بهترین های انجمن بن: جان بسانت در مورد یادگیری بازی نوآوری جدید


اگر تعجب می کردید: انجمن مدیران نوآوری 2016 در بن یک انفجار بود! همچنین رکورد حضور در سال گذشته را با جذب کمتر از 180 متخصص مدیریت نوآوری از سراسر جهان برای 2 روز اشتراک تجربه، کارگاه‌ها و شبکه‌سازی شکست. یک گردهمایی قطعی در واقع با ایده‌های فراوان – که من قصد دارم تعدادی از آنها را در پست‌های آینده به اشتراک بگذارم.

قبل از انجام من، و صرفاً برای ارائه طعمی از محتوا یا تجدید نظر در مورد آنچه قبلاً دیده و شنیده اید، ارائه های امسال نگاهی اجمالی به اولین تجربه BASF Chemical Intermediate با کمپین های ایده (Cecilia Izquierdo، BASF) را ارائه می دهد. فرهنگ نوآوری (استیو دانان، Interserve)، اختلال دیجیتال در علوم زندگی و داروسازی (آندریاس شیندلر، مرک)، امکان نوآوری در یک سازمان بزرگ (بدنام فابیان شلاژ، نوکیا)، یادگیری بازی نوآوری جدید (جان بسانت، دانشگاه اکستر) چگونه در لانه اژدها زنده بمانیم (Pia Wågberg، Innventia) و بسیاری موارد دیگر.

john_bessant_bonn_forum_2016.png

جان بسانت در حال توضیح مزایای بسیج ذهن بسیاری در انجمن مدیران نوآوری 2016 Hype

در زیر خلاصه ای از یکی از موارد مورد علاقه من: بازی شطرنج با ملکه سرخ: یادگیری بازی نوآوری جدید توسط جان بسانت ، استاد نوآوری و کارآفرینی در دانشگاه اکستر.

اشاره به ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب شماره 2 اثر لوئیس کارول  (همچنین به عنوان Through the Looking-Glass شناخته می شود، و Alice در آنجا چه یافت ) از استعاره “دنیای شیشه ای” برای توصیف محیط نامطمئن استفاده کرد که مبتکران باید یاد بگیرند که مسیریابی را بیاموزند. استراتژی‌های مفید برای استفاده حداکثری از قوانین بازی که دائماً در حال تغییر هستند.

اگر گذشته بیشتر در مورد مالکیت و ایجاد دانش بود، امروزه مدیریت نوآوری همه چیز در مورد جریان دانش، ارتباطات و تعاملات بین ایده هایی است که گاهی اوقات با افتخار در جاهای دیگر یافت می شوند. همانطور که روی راثول در کتاب به سوی فرآیند نوآوری نسل پنجم نوشته است (1994) نوشت، نوآوری به یک بازی چندنفره تبدیل شده است و تمرکز به سمت نوآوری مدل نوآوری – یعنی نوآوری مدل‌هایی که برای اجرای پروژه‌های نوآوری استفاده می‌شوند، تغییر کرده است. از این رو سوال بزرگ:

چگونه مردم می توانند ارزش (اجتماعی) را در زمینه ای ایجاد کنند که دائماً در حال تغییر است و در آن انفجار دانش وجود دارد؟ 

برای مقابله با منابع متعدد و همزمان تغییر، مدیران باید قابلیت‌های پویا یا توانایی‌هایی برای بازنشانی و تجدیدنظر در رویکرد شرکت خود به نوآوری به طور مداوم ایجاد کنند. علاوه بر این، آنها باید استراتژی های خود را دوباره مهندسی کنند و بیشتر با شرکای اکوسیستم کار کنند.

بنابراین چه استراتژی هایی برای “دنیای شیشه ای به نظر” مناسب است؟ پروفسور بسانت شش پیشنهاد داد.

استراتژی شماره 1: تطبیق تنوع

این رویکرد که به عنوان استراتژی بسیج “ذهن های بسیاری” نیز شناخته می شود، به استفاده از پتانسیل بازارهای نوآوری برای حل مشکلات پیچیده اشاره دارد. ارزش جستجوی پخش از طریق شرکت هایی مانند InnoCentive، NineSigma و Atizo360 “دم بلند” یا باز کردن یک چهارم میلیون مشکل حل کننده است. در بازارهای نوآوری هر کسی می تواند بازی کند و پاداش آن می تواند فوق العاده باشد.

استراتژی شماره 2: کار با ظهور

کار با اصول ظهور و آزاد به شناخت زودهنگام روندهای جدید و پیگیری فعال آنها اشاره دارد. این استراتژی شامل دنبال کردن روندها، اعمال اهرم محدودیت ها و حتی اتخاذ بهترین روش از سایر صنایع است. خدمه خودروی فراری به جراحان در بزرگترین بیمارستان کودکان بریتانیا آموزش می دهند که چگونه “دست آف” بهتری انجام دهند و به طور بالقوه جان انسان ها را نجات دهند، یک مثال عالی است. در اینجا، وظیفه ظریف انتقال کودک شکننده سه ساله از عمل جراحی به بخش مراقبت های ویژه – که به عنوان “دست دادن” نیز شناخته می شود – تا حدی از “مرد آب نبات چوبی” فراری الگوبرداری شده است که از یک دست و پا زدن بزرگ برای هدایت رانندگان به گودال استفاده می کند. .

استراتژی شماره 3: ایجاد مشترک در زمینه

ایجاد مشترک در زمینه به نزدیک شدن به نوآوری از زاویه کاربر و همچنین درگیر کردن کاربران در (تقریبا) در هر مرحله اشاره دارد. استفاده از تجربه و تخصص کاربر در قسمت جلویی و پشتی محصول، خدمات یا فرآیند توسعه مدل کسب‌وکار جدید اغلب منجر به نوآوری‌های مقرون به صرفه می‌شود ، که تأثیر آن طبق تعریف بسیار گسترده است. یکی از نمونه‌ها samasource است – یک نوآوری به اصطلاح بشردوستانه که برای رهایی از فقر مردم پس از بلایای طبیعی با اتصال آنها به آثار دیجیتالی با وقار طراحی شده است.

استراتژی شماره 4: بررسی کنید و یاد بگیرید

آزمایش – که ما به طور گسترده در مورد آن در اینجا در وبلاگ نوشته ایم – استراتژی مهم دیگری است که در دنیای نامشخص باید در نظر گرفت. امروزه نمونه سازی در فضاهای امن (فضاهای سازنده) – مانند فضاهای Haier ، GE ، BMW و Joseph – به سرعت در حال تبدیل شدن به یک هنجار است، همانطور که جلسات “بازی جدی” با کمک LEGO یا جلسات توجیهی پس از موفقیت پروژه های ناموفق پیکسار دومی را پس از مرگ می نامد و با موفقیت آنها را به بخشی از روال تیم خلاق تبدیل کرده است.

Culture_of_intelligent_learning.png

جان بسانت در حال متقاعد کردن مخاطبان برای پذیرش شکست هوشمندانه در انجمن مدیران نوآوری 2016 Hype

استراتژی شماره 5: استقرار جعبه ابزار پیچیدگی

پیمایش در دنیایی همیشه پیچیده که به سرعت در حال تغییر است، بدون «تجهیزات» مناسب امکان پذیر نیست. بنابراین استراتژی پنجم به ساخت، نگهداری و استفاده از یک جعبه ابزار پیچیدگی اشاره دارد. این جعبه ابزار می‌تواند شامل دسترسی به پلتفرم‌های همکاری، ابزارهای کلان داده (در اینجا یک فهرست مفید )، بازارهای نوآوری، فضاهای نمونه‌سازی اولیه، تفکر طراحی (در اینجا یک پیوند به یک دوره آموزشی ۹۰ دقیقه‌ای تصادف از طریق استنفورد) و غیره باشد.

استراتژی شماره 6: دوسوختگی

ششمین و آخرین استراتژی برای «دنیای شیشه‌ای» توانایی دنبال کردن همزمان نوآوری‌های تدریجی و ناپیوسته (رادیکال) از طریق ساختارها، فرآیندها و فرهنگ‌های متناقض متعدد در یک شرکت است. دوسوختگی بارها و بارها با بقا و رشد مرتبط شده است و بنابراین برای رقابت در فن‌آوری‌ها و بازارهای جدید که انعطاف‌پذیری، استقلال و آزمایش کلیدی هستند، استفاده می‌شود.

پروفسور بیسان در پایان سخنان خود تاکید کرد که نوآوری نیازمند مدیریت فعال است. با ظهور چالش‌های بیشتر و بیشتر در سراسر سیستم نوآوری، شرکت‌ها باید رویکردهای خود را بازنگری کنند – به عنوان مثال، بیشتر / کمتر / کارهای متفاوت نسبت به گذشته انجام شده است. مهمتر از همه، شرکت ها باید ترفندهای جدید بیاموزند و قابلیت های پویا خود را به طور موثر توسعه دهند. همانطور که آهنگ می گوید:

شما نمی توانید به روال های قدیمی اعتماد کنید

برای مقابله با مشکلاتی که هرگز ندیده اید

در نوآوری کلید خلقت

این است که به ساختن ادامه دهیم

توانایی پویای شما…

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *