انتخابات 2016: احزاب اصلی تا چه اندازه نیازهای مناطق روستایی و منطقه ای استرالیا را برآورده می کنند؟

سیاست های اعلام شده در طول مبارزات انتخاباتی فدرال 2016 تا چه اندازه به سمت پرداختن به مسائل کلیدی سیاست برای استرالیا غیر متروپولی پیش می رود ؟

بسیاری از چیزهایی که شنیده‌ایم در اطلاعیه‌های بودجه بسته‌بندی شده‌اند. بیشتر این موارد با اتهامات بیش از حد خرج کردن، بشکه کردن گوشت خوک و/یا بی کفایتی همراه است.

با این حال، سادگی قانع کننده ای در اعلامیه های تامین مالی وجود دارد. ارزش دلار پیچیدگی ارتباطات سیاست را از بین می برد. اعداد میلیونی می گویند، “ما در این مورد جدی هستیم”. اعداد میلیاردی می گویند، “ما واقعاً جدی هستیم”.

این را با رویکردهای مورد توجه بیشتر برای توسعه سیاست مقایسه کنید. در سال‌های اخیر، دولت‌های فدرال اوراق سفیدی درباره رقابت کشاورزی ، شمال استرالیا ، انرژی و صنایع غذایی منتشر کرده‌اند . هیچ یک از احزاب اصلی قول بازنگری یا تغییر جهت گیری های سیاست مندرج در این اسناد را نداده اند. آنها همچنین قول نداده اند که فرآیندهای کاغذ سفید جدیدی را در سایر حوزه های سیاست مهم برای استرالیا روستایی و منطقه ای آغاز کنند.

نه در مورد اخبار فوری نه در مورد نظرات بی اساس.

نتیجه‌گیری واضح این است که استرالیا غیر متروپولیتن می‌تواند انتظار اصلاح سیاست اساسی کمی داشته باشد، صرف نظر از اینکه چه کسی در انتخابات پیروز می‌شود. درست است، ممکن است تغییرات برنامه ریزی شده اعلام نشده باشد. اما در طول یک دهه گذشته یا بیشتر، اظهارات کمی وجود داشته است که احزاب اصلی دیدگاه‌های متفاوتی در زمینه‌های کلیدی مانند کشاورزی و تجارت داشته باشند.

اینکه چه جنبش سیاسی مهمی را پس از انتخابات گذشته دیدیم، در مبارزات انتخاباتی 2013 به وضوح نشان داده شده بود. همه ما می‌دانستیم که دولت ائتلافی آینده در استرالیای شمالی سرمایه‌گذاری می‌کند ، به کشاورزان پول می‌دهد تا کربن را در خاک ذخیره کنند ، ارتش سبز را تأسیس می‌کند و برنامه‌های بومی را در یک سازمان منطقی می‌کند.

بسیاری از بحث های اندکی که در طول کمپین 2016 درباره این ابتکارات شاهد بودیم، شگفت زده خواهند شد.

زیر ساخت

علیرغم (یا به دلیل) پتانسیل پروژه‌های زیرساختی بزرگ برای ایجاد فرصت‌های محلی، تعداد بیشماری اعلامیه‌های مشابه منتشر شده است.

همه احزاب بزرگ قول می دهند که بودجه ارتقای جاده ها را تامین کنند و 100 میلیون دلار استرالیا برای یک استادیوم فوتبال جدید در تاونزویل کمک کنند. همه پسوند برنامه لکه سیاه موبایل را پشتیبانی می کند . هیچ‌کدام از ابتکارات موجود مانند تسهیلات زیربنایی 5 میلیارد دلاری استرالیای شمالی یا تسهیلات وام ملی زیرساخت‌های آب 2 میلیارد دلاری را پیشنهاد نکرده‌اند.

ساکنان شمال کوئینزلند از بودجه استادیوم خوشحال خواهند شد، همانطور که سایر جوامع از دریافت حمایت برای پروژه های محلی خوشحال خواهند شد. با این حال، فقدان جزئیات در مورد زیرساخت انرژی و اطلاعات و مخابرات (ICT) ناامیدکننده خواهد بود.

فناوری اطلاعات و ارتباطات مدرن فرصت قابل توجهی را برای بهبود رقابت پذیری صنایع روستایی و همچنین کاهش انزوای اجتماعی ارائه می دهد. مردم روستا به شدت از این موضوع آگاه هستند. آنها بیش از انگشت اشاره می خواهند که چه کسی مسئول مشکلات در ارائه شبکه پهنای باند ملی است .

بیکاری

همه احزاب اصلی سیاست هایی را برای ارتقای رشد اشتغال ملی پیشنهاد می کنند – به عنوان مثال، استفاده از توافق نامه های تجاری برای گسترش صادرات و رشد اقتصادی. با این حال، به دلیل تنوع در ترکیب و پویایی بازارهای کار غیر مترو، استراتژی‌های مکان خاصی نیز برای مقابله با بیکاری روستایی و منطقه‌ای مورد نیاز است.

قطعاً استراتژی‌های اشتغال خاص مکان در کمپین غایب نبوده است. با این حال، آنها فاقد انسجام هستند.

برای مثال، در کایرنز ، ائتلاف 20 میلیون دلار برای مشاغلی که مایل به استخدام کارگران محلی هستند و 10 میلیون دلار برای یک مرکز نوآوری که دانشجویان، محققان و کارآفرینان را به هم پیوند می دهد، وعده داده است. کنز شهر من است و من خوشحال خواهم شد که پروژه هایی مانند این را ببینم.

سایر رای دهندگان نمونه های مشابهی از تعهدات کوچک، اما محلی مهم برای مقابله با بیکاری ارائه می دهند. سوال این خواهد بود که آیا ما می توانیم به اندازه کافی از اینها بیاموزیم تا تأثیر گسترده تری ایجاد کنیم؟

هر دو طرف سیاست بودجه یک استادیوم جدید برای تاونزویل را تامین خواهند کرد و قول می دهند که باعث ایجاد شغل و همچنین رونق گردشگری و تجارت کوچک شود. AAP/میک تسیکاس

تاونزویل در این زمینه بسیار جالب است زیرا یک چارچوب مفهومی فراگیر وجود دارد که در صورت موفقیت، می تواند در جاهای دیگر تکرار شود. به دنبال رهبری شهرهای بریتانیا، ائتلاف وعده ” معامله شهری ” را برای تاونزویل داده است. این هدف برای ادغام سرمایه گذاری زیرساختی بلندمدت در تمام سطوح دولت برای افزایش بهره وری و رشد اشتغال است.

اجرای معاملات شهری (یا چیزی شبیه به آنها) به حمایت دوجانبه و مذاکره معنادار با سهامداران محلی نیاز دارد. چنین فرآیندی به عنوان یک چالش مستقیم برای تبلیغات موقت و مبتنی بر اعلامیه در انتخابات آینده خواهد بود.

تنوع و مشاغل جدید در اقتصاد

نوآوری و STEM (علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) اصطلاحات بسیار رایجی هستند. حزب کارگر و ائتلاف به طور یکسان نقش خود را در توسعه سیستم تحقیق و توسعه روستایی و راه اندازی مجموعه ای از برنامه های نوآوری اضافی افزایش می دهند. کشاورزی و معدن هر دو به شدت به تحقیق و نوآوری در ICT، رباتیک و (برای کشاورزی) ژنتیک برای حفظ مزیت رقابتی خود متکی خواهند بود.

این بدان معناست که کشاورزی و معدن صرف نظر از سودآوری یا عدم سودآوری آنها، افراد کمتر و کمتری را به کار خواهند گرفت.

بنابراین، چه برنامه ای برای تقویت نوآوری و تحقیق به روش هایی که اقتصاد روستایی و منطقه ای را متنوع می کند، چیست؟ آیا حصول اطمینان از اینکه حداقل بخشی از هزینه های ملی در زمینه تحقیقات و آموزش عالی زمین های مناطق انجام می شود کافی است؟

کارگر قول ایجاد شبکه ای از 20 مرکز نوآوری منطقه ای را می دهد. در حالی که تصور اینکه مخارج تا 500000 دلار برای هر هاب در طول سه سال دشوار است، خود تحول آفرین باشد، حداقل آگاهی از نیاز به ویژگی های منطقه ای را نشان می دهد.

نتایج مشابهی را می توان در مورد مراکز رشد صنعت ائتلاف و وعده ایجاد یک مرکز نوآوری در شمال کوئینزلند گرفت.

تعهدات نوآوری منطقه‌ای هر دو طرف شایستگی دارد، اما به گمان من، برای دستیابی به هر نوع مقیاسی خارج از صنایع مستقر، سرمایه‌گذاری بیشتر و طولانی‌مدت مورد نیاز است. معاملات شهری (یا اجازه دهید آنها را معاملات منطقه ای بنامیم) که به همان اندازه که بر زیرساخت های حمل و نقل، انرژی و ارتباطات متمرکز هستند، بر زیرساخت های دانش و نوآوری متمرکز هستند، ممکن است چارچوب مفیدی را ارائه دهند.

مشارکت بومی

یک تحقیق سنا در مورد استراتژی پیشرفت بومی دولت فدرال، چندین شکست را شناسایی کرد. کنگره ملی اولین مردمان استرالیا با انتشار بیانیه ای خواستار اصلاحات فوری و گسترده در امور بومیان شد.

با این حال، ما هیچ چیز اساسی از ائتلاف و کارگر در مورد برنامه های آنها برای امور بومی نشنیده ایم.

بهداشت، آموزش و خدمات اجتماعی

از طریق این کمپین، ما ادعاهای زیادی را شنیده‌ایم که دولت‌های قبلی چه مقدار پول از مجموعه خدمات انسانی و سلامت حذف کرده یا به اشتباه خرج کرده‌اند.

ما ادعاهایی در مورد برنامه های مخفی برای خصوصی سازی خدماتی مانند مدیکر شنیده ایم . اما در مورد بهداشت، آموزش و پرورش یا خدمات اجتماعی روستایی چیز کمی شنیده ایم.

تغییر آب و هوا

سفید شدن دیواره مرجانی بزرگ تضمین کرد که تغییرات آب و هوایی جایی در این انتخابات رقم خورد. با این حال، سبزها به کنار، هیچ کس به شدت در مورد تغییرات آب و هوا کارزاری نکرده است. آنها همچنین سیاست های جدیدی را منتشر نکرده اند.

علیرغم تمام ادعاها و ادعاهای متقابل در مورد سیاست آب و هوا، هر دو حزب کارگر و ائتلاف نشان داده اند که مایلند حمایت خود را از کشاورزی کربن و پوشش گیاهی بازگو کنند.

به راحتی می توان فهمید که چرا احزاب سیاسی اصلی می خواهند درباره کشاورزی کربن صحبت کنند – این به صاحبان زمین منبع درآمد بالقوه ای ارائه می دهد و در عین حال از بحث های کثیف سیاسی در مورد واقعیت تغییرات آب و هوایی چشم پوشی می کند.

با این حال، در برخی موارد، این استدلال ها باید وجود داشته باشد.

مدیریت منابع طبیعی

بحث در مورد مدیریت منابع طبیعی از طریق این کمپین تقریباً به طور انحصاری بر این موضوع متمرکز شده است که چه مقدار پول (این اعلامیه های بودجه مجدداً) برای حفاظت از دیواره مرجانی بزرگ هزینه می شود .

بهبود کیفیت آب از طریق بهبود مدیریت زمین در حوضه های آبریز کاری مهمی است، اما عدم وجود جزئیات در مورد نحوه هزینه کرد، مقایسه ارزش واقعی وعده های انتخاباتی را دشوار می کند.

ما حتی کمتر در مورد پیامدهای این وعده ها برای مدیریت زمین و آب در خارج از حوضه های آبریز می دانیم. آیا سیاست دیوار مرجانی بزرگ، تعهد ملی ما به مدیریت منابع پایدار را احیا خواهد کرد؟ یا اینکه پول از برنامه های مدیریت منابع دیگر برای پرداخت هزینه حفاظت از صخره برداشت می شود؟

کشاورزی

كشاورزي بيش از هر صنعت ديگري كه عمدتاً غير كلان شهري است مورد توجه سياستگذاري قرار مي گيرد.

اسناد سفید، بررسی سیاست‌ها و برنامه‌های صنعتی با نظم قابل توجهی ظاهر می‌شوند.

با این حال، باز هم، اینها تفاوت های عمده سیاستی را بین احزاب اصلی آشکار نمی کند. موافقت نامه های تجاری، امنیت زیستی، حمایت از صادرات، توسعه تجارت کشاورزی، سرمایه گذاری خارجی و غیره اولویت های مشترک هستند.

به انتخابات…

عدم تمایز سیاست‌ها در مورد مسائل ملی لزوماً بر اساس رأی‌دهندگان به رأی‌دهندگان منعکس نخواهد شد. اهمیت پروژه های محلی – ارتقای جاده در اینجا، رمپ قایق در آنجا – را نمی توان نادیده گرفت. هر عضو محلی که قادر باشد (یا دیده شود که قادر است) کارها را انجام دهد، اعتماد به خود و احزاب خود را افزایش می دهد.

از آنجایی که احزاب بزرگ یک لحظه مخالفان خود را برای هر چیزی که در جهان اشتباه است سرزنش می کنند و سپس سیاست های یکدیگر را تکرار می کنند، اعتماد عامل مهمی خواهد بود.

وایلد کارت در همه اینها استقلالی ها هستند. حزب استرالیایی کاتتر و تیم گلن لازاروس برای محدود کردن سرمایه گذاری خارجی در زمین مبارزه می کنند. در صورت تعلیق پارلمان، احزاب اصلی باید مذاکره را آغاز کنند.

چه کسی می داند که آنها حاضرند چه چیزی را مبادله کنند؟

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *