باز کردن تفکر ما نسبت به اکوسیستم ها تأثیر قدرتمندی دارد


درک کامل ما از نوآوری در حال تغییر است. تغییرات متعددی در حال وقوع است

ما در حال ارزیابی و تغییر تمرکز موجود خود از بسته (جهت گیری داخلی) به مواردی هستیم که موضع بسیار بازتری دارند. ما به دنبال نوآوری مشارکتی بیشتر (جهت گیری بیرونی) هستیم که شرکای خارجی را در «تفکر جمعی» ترکیب می کند. این تغییر به ما شتاب بیشتری را ارائه می دهد که برای بهبود عملکرد نوآوری ما از مفهوم تا ارائه بازار مورد نیاز است.

نوآوری مشترک همچنین ما را به شانس بیشتری برای دستیابی به تأثیر و موفقیت بیشتر سوق می دهد، زیرا تقریباً همه ایده های جدید خارج از حوزه درک سازمان قرار دارند. همانطور که ما به طور فزاینده ای مشتری و نیازهای آنها را در درک خود لحاظ می کنیم، این همکاری ها و گفتگوهای متعدد باعث ایجاد این درک داخلی بهتر می شود.

همچنین به نظر می رسد که بسیاری از سازمان ها در حال حاضر به دنبال مدل های کسب و کار جدید خود در ارائه نوآوری یا معماری هستند. من می‌توانم بگویم که ما در حال حاضر در حال تطبیق با همه چیزهایی که ممکن است به این معنا باشد، در عرضه‌های مشتری و بازار، و همچنین تطبیق داخلی ساختارهایمان با اشکال جدید مورد نیاز در این تغییرات مدل کسب‌وکار، هستیم .

به همین ترتیب، ما دائماً در حال حرکت از مدیریت در فرآیندهای نوآوری خطی هستیم و این فرآیندها را تطبیق‌پذیرتر می‌کنیم، زمانی که اطلاعات یا داده‌های جدید کشف می‌شوند، دائماً به عقب برمی‌گردیم و این دانش و بینش را به روش‌های بسیار پویا، دائماً در حال تحول و اطلاع‌رسانی افزایش می‌دهیم. 

سازگاری با بسیاری از اشکال مختلف روابط خارجی

ما در حال شکل‌گیری روابط خارجی به روش‌های مختلف هستیم، زیرا این تنوع فزاینده برای هر سازمان برای ایجاد موقعیت‌های رقابتی مختلف در ارائه‌های نوآوری‌شان اهمیت دارد.

ما در حال ایجاد پتانسیل برای ارائه محصولات و خدمات نوآورانه از طریق مدل‌های کسب‌وکار جدید هستیم که تنها با داشتن یک سازمان که آن را انجام می‌دهد فعال نمی‌شود. همکاری ها به طور قابل توجهی به معادله نوآوری ارزش می افزایند.

همچنین شاهد افزایش چشمگیر پیچیدگی هستیم. جستجو برای یافتن ارزش بیشتر حتی بیشتر تغییر می کند و به طور فزاینده ای حول اکوسیستم های نوآوری شکل می گیرد، فدراسیون های سست از منافع اختصاص داده شده، شکل می گیرند و پس از اتمام کار، پراکنده می شوند.

آیا تفکر اکوسیستمی بخشی از نوآوری شماست؟ اجازه بدهید چند فکر ارائه کنم.

پس چرا اکوسیستم های تجاری به عنوان یک نیروی رقابتی واقعی در حال ظهور هستند؟

همانطور که ما شروع به باز کردن تفکر خود می کنیم، مفهوم اکوسیستم به طور فزاینده ای تأثیر قدرتمندی بر چشم اندازهای رشد آینده ما خواهد داشت، زیرا شرکای مختلف همگی در این تفکر اغلب “ظهور” برای افزایش مجموع ارزش مشارکت خواهند داشت.

اکتشاف نوآوری ما بسیار تکاملی تر خواهد شد و به روشی کاملاً متفاوت برای تفکر و مدیریت این “قراردادهای رابطه” نیاز دارد که حول یک مفهوم معین از تعاملات پلت فرم شکل می گیرند. همانطور که از همه تخصص ها در بالا و پایین زنجیره ارزش بهره می بریم، بسیار آگاه تر می شویم و باید تمام عمق تفکر، مشارکت و در دسترس قرار دادن را از طریق گسترش ارتباطات خود به روش های عمیق تر و گسترده تر بررسی کنیم. دانستن چگونگی تنظیم، تطبیق و تغییر تفکر ما مستلزم آن است که چابک تر شویم، راه های جدیدی برای ارتباط و کار پیدا کنیم.

تمرکز صنعت واحد در حال کاهش است

فرصت ها در همه جا وجود دارد. ما باید به فراتر از صنعت خود نگاه کنیم تا دیدگاه های مختلف را ارزیابی کنیم، به دنبال پتانسیل مفاهیم مختلف باشیم که می توانند با صنعت خودمان سازگار شوند. بسیاری از شرکت‌ها در حال بررسی ارزش مشارکت در یک اکوسیستم تجاری هستند که از صنایع مختلف عبور می‌کند تا جوامع جدیدی بسازند که ظرفیت تغییر محیط‌های موجود را دارند.

به عنوان مثال، بیایید «نبرد دستگاه های تلفن همراه» را در نظر بگیریم که اکنون به جنگی برای ساختن اکوسیستم بهتر تبدیل شده است. این یک محصول واحد نیست و به دنبال سهم فزاینده ای از ذهن ها، ترجیحات، تغییر عادات و ذائقه است و برای دستیابی به این تغییر “پارادایم”، جستجو برای تشکیل اکوسیستمی است که بتواند این “تحول” را ارائه دهد. این از طریق برنامه‌ها، فناوری، ارزش‌های پیشنهادی مختلف ساخته شده در پلتفرمی از پیشنهادات که از طریق دستگاه تلفن همراه شما ترکیب می‌شوند، حاصل می‌شود.

مثال دیگر این است که چگونه Autodesk و Adobe محیطی را برای پیوستن دیگران، ساختن و مشارکت در آن ایجاد می کنند. تمرکز بر روی نمونه سازی سریع در محیط های مشارکتی است. آن‌ها فروشگاه‌هایی را ارائه می‌دهند که در آن فناوری، چاپ سه‌بعدی، طراحی نرم‌افزار، خدمات مهندسی آنها می‌تواند برای کار روی ایده‌های شما ترکیب شود، همه در یک مکان «قرار گرفته‌اند».

برای استارت‌آپ‌ها، به سازمان‌های کوچک و متوسط ​​فرصت بیشتری داده می‌شود تا مفاهیم خود را زنده کنند و فرصت رقابت با سازمان‌های بزرگ‌تر را از طریق این رویکرد پیدا کنند. آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا نمونه‌های اولیه خود را زنده کنید و با ساخت افزودنی ، فرآیندهای تولید و برنامه‌های نرم‌افزاری، قطعات با کاربرد نهایی و کاربردی واقعی بسازید.

به عنوان مثال ، امکانات Autodesk در Pier 9، در سانفرانسیسکو شامل: یک آزمایشگاه ساخت دیجیتال پیشرفته، یک مغازه نجاری، یک کارگاه فلزکاری، یک آزمایشگاه چاپ سه بعدی، قابلیت های برش و چاپ لیزری، یک کارگاه الکترونیک، یک آشپزخانه آزمایشی تجاری، و یک مرکز خیاطی صنعتی و همچنین مناطق کوچکتر پروژه تخصصی.

در صنعت خودرو، ادغام یک بازاندیشی مشترک را وادار می کند. به اشتراک گذاری پلتفرم های اصلی باعث ایجاد اشتراک و انعطاف پذیری جهانی می شود. این صنعت برای کاهش هزینه‌ها، تضمین کیفیت و استانداردسازی زنجیره‌های تولید و تامین، فشارهای صنعت برای رژیم‌های جهانی بیشتر برای کاهش هزینه‌ها، تضمین کیفیت و استاندارد کردن زنجیره‌های تولید و تامین، کاهش همکاری بین رقبای سنتی، گسترش همکاری بین رقبای سنتی در مورد نیاز به محدود کردن هزینه‌ها و تنوع و گسترش دسترسی جهانی، بازتعریف رقابتی وجود دارد. با تمرکز بر گزاره‌های متمایز و کمتر بر مونتاژ خودرو، به نیازهای مشتری نزدیک‌تر می‌شود (از آنجایی که قابلیت اطمینان صنعت به طور جهانی با اعمال «بهترین» رویه صنعت برای بخش‌های زیادی در تولید و تولید خودرو افزایش یافته است).

بیرون آمدن، بالا رفتن است

امروزه درک روزافزونی وجود دارد که اکوسیستم‌های متفکر می‌توانند به ما اجازه دهند که چارچوب جدیدی از امکانات داشته باشیم و ذهنیت‌های متفاوتی را به ما ارائه دهند که از روابط، مشارکت‌ها، اتحادها و همکاری‌های مختلف و متنوع بهره می‌برند. این تا همین اواخر غیرممکن بود، بدون توانمندسازی برای ایجاد این ارتباطات از طریق فناوری و پلتفرم‌های بازتر که در آن می‌توانید دور هم جمع شوید و با هم همکاری کنید.

ارزش فزاینده مشارکت در اکوسیستم‌ها به سازمان‌های بزرگ و کوچک اجازه می‌دهد تا بازارها را به شیوه‌هایی که قبلاً تصور نمی‌شد ایجاد، مقیاس‌بندی و ارائه دهند. توانایی تعامل و ایجاد مشترک به روش‌های پیچیده و جدید فرصت‌های جدیدی را می‌گشاید. این اکوسیستم‌ها پیوندی از منافع مشترک، شناخت و هدف را تشکیل می‌دهند که به سرعت به‌عنوان «اشتراک» جدید در اشتراک‌گذاری و مشارکت ایجاد می‌شوند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *