آنچه را که باید از گزارش نوآوری 2019 که توسط پروفسور برت واترز استنفورد منتشر شده است، مرور کنید.

 

 

 

ایجاد نوآوری واقعی در سازمان های بزرگتر و تاسیس شده بسیار دشوار است. با فرآیند نوآوری نیاز به غیرقابل پیش بینی بودن، خلاقیت و قانون شکنی وجود دارد، که اغلب برای سازمان های مستقر در زمانی که می توانند تغییرات تدریجی در محصولات یا خدمات موجود خود ایجاد کنند، انجام همه این موارد دشوار است. در گزارش روندهای نوآوری 2019 ، برت واترز، پروفسور دانشگاه استنفورد، به نوآوری مخرب در برخی از بزرگترین شرکت‌های جهان و نحوه هدایت تیم‌های اجرایی آن‌ها به آن پرداخت. در ادامه درباره این گزارش و نکات مهم آن بیشتر بدانید.

نحوه انجام مطالعه

گزارش روندهای نوآوری 2019 توسط برت واترز از دانشگاه استنفورد انجام شد. در این گزارش با 100 مدیر نوآوری شرکتی در شرکت های برتر جهان مانند پپسی کو، فولکس واگن، سانتاندر و استارباکس مصاحبه شده است. شرکت‌های مورد بررسی بیش از 4 تریلیون دلار درآمد دارند و بیش از 3.7 میلیون نفر را استخدام می‌کنند که در 54 کشور مختلف در سراسر جهان فعالیت می‌کنند.

نکات مهم از گزارش

1. مسائل ساختار سازمانی

یکی از بینش های اصلی این گزارش، اهمیت ایجاد ساختار مناسب نوآوری به طور مستقیم در سازمان است. توانایی گردآوری تیم های متقابل و همچنین به دست آوردن اطلاعات از بخش ها و ذهن های مختلف، می تواند خلاقیت را تحریک کند.

2. داستان های مشتری محور بگویید

داستان گویی مهارت دیگری است که از شرکت کنندگان متعدد در این مطالعه به دست آمده است. یک رویکرد “عقب کاری” یا استفاده از همدلی برای درک نیازهای مشتری ممکن است به تیم شما در نمونه سازی یا ایده پردازی سریع کمک کند.

3. طراحی فکر کردن همچنان محبوب ترین چارچوب

تفکر طراحی همچنان محبوب ترین چارچوب نوآوری است، با 46٪ از شرکت کنندگان اظهار داشتند که به آن اعتقاد دارند و در سازمان خود به آن عمل می کنند. چابک (33٪) و طراحی انسان محور (30٪) با برخی از چارچوب های جدیدتر، مانند اسپرینت های طراحی ، با 22٪ محبوبیت بسیار پشت سر گذاشتند.

با پست ما در مورد 5 رویکرد محبوب برای نوآوری (علاوه بر تفکر طراحی) درباره چارچوب های نوآوری بیشتر بیاموزید .

4. سازمان ها نسبت به تأثیر فناوری بر نوآوری امیدوار هستند

هنگامی که از شرکت کنندگان در مورد فناوری های فعلی و آینده و توانایی آنها برای کمک به توسعه محصولات و خدمات نوآورانه سؤال شد، شرکت کنندگان امیدوار بودند. برترین فناوری‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند و بهترین فرصت‌ها را ارائه می‌دهند – به گفته شرکت‌کنندگان – یادگیری هوش مصنوعی/ماشین (80%)، کلان داده (69%) و تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده (68%) است.

نوآوری تاثیر زیادی در موفقیت کسب و کار دارد. در حالی که تغییرات جمعیتی، بازار و نیازهای مشتری ممکن است نوآوری اجرایی را در سازمان‌های بزرگ‌تر و تثبیت‌شده سخت‌تر کند، این گزارش چارچوب‌ها و ابزارهایی را نشان می‌دهد که می‌توان برای کارکرد آن استفاده کرد. منابع تفکر طراحی و نوآوری بیشتری را در وبلاگ ما بیابید .