این قالب های Miro از تکنیک SCAMPER پیروی می کنند.

آیا می خواهید یک روش ساختاریافته و در عین حال خارج از جعبه برای ایجاد راه حل های خلاقانه تر و موثرتر برای چالش ها داشته باشید؟ اسکمپر فکر کنید. این روش نوآوری چندین تکنیک را در یک تکنیک ترکیب می کند. در زیر، معنی SCAMPER را خواهید آموخت و اطلاعات بیشتری درباره روش و همچنین چند الگوی SCAMPER از ابزار تخته سفید Miro پیدا خواهید کرد.

SCAMPER معنی: SCAMPER چیست؟

SCAMPER مخفف تکنیک های ایده پردازی چندگانه نوآوری است، از جمله:

  • جایگزین – بخشی از مفهوم، فرآیند و غیره خود را پیدا کنید که می توانید آن را با چیز دیگری جایگزین کنید تا ببینید آیا منجر به بهبود می شود یا خیر.
  • ترکیب –  ممکن است یک ایده به تنهایی کار نکند، اما می‌توانید آن را با چندین ایده، فرآیند یا محصول ترکیب کنید تا به یک نتیجه کارآمدتر برسید.
  • تطبیق –  ایده ای که برای حل یک مشکل کار می کند، می تواند برای حل یک مشکل دیگر استفاده شود
  • اصلاح –  جنبه ای از موقعیت یا مشکل خود را تغییر دهید و ببینید که آیا بینش بیشتری به شما می دهد یا به فرآیند ارزش می افزاید.
  • استفاده دیگر –  مشابه “تطبیق”، در مورد استفاده از یک ایده یا مفهوم موجود برای استفاده دیگری غیر از آن است که در نظر گرفته شده است.
  • حذف –  حذف فرآیندهای ناکارآمد با هدف ساده کردن آنها
  • معکوس –  جهت یک فرآیند یا محصول را معکوس کنید – کارها را برعکس انجام دهید

ترکیب این تکنیک‌های مختلف، SCAMPER، یک رویکرد نوآوری منحصربه‌فرد است که ممکن است برای غلبه بر چالش‌ها یا مشکلات سازمانی مفید باشد. دو قالب زیر از Miro می تواند به شما در شروع کار با این تکنیک کمک کند.

1. SCAMPER – یک الگوی ابزار خلاقیت

این الگو هر هفت تکنیک SCAMPER را به روشی جذاب و آسان دنبال می کند. ایده های گروهی برای هر یک از 7 ایده (جایگزین / ترکیب / تطبیق / اصلاح / استفاده دیگر / حذف / معکوس کردن) در یک گروه ایده بگیرید.

2. الگوی حل مسئله خلاقانه SCAMPER

این الگو یکی دیگر از گزینه های عالی برای کسانی است که به تازگی با SCAMPER شروع به کار کرده اند. فضای کافی برای طوفان فکری و همکاری بر روی ایده‌ها به دنبال هر یک از 7 تکنیک فراهم می‌کند.

نتیجه گیری الگوهای SCAMPER

چه تازه معنای SCAMPER را بفهمید یا بخواهید با ایده پردازی شروع کنید، این دو الگوی عالی SCAMPER می توانند به شما کمک کنند تا از این رویکرد منحصر به فرد برای طوفان فکری خلاقانه استفاده کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *