بهترین تمرین را فراموش کنید، همه چیز درباره تمرین بعدی است


آیا می توانید یک عکس فوری بهترین تمرین را به ما بدهید. ما می‌خواهیم بفهمیم که کجا هستیم . »

مشکل بهترین عملکرد این است که شما به شیوه‌های دیگران نگاه می‌کنید و اینها کاملاً فردی هستند و از گروه‌های مختلفی از روش‌ها، فرآیندها، قوانین، نظریه‌ها، ارزش‌ها و مفاهیم تشکیل شده‌اند. اینها با هم سطحی از موفقیت را برای آن شرکت خاص فراهم کرده است که دیگران – عمدتاً رقبا – متوجه آن می شوند. همانطور که خط معروف در فیلم وقتی هری با سالی ملاقات کرد در حالی که مگ رایان در حال جعل کردن آن بود، گفت: «آنچه او دارد را خواهم داشت». نه، چیزی به نام بهترین شیوه‌ها وجود ندارد، شما نمی‌توانید به سادگی آن را انتخاب کنید، وصل کنید و بازی کنید، زیرا ابتکار یک سازمان هرگز همان مجموعه شرایط یا موقعیت‌هایی نیست که دیگران به سادگی می‌توانند آن را کپی کنند.

ما “یک سایز متناسب با همه” را به عنوان یک پتوی راحتی می خواهیم. بسیاری از مشاوران این درخواست را دوست دارند، زیرا آنها نیازی به استفاده از مهارت‌های واقعی تشخیص، تخصص موضوع و چالش دشوار از بین بردن عمل مشتری ندارند تا بفهمند چگونه می‌توانند آنها را بازسازی کنند تا منحصربه‌فرد شوند، و به یک روش پیشرو تبدیل شوند. کپی شده است. در اینجا یک مؤلفه رقابتی واقعی نهفته است و بسیاری از سازمان‌ها به دنبال استفاده از رویه شخص دیگری هستند، بنابراین می‌توانند به عنوان «یکسان» عمل کنند.

حرکت از “بهترین تمرین” به “تمرین بعدی”

تحول دیجیتالی که در حال انجام است به مکانی بسیار ناراحت کننده تبدیل می شود. همه ما در حال حاضر در حال یادگیری یک تمرین هستیم. بهترین شیوه های گذشته اکنون کتاب بازی بسیار ضعیفی برای دنیای متصل دیجیتال آینده است. ما باید بسیاری از تلاش‌هایی را که میراثی از رویه‌های گذشته را تشکیل می‌دهند کنار بگذاریم و به آینده فکر کنیم، که اصطلاح  تمرین بعدی به آن می‌پردازد. به نقطه یادگیری تبدیل می‌شود.

هیچ کس نمی تواند گذشته را حفظ کند، بسیاری از سیستم های ما ریشه در 20 ام دارند بیستم دارند، در بازارهایی که قابل پیش بینی بودند و عرضه و تقاضا به سادگی مدیریت می شدند تا وضعیت موجود را جستجو کنند.

ما با چنین تغییر بی‌سابقه‌ای مواجه هستیم و فناوری در حال بازنویسی کتاب قوانین در هر کاری است که قرار است انجام دهیم. بسیاری استدلال کرده اند که این یک تغییر اساسی است و امروز ما در تلاش برای بیان یا تدوین تغییرات هستیم. به نظر می رسد که ما در حال حرکت از دنیای پیچیده به پیچیده هستیم. به طرق مختلف، در مقیاس، سرعت و در کل سازمان به ما ضربه می زند. فناوری و دیجیتال ابعاد کسب و کار را به طور قابل توجهی تغییر می دهد.

ما از “پیش اتصال” به “پس از اتصال” در حال حرکت هستیم

من گزارشی برای HYPE درباره موضوع تحول دیجیتال نوشتم و سعی کردم این شیوه های نوظهور و بعدی را بیابم. بسیار بسیار عمیق به این موضوع پرداخته است و مملو از دیدگاه ها، رویکردها، پیشنهادها و توصیه های متفاوت است. در این گزارش، من سعی کرده‌ام آن شیوه‌هایی را که شما را به سمت تفکر جدیدی برای تحول دیجیتال سوق می‌دهند، «انتخاب کنم».

چیزی که من در این گزارش لحاظ نکرده ام، این دو تغییر پارادایم فوق العاده است که باید برای درک تحول دیجیتال انجام دهیم.

اولین مشارکت از مقاله کوتاهی است که در تحقیق خود برای عصر اطلاعات توسط کارل بیت، شریک مدیریت، استراتژی دیجیتال و تحول، Atos نوشته شده بود.

این تغییر نوظهور در تکنیک‌های رهبری، از بهترین به عملکرد بعدی، از قبل از اتصال به پس از اتصال، در اینجا نشان داده شده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *