با تفکر خلاق طراحی کنید و به اهداف خود برسید

مرحله 1: مقدمه

آیا تا به حال متوجه شده اید که به طور مبهم از روند زندگی خود ناراضی هستید؟ آیا احساس می کنید که اهداف روشنی برای آینده ندارید یا اگر دارید به آنها نمی رسید؟ آیا متوجه شده اید که کتاب ها و وبلاگ های خودیاری دستورالعمل های گام به گامی را ارائه می دهند که به جای مشکلات شما، مشکلات دیگران را حل می کند؟ آیا احساس می کنید که نیازهای شما منحصر به فرد و متفاوت از نیازهای دیگران است؟

اگر چنین است، حق با شماست! شما فردی باورنکردنی و منحصر به فرد با مهارت ها، دانش و تجربه خاص هستید. متأسفانه، بسیاری از کتاب‌ها و وبلاگ‌ها در مورد دستیابی به اهداف بر روی یک فرآیند کلی گام به گام تمرکز می‌کنند که برای افراد عمومی خوب است، اما نه فردی باورنکردنی مانند شما!

به همین دلیل است که من یک روش اهداف طراح را گردآوری کرده ام که می توانید از آن برای تعریف اهداف خود استفاده کنید، برنامه های واقع بینانه برای تحقق آنها ایجاد کنید و سپس آنها را محقق کنید!

چیزی که این رویکرد را با سایر رویکردها متفاوت می کند این است که از تکنیک های اثبات شده تفکر خلاق برای کمک به شما در تعیین اهداف طراح منحصر به فرد خود به جای اهداف عمومی استفاده می کند.

طی چند روز آینده فرآیند 12 مرحله ای اهداف طراح را منتشر خواهم کرد. در اینجا مراحلی است که با هم انجام خواهیم داد.

 1. مقدمه (این صفحه!)
 2. مسئولیت شخصی را بپذیرید .
 3. هدف یا جاه طلبی خود را مشخص کنید.
 4. هدف خود را زیر سوال ببرید
 5. هدف خود را دوباره چارچوب بندی کنید.
 6. تصور کنید به هدف خود می رسید.
 7. اهداف فرعی را که برای زندگی کردن در آن رویا نیاز دارید، شناسایی کنید.
 8. برای دستیابی به اهداف فرعی ایده بسازید.
 9. همه اش را بگذار کنار هم
 10. لیست کارهایی که باید انجام دهید و نباید انجام دهید بسازید
 11. با استفاده از تخیل
 12. شروع کن!

آگاه باشید، دستیابی به اهداف طراح شما آسان نیست. این نیاز به عزم و تلاش شما دارد. اما، روش من، مشکل چالش برانگیز دستیابی به هدف طراح شما را به مجموعه ای از مراحل بسیار قابل کنترل تبدیل می کند – همچنین توسط شما طراحی شده است!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *