نش/KPMG CIO 2018 از بیش از 4600 مدیر ارشد اطلاعات، اولویت عملیاتی CIO “بهبود فرآیند کسب و کار” است. اما در میان CIOها در “رهبران دیجیتال” – شرکت هایی که به عنوان بهترین عملکرد شناخته می شوند – اولویت عملیاتی CIO “توسعه محصولات جدید نوآورانه” است.

به جای تمرکز بر صرفه جویی در هزینه، IT به محرک اصلی نوآوری تجاری تبدیل شده است. پذیرش این تغییر مستلزم این است که همه افراد در شرکت در مورد نقش و تأثیر فناوری اطلاعات در تجربه روزانه خود تجدید نظر کنند.

برایسون کوهلر، مدیر ارشد فناوری Equifax، می‌گوید: « وقتی فناوری اطلاعات را از حالت عملیاتی خارج می‌کنید، طرز فکر بسیار متفاوتی در کار است، «بیایید مجموعه‌ای از راه‌حل‌های بسته‌بندی‌شده‌ای را که خریده‌ایم و ایستاده‌ایم اجرا کنیم» تا «بیایید بسازیم». و قابلیت های جدیدی ایجاد کنید که قبلا وجود نداشت.’ اگر به اکثریت قریب به اتفاق استارت‌آپ‌ها نگاه کنید، آن‌ها با بسته‌های نرم‌افزاری غول‌پیکر و فشرده به‌عنوان پایه‌ی شرکت خود شروع نمی‌کنند. اگر می‌خواهید در یک شرکت بزرگ نوآوری ایجاد کنید، نباید با آن شروع کنید. شما اینجا نیستید که مین فریم را اجرا کنید. شما اینجا نیستید که سرورها را اجرا کنید. شما اینجا نیستید که مرکز داده، یا شبکه یا عملیات را اجرا کنید. این همان جدول است. می تواند برون سپاری کند.”

اگرچه فناوری اطلاعات نقش مهمی در هدایت استراتژی تحول دیجیتال ایفا می‌کند، اما کار پیاده‌سازی و تطبیق با تغییرات عظیم همراه با تحول دیجیتال بر عهده همه است. به همین دلیل، تحول دیجیتال یک مسئله مردمی است.

رهبران فناوری اطلاعات خود را بیش از هر زمان دیگری در تیم‌های متقابل کار می‌کنند. طرح‌های تحول دیجیتال اغلب گروه‌های کاری، عناوین شغلی و فرآیندهای طولانی مدت کسب‌وکار را تغییر می‌دهند. زمانی که مردم از ارزش خود می ترسند و شاید شغلشان در معرض خطر باشد، رهبران فناوری اطلاعات عقب نشینی را احساس خواهند کرد. بنابراین رهبری ” مهارت های نرم افزاری ” – که به نوبه خود به نه سخت – در خواست بزرگ هستند.

Mattel EVP و CTO Sven Gerjets می‌گویند تحول پیشرو با همدلی شروع می‌شود . او می گوید: «وقتی همدلی شما واقعی باشد، شروع به ایجاد اعتماد می کنید. “اگر سازمانی نداشته باشید که پشتیبان تلاش های تحول باشد، موفقیت غیرممکن است. شما باید رهبرانی داشته باشید که بدانند “خوب” چگونه به نظر می رسد و با انگیزه به سازمان کمک کنند تا دلیل شما را درک کند.” کاری را که انجام می دهید انجام می دهید.”

“این زمانی آشکار می شود که چیزهایی مانند “هی، ما با تیم شما کار می کنیم و این احساس متفاوتی دارد” یا “ما نمی توانیم باور کنیم که IT این پروژه را زودتر تحویل داده و نیازهای تجاری من را برآورده کرده است” آشکار می شود.”

 

سوئیفت کورن فری، که مشاور دیجیتال برای آمریکای شمالی و حساب‌های جهانی را رهبری می‌کند، در کار مشاوره‌ای خود متوجه می‌شود که سه گروه از کارمندان تمایل دارند شتاب تحول را کند کنند: قدیمی‌ها، بازیکنان کتاب‌خوان و گرگ‌های تنها.

او می نویسد که شرکت ها نباید این سه گروه را نادیده بگیرند، بلکه درگیر شوند – در غیر این صورت با غرفه های خطرناک روبرو خواهند شد. چطوری انجامش بدهم؟ اولین پیشنهاد او: در مورد جمعیت خود به صورت تقسیم بندی شده فکر کنید و برای ملاقات با بخش های مختلف در جایی که هستند تلاش کنید.

 

او می‌نویسد: «بسیاری از سازمان‌ها سفر دیجیتالی را به شیوه‌ای کاملاً یکنواخت، با پیام‌ها و تکنیک‌های یکسانی که در سرتاسر آن به کار گرفته شده است، پیش برده‌اند. «مهارت مجدد برای همه! تیم های جدید! به دنیای جدید خوش آمدید!” از دیدگاه مدیریت تغییر ، این یک حماقت محض است – و سوء استفاده از دلارهای سرمایه گذاری که ممکن است به صورت استراتژیک تر برای هدف قرار دادن گروه های کوچکتر هزینه شود. شرکت ها باید هم تجربه دیجیتال و هم ترجیحات رفتاری زیرمجموعه های مختلف را در نظر بگیرند. سازمان، و آنها باید پیام‌ها، برنامه‌ها و حتی محیط‌هایی را بسازند تا به نقطه شروع درست و نقطه پایان واقعی برای گروه‌های مختلف برسند.” 
 [ برای مشاوره بیشتر از سویفت، مقاله کامل را بخوانید:3 نوع کارمندی که به شتاب تحول آسیب می زند. ]

چه چیزی باعث تحول دیجیتال می شود؟

یکی از عناصر مهم تحول دیجیتال، البته، فناوری است. اما اغلب، بیشتر در مورد کنار گذاشتن فرآیندهای قدیمی و فناوری قدیمی است تا پذیرش فناوری جدید. این همچنین در مورد فعال کردن نوآوری است.

به‌عنوان مثال، در حوزه فناوری اطلاعات دولتی، سازمان‌های دولتی بیشتری در آستانه تحقق پتانسیل کامل مدل ابری هستند – فراتر از کاهش هزینه‌ها و استفاده از ابر برای مزیت استراتژیک، به گفته دیو اگتس ، فن‌آور ارشد بخش عمومی آمریکای شمالی، Red Hat. . Egts می‌گوید: «Deloitte اخیراً فهرستی از 9 روند فناوری را منتشر کرده است که دولت را متحول می‌کند ، و به‌ویژه یکی، کلیدی برای فعال کردن آینده فناوری در دولت خواهد بود: ابر به عنوان یک محرک نوآوری» .

رواج فن‌آوری قدیمی در فناوری اطلاعات سازمانی همچنان مانع از توانایی مدیران ارشد فناوری اطلاعات برای آغاز موفقیت‌آمیز استراتژی تحول دیجیتال می‌شود. به عنوان بث دوین ، مدیر عامل و رئیس شبکه نوآوری و فناوری در حال ظهور، سیتی مشارکت است توضیح داد ، با تکنولوژی میراث می توانید یک مانع پر هزینه به تغییر و تحول می شود. دوین خاطرنشان می کند: “اگر 70 تا 80 درصد از بودجه فناوری اطلاعات را برای اجرای و نگهداری سیستم های قدیمی صرف می کنید، چیز زیادی برای استفاده از فرصت های جدید و پیشبرد کسب و کار باقی نمانده است. و این هزینه ها با افزایش سن فناوری افزایش می یابد و مستعدتر می شود.” .

علاوه بر این، فن‌آوری‌های جدید با استفاده از معماری‌ها و رویکردهای ابری ساخته می‌شوند ، او خاطرنشان می‌کند: “ارزش بلندمدت استفاده از بهترین فناوری جدید برای تجارت و مشتریان شما چیست؟”

او می‌گوید ، بر اساس نظرسنجی اخیر Deloitte ، یکی از عوامل مهم ارتقاء میراث، ارتباط تکنولوژیکی است. دیلویت گزارش داد: «راه‌حل‌های قدیمی فاقد انعطاف‌پذیری هستند و به دلیل زبان‌های قدیمی، پایگاه‌های داده (و) معماری، بدهی فناوری قابل توجهی دارند. این مسئولیت بسیاری از سازمان‌ها را از پیشرفت و پشتیبانی از تجزیه و تحلیل، تراکنش‌های بلادرنگ و تجربه دیجیتال باز می‌دارد.» (مقاله کامل دوین را بخوانید: تحول دیجیتال: 9 عامل بازگشت سرمایه در هنگام ارتقاء سیستم های قدیمی . )

اگر امروزه کسب‌وکارها می‌خواهند با سرعت سریع تغییرات دیجیتالی تکامل یابند، باید تا جایی که ممکن است برای افزایش کارایی با فناوری تلاش کنند. برای بسیاری، این به معنای اتخاذ اصول چابک در سراسر تجارت است. فن‌آوری‌های اتوماسیون همچنین به بسیاری از سازمان‌های فناوری اطلاعات کمک می‌کند تا سرعت بیشتری کسب کنند و بدهی‌های فنی را کاهش دهند .

روندهای کلیدی در تحول دیجیتال در سال 2020 چیست؟

همانطور که Stephanie Overby از Enterprisers گزارش داده است ، ” تحول دیجیتالی مداوم در صنایع در سال 2019 یک امر مسلم شد. در همان زمان، خستگی تحول دیجیتال نیز بسیار واقعی شد.” زمان خوبی است که از خود بپرسید که آیا تیم شما خسته می شود یا کمتر درگیر می شود.

سال 2020 سال حسابرسی برای ابتکارات دیجیتال خواهد بود. سازمان هایی که همچنان نیاز به تغییر فرهنگ را دست کم می گیرند، این کار را با خطر خود انجام می دهند.

استیو هال، شریک و رئیس شرکت مشاوره و تحقیقات فناوری جهانی ISG می‌گوید: «2020 همچنان شاهد مقیاس‌پذیری سریع ابتکارات دیجیتال در سراسر صنایع خواهیم بود. در بسیاری از زمینه‌ها، مدیران ارشد فناوری اطلاعات و سازمان‌ها، سازمان‌های خود را برای تغییر آماده کرده‌اند، اما جهش کاملی برای تغییر فرهنگ خود برای پذیرش کامل تغییر انجام نداده‌اند.

در اینجا هشت روند کلیدی تحول دیجیتالی وجود دارد که رهبران کسب و کار و فناوری اطلاعات باید در سال 2020 از آنها آگاه باشند:

 • پذیرش سریع مدل‌های عملیاتی دیجیتال، از جمله تیم‌های چندکاره یکپارچه.
 • تغییری چون آنهایی که روی مدیریت کلان داده ها و تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری کرده اند، از رقبای خود جهش می کنند.
 • استفاده بهتر از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی.
 • ادامه فعالیت ادغام و اکتساب در صنعت برون سپاری فناوری اطلاعات.
 • مشاورانی که مشارکت های دیجیتالی جدید را تشکیل می دهند.
 • گسترش پذیرش ابر عمومی
 • معیارهای موفقیت تحول دیجیتال جدید
 • توجه بیشتر به ارزش بلندمدت ابتکارات دیجیتال.

 

چگونه می توانم ROI را در تحول دیجیتال اندازه گیری کنم؟

برای اثبات موفقیت تلاش‌های تحول دیجیتال ، رهبران باید بازگشت سرمایه را کمی کنند. گفتن این کار آسان تر از انجام پروژه هایی است که از مرزهای عملکردی و تجاری عبور می کنند، نحوه ورود شرکت به بازار را تغییر می دهند و اغلب اساساً تعاملات با مشتریان و کارکنان را تغییر می دهند.

پروژه‌ای مانند اصلاح یک برنامه تلفن همراه ممکن است بازدهی کوتاه‌مدتی داشته باشد، اما پروژه‌های دیگر به دنبال ارزش تجاری بلندمدت هستند.

علاوه بر این، همانطور که اخیراً گزارش دادیم ، “تلاش‌های تحول دیجیتال در حال انجام و در حال تکامل هستند، که می‌تواند محاسبات سنتی ارزش تجاری و رویکردهای حاکمیت مالی را کمتر موثر کند.”

با این حال، کمی سازی موفقیت برای ادامه سرمایه گذاری بسیار مهم است. برایان کاپلان، مدیر مشاور مدیریت پیس هارمون ، می‌گوید: «فقط پیاده‌سازی فناوری کافی نیست – این فناوری باید به‌طور خاص با نظارت بر شاخص‌های عملکرد کلیدی در مورد بینش مشتری و اثربخشی فرآیند کسب‌وکار مرتبط باشد» .

ابتدا بپرسید که آیا به اندازه کافی ریسک می کنید.

سیسیلیا ادواردز، شریک مشاوره تحول دیجیتال و شرکت تحقیقاتی Everest Group ، می‌گوید: «هنگامی که مشخص می‌شود سرمایه‌گذاری‌های تحول دیجیتال چقدر خوب عمل می‌کنند، بهتر است از نمای نمونه کارها استفاده کنید و نه در سطح پروژه . درست همانطور که یک مدیر صندوق سرمایه گذاری مشترک یا شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر به عملکرد کلی نگاه می کند تا تعیین کند که کارها چقدر خوب پیش می رود، رهبران تحول دیجیتال باید دیدگاهی جامع از تلاش های تغییر دیجیتال داشته باشند.

این امر به ویژه مهم است تا عملکرد ناکافی یک پروژه خاص بر تلاش های فراگیر IT منعکس نشود. همچنین برای خطرات لازم که برای دستیابی به تحول دیجیتال واقعی باید انجام شود، تحمل ایجاد می کند.

در مرحله بعد، بهترین شیوه ها را در مورد معیارهای تحول دیجیتال در نظر بگیرید:

 • معیارهای اولیه را از قبل تنظیم کنید
 • ایجاد معیارهای خرد برای آزمایش های چابک: هدف یادگیری و تنظیم است.
 • ترکیب نتایج کسب و کار: به تأثیر استراتژیک (به عنوان مثال، رشد درآمد، ارزش مشتری در طول عمر، زمان ورود به بازار)، تأثیر عملیاتی (به عنوان مثال، بهبود بهره وری، مقیاس، کارایی عملیاتی)، و تأثیر هزینه نگاه کنید.

آیا می خواهید جزئیات بیشتری در مورد بهترین شیوه های ROI داشته باشید؟ مقاله مرتبط ما را بخوانید: ROI تحول دیجیتال: چگونه بازده پروژه را بررسی کنیم .

چگونه می توانم تحول دیجیتال را شروع کنم؟

اگر همه این‌ها باعث می‌شود احساس غم انگیزی کنید، نترسید. یکی از بزرگترین تصورات غلط مدیران ارشد فناوری اطلاعات در مورد تحول دیجیتال این است که همه رقبای آنها بسیار جلوتر از بازی هستند. تیم Yeaton، مدیر ارشد فناوری Red Hat می گوید: «تحسین زیادی از سریع ترین ترانسفورماتورها (و مطبوعات محبوب در اطراف) وجود دارد، اما انتقاد کمی از سختی تغییر یا مدت زمان آن برای یک شرکت معمولی جهانی 2000 وجود دارد.

همانطور که کسب‌وکارها استراتژی تحول دیجیتال خود را تدوین می‌کنند، چیزهای زیادی برای آموختن از CIOها و رهبران فناوری اطلاعات وجود دارد که قبلاً سفر خود را آغاز کرده‌اند. در زیر مجموعه ای از داستان ها و مطالعات موردی تحول دیجیتال وجود دارد که می توانید بیشتر بررسی کنید.

از کجا می توانم بیشتر یاد بگیرم؟

تحول دیجیتال یک کار بزرگ است، به ویژه برای شرکت‌های بزرگ‌تر. وقتی به درستی انجام شود، کسب‌وکاری را ایجاد می‌کند که با خواسته‌های مشتری هماهنگ‌تر است و در آینده دیجیتالی که به سرعت در حال حرکت است، انعطاف‌پذیرتر است.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *