وقتی صحبت از نوآوری محصول می شود، بسته بندی به همان اندازه خود محصول مهم است. اما آیا می‌دانستید که نوآوری در بسته‌بندی در مورد خدمات نیز مهم است؟

اگر هنوز در زمینه نوآوری بسته بندی متخصص نیستید، نترسید! در اینجا خلاصه ای از همه چیزهایی است که باید بدانید!

بازاریابی . شاید واضح‌تر از همه، بسته‌بندی نقش کلیدی در این دارد که آیا محصول شما از قفسه برداشته می‌شود یا در یک فروشگاه آنلاین انتخاب می‌شود. بسته بندی جذاب می تواند به فروش محصول شما کمک کند. بسته بندی زشت، می تواند خاموش شود. بسته بندی معمولا تصویر برند را ارتقا می دهد.

ارتباط . بسته بندی که ارتباط نزدیکی با بازاریابی دارد، باید چیزهای خاصی را به مصرف کنندگان منتقل کند، مانند آنچه در داخل جعبه است. در مکان هایی مانند بلژیک که چندین زبان وجود دارد، بسته بندی باید به چندین زبان ارتباط برقرار کند. علاوه بر کلمات، بسته بندی ممکن است شامل تصاویر و گرافیک هایی باشد که به طور معمول نحوه استفاده از محصول را بیان می کند.

ایمنی . در برخی موارد بسته بندی با ایمنی ارتباط مستقیم دارد. بسته بندی خوب می تواند محصولات غذایی را برای مدت طولانی تری حفظ کند و اطمینان حاصل کند که آنها خیلی سریع منقضی نمی شوند. به همین ترتیب، مواد شیمیایی خطرناک باید به گونه ای بسته بندی شوند که اطمینان حاصل شود که از ظروف خود نشت نمی کنند، منفجر نمی شوند یا به مصرف کننده نهایی آسیب نمی رسانند. بسته بندی باید از اشیاء شکننده محافظت کند و از همه در برابر محصولات خطرناک محافظت کند.

هزینه ها مخصوصاً در محصولات تجاری تا تجاری که به صورت عمده خریداری می شوند و در فواصل طولانی ارسال می شوند، بسته بندی سبک تر و اشغال فضای کمتر هزینه های حمل و نقل را کاهش می دهد. در برخی موارد، صرفه جویی می تواند قابل توجه باشد.

محیط زیست . اگرچه این موضوع کمتر از آنچه باید نگران کننده است، بسته بندی بر محیط زیست تأثیر می گذارد. در بیشتر موارد به محض خرید محصول دور ریخته می شود. محصولات کوچکی که در بسته‌بندی‌های بزرگ و پلاستیکی قرار گرفته‌اند، سازگاری خاصی با محیط زیست ندارند. من انتظار دارم این حوزه ای باشد که با توجه بیشتر مصرف کنندگان به محیط زیست اهمیت بیشتری پیدا کند.

قانون گذاری . قانون اغلب بر طراحی بسته بندی تأثیر می گذارد. در اکثر کشورها، بسته بندی سیگار باید حاوی پیام های هشدار دهنده خاصی باشد. محصولات غذایی معمولاً نیاز به انتقال اطلاعات خاصی مانند مواد تشکیل دهنده و گاهی اطلاعات تغذیه ای دارند. محصولات خطرناک باید به طور ایمن بسته بندی شوند.

خدمات بسته بندی

بسته بندی به محصولات تولیدی محدود نمی شود. خدمات نیز بسته بندی می شوند، البته به روش های مختلف. به عنوان مثال، یک رستوران تایلندی لوکس، احتمالا دارای دکور سنتی تایلندی و کارکنان خدمات لباس با لباس های سنتی است. منوها احتمالاً روی کاغذ با کیفیت در یک پوشه زیبا چاپ می شوند.

لباس فرم می تواند مهم باشد. لوله کشی با لباس های تمیز و مارک دار احتمالاً این تصور را ایجاد می کند که حرفه ای تر از کسی که شلوار جین قدیمی و تی شرت می پوشد. در نتیجه، اولی احتمالاً می تواند هزینه های بالاتری نسبت به دومی دریافت کند!

حتی یک تجارت یک نفره، مانند مشاور یا مربی، باید در مورد بسته بندی فکر کند. این ممکن است با نحوه لباس پوشیدن شما شروع شود. اگر مکانیک هستید، احتمالاً قصد دارید لباس‌های سرپوشیده یا مشابه آن را انتخاب کنید. اگر شما یک مربی ارشد مدیریت هستید، به احتمال زیاد به دنبال لباس محافظه کارانه خواهید بود. به‌عنوان فردی که صحبت‌ها و کارگاه‌های پرانرژی را برای مشاغل، ارگان‌های دولتی و سازمان‌های غیرانتفاعی انجام می‌دهد، هدف من این است که گاه به گاه با یک لمس جزئی پر زرق و برق، یک برنامه تجاری راحت و غیررسمی داشته باشم. بالاخره تمرکز من روی خلاقیت است!

در اینجا زنان برتری آشکاری نسبت به مردان دارند. طیف وسیع‌تری از لباس‌ها وجود دارد که می‌توان آنها را پوشید و می‌تواند سبک، برند شخصی و شخصیت را بیان کند و در عین حال لباس‌های تجاری قابل قبولی را حفظ کند. مطمئناً، وقتی کارگاه بعدی را برگزار می کنم، می توانم یک لباس دوست داشتنی بپوشم. اما احتمالاً تصور اشتباهی ایجاد می کند!

بسته بندی آنلاین بسیار مهم است. امروزه، مردم حداقل در مورد خریدهای آنلاین تحقیق می کنند. بسیاری از مردم نیز به صورت آنلاین خرید می کنند. تقریباً تمام تجارت من از طریق جستجوهای وب از سایت creativejeffrey.com و این خبرنامه انجام می شود. اگر هدف کسب و کار شما این است که بسیار مد روز به نظر برسد، باید مطمئن شوید که یک وب سایت مد روز دارید.

رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی اهمیت فزاینده ای پیدا کرده اند — اما این مشکل ساز است. ممکن است یک صفحه فیس بوک، نمایه لینکدین و حساب توییتر برای کسب و کار خود داشته باشید. و می توانید حداقل تا حدی این موارد را متناسب با سبک شرکتی شخصی سازی کنید. اما، در نهایت، شما بسته بندی خود را در بسته بندی فیس بوک، لینکدین یا توییتر قرار می دهید. بدتر از آن، آنها می توانند یک شبه سبک خود را تغییر دهند – و این بر بسته بندی شما و نحوه مشاهده مردم از محصولات یا خدمات شما تأثیر می گذارد.

در نهایت، پس بهتر است رسانه های اجتماعی را به عنوان مقصد نهایی نبینیم. بلکه باید مجرای باشد که مردم را به وب سایت شما، فروشگاه شما یا مکانی که محصولات شما را در بسته بندی شما به فروش می رساند هدایت کند.

این مقدار زیادی بسته بندی است – حتی برای یک کسب و کار خدمات یک نفره! با این حال، در این دنیای کسب و کار رقابتی، احتمالاً باید به طور مرتب بسته بندی خود را نوآوری کنید تا تازه و جلوتر از رقبا بمانید. یک وب سایت قدیمی ممکن است این تصور را ایجاد کند که شما از تجارت خارج شده اید. پوشیدن شلوار جین مشکی بسیار تنگ و تی شرت مشکی ممکن است مد روز باشد. اما به‌عنوان یک حسابدار در اکثر شرکت‌ها، کسب‌وکار زیادی برای شما به ارمغان نمی‌آورد.

نوآوری

برای اینکه مطمئن شوید بسته بندی شما به روز است، تصویر کسب و کار شما را منعکس می کند و چیزهای درست را به شما منتقل می کند، باید نوآوری کنید. اگر بسته بندی شما تحت تأثیر قانون قرار می گیرد، شما همچنین باید نوآوری کنید تا اطمینان حاصل کنید که عناصر قانونی مورد نیاز حداقل تأثیر منفی دارند. به عنوان مثال، اگر کره سرخ شده منجمد و قابل استفاده در مایکروویو را می فروشید، ممکن است بخواهید از ترس های غذایی محصول غذایی خود کم اهمیت جلوه دهید (ظاهراً کره سرخ شده واقعاً وجود دارد و می توان آن را در بخش هایی از ایالات متحده خریداری کرد!).

شروع شدن

این وب سایت مملو از مقالاتی در مورد چگونگی تفکر خلاقانه تر و نوآوری مؤثرتر است — پس به جستجو بپردازید. اما قبل از اینکه بتوانید در مورد بسته بندی خود خلاق شوید، باید در مورد مسائل بالا فکر کنید. هدف فنی بسته بندی شما چیست؟ چه چیزی می خواهید ارتباط برقرار کنید؟ چه محدودیت هایی را باید در نظر داشته باشید؟ هنگامی که ایده روشنی از اینکه بسته بندی شما باید در مورد چه چیزی باشد داشته باشید، ایجاد چشم اندازی برای بسته بندی خود آسان تر می شود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *