به اصلاحات موجود فرصتی برای کشتن ترول های ثبت اختراع بدهید

دویست و بیست و پنج سال پیش، در 31 ژوئیه 1790، اولین اختراع در ایالات متحده صادر شد. این شامل روشی برای ساخت یک ماده کود، پتاس است.

چقدر زمان تغییر کرده است! بعد از گذشت بیش از هشت میلیون ثبت اختراع ، ما از کود به انقلابی در ژنتیک و فناوری های دیجیتالی حرکت کردیم. هزاران حق ثبت اختراع در مورد نرم افزارهای کامپیوتری و روش های انجام تجارت صادر شده است.

اختراعات قرار است با ارائه یک دوره زمانی محدود به مخترعان که می توانند دیگران را از استفاده از اختراع خود محروم کنند، چنین نوآوری چشمگیری را تشویق کنند. با این وجود، قانون می تواند برای همگام شدن با فناوری های جدید مشکل داشته باشد. پتنت‌های نرم‌افزاری و روش‌های تجاری فشاری را بر نحوه عملکرد سیستم ثبت اختراع ما ایجاد کرده‌اند. به ویژه، این پتنت‌ها اغلب توسط آنچه منتقدان آن را «ترول ثبت اختراع» نامیده‌اند، مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

ثبت اختراع برای کسب سود

“ترول های ثبت اختراع” دقیقا چیست؟ نام کمتر تحقیرآمیز آنها، نهادهای تأیید اختراع (PAEs) است. PAEها عموماً واحدهای تجاری هستند که فقط یک دارایی دارند، یک حق اختراع. معمولاً آنها این پتنت ها را از مخترعان کوچک یا شرکت های ورشکسته خریداری می کنند. PAE ها چیزی تولید نمی کنند. کل مدل کسب و کار آنها تهدید به شکایت از مردم برای نقض حق ثبت اختراع به امید دریافت هزینه های مجوز برای پتنت است.

ایمیل هفتگی برای اروپایی ها توسط دانشمندان اروپایی

مدل PAE موثر است. دعوای حقوقی ثبت اختراع برای شرکت ها گران است و به طور بالقوه میلیون ها دلار هزینه دارد. پس از شکایت توسط یک PAE، بسیاری از شرکت ها ترجیح می دهند برای اجتناب از هزینه، صرف نظر از محاسن پرونده، حل و فصل کنند.

از سوی دیگر، PAE ها هزینه های کمی برای دادرسی دارند. تنها دارایی آنها حق ثبت اختراع است، و اغلب وکلای آنها پرونده را بر اساس هزینه های اضطراری انجام می دهند، بنابراین وکیل تنها در صورت و زمانی که پول وارد شود، حقوق دریافت می کند. پرونده را حل و فصل کنید، سپس به هدف بعدی بروید.

یک آمار رایج این است که 60٪ از شکایت های ثبت اختراع ایالات متحده در سال 2013 توسط PAE ها مطرح شده است ، که باعث شده بسیاری از PAE ها را به عنوان انگل ببینند.

کنگره واکنش نشان داده و قانون اصلاح ثبت اختراع در آستانه تصویب است. این قانون ترول‌ها را هدف قرار داده و حاوی مقررات بی‌شماری است: ایجاد استانداردهایی برای طرح دعوی بسیار فراتر از سایر اشکال دعوی، وادار کردن بازنده به پرداخت در دعوای ثبت اختراع و محدود کردن کشف تا زمانی که دادگاه آنچه را که پتنت پوشش می‌دهد تفسیر کند. به نظر می رسد که شور و شوق زیادی برای چنین اصلاحاتی وجود دارد، به طوری که لایحه های اصلاحی آن را از کمیته مجلس نمایندگان و سنا در نمایشی شگفت انگیز از دو حزبی بودن خارج می کند.

به جز، ما به آن نیاز نداریم، حداقل هنوز.

تغییرات قانونی در حال حاضر در حال انجام است

سیستم ثبت اختراع در حال حاضر در هجوم تغییرات چشمگیر است، که تأثیر آن را تازه احساس می کنیم.

حتی در دو سالی که از آن آمار 60 درصدی می گذرد، ما شاهد تغییرات بزرگی در قانون ثبت اختراع بوده ایم. تغییر چشم‌انداز ثبت اختراع، خطر تضعیف ارزش تمام پتنت‌ها، نه فقط PAEها را به دنبال دارد. اصلاحات پیشنهادی برای کاهش فعالیت‌های PAE سوء استفاده می‌کنند، اما آنها همان تأثیر را بر مخترعان کوچک و دانشگاه‌ها خواهند داشت، که همچنین نهادهایی هستند که چیزی تولید نمی‌کنند. با این حال ما آنها را «ترول» نمی‌دانیم.

تغییراتی که قبلاً رخ داده است، هم از جانب کنگره و هم از سوی دادگاه ها بوده است.

دیوان عالی، به ویژه، در سال 2014 پرونده های متعددی را تصمیم گرفت که می تواند توانایی PAE ها را به طرز چشمگیری تغییر دهد. برای مثال، دادگاه این را آسان‌تر می‌کرد که PAEها را مجبور به پرداخت هزینه‌های وکالت مخالفان خود در هنگام شکست PAE کند، و این امر باعث می‌شود که کت و شلوار ترول‌ها خطرناک‌تر و به طور بالقوه سود کمتری داشته باشند.

مهمتر از همه، تصمیم دیوان عالی در مورد Alice Corporation v CLS Bank به طرز چشمگیری قانون حاکم بر انواع اختراعات واجد شرایط حمایت از حق ثبت اختراع را تغییر داده است.

آلیس یک روش تجاری خاص را باطل کرد – راهی برای کاهش ریسک در تراکنش مالی یک طرف که توافق را انجام نمی دهد. دیوان عالی به این نتیجه رسید که این روش صرفا یک «ایده انتزاعی» است. حق ثبت اختراع در اصل مدعی ایده اجتناب از این خطرات بود و صرفاً از فناوری رایانه معمولی برای دستیابی به آن استفاده می کرد. به گفته دیوان عالی، این برای ایجاد یک اختراع قابل ثبت کافی نیست.

تصمیم دیوان عالی، سیل دیگری از تصمیمات را ایجاد کرده است که حق ثبت اختراعات مربوط به اختراعات مشابه را باطل می کند، به همراه موارد مربوط به نرم افزارهای رایانه ای، زیرا دادگاه ها آنها را صرفاً ایده های انتزاعی می دانند که از طریق مکانیسم های معمولی اجرا می شوند. دادگاه استیناف ایالات متحده برای حوزه فدرال – دادگاهی که به همه درخواست‌های ثبت اختراع در سراسر کشور رسیدگی می‌کند – تنها یک حق ثبت اختراع را بر اساس این دلایل در جهان پس از آلیس معتبر تشخیص داده است و بسیاری از موارد دیگر را باطل می‌کند. اینها مناطقی هستند که PAEها اغلب در آنها فعالیت می کنند و بسیاری از پتنت های آنها اکنون احتمالاً مرده است.

به نوبه خود، کنگره در سال 2011 هنگامی که قانون اختراعات آمریکا ( AIA ) را تصویب کرد، سیستم ثبت اختراع را به طور قابل توجهی تغییر داد.

در میان سایر تغییرات، AIA رویه‌های جدیدی را در اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده ( USPTO ) ایجاد کرد که جایگزین‌هایی را برای به چالش کشیدن حق ثبت اختراع ارائه می‌کند که سریع‌تر و ارزان‌تر از دعوی قضایی هستند.

به‌ویژه، AIA رویه «روش کسب‌وکار تحت پوشش» ( CBM ) را ایجاد کرد که پتنت‌های روش تجاری، زمین بازی مورد علاقه PAEها را هدف قرار می‌دهد.

تغییرات نیاز به زمان دارند تا در سیستم نفوذ کنند

رویه CBM در سپتامبر 2012 آغاز شد. این روند ممکن است مدتی طول بکشد، بنابراین ما فقط در حال حاضر شروع به دیدن نتایج این روش و سایر رویه های جدید در USPTO کرده ایم. در واقع، مدار فدرال به تازگی اولین درخواست تجدیدنظر خود را از یک روند CBM در 9 ژوئیه تصمیم گرفت.

در حالی که این روندها در بین طرف‌هایی که به دنبال به چالش کشیدن حق ثبت اختراع هستند محبوبیت خود را نشان می‌دهد ، پرونده‌ها اکنون از طریق USPTO و به مدار فدرال راه پیدا کرده‌اند. بسیاری از ابهامات در مورد تأثیر آنها باقی مانده است، اما همه نشانه ها نشان می دهد که این روندها به عنوان جایگزین ارزان تری برای به چالش کشیدن پتنت های بد، از جمله مواردی که در دست PAE هستند، انتظارات را برآورده می کند، اگر نگوییم فراتر از آن.

در نتیجه این اقدامات قانونی و قضایی، سیستم ثبت اختراع در حال حاضر در حالت نوسانی قرار دارد و بسیاری از تغییرات به سوء استفاده از PAE هدایت می شود. پس چرا الان با همه چیز قاطی می شود؟

البته وقتی طرفین دعوی از سیستم ثبت اختراع سوء استفاده می کنند، برای همه هزینه بر است و بدون شک برخی از PAE ها از این سیستم سوء استفاده می کنند. اما کنگره باید مطمئن باشد که اصلاحات جدید ضرر بیشتری از فایده ندارد. اقدامات بیشتر کنگره در حال حاضر از نوع اشتباه می تواند ارزش اختراعات را کاهش دهد، اگر اجرای آن را بسیار پرهزینه یا مخاطره آمیز کند.

یکی از اولین چیزهایی که در آموزش رانندگان به ما آموزش داده می شود این است که اصلاح بیش از حد فرمان در واقع می تواند بدتر از صرفاً ادامه مسیر باشد. طرح‌های قانونی خوش‌نیت کنگره خطر اقدام زودهنگام و تصحیح بیش از حد سیستم ثبت اختراع را به همراه دارد که به طور بالقوه آن را از جاده خارج می‌کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *