برای حفظ کسب و کار خود در راس بازی، متحول شوید، سازگار شوید، غلبه کنید


حفظ کسب و کار خود

بازنگری در کسب و کار شما یک گام اساسی است و به این معنی است که شما باید اکثر یا تمام عناصر کسب و کار خود را به طور اساسی تغییر دهید. تحول کسب و کار شامل یک تغییر شدید در فرآیند، داده ها، معیارها، سازمان، فناوری و عملکردها است. این یک تحول بزرگ برای هر کسب و کاری است، می‌تواند زمان‌بر و پرهزینه باشد و ممکن است موانع زیادی را در سر راه داشته باشد.

فرقی نمی کند که چنین تحولی را برنامه ریزی کرده باشید یا به دلایلی مجبور به انجام آن شده اید. چنین تغییری هنوز یک چالش بزرگ است، معمولاً با اخم روبرو می شود و خطرات زیادی را روی میز می آورد. پس چرا حتی آن را در نظر بگیرید؟ اگر می‌خواهید مرتبط بمانید، باید خود را تطبیق دهید و وفق دهید، و بله، این امر گاهی نیاز به اقدامات شدید دارد. دلایل تحول کسب و کار متعدد است.

  • همگام شدن با روندها
  • مقررات انطباق
  • تغییر به اکوسیستم های دیجیتال
  • ناشی از نوآوری های مخرب
  • تغییرات در اقتصاد
  • ناشی از اتفاقات غیرمنتظره…

همه ما با آخرین مورد بسیار آشنا هستیم. رویدادهای غیرمنتظره مانند بحران Covid19 باعث شد بسیاری از کسب و کارها در نحوه عملکرد خود تجدید نظر کنند و همه چیز را تا حد زیادی تغییر دهند. این به معنای بازتعریف اهداف کسب و کار و همسو کردن تمام فرآیندها برای دستیابی به آنها بود. آماده یا نه، برای بسیاری از کسب و کارها موضوع بقا بوده و هست.

زمان بندی مناسب و تحلیل زمان واقعی

آیا سازمانی هرگز برای چنین تغییری آماده است؟ حتی با همه برنامه‌ریزی‌ها، این یک گام رادیکال است و معمولاً از تمام مهلت‌ها و منابع فراتر می‌رود و بیشتر از آنچه انتظار داشتید خواهد بود. به لطف فناوری‌های نوآورانه، یادگیری ماشین، داده‌های بزرگ و فناوری ابری، روند تحول کمی آسان‌تر است. آنها به کاهش هزینه ها، کاهش خطای انسانی و افزایش بهره وری در چنین فرآیند پیچیده ای کمک می کنند و قطعاً به تمام کمک هایی که می توانید دریافت کنید نیاز خواهید داشت. همچنین داده های بلادرنگ را ارائه می دهد تا بتوانید انحرافات را زود تشخیص دهید و اقدامات اصلاحی کافی را انجام دهید.

جریان اطلاعات

قبل از شروع چنین سفری، باید تمام بینش های موجود را بدست آورید. این به معنای بررسی، تجزیه و تحلیل و ارزیابی تک تک بخش‌های کسب‌وکارتان به‌صورت جداگانه و کلی است. شما همچنین باید یک جریان دائمی اطلاعات بین خود و تیم خود را تضمین کنید و مطمئن شوید که همه در مورد تحول و همراهی با آن به خوبی آگاه هستند. به خاطر داشته باشید که مردم تغییر را دوست ندارند، از ناشناخته ها می ترسند و چنین فرآیندی می تواند از نظر احساسی چالش برانگیز باشد، بنابراین ضروری است که آنها را در جریان قرار دهید تا احساس راحتی بیشتری کنند. جریان اطلاعات برای غلبه بر چالش ها و همچنین پیگیری پیشرفت و اهداف ضروری است.

همکاری

یک چیز مسلم است  – این یک کار تک نفره نیست. علاوه بر کمک فن آوری، مطمئناً به کمک اعضای تیم خود نیز نیاز دارید. این یک عامل بزرگ استرس برای همه است، بنابراین باید پشتیبان یکدیگر باشید. شما باید هم ذینفعان داخلی و هم ذینفعان خارجی را در نظر بگیرید زیرا همه تحت تأثیر این تغییر قرار خواهند گرفت. این چیزی نیست که به راحتی یک شبه پذیرفته شود. گاهی اوقات به یک دوره سازگاری، آموزش اضافی، زمان عادت کردن به آن و همچنین زمان برای نامزدی افراد نیاز دارد .

آیا برای تحول کسب و کار آماده اید؟

چرا وقتی به اندازه کافی سخت است کار را سخت تر کنیم. ما در Innovation Cloud تلاش و ریسک موجود در چنین تحول شدیدی را درک می کنیم و اینجا هستیم تا از کسب و کار شما حمایت کنیم. بیایید با هم سفر را آغاز کنیم و از طریق نوآوری ها به اهدافی که تعیین کرده اید برسیم. شراکت با Innovation Cloud!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *