اگر سرمایه گذاران تنها دغدغه شرکت ها نباشند، نوآوری رشد می کند

برای بقا و شکوفایی شرکت ها، نوآوری بسیار مهم است.

شرکت های نوآور می توانند به تغییرات در محیط کسب و کار پویای امروزی پاسخ دهند. کشورها و مناطقی که محل استقرار شرکت های نوآور هستند، تمایل به رفاه دارند.

در حالی که بحث کمی در مورد اهمیت نوآوری برای شرکت ها و اقتصاد وجود دارد، توافق کمتری در مورد چگونگی ترویج آن وجود دارد. مجموعه‌ای از سیاست‌ها ، از معافیت‌های مالیاتی گرفته تا حمایت از حق ثبت اختراع و محدودیت‌های قراردادهای غیررقابتی، امتحان شده است.

در تحقیق خود، من یک راه موثر برای ارتقای نوآوری را شناسایی کرده ام: تغییر جهت گیری مدیران شرکت ها به سمتی که منافع ذینفعان غیرمالی را شامل شود.

ایمیل هفتگی برای اروپایی ها توسط دانشمندان اروپایی

هنگامی که به مقامات شرکت اجازه داده می شود که منافع کارکنان، جوامع، مشتریان و محیط زیست را در کنار منافع سهامداران در نظر بگیرند، این مدیران بیشتر احتمال دارد که ریسک کنند و درازمدت فکر کنند که اولین گام های لازم در نوآوری است. روند.

یک آزمایش طبیعی آشکار می شود

من و همکارم، کارولین فلامر از دانشگاه وسترن انتاریو، با تجزیه و تحلیل یک آزمایش طبیعی که حدود 30 سال پیش در بیش از نیمی از ایالت های ایالات متحده آغاز شد، به این نتیجه رسیدیم.

در دهه‌های 1980 و 1990، مجالس ایالتی در سراسر کشور آنچه را که به عنوان « قانون حوزه انتخابیه » شناخته می‌شود، تصویب کردند.

این لوایح به مدیران و مدیران شرکت‌های مستقر در این ایالت‌ها این حق قانونی را می‌دهد که منافع ذینفعان غیرمالی را در نظر بگیرند. سی و چهار اساسنامه تاکنون تصویب شده است.

انگیزه این قانون، موجی از تصاحب شرکت های خصمانه بود که در دهه 1980 آغاز شد. این خریدهای غیر دوستانه اغلب سودهای بادآورده ای را برای سهامداران به همراه داشت که به ضرر کارکنان، جوامع و سایر منافع بود. اما در مدل برتری سهامداران، در مواردی که منافع ذینفع و سهامدار با هم برخورد می‌کرد، اولویت دومی قرار می‌گرفت. قبل از تصویب اساسنامه، مدیران می‌توانستند در صورت امتناع از پذیرش پیشنهادهای پرسود تصاحب شکایت کنند.

ما شرکت‌های سهامی عام را در 34 ایالتی که قوانین حوزه انتخابیه را تصویب کردند و در ایالت‌هایی که چنین قانونی را تصویب نکردند، مطالعه کردیم.

برای تعیین اینکه آیا یک گروه نوآورتر از گروه دیگر است، پتنت های صادر شده برای شرکت ها را تجزیه و تحلیل کردیم و به دنبال الگوهایی در تعداد پتنت های صادر شده و کیفیت پتنت ها بودیم. ما همچنین فعالیت های ثبت اختراع را در هر ایالت قبل و بعد از تصویب قوانین مورد مطالعه قرار دادیم.

اختراعات بیشتر و سایر تأثیرات مثبت

ما دریافتیم که وجود قوانین حوزه انتخابیه در واقع منجر به افزایش قابل توجهی در تعداد اختراعات شده است. همچنین افزایش قابل توجهی در تعداد استنادات به ازای هر حق ثبت اختراع در شرکت‌هایی در ایالت‌هایی که قوانین حوزه انتخابیه را تصویب کردند، مشاهده شد. استنادها شاخص مهمی از کیفیت و اصالت یک پتنت هستند. آنها نشانه ای از این هستند که آنچه در داخل این شرکت ها اتفاق می افتد، نوآوری رادیکال تر و غیر افزایشی است.

همچنین می‌خواستیم در مورد تأثیر اساسنامه حوزه انتخابیه بر جهت‌گیری شرکت‌ها از نظر منافعی که آنها نمایندگی می‌کنند بیشتر بدانیم. برای انجام این کار، از پایگاه داده Kinder، Lydenberg و Domini استفاده کردیم ، یک شرکت مشاوره سرمایه‌گذار که اطلاعات مربوط به رفتار شرکت‌ها را با توجه به معیارهای اجتماعی جمع‌آوری می‌کند.

تجزیه و تحلیل ما از این داده ها نشان داد که اساسنامه حوزه انتخابیه تأثیر مثبت قابل توجهی بر جهت گیری شرکت ها نسبت به منافع کارکنان، محیط طبیعی، مشتریان و جامعه به طور کلی دارد. این شرکت ها به احتمال زیاد منابع را برای اهداف جامعه یا محیط زیست یا ایجاد شرایط کاری بهتر برای کارکنان تخصیص می دادند.

برای خط آخر هم بهتر است

در نهایت، ما رابطه بین اساسنامه حوزه انتخابیه و عملکرد شرکت را بررسی کردیم.

اگرچه پس از تصویب اساسنامه حوزه انتخابیه، عملکرد شرکت‌ها در کوتاه‌مدت کاهش یافت، اما در بلندمدت، عملکرد شرکت‌ها در ایالت‌های دارای اساسنامه حوزه انتخابیه بهبود یافت. این یافته با این تصور سازگار است که اگر رهبران شرکتی تحت فشار نیاز به تولید سود کوتاه مدت نباشند، می توانند دیدگاه طولانی تری داشته باشند.

زمانی که مدیران اجازه داشته باشند منافع ذینفعان غیر از سهامداران را در نظر بگیرند، شرکت آنها نوآورتر و در نهایت سودآورتر می شود.

برای سیاست‌گذارانی که می‌خواهند رشد اقتصادی را تقویت کنند و رفاه شرکت‌ها را افزایش دهند، یک اساسنامه حوزه انتخابیه یا هر اقدام دیگری که جهت‌گیری رهبران شرکت‌ها را تغییر می‌دهد، نقطه خوبی برای شروع است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *