بودجه 2017: نوری از حمایت از نوآوری و تولید پیشرفته

برنامه نوآوری و علم ملی نخست وزیر مالکوم ترنبول در سال 2015 فراخوانی بود برای بخش های تحقیقاتی و صنعتی استرالیا برای همکاری و پیشبرد اقتصاد ما.

یک سال و نیم بعد، شما به خاطر گمان چند صفحه یادداشت از بودجه 2017 معذورید. به طور خاص، هیچ نظری در مورد چشم انداز این که “رونق ایده های” بزرگ ما ما را به کجا می برد – ایجاد صحنه برای اتحاد داده نشد. صنعت و محققان به طور یکسان.

برای تولید، در اعلامیه 100 میلیون دلار استرالیا برای تقویت نوآوری، مهارت ها و اشتغال در تولید پیشرفته، بارقه امیدی وجود داشت .

این به افراد، دانش فنی، فرآیندها و مشارکت ها می پردازد. اگر به یک برنامه استراتژیک متصل شود، می‌تواند مزایایی برای کسب‌وکارها داشته باشد زیرا بخش تولید به فعالیت‌های جدید بازمی‌گردد.

پوشش خبری را بر اساس شواهد بخوانید، نه توئیت

با این حال، به نظر می رسد تمرکز محدودی بر اینجا و اکنون برای تولیدکنندگان خودروهای بسته و در حال بسته شدن داشته باشد.

در غیاب ارتباط با برنامه ملی نوآوری و علم ، نقشه راه 2030 در انتظار نوآوری و علم استرالیا ، و اظهار نظر در مورد بررسی مشوق های مالیاتی تحقیق و توسعه ، 100 میلیون دلار استرالیا ممکن است یک کمک باند گران قیمت باشد.

ارتقاء سرمایه

اعلامیه بودجه به 47.5 میلیون دلار استرالیا برای یک صندوق رشد پیشرفته تولید برای حمایت از تولیدکنندگان استرالیای جنوبی و ویکتوریایی برای ارتقاء سرمایه برای “رقابت‌تر کردن تجارت آنها از طریق فرآیندها و تجهیزات نوآورانه” اشاره دارد.

تجربه من از کار پروژه با شرکت های تولیدی این است که هزینه سرمایه تجهیزات (هزینه سرمایه یا “CapEx”) هرگز مانعی برای رشد و موفقیت نبوده است.

هنگامی که پرونده تجاری بالا می رود، CapEx به راحتی توجیه می شود. پرونده تجاری بر اساس داشتن افراد مناسب و دانش فنی در کسب و کار ساخته شده است.

در انزوا، تمایل به خرید تجهیزات جدید هیچ ارزشی برای کسب و کار ندارد و حتی ممکن است به دارایی های سرگردان منجر شود. اما همراه با افراد و دانش فنی، فرصت ها ممکن است به وجود بیایند.

مهم است که بدانیم در حال حاضر، تولیدکنندگان موجود در حال بررسی نحوه استفاده و/یا استفاده مجدد از دارایی های موجود خود هستند. به ویژه تولیدکنندگان قطعات خودرو به دنبال فرصت های جدیدی هستند که با تجهیزات موجود مطابقت داشته باشد.

یک مثال شرکتی است که من با آن کار می کنم، Precision Components در استرالیای جنوبی. آنها در حال استفاده مجدد از پرس های فلزی بزرگ خود هستند که قبلاً در ساخت قطعات خودرو استفاده می شد تا قطعاتی برای جذب انرژی خورشیدی در HeliostatSA ایجاد کنند. این پروژه ای است که به قابلیت صادرات HeliostatSA کمک کرده است.

امروزه استقرار مجدد تمرکز بسیاری از مشاغل است، نه تجهیزات جدید.

پروژه های تحقیقاتی در مقیاس کوچک

اعلامیه بودجه به 4 میلیون دلار استرالیا برای حمایت از پروژه های تحقیقاتی در مقیاس کوچک و آزمایشی در تولید پیشرفته، که از طریق مرکز رشد تولید پیشرفته اداره می شود، اشاره دارد.

این حرکت خوبی به نظر می رسد.

تقویت نوآوری مستلزم گسترش پایه کسب و کارهایی است که به دنبال رشد هستند و همکاری با برنامه های تحقیقاتی دانشگاه یکی از راه های رسیدن به این هدف است. کمک های مالی کوچک اعتماد به مشارکت های مشترک را ایجاد می کند و به روشن شدن چیستی نوآوری و بازگشت سرمایه در آینده کمک می کند.

به عنوان مثال، طرح ارتباطات نوآوری دولت در ایجاد نوآوری و همکاری موفقیت آمیز بوده است.

شرکت Sentek Pty Ltd که اخیراً یک کمک هزینه اتصالات نوآوری دریافت کرده است، از این طرح برای تأمین بودجه توسعه محصول جدید و برای توجیه سرمایه گذاری آینده و بزرگتر استفاده می کند. من در این پروژه با Sentek همکاری می کنم.

پروژه های مرکز تحقیقات تعاونی (CRC).

اعلان بودجه به 20 میلیون دلار استرالیا زیر نظر مرکز تحقیقات تعاونی – ابتکار پروژه ها برای پروژه های تحقیقاتی تولید پیشرفته در مقیاس بزرگتر اشاره دارد.

این بودجه باید به گرمی دریافت شود.

برنامه CRC محققان و صنعت را با هدف ارائه ارزش اقتصادی به شریک صنعتی و بخش به طور گسترده‌تر پیوند می‌دهد. این طرح هزینه های واقعی تحقیق را تامین می کند، مهارت ها را در افراد توسعه می دهد و به انتقال دانش به خارج از دانشگاه انگیزه می دهد.

طرح پروژه‌های CRC تازه‌تشکیل شده در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و صنعت به‌طور محکم در جایگاه هدایت پروژه‌ها قرار دارد.

از دو دور اول تامین مالی تحت پروژه های CRC، در مجموع 28 پروژه تامین مالی شده است. هر پروژه سرمایه‌گذاری مشترکی از سوی صنعت، دانشگاه‌ها، سایر مؤسسات تحقیقاتی و دولت فدرال داشته است.

خرد کردن اعداد برای پروژه های تامین شده نشان می دهد که دولت به طور متوسط ​​2.04 میلیون دلار استرالیا برای هر پروژه سرمایه گذاری کرده است. این نشان می دهد که بودجه جدید 20 میلیون دلار استرالیا می تواند حدود ده پروژه دیگر را پشتیبانی کند. این فعالیت را تحریک می کند و به بخش تولید پیشرفته ما ارزش می بخشد.

آزمایشگاه های نوآوری

اعلامیه بودجه به ۱۰ میلیون دلار استرالیا برای ایجاد آزمایشگاه‌های نوآوری در استرالیای جنوبی و ویکتوریا برای خدمت به صنعت اشاره دارد.

دشوار است که بدانیم این در واقعیت به چه معناست.

شاید هدف ارائه تسهیلاتی برای نوآوری در مراحل اولیه باشد تا با حداقل هزینه آزمایش شود و ریسک سرمایه گذاری قابل توجه کسب و کار در زیرساخت ها کاهش یابد.

شاید به محققان یا شرکت‌ها این امکان را بدهد که قبل از سرمایه‌گذاری و افزایش سرمایه، مفاهیم را تقویت کنند. شاید امکانات موجود به دنبال حمایت مالی برای گسترش وظایف خود در بخش تولید پیشرفته متنوع باشند.

یک مثال موضعی مربوط به تولید افزودنی است – که عموماً به عنوان چاپ سه بعدی شناخته می شود. کسب‌وکارهایی که محصولات پرینت سه بعدی تولید می‌کنند نیاز به یک محل آزمایش برای صدور گواهی و اعتبار محصولات قبل از فروش دارند. آزمایشگاه‌های نوآوری می‌توانند این خلأ را پر کنند و پیوند بین تحقیقات آزمایشگاهی و محصول تجاری را تکمیل کنند.

برتری مهندسی

اعلامیه بودجه به سرمایه گذاری 5 میلیون دلاری استرالیا در تحقیقات دانشجویان مهندسی در دانشگاه ها، موسسات فناوری و در صنعت اشاره دارد تا جریان مهندسین بسیار آموزش دیده به بخش طراحی و مهندسی خودرو حفظ شود.

در قلب نوآوری مردم هستند.

مهندسان نشان دهنده یک رشته هستند که به خط لوله نوآوری کمک می کند. سرمایه گذاری برای مشاهده آموزش مداوم مهندسان عالی ممکن است از دست دادن مسیرهای شغلی سنتی را برطرف کند.

شاید این بودجه به بازسازی آموزش مهندسی به سمت فرصت های نوظهور در بخش های بهداشت و پزشکی، کشاورزی، انرژی های تجدیدپذیر و سایر بخش ها کمک کند.

با آشکار شدن جزئیات بیشتر در هفته ها و ماه های آینده، چشم انداز دولت ترنبول برای آینده تولید استرالیا ممکن است واضح تر شود.

اما حس خود تولیدکنندگان این است که به هر حال این کار را انجام خواهند داد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *