بهترین رویکرد جهان برای نوآوری


مطالعه زیاد در مورد خلاقیت و نوآوری؛ با شرکت های بزرگ و کوچک در پنج قاره کار کرده است. پس از گفتگو با مدیران نوآوری، مشاوران و سایر فعالان این حوزه؛ و پس از نوشتن گسترده در مورد خلاقیت و نوآوری، در نهایت احساس می‌کنم که می‌توانم بهترین راه برای تقویت نوآوری سطح بالا در شرکت‌های متوسط ​​تا بزرگ را به شما ارائه دهم: یک تیم نوآوری مستقل.

شما به سادگی باید یک تیم نسبتا کوچک تشکیل دهید، آن را با استقلال و یک روند سریع برای اجرای ایده ها تقویت کنید. سپس اجازه دهید تیم با آن کار کند. اگرچه اعضا باید از اهداف استراتژیک بلندمدت شرکت آگاه باشند، اما باید آزادی زیادی برای طراحی و آزمایش راه‌حل‌های متناسب با آن استراتژی به آنها داده شود. آنها همچنین باید آزادی شکست را داشته باشند. تیم باید توسط یکی از کارمندان سرکش تر شما هدایت شود. کسی که می‌شناسید برای چیزی که به آن اعتقاد دارد مبارزه می‌کند، اما مسیر استراتژیک شرکت را برای تصاحب میان‌مدت و بلندمدت درک می‌کند.

باید به رهبر تیم این فرصت داده شود تا از طریق آموزش، خواندن و آزمون و خطا، اطلاعات بیشتری در مورد فرآیند خلاقیت کسب کند. به ویژه او باید با روش تفکر ضد متعارف آشنا شود ، که برای این نوع گروه نوآور ایده آل است. تفکر ضد متعارف همه چیز در مورد اتخاذ یک رویکرد غیر متعارف عمدی برای توسعه مفاهیم خلاقانه و آزمایش آنها است، که دقیقاً همان کاری است که تیم باید انجام دهد.

تیم نوآوری باید از افراد مختلفی از نظر سابقه، تخصص و تحصیلات تشکیل شود. تنوع فرهنگی و ملی ایده آل است، اما همیشه ممکن نیست.

انتظارات معقول در کوتاه مدت

در سال اول انتظار زیادی از تیم نداشته باشید. آنها به مدتی زمان نیاز دارند تا در آن مستقر شوند، یک سبک مشارکتی ایجاد کنند و کشف کنند که واقعاً می توانند آزمایش کنند و این یکی دیگر از طرح های بی معنی نیست که مدیریت با آن بازی می کند.

یک نفر که چنین تیمی را اداره می‌کرد، به من گفت که شرکتش انتظار دارد نرخ موفقیت پروژه تیمی تنها یک در ده باشد. به نظر می رسد هدف خوبی است. با این حال، او به من گفت که شکست خورده است و شاید به اندازه کافی خلاق نیست. او توضیح داد: «بیش از هر ده پروژه، بیش از یک پروژه به طور چشمگیری موفق می شود.

تیم نوآوری هنوز باید بخشی از شرکت شما باشد، اما باید از دفتر مرکزی فاصله بگیرد تا اطمینان حاصل شود که اعضا احساس آزادی می کنند. فضایی که برای همکاری و بازی طراحی شده است ایده آل است.

این تیم‌ها علاوه بر کار بر روی ایده‌های خود، گاهی اوقات می‌توانند با چالش‌های جسورانه‌ای مواجه شوند، چالش‌هایی که می‌دانید با روش‌های معمول و رویه‌های تایید در شرکت شما حل نمی‌شوند. آیا می خواهید ماشینی بدون چرخ بسازید؟ خوب! از تیم نوآوری بخواهید این کار را انجام دهد.

با روش های نوآوری آزمایش کنید

این تیم ها علاوه بر آزمایش ایده های جدید، می توانند راه های جدیدی را برای همکاری، توسعه ایده ها و اجرای ایده ها امتحان کنند. این نکته آخر مهم است. در حالی که بسیاری از شرکت ها در حال اتخاذ رویکردهایی برای تشویق و جمع آوری ایده ها از نیروی کار هستند، آنها در توسعه فرآیندهایی برای اجرای ایده های خلاقانه تر شکست می خورند. با دادن قدرت به تیم ها برای اجرای ایده ها و سپس مشاهده نحوه عملکرد آنها، می توانید فرآیندهای مشابه را در سطح شرکت پیاده سازی کنید.

در نهایت، نیازی نیست که شرکت خود را به یک تیم نوآور محدود کنید. می توانید چندین تمرکز روی حوزه های مختلف کسب و کار داشته باشید. و اگر بیش از یک تیم دارید، اعضای هر تیم را تشویق کنید تا هر از گاهی با هم ملاقات کنند و ایده‌های خود را به اشتراک بگذارند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *