تجسم مجدد NSW: پنج راه برای اثبات آینده اکوسیستم نوآوری NSW

این بخشی از مجموعه‌های Reimagining New South Wales (NSW) ما است. برای این مجموعه، معاونان دانشگاه NSW از یک گروه منتخب از محققان اولیه و میانسالی خواستند تا راه‌های جدیدی را برای مقابله با مشکلات قدیمی و شناسایی فرصت‌های نوظهور در سراسر ایالت پیش‌بینی کنند.


اخیراً هیچ کمبودی در مورد نوآوری وجود ندارد، زیرا دستور کار ملی نوآوری و علم دولت فدرال خواستار ایده های جدید در زمینه نوآوری و علم است تا:

از منابع جدید رشد برای ارائه دوران بعدی شکوفایی اقتصادی در استرالیا استفاده کنید.

ایجاد شکوفایی اقتصادی برای همه استرالیایی‌ها نیازمند رویکردی فراگیر و مشارکتی در تمام بخش‌های جامعه است، چه در نزدیکی و چه دور از شهرها و مراکز تحقیقاتی آن. اما در عمل چگونه به نظر می رسد – و چگونه می تواند به تقویت آینده NSW کمک کند؟

نه در مورد اخبار فوری نه در مورد نظرات بی اساس.

در اینجا پنج راه برای تقویت نوآوری در نیوساوت ولز آورده شده است، به طوری که تمام صحبت های “نوآور بودن” به “انجام نوآوری” در آینده ترجمه می شود.

1. ما گزارش های کافی در مورد نوآوری داریم

یکی از مواردی که 60 گزارش تولید شده در مورد نوآوری در استرالیا بین سال های 1999 و 2016 را به هم مرتبط می کند، این ایده اساسی است که نوآوری در یک اکوسیستم ایجاد می شود – شبکه ای از روابط بین مشاغل، شرکت های کوچک تا متوسط، دولت ها، دانشگاه ها و افراد جامعه.

نیوساوت ولز باید انگیزه های بهتری را برای بهبود بهره وری تحقیق هماهنگ کند. این می تواند به شکلی باشد که برای مثال دسترسی کارآفرینان به تخصص و تجهیزات تحقیقاتی دانشگاه را آسان تر می کند.

ما همچنین باید انگیزه‌های جدیدی ایجاد کنیم تا تیم‌های تحقیقاتی را تشویق کنیم تا به جای رویکرد مبتنی بر سیلو، روی مشکلات صنعت و جامعه برای شرکت‌های کوچک و متوسط ​​کار کنند. این مشوق‌ها می‌توانند شامل مواردی مانند افزایش تمرکز بر تأثیر و مشارکت تحقیقاتی، در دسترس قرار دادن بودجه برای تیم‌های تحقیقاتی مشترک، و نتایج صنعت برای انعکاس در چارچوب‌های عملکرد تحقیقاتی دانشگاه باشد.

ما همچنین باید روند تجاری سازی موسسات تحقیقاتی و تحقیقاتی خود را در بازاری که همه در آن به طور عادلانه جبران می شوند، تسهیل کنیم. مردم نیوساوت ولز می توانند از فرآیندهایی که به موجب آن شرکای صنعتی مالکیت معنوی پژوهشگران را تحت قراردادهایی که منصفانه، به موقع و برای دو طرف سودمند هستند تجاری سازی می کنند، بهره مند شوند.

2. ما به یک رویکرد بلندمدت برای تامین مالی نیاز داریم

یک رویکرد بلندمدت برای تامین مالی می‌تواند انگیزه‌ای برای همکاری ایجاد کند، خطر اتلاف زمان، پول و تلاش را برای همه درگیرها کاهش دهد، سرمایه‌گذاری و استعدادهای بین‌المللی را جذب کند و اعتماد تجاری را تقویت کند.

تخصص هوشمند باعث ایجاد عمق تخصص در زمینه های خاص علم و تحقیق می شود. “انتخاب برندگان” از نظر زمینه های تحقیقاتی برای سرمایه گذاری می تواند دشوار باشد، اما عمق تخصص مورد نیاز برای توسعه دانش جدید در بازار رقابتی ما را ملزم می کند که منابع محدود خود را متمرکز کنیم.

ایجاد مدلی از تحقیقات مشارکتی بلندمدت بین دانشگاه‌ها، سازمان‌های تحقیقاتی دولتی و شرکت‌های خصوصی – مدلی که به سمت منافع مشترک دولتی و ملی باشد – باید با سطح تضمینی بودجه در بلندمدت (تا 10 یا 10) حمایت شود. 20 سال).

3. ما به همه نیاز داریم

علاوه بر تفکر در مورد نوآوری “تصویر بزرگ”، NSW همچنین باید به سطوح مختلف دسترسی و سواد دیجیتال فکر کند.

پرداختن به نابرابری در دسترسی به اینترنت بسیار حیاتی خواهد بود، زیرا تقریباً از هر ده خانوار استرالیایی سه خانوار استرالیایی که در پایین‌ترین گروه درآمد هستند، پهنای باند خانگی ندارند.

تقویت سواد دیجیتال در میان همه شهروندان NSW – از جمله آسیب پذیرترین آنها – این ایالت را در موقعیت بهتری برای استفاده از فرصت هایی که دوران نوآوری به ارمغان می آورد قرار می دهد. از نظر عملی، این می‌تواند شامل بهبود دسترسی به پیشرفت‌های در حال تکامل «سلامت الکترونیک» مانند سلامت از راه دور و خدمات My Health Record در استرالیا باشد.

4. ما باید فضاهایی را برای بروز نوآوری ایجاد کنیم

اینترنت امکان پرورش و توسعه همکاری ها و نوآوری ها را در فواصل بسیار زیاد فراهم می کند.

با این حال، ما همچنین باید فضاهای فیزیکی ایجاد کنیم که در آن نوآوری انجام شود. همانطور که Fishburners سیدنی (یک فضای کار مشترک با هدف پرورش استارت‌آپ‌ها) و انکوباتورهایی مانند ATP Innovations نشان می‌دهد، فضاهای فیزیکی فراهم‌شده توسط نزدیکی زیرساخت‌های مهمی برای حمایت از نوآوری هستند.

دولت ها – محلی و ایالتی – در جذب و الهام بخشیدن به چنین فضاهای فیزیکی برای همکاری نقش دارند. مشوق ها می تواند شامل برنامه ریزی برای چنین فضاهایی در طراحی شهری، در دسترس قرار دادن داده ها برای عموم و ارائه زیرساخت های دیجیتالی حمایتی باشد.

اینها همچنین می توانند در مناطق منطقه ای ارائه شوند، جایی که هاب ها می توانند در نزدیکی مشاغل بزرگ کشاورزی، سازمان های بهداشت روستایی و دانشگاه ها قرار گیرند.

5. ما به چابکی، آمادگی و رهبری نیاز داریم

NSW ممکن است به ایالات متحده برای الهام گرفتن در مورد چگونگی برنامه ریزی یک رویکرد کل دولت برای آینده دیجیتال نگاه کند.

در آنجا، در سال 2015، باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده، ابتکار محاسبات استراتژیک ملی را برای تسریع توسعه فناوری محاسباتی با کارایی بالا تأسیس کرد.

با ترکیب تخصص دولت، صنعت و دانشگاه، هدف برنامه ریزی از پیش برای تهدیدها و فرصت های پیش رو و سرمایه گذاری منابع مناسب برای نوآوری در محیط های به سرعت در حال تغییر است.

به طور مشابه، NSW باید ظرفیت تیم های تجاری و تحقیقاتی را برای برنامه ریزی برای آینده مورد انتظار و ناشناخته افزایش دهد. این شامل توسعه مدیران و سبک‌های مدیریتی می‌شود که می‌توانند به نوآوری در حین توسعه پاسخ دهند و در آن بگنجانند.

با تقویت اکوسیستم نوآوری NSW، توانایی کلی ایالت را برای سازگاری و پیشرفت در دنیایی که به سرعت در حال تغییر است، تقویت می کنیم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *