به همبرگر فکر نکنید و سایر نکات ضروری در مورد نوآوری محصول


تا 60 ثانیه آینده به همبرگر فکر نکنید !

این عملا غیرممکن است. با دستور دادن به ذهن خود که به فکر همبرگر نباشد، ناگزیر به همبرگر فکر می کنید. هنگامی که به بهبود محصول فکر می کنید، همین اتفاق می افتد: ناگزیر به محصولی فکر می کنید که توانایی شما را برای دیدن احتمالات محدود می کند. اگر در محصول متخصص هستید – همانطور که به احتمال زیاد شرکت شما محصول مورد نظر را تولید می کند – هنوز هم دیدن احتمالات سخت تر است. تصویر ذهن شما روی محصول و محصولات مشابه رقبا ثابت است. اتفاقا استفاده از جمع سپاری بعید است که به مسائل کمک کند. اصرار بر اینکه 10000 نفر به همبرگر فکر نمی کنند به سادگی 10000 نفر را به فکر همبرگر سوق می دهد.

متأسفانه، بیشتر نوآوری‌های محصول با طوفان فکری (یا سایر فعالیت‌های تفکر خلاقانه) در مورد چالش “چگونه می‌توانیم همبرگرهایمان را بهبود ببخشیم؟” شروع می‌شود. نتیجه، البته، ایده های همبرگری است: سس گوجه فرنگی بیشتر، سس گوجه فرنگی کمتر، طعم دهنده ها در گوشت گاو و غیره. در نتیجه، نوآوری در محصول اغلب با بهبودهای کسل کننده و تدریجی همراه است.

لازم نیست اینطوری باشد. شما می توانید در مورد محصولات جدید بسیار نوآورتر باشید. شما فقط باید طرز فکر خود را در مورد همبرگر تغییر دهید.

برای 60 ثانیه آینده، به غذاهای خوشمزه ای فکر کنید که می توانید با گوشت چرخ کرده با کیفیت درست کنید (اگر آمریکایی هستید “گوشت چرخ کرده”)

سخت نبود، اینطور نیست؟ شما بدون شک به همبرگر فکر کردید. اما احتمالاً به غذاهای دیگری که می توانید با گوشت چرخ کرده درست کنید فکر کرده اید. حتی اگر شما یک گیاهخوار هستید (همانطور که من هستم)، احتمالاً می توانید به انواع غذاهای گوشت چرخ کرده فکر کنید.

با نگاه کردن به عنصر اصلی یک همبرگر خوب – گوشت چرخ کرده با کیفیت – ذهن خود را به روی طیف وسیع تری از تفکر باز می کنید. از این گذشته، گوشت چرخ کرده را می‌توان در همبرگر، میت‌لوف، سس بولونیز، لابراتوار نوآ (یک سالاد تند گوشت گاو تایلندی) و استیک تارتار (غذایی بر اساس گوشت چرخ‌کرده گاو خام) استفاده کرد. شما احتمالا می توانید حتی بهتر از این!

شما می توانید همین کار را با نوآوری محصول انجام دهید. در مورد مؤلفه یا اجزای اساسی محصول خود فکر کنید و سپس بپرسید که چه کارهای دیگری می توانید با آن/آنها انجام دهید.

برای 60 ثانیه آینده به غذاهای ساده و خوشمزه ای فکر کنید که می توانید با دستان خود بخورید

یک غذای ساده اما خوشمزه [حداقل برای دوستداران گوشت گاو] که می توانید آن را با دستان خود میل کنید اساساً همان چیزی است که یک همبرگر دارد. بنابراین، اگر به فکر همبرگر نباشید تا به دیگر وعده‌های غذایی ساده و قابل نگهداری فکر کنید، به راحتی می‌توانید به مفاهیمی دست پیدا کنید. شما همچنین می توانید محدودیت هایی برای تمرکز بر خلاقیت اضافه کنید. به عنوان مثال در مورد وعده های غذایی گیاهی که می تواند در دست باشد، یا وعده های غذایی کم کلسترول یا وعده های غذایی کم کالری فکر کنید. اگر یک رستوران همبرگر دارید، چنین فکری می تواند به شما کمک کند تا منوی خود را برای جذب مشتریان جدید گسترش دهید و همچنین برای مشتریان فعلی تنوع ایجاد کنید.

شما می توانید این کار را با هر محصولی انجام دهید، آن را به یک مفهوم اساسی تجزیه کنید که در مورد محصول نیست، بلکه ارزش آن برای مشتریانتان است و سپس از ارزش به عنوان مبنای نوآوری استفاده کنید.

قانون جدید مستلزم آن است که بلافاصله گیاهخوار شوید . برای 60 ثانیه آینده، به این فکر کنید که چگونه می توانید همبرگر درست کنید

یکی از فرضیات اساسی پشت همبرگر این است که گوشت گاو یا گوشت چرخ کرده دیگر به طور گسترده در دسترس است. اما اگر نبود چه؟ چگونه می توانید یک همبرگر بدون گوشت درست کنید؟ البته همبرگرهای گیاهی وجود دارد. اما چه چیز دیگری؟ با چیزهایی مانند لبنیات، ماهی، غذاهای دریایی، سبزیجات، حبوبات، آجیل و غلات چه کاری می توانید انجام دهید؟ اگر آشپز ماهر و تخیلی نباشید، احتمالاً باید در آشپزخانه آزمایش کنید تا بتوانید یک همبرگر خوشمزه بدون گوشت درست کنید. اما، من مطمئن هستم که یک فرد خلاق مانند شما می تواند این کار را انجام دهد!

این یک رویکرد عالی برای نوآوری محصول است: شناسایی مفروضات مرتبط با محصول شما و پرسیدن اینکه اگر یک یا چند مورد از آن فرضیات ناگهان نامعتبر شد، چه کاری انجام خواهید داد. از آنجایی که مفروضات در تفکر ما بسیار جا افتاده است، چالش اکثر مردم شناسایی مفروضات پیرامون محصولی است که می فروشند. از این رو، آوردن یک فرد خارجی، مانند تسهیل کننده خلاقیت با استعداد، برای کمک به شناسایی مفروضات و همچنین سناریوهایی که در آن فرض نامعتبر می شود، می تواند مفید باشد.

برای 60 ثانیه آینده به چیزهای دیوانه کننده ای فکر کنید که دوست دارید با یک همبرگر خوب بخورید.

به طور سنتی، همبرگر را با چیپس (سیب زمینی سرخ کرده) و شاید سالاد می خورند. اما چه چیز دیگری با یک همبرگر خوب می شود؟ کیمچی (یک سالاد کره ای خوشمزه و ادویه ای درست شده با کلم ترشی و سیر – مقدار زیادی سیر) چطور؟ سس هایی که می توانید در حین خوردن همبرگر خود را در آن فرو کنید چطور؟

اگر در حال حاضر محصولی با کیفیت دارید که فروش خوبی دارد، یک راه عالی برای نوآوری، ابداع محصولات مکملی است که برای مشتریان فعلی جذاب باشد. این محصولات نه تنها درآمد جدیدی را به ارمغان می آورند، بلکه کیفیت محصول موجود را افزایش می دهند. اگر تنها غذاخوری را اداره می‌کنید که همبرگر با کیمچی یا سس‌های غوطه‌وری ارائه می‌دهد، همبرگرهای شما خاص‌تر می‌شوند و این باعث می‌شود تجربه غذا خوردن در رستوران شما خاص‌تر شود.

برای 60 ثانیه آینده، به این فکر کنید که چگونه یک آشپز تایلندی یک غذای دستی بر پایه گوشت چرخ کرده تهیه می کند.

نان یک غذای سنتی تایلندی نیست و بیشتر غذاهای تایلندی با قاشق و چنگال در تایلند خورده می‌شود (برخلاف تصور عمومی، چوب‌های خرد شده با غذاهای تایلندی به غیر از برخی غذاهای مبتنی بر نودل، به ویژه غذاهایی که از آشپزی چینی الهام گرفته شده‌اند، استفاده نمی‌شود). در شمال شرقی، غذا اغلب با برنج چسبنده سرو می شود و به طور سنتی با انگشتان دست خورده می شود، اما نه به روشی راحت و همبرگر مانند.

اگرچه اسپرینگ رول ها یک غذای سنتی تایلندی نیستند، اما در تایلند به خوبی شناخته شده اند و برای یک آشپز تایلندی آشنا هستند. بنابراین، او ممکن است ادویه‌ای از گوشت گاو و سبزیجات درست کند که می‌توان آن را در بسته‌بندی‌های اسپرینگ رول بر پایه برنج پیچیده و سرخ کرد یا حتی بخارپز کرد (مثل ویتنامی‌ها). این یک غذای آسان برای خوردن با گوشت چرخ کرده و سایر غذاهای ترکیبی آسان که ترکیبی از مفاهیم غذایی اروپایی و آسیایی هستند را ایجاد می کند.

این یک راه عالی برای ابداع مفاهیم محصول نوآورانه است: بپرسید که چگونه یک سازمان (یا شخص) کاملاً متفاوت محصول شما را توسعه می دهد.

برای فکر کردن به ایده های محصول جدید، به محصول خود فکر نکنید

درسی که در اینجا باید آموخت این است که وقتی زمان شروع به فکر کردن در مورد محصولات جدید فرا می رسد، از فکر کردن به محصول خود اجتناب کنید. این فقط تفکر شما را محدود می کند و خلاقیت را خفه می کند. در عوض به چیزهای دیگری فکر کنید که شما را ترغیب می کند تا محصول خود را به روش های جدید درک کنید. وقتی این کار را انجام دهید، ایده های خلاقانه به سرعت به دست خواهند آمد!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *